Y er dachten zien ondeugdelijke auto's niet meer terug Discobal en diavertoning FEUILLETON DOOR A. J. ZOETMULDER STAD Openbaar groen vrij betreedbaar voorw Autorijschool rCORINO VAN 30 TOT 150 PERSONEN PARTIJ MARMEREN SALONTAFELS C0BEX VERKOOPKANTOOR SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 9 APRIL MISSEN GEEN DE AMSTELBRON Vlaardingen Sociëteit In 't Want aan de Schiedamseweg organiseert vrijdagavond een discobal met medewerking van Jan-Paul Berkhout. De aan vang is half negen. De zaterdag daaropvolgend is er in de socië teit een diavertoning door ds. Krol van zijn reis naar Rah- wanda. De aanvang daarvan is 9 uur. Vlaardingen In de nieuwe enkele dagen geleden in wer king getreden Algemene Po litieverordening voor Vlaardin gen, is een belangrijke wijzi ging opgenomen voor wat be treft het betreden van open baar groen. Daarin wordt be paald dat iedereen zich op elk openbaar grasveld mag bevin den. Ook de grasvelden van het Hof zijn vrij betreedbaar ge worden. Het publiek mag zich echter niet tussen de beplan tingen bevinden. Ook mag men zich op de gazons niet zodanig gedragen, dat dit hinderlijk is voor anderen of dat de grasmat kan worden beschadigd of be vuild. damse gist van de buitenlandse markt door Belgische en Engel se gist, de achterlijke en fatale Nederlandse wetgeving op het gedistilleerd werkte fnuikend op heel het leven van de jene ver-stad, die 'n periode van grote bloei en weelde heeft ge kend. Maar de dagen, dat het bezit van 'n branderij het bezit van 'n klein kapitaal en 'n aan zienlijk inkomen betekende en 'n ieder derhalve, die over 'n beetje middelen beschikte en genoegzaam vertrouwen bezat om met hypotheek en crediet op gang te kunnen worden ge holpen, brander werd de sla ger, de kleermaker, de boek verkoper, de koster waren reeds lang voorbij en bijna al len, die naast hun eerzaam be roep ook branderden, zonder enig begrip of verstand van het bedrijf, alles overlatende aan zaakwaarnemer en meester knecht, meer of minder eerlijke mensen van louter praktische ervaring, maar missend even eens het inzicht in het belang rijke, chemische proces, hen had dat dolzinnige geldbejag ten slotte geruïneerd. Want be gerig geworden en hun brande rij bouwend of kopend, toen de welvaart har hoogtepunt ging bereiken, kapitalen verdienend en, wijl zonder kennis of inspan ning gewonnen, op ongelooflijke wijze weder verbrassend en verspeculerend in 'n zwijmel van genotzucht, beleefden die dilettanten voornamelijk de te rugslag, gleden bij de noodwen dige inzinking het eerst en het snelst naar hun financiële on dergang. Kunstgrepen, die hj dige branders wel gebruikte,' 'n sluw gesmokkel met ge. distilleerd of het vervalsen vaj hun gist met aardappelmeel 0| gewreven marmer mochte, de minder conciënteusen Wat langer op de been houden, het einde der zwakke broeders yJ 'n treurig failliet of 'n iets min- der treurige likwidatie. Zij Wa, ren, zij het dan misschien net de enige slachtoffers van hm drankbereiding, de eerst ge. plunderden door de malaise die de overproduktie met de an. de're oorzaken had opgeroepen Wordt vervolgd Hoe de anderen het bolwerkten was hein 'n raadsel, maar hij voorzag maar al te duidelijk: zo voortwerkend ging-ie naar de bliksem. Er moest verande ring komen... Ook lichamelijk was hij tegen die malaise niet toestand. Dat jaar-in-jaar-uit werken met verlies, dan veel dan weinig, het knauwde z'n ze nuwen... Liever ruimde hij de hele rommel dan maar op, al zou hem dat ook schatten kos ten... In Gods naam beter dan ten hele gedwaald.../ De nu al jaren durende achteruit gang van het brandersbedrijf door het toenemend gebruik van spiritus bij de jeneverfabri- catie, waarvoor vroeger uitslui tend moutwijn werd gedistil leerd, het verdringen der Schie- Schiedam Twee auto's, die vele gebreken vertoonden, verdwenen woensdag tijdens de zitting van het Schiedamse kantongerecht weer in de justitiële smeltkroes. De eerste auto was die van de Maassluizenaar J. A. N. v. D. De tenlastelegging vermeldde alleen 'n ondeugdelijke stuurin richting en een slechte voet- rem, maar het technisch rap port van de Maassluise politie telde een hele waslijst van ge breken. De auto had dan ook maar 150 gulden gekost en da teerde van 1957. Kantonrechter mr. Van Vloten: „Voor die prijs kunt u toch niet veel van zo'n auto verwachten". naar de schroothoop gebracht. Hij was op het Rubensplein in Schiedam tegen een verkeers- zuil gebotst na te zijn geslipt. Dat slippen was in belangrijke mate waarschijnlijk te wijten aan een ondeugdelijke stuurin richting en een slechte rem. De verkeerszuil kwam hem te staan op 50 gulden; stuur en rem beide op 60 gulden. De offi cier had voor de beide laatste feiten 75 gulden geëist. Officier van Justitie mr. A. C. 't Hart eiste voor de twee ten- laste gelegde gebreken twee boetes van elk 75 gulden en bo vendien onttrekking aan het verkeer van de inbeslaggeno- men auto. hiedam - nen bij 't blikken bi voor hun gestuurd, staan er Schiedam volg hebt komen te vuld. fe situatie [spiegeling Eijnmondg Hingen en fcioeilijk Ken te krij kele maai [cursusjaar [wordt dus pan de s Een auto van 1957 is wel wat oud. Hij vertoont allerlei ge breken en daarom is het voor de veiligheid van de verdachte en van de medeweg gebruikers maar beter als dit voertuig niet meer op de weg komt", meende mr. 't Hart. De verdachte wist als enig ex cuus aan te voeren, dat hij in Hengelo, waar hij nu woonde, wel tien keer gecontroleerd was zonder dat er bezwaren waren gerezen. „Dan zijn ze hier misschien wat strenger", veronderstelde de kantonrech ter. Mr. Van Vloten wilde echter bij de boetes wel rekening houden met het verlies van de auto en gaf twee boetes van elk vijftig gulden in plaats van de geëiste 75 gulden. het meestal fcdenkeuring, Iderzoek wer pnder enige Same doen 1 Sven. De tweede auto die eigendom van de justitie werd om te voorko men dat de weg er onveilig mee zou worden gemaakt, was de auto van B. H. L. uit Maas sluis. Ook hier waren vier ge breken ten laste gelegd als bloemlezing uit het technisch rapport. De auto, tien jaar ge leden van de band gerold, had 350 gulden gekost. De officier van justitie eiste vier boetes van in totaal 170 gulden en ont trekking aan het verkeer van het inbesldggenomen voertuig. Mr. Van Vloten was het met dit laatste eens, maar wilde ook hier wel bij de boetes rekening houden met het verdwijnen van de auto. Hij maakte van de geëiste 170 gulden vier boetes van elk 35 gulden, dus f 140 in totaal. Terrein ISTOWEG i Schiedam Ihoofdburei ■Schiedam. ■17.00 uur. ■en zondag ptui inh. 3 ■sleutels; i lautosleute [jack; hei ■inh. plast ■nee met Ipnrtemom Isuéde k: linh.; mak [Te bevraget Bode skelte brockstra inh., Sch phenstraa Sjoor, N ruitenwisi terdamse' R- Jonk, straat 34; mevr. M gel 275; ten, Vlas renhorlog riksingel paar bl v-d. Lam 7; bos sli biduinap] Hammen met 3 sic weg 178; Grannem sleutels Parkweg 194); he saulaan setter, straat 11 man, Wi l'erentehu straat: beige-wil reu; zwi hond rei De derde verdachte, een Schie dammer, die met een ondeug delijke auto had gereden, had zijn auto maar bij Voorbaat zelf Ter kennismaking de eerste les ƒ4.50 Een cursus van 10 lessen 90.— Losse lessen 11. Tel. 25.59.85 v. d. Palmstraat 40 B Rotterdam Vrijblijvend inlichtingen: tel. 26.97.67 BROERSVEST 13 Eind- en beginpunten van alle tram- en busdiensten. Zowel massief onyx als ingelegd ovaal rond en lang met koper chroom en smeedijzeren, af te halen voor 100,en 125,en 150,per stuk. Van liquidatie en failllssementpartljen. Johan van Oldenbarneveltlaan 20 - Berkel - Zuid-Holland. Tel. 01891—3758. Verkoop 's-avonds na 6 uur en Zaterdag de gehele dag. Autofinanciering in 2 uur geregeld. Persoonlijke leningen, hypotheken tot 100 van de koopsom. Zomerhuizen, salonwagens, woon- en plezierboten, Looptijden tot 60 maanden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2