HB-VOORZITTER j. h. b. vredebregt meubelen gfuR i a voor minder geld m m Betere Vorming Cultureel eD/VMSCHE COURANT ZATERDAG 11 APRIL 1970 SFIB-voorzitter J. H. B. Vredebregt en SHB-secretaris J. J. G. Ooykaas verwachten 20.000 bezoekers op de Inhabé '70. iedam Vele besprekingen, vergaderingen en telefoonge- Lekken zijn aan het tot stand komen van de Inhabé 1970 looraf gegaan. De heren J. H. B. Vredebregt en J. J. C. Ooy- laas hebben het de afgelopen tijd bijzonder druk gehad met ie organisatie van de consumentenbeurs, die naar zij hopen |eer veel bezoekers uit het Rijnmondgebied zal trekken. De [eren zijn voorzitter respectievelijk secretaris van de Schie- Jamse Handels- en Bedrijfsraad, de organisatie die voor het ■rganiseren van de beurs verantwoordelijk is. I beurs is zo langzamerhand ten begrip geworden in het Rijnmondgebied, de belang- jtelling die middenstanders n bedrijven ervoor hebben |s er een afspiegeling van. lok dit jaar is de beurs -eer bijzonder uitgebreid, iet meer attracties dan ooit. foorzitter en secretaris van Ie S.H.B. zijn dan ook opti- listisch over de belangstel ling van de bewoners van iet Rijnmondgebied: l'e denken dat we dit jaar de [20.000 wel halen", meent [voorzitter Vredebregt. .,Er [zijn dit jaar weer veel stand- jhouders die ook op de Inha- lbè 1969 waren vertegen woordigd, maar ook zijn er [nieuwe gezichten. Je krijgt Ihierdoor een wisselwerking lwatook voor de presentatie Iplezierig is". welkom op ONZE Meubelshow Schiedam Eén van de vele activiteiten, die de leerlingen van de Bedrijf sschool van Wilton-Fijenoord heb ben gepleegd, is het in elkaar zetten van de stand, die namens de Bedrijfsschool tijdens de Inhabé in de Mar- griethal zal staan. Er zijn ca. 40 jongens V/2 maand aan bezig ge weest. Op de boven kant van de stand is vorm van een schip gebouwd. Er om heen liggen produk- ten, die door de ver schillende afdelingen van de Bedrijfsschool zijn gefabriceerd, zo als eindexamenwerk stukken van de afde ling bankwerkerij, ke ramiek etc. Eén hoekje van de stand is vrijge- houden voor een zitje, waar 's middags de leerlingen en 's avonds de docenten belang stellenden zullen in formeren over de op leiding, die men bij de bedrijfsschool kan vol gen. „Het is belangrijk een vak te beheersen. Maar wie in onze maatschappij geen or dentelijk figuur is, kan zijn vak wel vergeten", aldus de heer W. G. E. Valk, chef Vorming en Oplei ding van Wilton-Fijenoord N.V., die als zodanig is be last met de opleiding van zowel leerlingen van de Be drijfsschool als van oudere werknemers van Wilton. De heer Valk hecht dus erg veel belang aan het onder deel algemene vorming in het lesrooster van de Be drijfsschool. Theoretisch betekent dat een lesrooster met vakken zoals taal, re kenen, maatschappijleer etc. In de praktijk houdt het in, dat de jongens (de leeftijden variëren van 13 tot 18 jaar) activiteiten ont plooien zoals enige tijd geleden het samenstel len van een Japanse ten toonstelling (in het kader van de wereldtentoonstel ling in Osaka), het fabrice ren van een Doxford motor (schaal 1:10), die gebruikt wordt voor de voortstu wing van een schip, het in schaal brengen van een hijskraan die op een oude foto staat, etc. Het is voor de jongens zelf leuk werk. Ze werken er per groep aan. En daarbij dat vind ik uiterst bè- langrijk leren ze samen iets te doen, met elkaar werken. Ze hebben bij ons een „inspraakje" tussen aanhalingstekens. Eens per maand heeft de Leerlingen- raad onder leiding van de schooloudste een vergade ring, die door één docent wordt begeleid. Wij hebben ook een verkiezingssy steem ingevoerd ter voor bereiding van de onderne mingsraadverkiezing en de a.s. gemeenteraadsverkie zingen in juni". De leerlingen van de Be drijfsschool krijgen bij Wilton ook een culturele vorming..,Er komt regel matig iemand, die bij een museum werkzaam is, onze leerlingen het een en ander vertellen over wat er nu zo al in een museum is te zien. De jongens gaan dan op hun vrije zaterdag in groepjes van een stuk of zes een museum bezoeken. Dat hebben ze er wel voor over. Binnenkort is er bij ons weer een tentoonstel- Zo zag de stand van de Bedrijfsschool van Wilton- Fijenoord er de vorige week nog uit. ling in verband met herdenking van de oorlog. De onzet van de tentoon stelling is de jongens te la ten zien hoe onvrij onze le vensomstandigheden toen waren en hoe vrij die nu zijn. Tijdens de tentoon stelling wordt de film „De overval" gedraaid". Van alle facetten die op de Bedrijfsschool worden be licht, zal men dus op de In habé stand iets kunnen te rugvinden. w :fy ent, de weg en u een cketten voor iterontharders fornuizen en 5» wasautoma- ines vaat- igging Schiedam -mistig voor onsumentenbeurzen tor het houden van manifesta ties als de Inhabé komt Schie- pam in het Rijnmondgebied op leen steeds betere plaats te [staan. Niet alleen door de cen trale ligging van onze stad, [maar ook omdat er in Rotter dam steeds minder mogelijkhe den zijn. De heer Vredebregt: «Het centrum van Rotterdam [wordt voor het houden van con sumentenbeurzen steeds min- |der geschikt. De Ahoyhal kan |r'iet meer worden gebruikt en |de Femina moet naar het zui pen van Rotterdam verhuizen. |k geloof, dat we veel belang stellenden uit Rotterdam-West ■zullen krijgen, die dan een in- Idruk kunnen krijgen wat zich PP de Inhabé afspeelt". Veel belangstelling verwachten de SHB-bestuursleden uit het op een steenworp afstand van de Margriethal gelegen Groen- oord. Ook uit het Vlaardingse Holy kan een niet onbelang rijk aantal bezoekers worden verwacht, want deze wijk ligt eveneens op zeer korte afstand. De Inhabé is trouwens gedeel telijk Vlaardings: Een aantal Vlaardingse bedrijven, met name uit de meubelsector, is op de beurs vertegenwoordigd. De presentatie van de Inhabé komt niet meer voort uit de im provisatie. Aan de organisatie is maanden lang gewerkt. An ders dus dan bij de eerste beurs, die in 1956 op 't Koolas werd gehouden. De heer Ooy kaas: „In dat jaar waagde de Schiedamse Handels- en Be drijfsraad, die toen Schiedamse Middenstandscentrale heette, een eerste poging. Het idee is voortgekomen uit het bestuur van de Middenstandscentrale en ook al had de eerste Inhabé toen nog niet zo'n grote om vang, de beurs kon toch een succes worden genoemd". Ee ntijdla-ng bleef het stil rond de Inhabé, tot er in 1964 meer le ven in de brouwerij kwam door de aanleg van een gesloten tele visie-circuit, toen een grote at tractie. In een tent was de stu dio en allerlei Schiedammers maakten hun „debuut" voor de camera. Het was in die tenten vaak nogal warm. ADVERTENTIE Ir> onze stand op de [I >JNHABé" tonen wij u een mooie collectie moderne en klassieke meubelen. Tevens kunt u daar de I Sehele collectie BERGOSS" -tapijt zien. Toen in 1966 de Sporthal Margriet gereed kwam, waren de organi satoren van de Inhabé uit de brand. De heer Ooykaas: We hebben in 1967 voor het eerst de beurs in de Sporthal gehouden. De beurzen in 1967 en 1968 wer den toen mede georganiseerd door de heer Barkmeier. Vorig jaar zijn we met de heer Bol- mers, de directeur van de Sporthal in zee gegaan". Ook in 1970 kan de Inhabé weer tot één van de grote evenemen ten worden gerekend, die in Schiedam worden gehouden. Eén blik op de lijst van deelne- mers leert, dat Gen belangrijk deel van de Schiedamse mid denstand acte de présence geeft Over deze middenstand wil de heer Vredebregt tenslot te nog wel wat kwijt: „Het is gebleken, dat het winkelcen trum De Ketel aan de verwach tingen beantwoordt. En dat is een plezierige zaak. Het is nu zaak, dat het winkelcentrum aan de Zwaluwenlaan snel wordt gerealiseerd. Dit cen trum móét binnen de twee jaar eenvoudig rond z*J'n- bouwen van De Ketel is geble ken dat de Schiedamse aanne merwereld over groeiende ca paciteiten beschikt en buitenge woon des-kundig is. Echt, het Dorp in de Delta" zoals Schie dam wel eens is genoemd, kan wel watIn overleg kan hier veel gebeuren". Zondagavond 19 april zal blijken of het optimisme van de SHB bestuurders gerechtvaardigd is geweest. Het lijkt een haalbare zaak dat er inderdaad 20.000 De zoekers zullen komen. De enige hindernis is voorlopig het par keerprobleem. want waar moe ten al die bezoekers hun auto laten' Maar het probleem is slechts één van die problemen die bij het organiseren van een manifestatie als de Inhabe om de hoek komt kijken en juist deze problemen zijn door een klein beetje improviseren vaak vlug te verhelpen.... Zelfgebouwde stand van Bedrijfsschool op Inhabe

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 5