Jan Bijloo bij spelregel- wedstrijd ■Boni „Blijf Tussen hagelbuie toch schoolhandbal Degradatie van Juliana nu definitief een feit Schiedam nog volop in de slag voor de titel in 3 A Sportcauserie H.T. rr-rr mi 2S »e SPORT door Bas van Bochove SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 3 APRIL, I97l| -Sii #1§ IB1 i - tó.*J s; door Bas van Bochove PUPILLEN Schiedam Geheel onver wachts is toch nog een deel van het schoolhandbaltoer- nooi kunnen worden ver speeld. Nadat donderdag voor de derde keer de vel den waarop de jongens hun voetbalwedstrijden zouden I' gaan spelen, werden afge keurd, kregen de meisjes van de lagere scholen op het veld van UVG dat uitste kend te bespelen was de kans om op zes uitgezette velden hun handbaltoernooi te verspelen. IS §1 Korfbal citroen I i. I Het team van HBSS, bestaande uit Rob Langstraten, Martin Bierhuizen en Fred van Ejjk, krjjgt uit handen van Jan Bijloo de wisselprijs 1970 uitgereikt. leren want iedere wedstrijd heeft weer andere problemen" Schiedam De spelregelwed strijd voor junioren, georgani seerd door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, is weer achter de rug. De laatste avond was het de beurt aan de pupillen, die in zaal Irene voor een zeer spannende strijd heb ben kunnen zorgen. Het is vaak verbluffend, wat de voetbal- lers-in-de-dop allemaal van de spelregels weten. Vragensteller Lau van Ravens en zijn mede-juryleden Bas Sabel, Henk van der Veer, Aad Gud- de, Cor Webers en Siem Jansen stonden vaak versteld. Welis waar een verheugend ver schijnsel, maar het ware te wensen, dat ouderen, die vaak langs de lijn van hun duidelijke onkunde aangaande de spelre gels blijk geven, zo ver waren als de jeugd gisteravond de monstreerde. Jan Bijloo, voorzitter van de KNVB-afdeling Rotterdam merkte bij de prijsuitreiking dan ook terecht het volgende op: „Ik heb hier vanavond veel geleerd. Leren van de spelre gels is een belangrijke zaak. Als je je oor te luisteren legt bij een voetbalwedstrijd of je ziet soms wedstrijden op de televi sie, dan zie je daar grote men- ,sen die niets van de spelregels afweten. Het is daarom zo ple zierig, dat de leden van de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging zo bijzonder actief zijn met het organiseren van deze spelregelavonden. Deze mensen geven veel van hun vrije tijd om aan jullie de spel regels te leren. In het boekje waarin alle spelregels staan een boekje met 234 bladzijden dat heb je niet zo maar on der de knie. Toch zou ik jullie willen aanraden: blijf er in stu deren. Iedere wedstrijd heeft weer andere problemen. En als ik hier achter de tafel kijk en zie daar twee arbiters met in ternationale ervaring Lau van Ravens en Henk van der Veer dan denk ik bij mezelf: als je echt iets wil bereiken als voetballer of als scheidsrech ter, moet je je veel kunnen ont zeggen. Dat hebben zij gedaan en ik hoop dat jullie als voet ballers dat ook kunnen". De strijd van de pupillen was zeer spannend. Er was zelfs nog een barrage nodig tussen Hermes-DVS, Wilton en HBSS om de uiteindelijke winnaar aan te kunnen wijzen. Deze drie clubs, met ieder drie deel nemers, behaalden bij de lang niet makkelijke vragen de volle 100 procent. In de barrage kreeg van ieder team één jon gen de moeilijke vraag te beantwoorden bij welke over tredingen een directe of indi recte vrije trap gegeven dient de antwoorden en kreeg daar voor als extra prijs van de heer Bijloo het gedenkbóek van de KNVB. Toen de punten waren geteld bleek HBSS als de beste uit de bus te zijn gekomen. De jeugd van deze zaterdag tweede-klas- ser legde beslag op de wissel- prijs en tevens bij de B- en C- junioren en bij de pupillen op de tweede prijs. Met een totaal van 375 punten kwam HBSS dus als eerste uit de bus gevolgd door Martinit met 360, Schiedam 359, Excel sior '20 347, Hermes-DVS 345, Demos 321, Ursus 304, SVV 292, DRZ 284, Wilton 260, PPSC 257 en SFC met 111 punten. De aan moedigingsprijs was deze keer voor PPSC. Voorzitter Leen Schotting van de SSV opende de avond en sprak aan het slot woorden van dank aan het adres van de heer Bij loo die tijd vrij had kunnen ma ken om de prijzen uit te reiken. l Tussen de soms felle hagelbuien door bleef het enthousiasme be waard. Aan belangstelling had den de meisjes geen gebrek. Sommigen, voorzien van een gelukspopje in het doel, pro beerden hun doel te vrijwaren van treffers. Dat lukte bij An neke Soeters van de Koningin Julianaschool voprtreffelijk. Haar team was zo sterk, dat Anneke geen enkel schot op haar doel te verwerken kreeg. De arbitrage, in handen van ac tieve handballers, was een moeilijke opgaaf. Er spelen in deze schoolteams meisjes mee, die nog nooit aan het handbal spel hebben deelgenomen. Dat geeft wel eeris aanleiding tot vergissingen. Maar de arbiters hebben de moeilijkheden steeds weer kunnen oplossen. De foto's van onze fotograaf Wim Schülz laten zien, dat het weer bar en boos was, maar. dat de vreugde van het spel niet kon worden getemperd. Toen even later de zon doorbrak en de schuilende supporters uit de kantine kwamen en het veld weer omzoomden, was er met een weer sfeer. De jongens langs de kant keken met gemengde gevoelens naar de handballende meisjes. Zij hadden zelf zo graag hun balle tje getrapt. Als het weer het toelaat en de velden niet te nat zijn, dan zijn zij volgende week woensdag aan de beurt. Schiedam Het hoofdklasserschap is voor Juliana voorbij, fc, cejl spannende wedstrijd werd met 30 van kampioen H.V.S. verlote» Hoe dapper het verzet van Juliana wel geweest is mag blijken ui de setstanden 15—-6, 1512, 1614. Geheel volgens de verwachtij gen heeft Juliana haar tegenstander niet echt kunnen bedreig™ maar dwong H.V.S. met fris spel tot uiterste krachtsinspanning. In verdedigend opzicht was Juliana zelfs superieur en stopte de on mogelijkste smashes van internationals De Vink en Tinkhof, n wetenschap te gaan degraderen heeft geen moment invloed géhaj op het spel van de Juliana-spelers. De derde en laatste set stal Jui|, I na de show. Een 3i VOo| sprong werd vergroot tot 6--j[ Met een steeds beter in vonj komende Jaques de De eerste set was het meteen Ju liana dat tot ieders verrassing een 40 voorsprong nam. Het was echter vooral de opslag van H.V.S. welke de Juliana spelers in deze set voor te grote problemen plaatste. Via 64 werd het een ruime 156 over winning voor H.V.S. De tweede set bleef Juliana het zelfde onbevangen spel spelen. Er was geen druk meer te moe ten winnen. Zonder ontzag voor haar gerenommeerde tegen stander ging Juliana de aanval zoeken. Een- 62 voorsprong van H.V.S. werd omgezet in een 67 voorsprong voor Julia na. Een fantastisch leidende scheids rechter v. Leeuwen gaf beide ploegen de gelegenheid hun spel tot grote hoogte te ontwik kelen. H.V.S. was sterker maar Juliana bleek in vele situaties zelfs gelijkwaardig. Een 127 achterstand werd door veer krachtig Juliana teruggebracht tot 1210. H.V.S. behaalde ech ter toch een verdiende 1512 setzege. Vfrfl bracht H.V.S. bij de stand 8~il de ploegen weer op gelijk! voet. Juliana wilde echt«| waardig afscheid nemen van dj hoofdklasse. Ze wilde bewijze! qua spel zich te kunnen metal met de sterkste. De smadelijk! nederlaag eerder tegen deal ploeg geleden (15—5, is_J 155) moest worden uitgewist! Een 12—10 voorsprong, gaf zelj redelijk uitzicht op setwinst I H.V.S., ongeslagen kampioeJ wilde echter niets verliezen! Een 1412 achterstand leek heil absolute einde te worden vooj Juliana. Een enorme smasj van uitblinker Hans Schreute! kamp bracht de stand weer te! rug tot 14—13 onmiddellijk volgd door een volgend punt| 1414. Verder zou Juliana hei| niet brengen. H.V.S. scoorae| onder grote spanning de ver-I diende twee punten en maakte| degradatie voor Juliana eenl feit. Schiedam De spanning in afdeling West 3a nadert zjjn boogie-1 punt. Het verheugende hierbij is, dat Schiedam ook nog volop in del slag is om eén van de ereplaatsen in deze afdeling. De roodzwarten I staan met 14 punten uit 12 wedstrijden op de tweede plaats achter Oranje Nassau, dat uit 11 wedstrijden 16 punten vergaarde. Oranje Nassau gaat zaterdag naar Dordrecht om Zwervers te bestrijden. De Dordtenaren verzamelden uit 11 wedstrij den 13 punten en zullen om mee te kunnen blijven doen, van de Vlaardingers moeten winnen. De eerste wedstrijd verliep zeer incidentrijk en culmineerde in het uit het veld lopen van Zwer vers. De KNKB strafte de Dordtenaren door twee punten in mindering te brengen en ver klaarde de wedstrijd gewonnen door Oranje Nassau met 90. Op het zelfde veld, maar dan op zondag, treedt Schiedam aan. tegen Blauw Wit '51. Wanneer door de dames en heren van be gin af aan stevig wordt aange- pakt, moeten de twee punten mee naar huis genomen kunnen worden. De stand in deze afdeling is: I Oranje Nassau 1116, Schie-I dam 12—14, ELKV 10-15. Zwervers 1113. Blauw Wit'511 108, Ahoy 1110, Eureka 101 —6, Hou Stand 11—4. Succes gaat naar Vlaardingen om I er de club van die naam partij I te geven. Ook hier zijn «I winstkansen volop aanwezig. Odi ontvangt TOP en zal, ge-1 zien de goede prestaties van del laatste weken, de punten wel in j eigen huis weten te houden. Schiedam Weken van voorbe reiding zijn voor niets geweest. Oefenwedstrijden brachten wel een sterk team op de been en ook het nodige enthousiasme maar kon zich niet waarmaken. Onderwijzers bespraken de tac tiek, hadden daar zelfs hele schoolborden voor nodig, en ga ven hun pupillen de nodige op drachten mee. Na de Paasva kantie moest in de prijzenkast van de school zeker één beker worden geplaatst, vergaard door in het schoolvoetbal en handbaltoernooi de beste le zjjn. Helaas. Alle voorbereidingen zijn voor niets geweest. Opnieuw werd het schoolsporttoernooi letterlijk en figuurlijk van het veld gespoeld. Resultaat: mok kende voetballertjes die thuis achter de ruit gezeten, de lucht aftuurden om te zien of er wel licht morgen gespeeld zou kun nen worden. Maar ook die an dere morgen maakte een mono tone stem via de radio bellend, dat het weer mis was met de velden. Ook voor de organisato ren was het om moedeloos van te worden. Om de voetballers nog een beetje aan hun trekken te laten ko men, heeft de ambtenaar voor sportzaken, Gé Rens, met zij»! medecommissieleden besloten I om volgende week woensdag-1 middag het voetbalprogrammal sterk bekort af te werken. „Het weer hebben wij niet ine hand. Wij vinden het net z° I sneu als de jongens. Maar op de velden was echt niet te spe len. Het is de bedoeling om of I Koninginnedag toch de finale H te spelen", zegt Gé Rens. Ook de teams van het middelbaar onderwijs komen nog in he' veld. Ook dat gaat gebeuren °P Koninginnedag, maar dan al leen de eerste teams. „Om wet te veel uit te lopen hebben wil besloten dat de tweede teams van de scholen niet mee doen. Het kan eenvoudig niet an ders", verklaart Rens, die door al die improvicaties, geen stem j meer over heeft. De handballers en dan nog al leen de meisjes konden don derdag tussen de hagelbui® door op zes velden op UVG-complex toch nog aantal wedstrijden spelen is het zoveelste toernooi, waai de regen spelbreker is. w'5' schien verdiend het aanbeve ling om de jaarlijkse schooi* sporttoernooien eens op een an der tijdstip te doen verspelen. het een Dit I ADVERTENTIE ■f Hv;.-. iW Af DELING VERKOOP: TEL. 26.37.05

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4