n >4i mm Ton Valster nieuwe trainer coach Volley '68 Vliegseizoen gaat open Oefenwedstrijd voor de tennis- Harrv vaartwel in HaarlemIfcdMWi K WÊÊÊËÊtÈÈmmmmu'. wtÊSËÊ^ÉÊiïiM^ géfö I H CJ\"ï I I 1 SPORT v 3 iÜÉ door Jaap Roélants SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 15 APRIL 197o door Bas van Bochove Yv;., i iilWi I:;,;.':. -;-;..' TIJD DRINGT mm» V VERTREK SUCCESSEN 1S if MmÊmMm SPORTLERAAR 'I V oorlopig amateurelftal klopt PPSC in matig duel Schiedam Het Schiedams amateurvoetbalteam, samenge steld uit spelers van Excelsior '20, GTB, PPSC, SW, Hér- mes-DVS, SVDPW en FCN, heeft gisteravond een oefenwed strijd gespeeld tegen een combinatie van PPSC. Het Schie dams elftal won deze ontmoeting met 10. Het enige doel punt werd in de tweede helft gemaakt door Lody Kalden van PPSC, na goed aangeven van Aad Osterholt van SVV. X.f Moment uit tie gisteravond gespeelde oefenwedstrijd tussen een Schiedams amateurelftal en een PPSC-combinatie. Over de wedstrijd op zich valt ei genlijk weinig te melden. Het team, onder leiding van trainer Ber Janse, speelde in de eers-te helft lang geen beste wedstrijd. Behoudens de linkervleugel, be staande uit het PPSC-tandem Kalden-Vap Veen, bleef de rest van het elftal onder de maat. Begrijpelijk voor een formatie die bestaat uit spelers die nog nooit met elkaar hebben ge speeld. Toch moet het, dacht ik, mogelijk zijn een sterker Schiedams elftal op de been te brengen. Ber Janse: „Volgende week dinsdag krijg ik er wat andere spelers bij. Dan gaan wij trainen en dan komt er nog een oefenwedstrijd. Ik ken deze knapen ook niet. Het was voor mij net zo vreemd als voor ben". Vlaardingen/Schiedam Tot nieuwe trainer/coach van de volleybalvereniging Volley '68, vorige week gefuseerd met het Schiedamse SVC, is benoemd Ton Valster. De oud-speler van de ere-divisieclub Libanon en enkele malen vertegenwoordi ger van het nationale team is aangesteld voor het seizoen 1970/1971. Joop Tinkhof heeft voornamelijk door drukke werkzaamheden zijn trainerschap bij de Vlaar- dingse club moeten neerleggen. De komende weken zal Ton Valster de Vlaardingse ploeg, die nog kampioenskansen heeft, leiden. De nieuwe trainer/coach is 34 jaar en zal voornamelijk de slectie van eerste en tweede team, zowel van dames als he ren, gaan trainen en coachen. De overige teams zullen wor den getraind door hulptrainers. Per 1 april zijn voor Volley '68 nieuwe trainingstijden vastge steld in de Vlaardingse sport hal. De vrijdagavond is in 't vervolg trainingsavond gewor den. Van 7 tot 8 uur kunnen de heren junioren en de dames ju nioren terecht. Van 8 tot half tien zijn dat de dames van eer ste en tweede team, dames der de en vierde team, dames vijf de en zesde team en de heren van de gezelligheidsploeg. Van 21.30 uur tot 23 uur zijn de heren 1 en 2 aan de beurt en de heren 3 en 4. Schiedam Zondag gaat het nieuwe vliegseizoen voor de dui ven open. Dat gaat gebeuren met een wedvlucht vanuit Roosendaal voor de leden van de P.V. De Vrijheid. nkorven kan geschieden op za- ,.j terdag 18 april tussen 14.00 uur en 16.00 uur in het clubgebouw. Het Schiedamse elftal gaat op 4 mei op het Shell-sportpark spe len tegen Vlaardingen en Wandsworth. Voor die tijd moet het elftal definitief zijn samen gesteld. De namens de SBLO optredende heren M. van Dijk en J. van der Berg hebben aan de clubs in Schiedam een for mulier gestuurd waarop men een of meerdere van hun spe lers kon opgeven. De tijd dringt, dus moeten wij nu reeds een team samen gaan stellen". Zo waren er geen spelers van Ur- sus, denk hierbij aan Schlink en Verweij, Martinit, dat in Lup- ker en Kooiman knappe spelers heeft, en Schiedam met de wa- tervlugge Huet. Omdat, tijdens de aanvraag om spelers door de SBLO, deze clubs nog volop in de slag waren om het kam pioenschap, kon geen toezeg ging worden gedaan. Ook DHS was niet vertegenwoordigd, hoewel het bestuur wel spelers heeft opgegeven, De oorspron kelijk opgestelde Hennie Sla was echter door militaire dienst niet in staat te spelen. Er blijft dus voor trainer/coach Ber Jansen nog de mogelijkheid om een sterkere formatie op de been te brengen. Na de tweede en laatste oefenwedstrijd zal een definitieve opstelling wor den bekend gemaakt. ÉfÉrinTii Het Schiedams amateurelftal-zoals het gisteravo nd met 1-0 van PPSC won. Schiedam Aanstaande zondag begint voor zover men niet is in gedeeld in Hoofdklasse A of B de tenminste zes zondagen duren de tenniscompetitie. Leden van de tennisverenigingen Keep Smiling <en Maas Vlaardin gen hebben de afgelopen dagen bij wijze van generale repetitie op het tennispark Spieringshoek hun krachten gemeten in een oefenwedstrijd. Voor de Schiedamse tennisclub Keep Smiling ligt gezien de uitslag een voorspoedig competitieseizoen in het verschiet. Er dient echter bij vermeld te worden dat de Vlaar dingse speler R. Stork zondag voor het eerst op een buitenbaan speelde. De belangrijkste uitslagen zijn: heren-enkelspel: Hoen dersStork 62, 63; HofmanKersbergen 97, 64; Lenselink— Laurebs 64, 63; VreeburgDiekman 60, 62. Heren-dubbel spel:. Vreeburg/KoendersStork/Dwarshuis 46, 60, 64; Hof man/LenselinkLaurens/Kersbergen 1412, 63. Dames-enkel spel: mej. De Botmej. Dalitz 46, 62, 46. De einduitslag van de oefenwedstrijd luidt: Keep Smiling 1—Maas Vlaardingen 1: 5—1; Keep Smiling 2Maas Vlaardingen 2:. 50; Keep Smiling 4Maas Vlaardingen 3: 61; Keep Smiling 6Maas Vlaardingen 4: 7—1. Haarlem Nicols even gezellig als Schiedam Haarlem „In Haarlem Nicofs honkbal ik even gezellig als in Schiedam", dit zegt Harry van der Vaart, oud Vlaardingcr en bekend geworden als honk baller bij Schiedam, Haarlem Nicols en het Nederlands ne gen-tal. Ook als voetballer stond hij in VFC en Hermes DVS zijn mannetje. Op 14-jarige leeftijd gooide hij zijn eerste honkbal, maar met volle overtuiging gebeurde dat nog niet, want Harry voetbalde in Hermes DVS. Hij doorliep de hoogste jeugdelftallen en kreeg op 18-jarige leeftijd zelfs een contract aangeboden. Ondanks het feit dat hij enkele wedstrij den in het eerste speelde, voel de hij toch dat de voetbalsport niet zijn grootste ideaal was.. Het honkballen kreeg een steeds grotere plaats in het le ven van Harry van der Vaart. Wat vooral het werk was van enkele kennissen in Haarlem. Boudewijn en Robert Maat, respectievelijk eerste en derde honkman bij de Haarlem Nicols en beiden international, stimu leerden Harry om zich volledig op het honkbal toe te leggen. Hij sloeg deze raad niet in de wind en gaf een eventuele prof voetbalcarrière op. „Als ik ze ker geweten had, dat ik het met voetballen zou kunnen maken was ik blijven spelen. Maar het zat er niet in dat ik het hoogste in de voetbalsport zou berei ken". Succes bleef evenwel niet uit. Op zijn zestiende jaar kwam hij al bij honkbalvereniging Schie dam in het eerste, maar nadat hij de voetbalschoenen aan de wilgen gehangen had, ging het nog beter. Dankzij Harry van der Vaart werd Schiedam kam pioen, nu drie jaar geleden. „We eindigden dat jaar met drie clubs bovenaan, zodat we een nacompetitie moesten spe len. We werden toen uiteinde lijk tegen de Terrasvogels kam pioen". Het honkbaltalcnt Harry van der Vaart was intussen niet onopge merkt gebleven bij de coaches van de Nederlandse topploegen Het stond vast dat de jeugdige honkballer toen 21 jaar zou vertrekken, maar waar heen wist niemand. De wildste geruchten deden over dit ver trek de ronde. Toen het tenslot te Haarlem Nicols werd was de boot aan. „Omkoping" werd geroepen, „hij is weg geron seld".„In vele kranten stonden artikelen dat het vuil spel was en 'niemand begreep waarom ik niet naar Sparta ging. omdat dit veel dichter in de buurt was. De waarheid was echter eenvou dig. Ik kende al vanaf mijn zes tiende spelers van de Nicols en ook de huidige coach: Tromp. Hij vroeg me gewoon of ik zin had bij de Nicols t.e komen, nou, dat had ik. Het is hele maal niet waar, zoals verteld is, dat Tromp naar Schiedam kwam, me in z'n honkbaltas stopte, die dicht deed en hem pas weer opende in het Pim Mullier stadion in Haarlem. Ook was er geen sprake van be taling". In dat eerste Nicois-seizoen zette Vlaardingse Harr.y zijn Schie damse successen voort. De Ne derlandse jeugdselectie, waarin hij in zijn Schiedamse periode al speelde, mocht hij verwisse len met de A-selectie. „Mijn ik er ook op tegen dat er even tueel geen Antillianen meer in eerste jaar in Haarlem was wel mijn meest succesvolle. Ik kwam in de selectie voor het Nederlands 9-tal, maar een vaste plaats zat er toch niet in. Wel heb ik er veel geleerd, vooral van de toenmalige coach Bill Arce, een Amerikaan. Die Amerikanen hebben het spel „helemaal" in hun vingers. Niet te vergelijken met het spel van de Nederlandse spelers. De in Nederland spelende Antillia nen komen nog het dichtsbij - die Amerikaanse honkbal-men- rjp 'V 0 Harry van der Vaart zittend vierde van links met het kampioensteam van Schiedam. taliteit. Zij maken de show in het veld, zij maken de sfeer. Ik kan dat niet, daar ben ik veel te nuchter voor. Die Antillianen hebben we nodig. Daarom ben het Nationale negental mogen spelen, als zou een afwezigheid van hen mijn kans, om in het team te komen, vergroten. Spe lers als Richardson en Johti maken het spel; je kan je er aan optrekken". Over de taak van een coach in het honkbalspel is de oud- Vlaardingcr zeer gedecideerd. „De coach heeft het spel in handen; je moet doen wat die man zegt. Als hij bijvoorbeeld zegt dat je een stootslag moet neerleggen en je staat een ho merun, dan moet je het veld uit. Discipline moet er zijn.. In Schiedam was dat misschien wel een beetje anders, maa* was je onmisbaar". Dit onsmisbaar is beslist geen grootspraak van de momenteel in Zuid-Scharwoude wonende honkballer. Hij relativeert al zijn ongetwijfeld aanwezige ca- pariteiten en traint hard. De looptraining krijgt'hij van oud- atletiekcoach Wil Westphaal en de specifieke honkbaltraining van Tromp. Maatschappelijk zit Harry van der Vaart ook goed. Met het di ploma van de Academie voor li chamelijke opvoeding op zak mag hij op iedere middelbare school gymnastiekles geven. „Wat dat betreft zit ik goed. Ook heb ik nu een fijne woning, lek ker fris, geen vuile lucht zoals in Vlaardingen. Ik wordt er al leen een beetje- geziekt als er vrienden bij me thuis zijn in Zuid-Scharwoude. Als er dan een auto langs komt stormen 2e naar het raam en roepen: Hai ry, kijk nou es, heb je hier ook al auto's?" Harry gaat goed voorbereid ziJn derde Nicols seizoen in. Na een straffe winter-training en een veldtraining in bet voorjaar is hij zaterdag met de ploeg naar Sembach Duitsland VÊl' trokken voor trainingskamp °m daar de laatste voorbereidingen voor de nieuwe competitie treffen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4