M Top tien Tl lift 1 y Agenda Tien maanden D.J. bij piraten zender Radio City" JEUGDBELEID ZONDER DURF, VISIE EN BEGRIP w i STAD I ,9 li m JjrfE COURANT VRIJDAG 3 APRIL 1970 door Lodewijk Bronsdijk lelfstandig Bluesville69 Martin Green achter de draaitafels van zijn drive- in-discotheek tijdens één van de blues- en under groundavonden in zaal Ti voli. Groepen Eigen gebouw Schiedam Aan de arties tennaam Martin Green is een hele geschiedenis ver bonden. In 1965 onder brak Martin Groenhorst namelijk voor tien maan den zijn studie om als disk-jockey te werken bij de „piratenzender" Radio City, die uitzond vanaf een kunstmatig eiland voor de monding van de Theems. Dit eiland, bestaande uit vijf op palen op de zeebo dem staande torens, had gediend als „vooruitge schoven post" van de Britse marine. In januari 1965 maakte Ra dio City bekend, dat aspi- rant-disk-jockeys een bandje konden opzenden. Martin deed dit en kreeg een uitnodiging voor een proef weekeind Dat weekeind liep uit tot tien dagen, omdat de boot naar de vaste wal niet kon varen, maar boven dien kreeg hij een vaste aanstelling. „Dat was na tuurlijk geweldig", ver telt hij. „Alleen dat proef- weekeind was al prachtig geweest. Ik had het niet durven hopen". Het resultaat was wel, dat hij zijn naam moest ver anderen, want Groen horst levert voor Engel sen onoverkomelijke be zwaren bij de uitspraak De toren waarin de studio's van Radio City gehuis vest waren. op. Zo werd het Martin Green. Het werk voor Radio City betekende twee weken op het eiland, twee weken aan de wal. En soms een halve dag achter elkaar achter de microfoons en de draaitafels. Daarbij kwam nog het beantwoor den van fan-mail. Bij mooi weer was het zon nen op het dek van het kunstmatige eiland; bij mist doodsangsten, dat het eiland overvaren zou worden. Aan boord waren drie vaste disk-jockeys, drie technici, een kok en een klusjesman. Toen Radio City samenging met de andere piratenzen der Radio Carolyn keerde Martin naar Nederland te rug. Korte tijd later bete kende dat samengaan te vens het einde van Radio City. City kreeg van Ca rolyn een nieuwe zender, die echter bij het installe ren in de golven ver dween. De eigenaar van Carolyn wilde echter wel centen zien voor de zen der en liet City door zijn mensen bezetten. De eige naar van City nam dat niet en toog met een ge weer in de hand naar de man van Carolyn. Die was gewaarschuwd en schoot de wraaknemer neer. De Britse justitie hield het op zelfverdedi ging. De weduwe zette Radio City nog een paar maanden voort, maar toen ging City voor de bijl. Verscheidene kennissen van Martin Green uit die tijd werken nu bij de nieuwe piraat Radio Nordsee. Gebrek Eisen Harde taal van GSLD in open brief aan raad Vlaardingen In een open brief aan de gemeenteraad hebben bestuur en leden van de jeugdsociëteit Club Slaut Les Dia bles Vlaardingen een van de achterlijkste gemeenten ge noemd waar het gaat om het jeugdbeleid. Zij verwijten de raad een niet-kritische houding tegenover het jeugdbeleid en eisen in een drietal punten: geen opa als wethouder van jeugdzaken, gelijkstelling van het open jeugdwerk met ande re vormen van jeugdwerk en uitbreiding van de accommoda tie voor jeugdorganisaties, in het licht van Vlaardingen, als stad van morgen, met driemaal zoveel inwoners. Geen beloften ,f\ j ga ;lke dag van 14 to ot 19.30 uur. 13.30 tot 141 ur. MARTIN GREEN START MET NIEUWE SOCIËTEIT VOOR SCHOLIEREN: RED HOUSE Schiedam - Martin Groenhorst, Tij» onder de naam Martin rreen zonder twijfel het mees te leven in de Schiedamse pop- Ljouwerij brengt, en in de afge- l Lcn jaren vele malen groepen 'et klinkende namen naar Schiedam haalde, komt zondag avond weer met iets nieuws. n ,aai Tivoli aan de Nieuwe Ha ven 237 start hij dan met een loednieuwe sociëteit onder de naam „The Red House". Liet onze scholierendiscotheek Bloep" op vrijdagavond en de non-stop discotheek van twee tot twaalf op zondag trokken we ten eerste te weinig publiek en ten tweede niet het publiek, waarop we ons richtten. De blues- en undergroundavonden op woensdag in Tivoli en de grote avonden op zaterdag in Arcade of Tivoli hebben een programma, dat gericht is op 1 dc meer hippe blues-figuren. Maar we willen ook iets doen I voor de scholieren, voor minder hippe figuren die gewoon lek ker uit willen gaan en een beet- je dansen. In plaats van de üis- cotheeks op vrijdag en zondag hebben we daar nu de nieuwe formule van sociëteit Red Hou se voor gekozen". Red House gaat een programma brengen van Top Veertig werk, commerciële blues, populair en soul. Het lidmaatschap js gratis en de eerste avond, aanstaande zondag dus, is er bovendien gratis entree. De volgende avonden bedraagt de entree prijs één gulden. an de contact-ambtl 'oor de bewoners v»i avonds van 7-8 J m Gehrelsschool, Voorlopig is Red House een „on der-afdeling" van de Martin Green's Bluesville '69 Club, maar de bedoeling is, als de zaak goed blijkt te lopen, de so ciëteit zelfstandig te maken met een eigen bestuur. pn Red House zullen telkens ande re disc-jockeys de gloednieuwe drive-in-discotheekinstallatie bedienen, die stereogeluid met daaraan gekoppelde lichteffec ten de zaal door zal slingeren. Kaarslicht zal voor verhoging van de sfeer zorgen. De deuren van Red House gaan elke zondagavond om half acht open en om acht uur gaan de platen draaien tot elf uur. preen's Bluesville '69 club kent nu dus nog twee avonden. Op woensdagavond in Tivoli de blues- en underground disco theek en de grote avonden op zaterdag in Arcade of Tivoli, waarbij elke week weer een Vijftig en bereikten daar- de 6de plaats. Miguel Rios am opnieuw door een onver- K - - t 1 El condor pasa - Los Incas/Si- mon en Garfunkel (1) '•Lay down - Melanie (2) bridge over troubled water - Si- Won en Garfunkel (4) 'Eet it be-The Beatles (3) (Groupy Gjrj Tony joe White '•EO.I.O. - Bee Gees (24) Who'll stop the rain - Creeden- Ce Clearwater Rivival (7) iff five o'clock - Aphrodites Child (6) Dear Ann -George Baker Se ction (8) "(12) SOng •'oy MiS1^1 Rios OP-merkingen 6 See Gees maakten deze week ln enorme sprong in Hakkerts ,°P Viiftis pri hpreikten daar- binnen- of buitenlandse groep optreedt. De Bluesville '69 Club heeft op het moment zo'n 1400 leden, die twee gulden per jaar aan lid maatschap betalen 's Woensdags is de entree één gulden, zaterdags hangt de en treeprijs af van de kosten van de groep die die avond speelt. De blues- en undergroundavon den van de Green's Sociecy trekken gemiddeld zo'n 80 tot 90 man, maar op de grote avon den op zaterdag ligt dit aantal wel rond de 400. „Dat zijn de avonden waar we het van moeten hebben", zegt Martin Groenhorst, 25 jaar en student wis- en natuurkunde. „Ons publiek is erg verwend en het is daarom dikwijls moeilijk om geschikte groepen te vin den. Op blues-gebied, het genre dat op het ogenblik erg „in" is, zijn er in Nederland eigenlijk maar zes goede groepen: Brainbox, Cuby and the Bliz zards, After Tea, Livin' Blues, Oscar Benton's Blues Band en de Bintangs. Golden Earrings is ook goed maar niet betaal baar. Dat geldt ook voor Sho cking Blue, hoewel ik die groep niet zo erg goed vind". Martin Green's persoonlijke voor keur gaat uit naar Cuby and the Blizzards wat het binnen land betreft en naar John Mayall wat buitenlandse groe pen betreft. Deze laatste groep zorgde op 5 november 1967 voor een van de hoogtepunten in het bestaan van Green's Society door in Ti voli tijdens een optreden voor de sociëteit een live-optreden voor een L.P. op te nemen. achte stijging in de Top Tien. zich koplopers handhaafden m. 'OP hun oude plaatsen even- de Creedence die op zeven staan. Verder vallen er vfar kleine interne verschui- ®8en te constateren. Belangrijkste wens van Martin Green: een eigen gebouw. Hij zoekt daarom naar een pand, aan een van de Schiedamse Ha vens bijvoorbeeld, maar meer dan de wens is er nog niet. „We zouden dan elke dag open kunnen zijn, maar daar zouden aan de andere kant ook wel be- roepsmensen voor nodig zijn Het streven van Martin Green is voorlopig een goed program- brengen in Schiedam, zowel voor de „hippe blues figuren als voor minder hippe en de over het algemeen jongere scholieren. §u - - SÉ VANAVOND: Nieuwstraat 12: Praatcafé „Quousque Tandem". Jeugdhaven: Sociëteit ,,'t Vun- derke" (Lange Haven 129). ,t Honk: Sociëteitsavond (Hoog straat 148). ZATERDAGAVOND Arcade: Martin Green's Bluesvil le '69 Club met „The Dream" (Lange Haven 71). Nieuwstraat 12: Praatcafé „Quousque Tandem". Jeugdhaven: Ymca Sociëteit „De Vonk" (Lange Haven 129). De Waag: Discotheekdansen (Nieuwstraat 36). De Goede Haven: Fancy-fair van sociëteit ,,'t Anker" (West- frankelandsedijk) Sloopy: Discotheekdansen (Boer derij Landvreügd, Sweelinck- singel). 't Honk: Sociëteitsavond (Hoog straat 148). De kippenren: Sociëteitsavon (Rijnstraat 1). ZONDAGAVOND Tivoli: Sociëteit „Red House" (Nieuw!) (Nieuwe Haven 237 Arcade: Sociëteit „Instuif Schie dam" met „Galaxis" (L. Ha ven 71). Nieuwstraat 12: Praatcafé „Quousque Tandem". Jeugdhaven: Ymca Sociëteit „De Vonk" (Lange Haven 129). ,,'t Honk: Sociëteitsavond (Hoog straat 148). DINSDAG: Jeugdhaven: Sociëteit ,,'t Vur derke" (Lange Haven 129). WOENSDAG: Jeugdhaven: Sociëteit ,,'t Vu> derke" (Lange Haven 129). en: Sociëteit „Tinus" (Idem). Tivoli: Martin Green's Bluesvi'1 '69 Club. Blues, underground slapstickfilms (Nieuwe Have> 237). DONDERDAG: Jeugdhaven: Sociëteit ,,'t Vun derke" (Lange Haven 129). In hun brief zeggen de CSLD'ers dat hun sociëteit reeds vijf jaar bestaat. „De eerste twee jaar hebben wij alle mogelijke moei te gedaan om een eigen ruimte voor onze sociëteit te vinden. We kregen na anderhalf jaar een ruimte in de voormalige Ericaschool, die na een half jaar verbouwen en een investe ring van zo'n tienduizend gul den in oktober 1967 door onze burgemeester werd geopend. De daarop volgende twee jaar heb ben we, diep in de schulden, doorgedraaid, zij het dat de schuldenlast wat verlicht werd door een gemeentelijke subsi die van 3250, CSLD zegt dat ze vijf jaar langs „parlementaire weg" getracht heeft vele misstanden weg te nemen, „maar na die vijf blijkt, dat er nog weinig posi tiefs voor het open jeugdwerk is gebeurd". Zij constateert bj de verantwoordelijke man voor het jeugdbeleid een ontstellend gebrek aan visie, durf en be grip voor het jeugdwerk en zegt: „Wij vinden vijf jaar knutselen genoeg. Daarom wordt het tijd dat de rotzooi- maar-aan-ers verdwijnen van hun verantwoordelijke posi ties". CSLD wil een wethouder van jeugdzaken die: De ontwikkelingen in het jeugd werk op de voet volgt en kan volgen; i I Weet dat het roken van hasjiesj even goed of slecht is als het roken van een Lex 25 —Zijn gezicht niet alleen laat zien bij officiële gebeurtenis sen, maar af en toe gewoon eens een praatje komt maken; —Initiatieven van jongeren in onze stad positief weet te beïn vloeden en daarbij geen ver schil maakt in soorten jeugd werk; Er voor de jeugd is en niet om gekeerd; en Een duidelijke visie heeft wat Vlaardingen als stad van mor gen aan jeugdbeleid nodig heeft. Zij eisen voorts een optrekking van de subsidie voor het open jeugdwerk tot het peil, waarop de andere vormen ook recht hebben en stellen dat de huidi ge ruimten van vele jeugdorga nisaties te klein zijn. „Reeds nu moet men gaan denken aan vervangende ruimten, ook al omdat de eisen die de jeugd aan ontspanningsruimte stelt wel wat veranderd zijn sinds grootvaders tijd". In hun open brief zeggen bestuur en leden van Club Salut Les Diables tot slot, van de politie ke partijen geen beloften te verlangen. „Die hebben ze vier jaar geleden al gedaan op een door ons georganiseerde teach- in in de Stadsgehoorzaal. Wij eisen nu dat deze beloften ein delijk eens waar gemaakt wor den".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3