m Chaos in jeugd Bad Groenoord 25 april open t B en W van Maasland wijzen bezwaren tegen plan van de hand AGENDA GM FEUILLETON! DOOR^^^tf A. J. ZOETMULDER Sierbestrating in Nieuwstraat [stop 6149.- PiETEftSiM CO. SCHIEDAM N.V. lifef Ylaardingse wint Maasslnise muziekwedstrij d Land- en tninbouivschool: Ds Westerouwen komt naar de Harmonie Waarderingsavond Schiedamse EHBO Voorlichting in aula Stedelijk PARTIJ MARMEREN SALONTAFELS C0OEX VERKOOPKANTOOR VOOR AL UW PARTY'S VAN 30 TOT 159 PERSONEN f - v in ons bedrijf cacsn de Broersvest 74 vl,t 1 2 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 7 APRIL 19 J "ife- 'si ill BURGERLIJKE STAMP WOENSDAG ARCADE ARCADE DE AMSTELBRON x-o J MJ - woensdag S april van 14.00-22.00 uur donderdag 9 april van 10.00-22.00 uur vrijdag 10 april van 10.00-22.00 uur zaterdag 11 april van 10.00-22.00 uur op onze show tonen wij U diverse Opel-modellen: o.a. Kadett - Olympia Commodore - Kapitan en Admiral Rekord Er is nu al een COMPLETE KADETT voor de prijs van (inclusief B.T.W.) U bent van harte welkom bij: BROERSVEST 74 - TELEFOON 269404 l 11 Komende regeling scheert alle categorieën jeugdwerk over één kam Vlaardingen In de wereld van het jeugd- en jongerenwerk heerst geen algemene en grote voldoening over de manier, waarop de overheid en in het bijzonder de gemeente dit werk steunt. Een recent symptoom van die onvrede is de fel le open brief van de CSLD aan "de gemeenteraad, geschreven naar aanleiding van het inmiddels besluit geworden voorstel voor steun aan de nieuwe groepering Communio. De kern van al het onbehagen heeft betrekking op het grote verschil dat gemaakt wordt tussen de verschillende vormen van jeugdwerk terwijl naar vrij algemeen inzicht de verschillen t-ussen de onderscheidene groe peringen zo'n groot verschil in behandeling allerminst recht vaardigen. Dat verschil is ech ter historisch gegroeid en valt voor een deel te verklaren uit een begrijpelijke neiging „de kat uit de boom te kijken" als zich op dit terrein iets nieuws voordeed. Kort na de oorlog kwam er een rijksregeling tot stand voor wat genoemd werd bijzonder jeugd werk, waarmee het clubhuis werk wordt bedoeld. De rege ling was vooral bedoeld voor de jeugd, die in de oorlogsjaren was opgegroeid en die als groep dus het meest van die oorlog te lijden had gehad, zo dat extra zorg daarvoor nodig werd geacht. Voor het bijzonde- Schiedam Bad Groenoord opent zaterdag 25 april weer zijn poorten. Vanaf die dag kunnen de Schiedammers weer zwemmen in de openlucht, al noodt de temperatuur daar op het ogenblik niet toe. Zolang er nog sneeuw valt, kun je je nu eenmaal moeilijk in de gedach te verplaatsen, dat over drie weken het zwembad weer open gaat. Het bad is dit seizoen op zaterdagen en zon- en feestda gen geopend van negen uur tot half zes en op andere dazen van half zeven 's morgens tot zeven uur 's avonds. Ook dit jaar is het water weer verwarmd en wordt het water weer op temperatuur gehouden en elke dag gefilterd. Het wachten is nog slechts op bete re weersomstandigheden, zoals bijvoorbeeld op onze foto. Maassluis In het gemeen schapshuis te Maassluis zijn donderdag, vrijdag en zaterdag jeugdmuziekwedstrijden gehóu den, die georganiseerd waren door de Maassluise Gemeen schap. De beste prestatie lever de de 10-jarige Daphne de ■Tongh uit Vlaardingen, die 68'/s punten behaalde. Aan de wed strijden namen in totaal 125 kinderen van 8 tot 18 jaar deel. De jury bestond uit de heren A. van Marion uit Den Haag en T. Stolk uit Vlaardingen. Vrijdag avond 17 april treden 32 jongens en meisjes op voor ouders en belangstellenden in het ge meenschapshuis. Geboren: Christine d.v. G. J. Sparenberg en I. Deurlóo; Eve lyn d.v. C. van Marion en A. L. van der Ent* Gerrit J. d.v. P. C. Noordzij en L. S. van Hete- ren; Astrid d.v. P. Jonas en J. Gërrets; Bart z.v. J. Struijk en M. van Welzenes. Overleden: P. van der Kuij, 61 jaar; C. de Vries, 78 jaar, echtg. van C. Lankamp; A. H. Osterholt, 76 jr; L. J. Knoop, 42 jaar. re jeugdwerk subsidieert het rijk 45 %van de personeels- en 40% van de exploitatielasten. In Vlaardingen verstrekt de ge meente deze zelfde percentages aan subsidie, waarvoor hier dus het clubhuis De Haven in aanmerking komt. Deze subsidieregeling voor de' „ongeorganiseerde jeugd" wek te, ook weer begrijpelijk, nog al wat wrevel bij de bestaande jeugdorganisaties, die veelal hun werk al jarenlang deden, ook toen de overheid nog hele maal niet bereid was hier fi nancieel in bij te dragen. Om dat voor die wrevel toch wel begrip bestond, kwam in Vlaar dingen ook een subsidieregeling tot stand, bestemd voor organi saties voor vrije jeugdvorming. instellingen krijgen f 1,- per lid per jaar, plus een zelfde bijdra ge in administratiekosten en daarnaast maximaal f 50,- voor het organiseren van een cultu rele bijeenkomst. Voor de organisaties voor vrije jeugdvorming, waarbij ca. 4.000 leden betrokken zijn, trekt de gemeente momenteel f 30.000 per jaar uit en voor het open jeugdwerk - met ca. 2.500 leden - staat f 5.000 beschikbaar. De medewerking, die het gemeen tebestuur nu heeft toegezegd aan de nieuwe groepering Com munio - de z.g. Liesveldjeugd - valt weer onder een ander hoofd, nl dat van het ex perimentele jeugdwerk. Deze groep telt naar schatting zo'n 60 tot 75 leden. Uit al deze regelingen blijkt om te beginnen wel, dat het ge meentebestuur een positieve in stelling heeft tegenover het jeugdwerk in het algemeen, maar zij tonen ook aan, dat er nog al wat verschil wordt ge maakt, met de gevoelens van ongenoegen, die daaruit onver mijdelijk voortkomen. Via de sinds 1946 bestaande Vlaardingse Jeugdgemeen- De binnenkort te installeren raad schap kunnen verenigingen als yoor jeugd- en jongerenwerk, de padvinderij, Liefde en Vrede e.d. een subsidie krijgen van f 3,- per lid per jaar, plus een bijdrage in de administratie kosten, die kan variëren van f 60,- tot f 240,- per jaar en een tegemoetkoming tot 20% van de huisvestingskosten. Er is geen regeling, die het plaat selijk mogelijk maakt te subsi diëren voor aanstelling van een jeugdleider; die mogelijkheid bestaat wel regionaal, dus voor twee of meer gemeenten geza menlijk. Wel hebben B eh W sinds eind 1967 de mogelijkheid' geopend van geval tot geval te bekijken of dit soort personeels lasten voor subsidiëring in aan-, merking komt. Vlaardingèn' kpnt nóg ëerl derde' regeling, voor weer een andere categorie jeugdwerk, nl. voor sociëteiten en instuiven, aange duid als open jeugdwerk. Deze met sectie open-jeugdwerk, heeft dan ook herziening van al deze regelingen bovenaan op het programma staan en er is inmiddels al een vergadering - uitgeschreven, waarvoor alle sociëteiten en instuiven zijn of worden uitgenodigd en waar dit probleem aan de orde komt. Een nieuwe regeling zal ongetwij feld aangepast worden aan een ontworpen rijksregeling, waar in alle vormen van jeugdwerk gelijkgesteld worden en die dus ook voor allen aanstelling van een gesubsidieerde jeugdleider mogelijk zal maken. De bedoe ling was geweest, deze nieuwe regejirig met ingang van 1 ja nuari van dit jaar in te laten gaan, maar zowel de om advies gevraagde organisaties als de gemeenten hebben er zo veel kanttekeningen bij geplaatst, dat zij niet voor 1 januari 1971 van kracht kan worden. Maasland De heren Chr. W. Hendriksen én P. en H. van den Berg, allen wonende in de Commandeurspolder, hebben bezwaarschrif ten ingediend tegen het bestemmingsplan Land- en Tuinbouw school. Burgemeester en wethouders zijn niettemin van oordeel, dat de bouw van de land- en tuinbouwschool, waarvoor maar een klein deel van de gronden in het bestemmingsplan nodig is, niet op bezwaren behoeft te stuiten: het college acht de situering van de school zeer gunstig. Wat het bezwaarschrift van de heer Hendriksen betreft, menen B. en W. dat niet duidelijk wordt aangegeven, waarom er bezwaar bestaat tegen de bouw van de school. Ook gaan zij niet akkoord met de opmerkingen van de heer Hendriksen, dat het ontwerp-plan in strijd zou zijn met de eerder aangegeven bestemming en dat de rechtsze kerheid zou worden aangetast door herhaalde wijziging van bestemming. Het college wijst op de noodzaak op korte ter mijn te geraken tot de bouw van een school, met zeven klas sen, voor land- en tuinbouwon- derwijs. Uit het bezwaarschrift van de ge broeders Van den Berg komt in hoofdzaak de vrees naar voren, dat door uitvoering van het pian het voortbestaan van hun agrarisch bedrijf wordt be dreigd. B. en w. zeggen hier over, dat inmiddels, met het oog op de uitvoering van het bestemmings'plan Comman deurspolder, onderhandelingen met de gebroeders Van den Berg worden gevoerd óver aan koop van hun bedrijf. Met die aankoop komen, aldus het col lege, de aangevoerde bezwaren te vervallen. In het licht van dit alles stellen B. en W. de raad dan ook voor de bezwaarschriften ongegrond te verklaren en het plan vast te stellen. Vlaardingen Georganiseerd door de Raad van de Gemeen schap van Kerken zal zondag middag om 5 uur in de Harmo nie een bijeenkorrjst gehouden worden, waar mejuffrouw ds. G. S. Westerouwen van Meete- ren, zal spreken. Haar onder- wei'p luidt „Als je elkaar niet meer vertrouwen kan". Het is de laatste dienst in dit seizoen die door de Raad van de Ge meenschap van Kerken wordt georganiseerd. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 268091 Redactie: telefoon 262566 Klachtendienst: telefoon 261773 van 18.3020 uur, Van Maanenstraat 35 zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV. DINSDAG ARCADE TIVOLI DE RANK TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM tot 20 april tot 20 april tot 20 april van 4 april tot 20 april GALERIE PUNT VIER tot 12 april 20 uur, Natuurgenot in Huis. 20 uur, Ontmoeting Martin Green, fnr avond en. blues underground. 20 uur Bijeenkomst Studievrienden 20 uur, Feestavond Schiedamse Poijtjl Sportver. 14 uur, Receptie Pol. Sport Bond. Hisako Abé, etsen en litho's. S' 45. Alg. Fotoclub Schiedam. Op de grens van Land en zee, tentoonstelling n.a.v. boek van j'. v dl Krom. Michel Cardena. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN' DR. NOLETSTICHTING Stadhouderslaan 98: elke dag van 14)jt| GEMEENTEZIEKENHUIS 14.30 uur en van 19 tot 19.30 uur. Nassaulaan/BK Laan: 13.30 tot 14®! en van 19 tot 19.30 uur. Schiedam De afdeling Schie dam van de Koninklijke Neder landse Vereniging E.H.B.O. houdt zaterdag 25 april een waarderingsavond in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. De avond begint om half acht, de zaal is om zeven uur ge opend. Het programma bestaat uit een amusementsprogram ma waarin o.a. optreden Anne- marie van Tol, Harry Hamilton een Cor Martelly. Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum zal vrijdag avond om acht uur weer een voorlichtingsbijeenkomst wor den belegd over de ontwikke lingsplannen van de binnen stad. Omdat de bijeenkomst ditmaal in 4e aula kan worden gehouden en niet in de stijlka mer, kan ditmaal een groter aantal belangstellenden worden verwelkomd. Maassluis Op -verzoek van ijl winkeliers in de Nieuwstraatl hebben B. en W. de gemeente-I raad voorgesteld in die straal een sierbestrating aan te brecj gen. Het college heeft over deze zaakl uitvoerig met de betrokken! winkeliersvereniging over en het heeft zich o.a. ook op del hoogte gesteld van de situatie| in andere plaatsen, waar soortgelijke bestrating is «e-l maakt. B. en W. menen, dat heil aanbeveling verdient een sier-| bestrating aan te leggen, het eigen karakter van del Nieuwstraat zeer ten goede zal| komen. De eigenaren van de winkelpan-I den in deze straat hebben zichl bereid verklaard een deel van I de kosten voor hun rekening tel nemen, omdat zij met zo'n sier-[ bestrating bijzonder gebaat zijnl en zij het redelijk vinden bij tel dragen in de hogere kosten, dial een sierbestrating meebrengt boven een gewone bestrating. Zowel massief onyx als ingelegd ovaal rond en lang met koper chroom en smeedijzeren, af te halen voor 100,— en 125,— en 150,— per stuk. Van liquidatie en faillissementpartijen. Johan. van Oldenbarneveltlaan 20 - Berkel - Zuid-Holland. Tel. 018913758. Verkoop 's-avonds na 6 uur en Zaterdag de gehele dag. ZALEN BESCHIKBAAR Vrijblijvend inlichtingen: tel. 26.97.67 BROERSVEST 13 Eind- en beginpunten van alle tram- ep busdiensten. Die avond echter, onder de drang van het ondervondene op de Hoogstraat, was hij in-eens, werktuigelijk naar het grachtje afgeslagen en daar voortlopend nu in de absolute eenzaam heids-stilte, als beveiligd in het zwaar-neerhangend duister, be zonk ten leste z'n opgewonden heid, driftte z'n woede om de geleden hoon uit in 'n machte loos verwensen, waarmee hij het even opduikend zelfverwijt van zich wat laf gedragen te habben, het pijnlijk besef ook, dat z'n populariteit die bejege ning niet had kunnen verhinde ren, onderdrukte. En het ge beurde in gedachten terugle vend, herzag hij zich hulpeloos tussen het canaille, aangerand bijna door 'n paar dronken be roerlingen o, dat opkomend geslacht van tegenwoordig, het kende geen respect meer, het ontzag was er uit herzag hij zich in de winkel van de Breede en pijnlijker nog was de herin nering aan z'n onwaardige co- medie daar. Had hij dat slimme wijt wel over tuigd? Het moest 'eigenlijk wel opvallen, dat hij, die anders zo coulant was in hét betalen. vandaag de- rekening, morgen het geld, was immer z'n stelre gel gew-eest, waaraan hij met 'n zekere trots vasthield. dat hij dit laatste jaa-r zo versloft was. Ook op de beurs. Hij her innerde zich nu ook weer het verbaasde gezicht van Van Deumen, toen hij vijftien- last rogge op twee-maands accept van hem had gekocht in plaats van contant als z'n gewoonte tot nog toe was geweest. Be roerd, beroerd! Ze moesten er wel over gesmoesd hebben, de heren graankopers, hij kende dat. Ze zouden zich wel verdie pen in gissingen. Toch was z'n krediet nog ongeschokt... daar was ook gelukkig nog geen re den voor, al had dit jaar hem weer 'n lelijke knauw gege ven... 'n jaartje, dat hem heu gen zou. Zo'n slechte tijd ge loofde hij niet ooit mee ge maakt te hebben en dat wou toch wat zeggen in de nu al ja ren durende malaise in de moutwijn-stokerij, 't Werd een voudig 'n financieel uitputtings proces; je wist niet waar het einde was... om er vierkant uit te lopen was 't... Maar je kon niet, je kon niet... Als-t-ie ging likwideren onder de bestaande omstandigheden, och nee, dat was de reinste onzin. Hopen op 'n betere toekomst, dat was het enige, het moest toch eens ver anderen en dan proberen drij vende te blijven... en dat zou nog wel gaan met wat over leg... Ja, 't werd schipperen als er geen kentering kwam... En hoevelen hadden er 't dit jaar weer op moeten geven... vier faillissementen in acht maan den tijd... dertig branderijen w-afen er uitgestookt, geen klei nigheid waarachtig. En toch was dat de enige oplossing; er moesten nog meer slachtoffers vallen, de produktie was nóg te groot. Maar intussen, dit jaar tje had hem weer schromelijk veel geld gekost; nog 'n paar zo en het was ook met hem afgelo pen... als 't hem ten minste niet spoedig lukte de bakens te ver zetten... 't Tij verliep, dat was de hele kwestie, hij zag dat klaar genopg in... en als hij 'n tien jaar jonger was... Of jon ger?... hij was waarachtig nog niet te oud, vier-en-vijftig, kom, kom, 'n man op 't best van z'n leven. Wordt vervolgd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2