Problemen van middenstand in „Uw mening" mm. m pros mmmsmm RR Bel Canto gaf jubileumconcert in Martinuskerk Inspraak-bijeenkomst over structuurplan Goed 1969 voor Schiedamse Dierenbescherming ANMB- Schiedam bespreekt problemen ■n fj scheepsbouw FJG viert 1 mei in wijkcentrum Jubileum-concert voor NV V-leden erdag 11 april 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 97ste jaargang no. 23770 SCHIEDAM EN KETHEL VANAVOND: Schiedam Vanavond wordt op de Inhabé-t.v. „Uw me ning" uitgezonden, die eerste aflevering van een rubriek, waarin bekende figuren uit Schiedam en het Rijnmondgebied hun mening kunnen geven over pro blemen die zij belangrijk vinden. In de eerste afleve ring vanavond gaan de heer J. H. B. Vredebregt, voor zitter van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, en de raadsleden G. P. Verhulsdonk en W. J. C. Willemse praten over problemen van de Schiedamse midden stand. Het programma wordt uitgezonden van kwart over negen tot kwart voor tien. De presentatie van het programma is in handen van redacteuren van de Schiedamsche Courant. ra Adres: j I plaats:, j 1^ 9 doorhalen wat niet wordt gewenst. Schiedam De jongerencommissie ter voorbereiding van een nieuw jeugdbeleid vergaderde gisteravond in de raadszaal van het stadhuis. Ter tafel lagen twee stukken: de concept statuten voor een Raad voor Jeugd en Jongeren opgesteld door de afdeling juridische zaken van de gemeente en alter natieve concept-statuten opgesteld door een aantal leden van de jeugdcommissie. Schiedam Op de één na laatste inspraak-bijeenkomst over het structuurplan Schiedam gaf ir. B. van Gent van het architectenbureau Fledderus en Van Gent explicatie over de plannen voor de stadskern van Schiedam. Schiedam De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren houdt dinsdag 21 april de jaarvergadering in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Op de agenda staan onder andere het behandelen van jaar verslag en financieel verslag 1969, het behandelen van de be groting 1970 en een bestuursverkiezing. I I SCHIEDAMSCHE COURANT Overeenstemming over concept-statuten Raad voor Jeugd en Jongeren I IBOTrtROAMSCH HIEUWSBIAO S I KI A AH vnriit ni-.TERUCREIS JX =^W0AUSCHlrn couMvr •"Wtir, itugdHrrk f32.200 Probeer deze uniekecombinatie eensgratis: ■veertien dagen. Vul onderstaande strook in^ H doe hem in een envelop en'stuur deze- onge- D Il| frankeerd naar: Rotterdamse!»' 'Nieuwsblad, I V# l>S antwoordnummer 834, Rotterdam. n J Ik-wil de. Schiedamsche'Courant -h het -ROttsrdamsCfl. j Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. j Ij..1 Ik geef mij .op als 'kwartaalabonnee. i II Naam: «m» Aanleiding voor het opstellen van deze alternatieve statuten was het feit dat de statuten van de gemeente voor de jongeren niet aan vaardbaar waren, omdat ze volgens de jongeren niet gebaseerd waren op hetgeen zij gesteld hadden in hun nota aangaande een nieuw jeugdbeleid. Wethouder mevrouw G. D- Ver- weij-De Graaf stemde er in toe te praten over deze alternatie ve statuten. Punt voor punt werden deze doorgenomen en wijzigingen, voorgesteld door leden van de voorbereidings commissie of door mevroow Verweij, werden aangenomen. De. voorstellen van mevrouw Ver weij betroffen voornamelijk aanpassingen aan de wettelijke eisen en aan de eisen van de ministeries van C.R.M. en van Binnenlandse Zaken. Op deze eisen had zij ook de gemeente lijke concept-statuten gericht, echter veel verder gaand dan nu de alternatieve statuten gaan. Zo ontstonden aan het eind van de vergadering statuten, waar alle leden van de voorberei dingscommissie achter konden staan en die enigszins tegemoet komen aan de eisen van de di verse overheidsinstanties, sta- toten dus voor een te vormen Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam ,met als juridische vorm een stichting. De vraag is nu echter, zo bleek uit de woorden van mevrouw Verweij of deze statuten vol doende zijn aangepast aan de eisen van C.R.M. om subsidie te verkrijgen. Zij verklaarde zich echter bereid met de nu aangenomen statuten verder te gaan werken, in die zin dat ze zullen worden besproken met C.R.M., Binnenlandse Zaken, de gemeentelijke Jeugdcom missie en in het college van b. en w. Hans Krabbendam, voorzitter van de voorbereidingscommis sie, vatte het probleem samen door te stellen dat uiteindelijk de Schiedamse gemeenteraad moet beslissen tussen twee mo gelijkheden- Dat zijn: óf de voorstellen van de jongeren moeten principieel gewijzigd worden door concessies aan de eisen van C.R.M. met als resul taat een subsidie van het minis terie, óf de gemeenteraad moet de héle financiering door de gemeente laten geschieden en zo het geld beschikbaar stel len dat nodig is om 't jeugdbe leid in Schiedam te gaan voe ren op de manier zoals de Schiedamse jongeren dat voor stellen. Het vrijwel algemene gevoelen van de jongeren bleek te zijn dat geen verdere concessies moeten worden gedaan, maar dat C.R.M. én de gemeente of de gemeente alleen het moeten aandurven dit voorgestelde ex periment op het gebied van het jeugdbeleid te ondernemen. Mevrouw Verweij beloofde, de voorbereidingscommissie regel matig op de hoogte te zullen houden van de stand van zaken rond het overleg met de diverse instanties. Over de tijd, die deze hele procedure zal gaan vergen durfde zij echter geen voorspelling te doen, maar het kan wel een behoorlijke tijd gaan duren voor uiteindelijk de gemeenteraad gaat beslissen over de oprichting van een Raad voor Jeugd en Jongeren. wm sfejrJSr m WM. mam i i Wam Schiedam Het rooms-katholiek gemengd koor Bel Canto heeft gisteravond een jubileumconcert in de Martinikerk aan de Willem Andriessenlaan in Groenoord gegeven. De 20-jari- ge koorvereniging gaf dit concert samen met de bas Rob Holl, te sopraan Trudi Koelman en de pianiste Fransje Dorst onder leiding van dirigent Joop Hoogervorst. Uitgevoerd wer den werken van onder andere Handel, Schubert, Verdi, Smc- tana, Mozart en Mascagni. „Het uitgangspunt van de plan nen is de functie die Schiedam als stadsdeel in de Rijnmond structuur inneemt. Een functie die te vergelijken is met een Alexanderpolder voor Rotter dam", aldus de heer Van Gent. Hij behandelde zowel voor- als nadelen van plan A en plan B. Het grote bezwaar van plan A, de zogenaamde grote omloop, is dat er een winkelareaal ont staat van ca. 40.000 m2. Daarte genover is in plan B een gecon centreerd winkelblok geprojec teerd achter de Broersvest (tot de Passage), Hoogstraat en Koemakrt. wat voor het publiek waarschijnlijk aantrekkelijker zou kunnen zijn. terwijl de om vang van het winkelareaal in plan B zeer flexibel is. „Bij uitvoering van plan B zal het Schiedamse uiterlijk een grote metamorfose ondergaan. Bij plan A. waarbij wij zijn uit gegaan van de bestaande toe stand, zal het centrum van Schiedam zoals wij dat nu ken nen, voor een groot deel het zelfde gezicht behouden", aldus de heer Van Gent- Tijdens de discussie na de pauze deelde een der belangstellenden mee dat hij „als winkelier ach ter in de Hoogstraat" toch wel het meest voelde voor plan A. Hij zou als winkelier van een zaak die wat bij plan B het geval zou zijn buiten de wan delgangen van winkelende mensen liggen, zeer ongunstig komen te liggen. Iemand begreep niet waarom de metro dwars door de stad zou moeten komen. De heer Van Gent reageerde daarop met te zeggen „De metro moet wat te doen hebben". Zou men de metro *4** buitenkant van de stad aanleggen, dan zou men er nog weinig gemak van hebben. Toen een belangstellende zich af vroeg: „Waarom zitten we hier", kwamen er vragen zoals „Komt, wat hier wordt bespro ken bij hogere instanties? Hoe komt de gemeente te weten wat hier besproken wordt? Op wel ke wijze worden de plannen ge realiseerd en zullen wij dat nog beleven? Hoeveel geld gaat het kosten?" Op deze vragen kon de heer Van Gent geen ant woord geven. De heer H. Willems van Beveren wil aftreden als afdelingsvoor zitter. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen het be stuurslid J. B. Renskers. Me vrouw C. Bijloo-Kikkert en de heren H. J. Zegers en G. van Loenen hebben in de loop van het verslagjaar als bestuurslid bedankt. Aan de peurt van af treden zijn de bestuursleden P. A. J. Broeders en G.-Spermon. Beide heren stellen zich her kiesbaar. In het Dierentehuis aan de Sint Anna Zusterstraat 47 zijn in '69 393 dieren behandeld. In 1968 waren dat er 301. Van de 393 die ren werden 312 honden, 69 kat ten, een muis, een hamster, twee marmotten, een rat, een schildpad, vier parkieten en twee kanaries behandeld. Vele dieren zijn in 1969 in het dieren tehuis verzorgd. Er werden 468 honden opgenomen, waarvan 141 zwervers. Van de zwerfhonden werden er 54 teruggehaald door hun eigenaar. Het aantal opge nomen katten bedroeg 642, waar van 348 zwerfkatten. Van de zwerfkatten werden er zeven door de eigenaar teruggehaald. Voor de overige dieren werd, indien mogelijk, een nieuw te huis gevonden. Voorts werden nog verzorgd 70 andere dieren: 5 spreeuwen, 15 meeuwen, 1 fuut, 1 bergeend, 12 duiven, 2 kauwtjes, zes wilde eeuwtjes, één blauwe reiger, 14 jonge eendjes, 3 mussen, 1 zwa luw, 3 merels, één eidereend, één lijster, één kerkuil, één rriarmot en'twee zwanen. In het verslagjaar zijn 28 honden met een totaal van 171 dagen en 74 katten met een totaal van 1087 dagen in pension geweest. De jaarlijkse collecte voor de Dierenbescherming was in 1969 een succes: zij bracht f 7455.73 op. De collècte in 1970 wordt v&n 28 september tot en met 3 oktober gehouden. De kranten actie heeft ook heel wat opge leverd: hiermee is een bedrag van f 2000 a,l bereikt. Ook de kalenderverkoop is goed verlo pen. Schiedam De afdeling Schie dam van de Algemene Neder landse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elek trotechnische Industrie ANMB gaat zich beraden over de moeilijkheden in de scheeps bouw. Districtsbestuurder A. Schravemade spreekt maandag 20 april om acht uur over „De toekomst van de Scheeps bouw". De bijeenkomst wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein en begint om acht uur. De heer Schravemade wil in zijn lezing aandacht besteden aan de vraag, of de Nederlandse scheepsbouw nog wel toekomst heeft. De ANMB heeft veel le den, die in de scheepsbouw werken en volgt de ontwikkelin gen daar daarom met aan dacht. Schiedam De Schiedamse FJG in de Partij van de Arbeid or ganiseert een 1 mei-bijeen komst in het wijkcentrum Nieuwland. De bijeenkomst be gint om tien uur en zal in het teken staan van de oorlog, die Afrikaanse volkeren voeren te gen het Portugese bewind dat nog in enkele landen heerst. In de stad zullen rode tulpen wor den verkocht. De opbrengsten gaan naar het Evert Vermeer fonds, een fonds dat vluchtelin gen uit Mozambique steunt bij hun studie. Ook zal vermoede lijk een film over de luchtver ontreiniging worden gedraaid. De FJG houdt zich ook bezig met de ontwikkelingsplannen voor de binnenstad. Er is een werk groep gevormd, die een alter natief plan naast de plannen van Fledderus en Van Gent zal opstellen en in de openbaarheid zal brengen. Schiedam Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de NVV-Bestuurdersbond Rotter dam wordt op vrijdagavond 24 april een jubileumconcert gege ven in De Doelen in Rotterdam. Het Promenade-orkest onder lei ding van Frans AUers zal een programma in Weense stijl brengen met medewerking van de bekende sopraan Margit Schramm. Het programma omvat werken van Strauss, Mozart, Ziehrer, Stolz, Kalman, Grothe, Heuber- ger en Lehar. Voor de Schiedamse leden van het NVV zijn een aantal kaar ten beschikbaar, die verkrijg baar zijn bij het secretariaat van de NVV-Bestuurdersbond Schiedam, Iepenlaan 31. De kaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 18 april. De toegangs prijs voor het concert be draagt drie gulden. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1