Beslissingen in liocke\ competitie al gevallen Nieuwe trainer Wolter Bos Feiten en meningen 99 I V i0m HOCKEY f- I i I Stichting zoekt sponsors Bezoek Kolpabad teruggelopen SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 18 APRIL 19Ï0 C STREEKFUNCTIE KAMPIOEN SCHAPPEN fi - •- M >»- m» t -3* 4$ ut - - ,-'4 ->"x* j/iL - SPONSOR win 1É1BI1S1É STEVIGE AANPAK SEMI-PRÖF OEFENACCOM MODATIE i Sf Hl!- I Overdekt kunstijsstadion van een kleine vier miljoen Vlaardingen/Schiedam De stichting Vlaardingse kunstijs baan heeft na twee jaar in tensieve studie de plannen grotendeels „.rond" voor de bouw van een overdekt ijssta dion, nabij de huidige landijs- baan. Het project, waarvoor het college van b en w van Vlaardingen in principe grond ter beschikking heeft gesteld en dat via een schetsplan van de Heidemaatschappij is ontwik-, keid, is begrot op een kleine vier miljoen. Het kunstijsbaancomplex, dat in 1973 gerealiseerd moet zijn, in verband met de viering van het 700-jarig bestaan van Vlaardin gen, zal dubbele kunstijsbanen, ieder van 30 x 60 meter, gaan bevatten. Verder zal er een oe- fenstrook komen van acht me ter breedte, speciaal geschikt voor het kunstrijden en trainin gen voor de hardrijders. Ver der ruimte voor apparatuur, kleedkamers en een eenvoudige voorziening ten behoeve van dranken en etenswaar Een tribune met voornamelijk zit plaatsen, maar ook enkele hon derden staanplaatsen, zal met 2000 plaatsen het complex vol tooien. Behalve dat de Vlaardingse IJs club er een intensief gebruik van gaat maken, krijgt het ijs stadion voornamelijk een streekfunctie, die zich uitstrekt vanaf Den Haag tot aan de Hoekse Waard toe. De gunstige ligging van het stadion houdt in dat een groot gedeelte van de bevolking (één miljoen), in het westen van Zuid-Holland, in twintig minuten tijd met de auto op de plaats van bestem ming kan zijn. Een prettige bij zonderheid is tevens het feit, dat het stadion het hele jaar door geopend zal zijn. Naast intensieve beoefening van het recreatief schaatsen, het kunstrijden en ijshockey, met mogelijke oprichting van clubs, is het verder de bedoeling dat het ijscomplex geschikt kan worden gemaakt voor manifes taties, tentoonstellingen en in ternationale wedstrijden. De stichting Vlaardingse kunst ijsbaan heeft in ieder geval al het plan om de Europese kam pioenschappen kunstrijden in Vlaardingen te laten houden, in het jaar van de viering van het 700-jarig bestaan van Vlaardin gen. Wanneer het ijsstadion in Vlaar dingen gerealiseerd is, zal dat 't negende complex in ons land zijn. Ideaal voor de nationale selectietraining. De gunstige ligging van het ijsstadion is ook verweven in de planologi sche plannen van Vlaardingen. Met het ijsstadion zou Vlaardin gen het eerste ijsbaancomplex in ons land bezitten met twee banen, wat interessante per spectieven geeft. Als koelinstal latie voor het kunstijs zal wor den toegepast, een ammoniakin- stallatie met directe verdam ping. Het benodigde koelwater zal aan de Vlaardingse Vaart worden onttrokken. De compressoren zullen worden aangedreven door aardgasmotoren. In de kleedkamers, doucheruimten enz. komt centrale verwar ming. De tribunes zullen wor den verwarmd met aardgas-in- fraroodstralers. Ter voorko ming van condensatie en mis vorming zal en ventilatiesys teem worden toegepast. Als draagconstructie voor de bo venbouw is een staalskelet ge kozen. De buitenwanden zijn van houten vliesgevels, aange vuld met metselwerk. Hierin zullen de nodige glaspartijen worden opgenomen. ,;.v Het stichtingsbestuur. Van rechts naar links de heren Van Mansum, Maat, Verwaal, Ver schoor, Hansen en een verte genwoordiger van de heide, maatschappij. Van onze hockey medewerker Schiedam Nu zowel bij de he ren als de dames de beslissin gen zijn gevallen, ligt het voor de hand dat de laatste competi tiezondag ontspannen en in va kantiesfeer afgewerkt wordt. Kampioen Asvion komt in het veld tegen Hillegersberg en wie iets weet van de rol welke Hil legersberg in deze competitie gespeeld heeft kan een enerve rend duel verwachten. De dames gaan op bezoek bij Aeolus, terwijl die van Spirit op „Thurlede" Rapid ontvangen. De Spirtitheren besluiten hun eerste optreden in de tweede klasse met de wedstrijd tegen Kraaien. Ondanks het feit dat het doek ge vallen is, kan de ontmoeting Hillegersberg Asvion zeer aantrekkelijk worden. Immers, de gastheren hebben Asvion de gehele competitie dicht op de hielen gezeten. Op het kritieke moment faalden de Rotterdam mers en daardoor kwamen As- vion's kansen niet meer in ge vaar. Het is aannemelijk dat Hillegers- beVg alles in het werk zal stel len om de onbetwiste kam pioen beentje te lichten. Of As vion het zover zal laten komen, is niet te bepalen, maar in ie der geval hoeven de geel-zwar- ten niet tegen zichzelf i.e. de zenuwen te vechten. Aangezien er zowel voor Asvion als Aeolus niets meer op het spel staat, is een gezapig duel te verwachten. Het Rotterdam se team is geen schim meer van wat het was in het begin van het seizoen. Ook Spirit Alliance het beste elftal 'ft destijds de grootste moeite nj Aeolian en. Een gelijkspel Z01 een waardig slot zijn van dit seizoen. 1 Het goede debuut van de rechter wing van meisjes-A. in het eer ste damesteam van Spirit j' een indicatie dat het met de ft/ low-up bij de damesafdelmé wel goed zit. Het is daarom goed, omdat er nu eindelijk eens voor een plaats in w standaardteam gevochten moet worden. De gezonde rivaliteit die dan zal ontstaah, is alleen maar gunstig voor het elft/ zelf. Nu Alliance de langste adem heeft getoond, lijkt de om merking gewettigd dat Spirit het volgend seizoen serieus moet gaan denken over kam pioensaspiraties. Kwaliteit is voldoende. Wat de wedstrijd van zondag tegen Rapid b<s treft, zien wij een regelmatige zege. Goalgetter Marijke Was. senberg zal wel weer van zir* laten horen. De Spiritheren hebben ondanks de nederlaag tegen Strawber- ries weer geloof in eigen kun nen. De inzet was groot, de combinaties vlotten goed' ai- leen de factor geluk liet het al- weten. Kraaien, dat op de helft van de competitie onderaan stond, heeft zich nadien prach tig opgewerkt en versloeg zon- dag j.l. zelfs leider Hurley Voorwaar een prestatie van dé eerste orde. Een overwinning op Kraaien zou de eerste zijn op Thurlede en Spirit is ten op zichte van zijn eigen publiek verplicht de winst in Schiedam te houden. recuse** fat J ««.«jour» mm O Plattegrond van de jjspiste met ^laaromheen ruimten voor snel- buffet, sportwinkel, garderobe, kantoortje, technische installatie en berging. Vlaardingen/Schiedam Met de verregaande plannen voor de bouw van een kunstijsstadion voorziet de Vlaardingse stich ting in een grote behoefte. Dat is onmiskenbaar, in een gebied van rond één miljoen inwoners, die binnen enkele jaren voorna melijk aangewezen zullen zijn op de eerste overdekte kunstijs baan van Zuid-Holland. Aan dit plan zijn vele besprekin gen vooraf gegaan en gelet op het mislukken van enkele stout moedige plannen van andere steden (onder andere Delft), wat het stichtingsbestuur ge waarschuwd. Verder zijn voor beelden genomen aan enkele Vlaardingen „Het initiatief van de stichting Kunstijsbaan Vlaardingen om tot een over dekte kunstijsbaan te komen, verdient mijns inziens warme ondersteuning." Dit zegt Jhr. mr. W. H. D. Quarles van Uf- ford, voorzitter van de KNSB. Hij vestigt er voorts de aan dacht op dat een dergelijke kunstijsbaan in de dicht bevolk te randstad van groot recrea tief belang is. Als compliment aan de stad zegt de voorzitter van de KNSB nog: ,,Ik juich zeer toe, dat Vlaardingen de kans, die voor de totstandko ming van deze baan geboden wordt, ten volle wil benutten," aldus Jhr mr. Quarles van Uf- ford. De voorzitter van de Stichting Kunstijsbanen Zuid-Holland, de heer P. M. F. Smolders, stelt „dat het zonder meer duidelijk is dat een kunstijsbaan in Vlaardingen in een grote be hoefte voorziet. Een kunstijs baan zal vrijwel ononderbroken gelegenheid bieden tot recrea tief schaatsen, maar ook tot kunstijstraining, sprinttraining, hardrijden, ijshockey enz," al dus de heer Smolders. De heer H. Roos, secretaris van de KNSB zegt dat een baan (over dekt) van 68 x 60 meter zeer geschikt is voor Vlaardingen. „De baan is zelfs noodzakelijk voor de sprinttraining in Neder land, die tot nu toe door ge brek aan de nodige aecomoda- tie sterk is verwaarloosd. Zo'n baan kan het sprinterspeil in Nederland opvoeren." Soortgelijke reacties dat een dergelijke baan zeer noodzake lijk is voor Valardingen ko men van de heer J. G. Bosch, voorzitter van het gewest Zuid- Holland van de KNSB, dr. C. P. Engelfriet, voorzitter Techni sche Commissie Kunstrijden KNSB en van de heer J. M. B. Haanappel, voorzitter Techni sche Commissie Kunstrijden gewest Zuid-Holland, plaatsen in ons land waar al een overdekte baan is en die vrijwel allemaal „rendabel" zijn. Het Vlaardingse project, dat na bij de huidige landijsbaan is ge situeerd en waarvoor het colle ge van B. en .W in principe al de grond heft afgestaan, is door de heidemaatschappij in een schetsplan begroot op 3.8 miljoen. Hoewel het stichtings bestuur via investeringssubsi dies, stortingen en leningen op lange termijn de gelden hoopt binnen te krijgen, zijn er al be sprekingen met het bedrijfsle ven geweest. Het ligt in de be doeling om enkele grote maat schappijen in de omtrek te inte resseren als „sponsor". Wan neer dit niet lukt overweegt het stichtingsbestuur het bedrijfsle ven toch te interesseren via de industriële kringen. Ook denkt het bestuur aan subsidies via de NSF, ministerie van CRM en via de toto. Ook bestaan er plannen om de particulieren erin te betrekken, via zg. „ijs- certifieaten". Met het idee, dat het ijsbaancomplex een streek functie krijgt te vervuilen, lijkt het tevens aannemelijk dat ook andere gemeenten zullen wor den ingeschakeld voor subsidie. Vlaardingen In het eerste kwartaal brachten in totaal 111561 „liefhebbers" een bezoek aan het Vlaardingse Kolpabad. Dat is een lichte daling ten op zichte van vorig jaar, toen het aantal personen 11420? bedroeg. De achteruitgang kan men toe schrijven aan het aanhoudende koude weer in het eerste kwar taal van 1970. WJ fix? - x; Ik wil met VFC de top bereiken VFC's nieuwe trainer: Wolter Bos. door Bas van den Bergh Vlaardingen-Schiedam Discipline en sportiviteit staan bij VFC's nieuwe trainer Wolter Bos hoog genoteerd. Zonder meer verlangt hij volledige inzet op de trainingsavonden en zal zich, zoals een mo dern trainer past, volledig laten leiden door de richtlijnen van de B-opleiding. Maar dat betekent ook dat ik „open' zal staan voor frisse ideeën en ik zal bepalen wie opgsteld wordt". De 30-jarige Wolter Stefanus Bos, oud speler van Overmaas, heeft zijn visitekaartje afgegeven. Hij heeft in besprekingen het bestuur van de Vlaardingse derdeklasser duidelijk gemaakt dat hij de baas zal zijn en, eer zuchtig als hij is, VFC naar de „top" wil brengen. Volgens Wolter Bos is het met de aan wezige kwaliteit bepaald vreemd dat de formatie onder aan de ranglijst bengelt in de derde klas. De Rotterdammer ziet in dat verband mogelijkhe den genoeg. Hij zegt er van: „Dit seizoen heb ik met Xerxes, waarvan ik voornamelijk jeugdtrainer ben en assistent van Berrie Janse, tweemaal VFC zien spelen en dat is mij bepaald niet tegenge vallen. Dat de geelzwarten vooral tegen beduidend zwak kere tegenstanders hebben ver loren, is een vreemde zaak. Maar overigens kent de vroege re achterspeler van Overmaas, VFC al een hele tijd. Twaalf jaar geleden heb ik meege maakt dat VFC de titel „pak te" in de tweede klas en in de top van de amateurs terecht kwam. Maar een jaar later werd Overmaas kampioen van de tweede klas, na een beslis sing te hebben geforceerd tegen Neptunus in het Feijenoord-sta- dion, en dat ging ten koste van de Vlaardingse ploeg. Wolter Bos is gekozen uit een se lectie aanbiedingen van heinde en verre. Ideaal voor de Rotter dammer is evenwel zijn verbin tenis met VFC, omdat hij bin nen niet al te lange tijd in Vlaardingen komt te wonen. Ook zijn werk is in Vlaardin gen. Naast een stevige aanpak van VFC's selectie, waar hij zich met hart en ziel aan gaat wijden, zal Wolter Bos ook een gedeelte van de jeugd onder handen gaan nemen. Elf jaar in de top bij Overmaas. „Wanneer ik geen liesblessure had opgelopen, zou ik zijn door gegaan", mijmert Wolter Bos. Maar het was een nogal pijnlij ke blessure, die mij niet meer in staat stelde om intensief te spelen. Ik was evenwel in het bezit van het B-oefenmeesterdi- ploma en dat heeft voor de KNVB de doorslag gegeven om mij aan te stellen als trainer voor de geselecteerde KNVB- jeugd, afdeling Rotterdam. Op het terrein van Sparta (Vree- lust) kan men Wolter Bos re gelmatig met de jeugd van 14 en 15 jaar en de andere groep van 16 en 17 jaar aan het werk zien. Daarnaast heeft hij zijn periodieke bijeenkomsten in het KNVB-centrum in Zeist. VFC's nieuwe trainer is vorig jaar be gonnen als voornamelijk jeugd trainer bij Xerxes. Daarnaast heeft hij ook de training van het derde en vierde elftal onder zijn hoede. Op achttienjarige leeftijd heeft Wolter Bos aansluiting gekre gen bij de top van Overmaas. De Rotterdamse groenwitten waren toen nog derdeklasser. Zeven jaar geleden heeft hij op bescheiden schaal nog contact gezocht met het betaalde voet bal van Xerxes, maar dat bleek geen haalbare kaart te zijn. „Gewogen en te licht bevon den, samen met André van Gelderen" zegt hij. Ik heb wel een tijd in het tweede meege draaid. Vijf jaar lang is de cen trumverdediger van Overmaas aanvoerder geweest en heeft in drie jaar tijd de oefenmeesters- diploma's D, C en B gehaald. Is voor Walter Bos, VFC, een tus senweg op weg naar het betaal de voetbal? „Ik dacht (voorlo pig) niet. Voor f 20.000 zou ik niet graag trainer in het 1 de voetbal willen zijn. Het risi co is veel te groot, maar da" bekijk ik het wel tegen dc ach tergrond van mijn maatschap pelijke positie. De meeste trai ners, die uit het betaalde voet bal verdwijnen, hebben gee" achterland. Kunnen niet terug vallen op een eerder opge bouwd maatschappelijk be' staan. Ik zie de sport als hobby en als trainer van VFC wil me daar in uitleven. In hart cit nieren aan m'n toekonistige taak gaan wijden". ,Dat betekent ook dat spelers bij mij niet behoevep aan te ko men met klachten dat op de oe fengelegenheid niet te trainen is. Ik weet dat het bij VFC be* paald geen ideale toestand is> maar dan zoek je andere mogej lijkheden. Overigens, wat is ei genlijk slecht. Wat is de idea' oefenaccommidatie. Die vind.J in de omtrek nergens. Zwaï - wen krijgt een verhard oefe terrein, maar dan blijft hei o belangrijk om op veld te ku nen trainen. De spelers zuüe» zich gewoon aan de oefenge genheid moeten aanpassen. nogmaals: ik ben eerzucinC' ik wil met VFC iets bereiken- Daarvoor heeft het Vlaardin^ bestuur mij gekozen. Met u stekende referenties van K-e- ler, Plooier en Goosens".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4