Extra vergadering op 27 mei A.P.C. vraagt steun bij ontwikkeling leerplan onderwijs Vijf maanden ontzegging en boete voor Maassluizeiiaar Prijsuitreiking handwerkwedstrijd Kermis blijft gesloten op zondag I Richtlijnen Sportfondsenbad Nog plaatsen vrij voor braderie ■ISWummuRAtrr derdag 23 april 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD9'ste jaarSan§ no- 23780 onde Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL jeclam De gemeenteraad zal zich in een extra raadsvergade ring op woensdag 27 mei beraden over het gronduitgiftebeleid. Burgemeester en wethouders zijn inmiddels gereed gekomen met pen nota over dit beleid. Tijndens de behandeling van de begro ting voor 1970 is er bij hen op aangedrongen zo'n nota samen te stellen De nota geeft in het kort weer het tot voor enkele jaren sevoerde beleid op dit punt, het thans gevoerde beleid en hoe het beleid in enkele andere gemeenten wordt gevoerd. De ge meenteraad zal op de extra raadsvergadering de nota bespreken. De grootst mogelijke meerderheid van de raadscommissie voor het grondbedrijf ziet in de nota een aanvaardbaar discussiestuk. UITSPRAAK ONZEKER CRITERIA .!PlaatïL L« flOTTEROAMSCH NIEUWSBLAD H'. KiXuïvoon niTrcnuGREiS: ;J' «V .«rt, ««i-id*, Jmgiitrk »rt f 3i20O SCHIEDAMSCHE COURANT - Nota b. en w. over grondbeleid iscussiestuk emeenteraad Schiedam Het personeel van de openbare lagere scholen in Schiedam werkt sinds een jaar mee aan een plan dat het Al gemeen Paedagogisch Centrum in Amsterdam op wil stellen over het voorontwerp basison derwijs van de staatssecretaris van onderwijs, mr. J. H. Gros heide. Het A.P.C. wil een leer plan opstellen, maar het project komt nog niet van de grond door gebrek aan middelen en mogelijkheden. Aan B. en \Y. van Schiedam nu de vraag, me dewerking aan de uitvoering er van te verlenen. Met het tot stand komen van de nota is gevolg gegeven aan de motie van de heer S. Rosman (PCG), die de raad in de vergadering van 15 december met 19 tegen 15 stemmen aannam. In deze nota werd gepleit voor de behandeling van het gronduitgiftebeleid door de thans zittende raad. De fracties van PvdA, PSP en CPN warenindertijd te gen de motie-Rosman. In de nota doen b. en w. geen uitspraak over het te voeren be leid. Het is slechts een discus siestuk en om de discussie te bevorderen leggen zij negen vragen aan de raad voor waar in de regels voor een te voeren grondbeleid worden aangege ven. Het is bekend dat het gronduitgiftebeleid in de ge meenteraad van Schiedam een teer punt is. Het is één van de weinige gemeentelijke zaken, waar de politieke partijen een partij-principieel punt van ma ken. In het programma van de Partij van de Arbeid voor de komen de raadsverkiezingen wordt uit eengezet hoe het grondbeleid moet worden gevoerd, de VVD zal haar standpunt gebruiken in de propagandastrijd voor de ko mende raadsverkiezingen. Moet men grond uitgeven in erf pacht of moet men grond ver kopen? PvdA, PSP en CPN wil len het eerste, de andere frac ties willen het laatste. Dat een principiële uitspraak nog door deze raad wordt gedaan, is ove rigens niet zeker. Een definitie ve uitspraak zou volgens som migen weinig correct tegenover de nieuwe raad gelden, die en kele dagen na de vergadering van 27 mei al wordt gekozen en uit een mogelijke andere sa menstelling dan deze raad zal bestaan. Maar de mogelijkheid dat het wèl tot een uitspraak komt, blijft bestaan. In de jaren voor 1960 werd de grond voor bouw van woningen en bijzondere gebouwen (ook kantoren) in eigendom overge dragen. Gaf echter de gegadig de aan erfpacht bezwaar, dan kon dat. Op grond van allerlei omstandigheden, zoals de snel le ontwikkelingen op maat schappelijk terrein als gevolg waarvan de grond relatief schaarser werd en de wens meer invloed te kunnen uitoefe nen op het gebruik van grond hebben er toe geleid dat op dit tot in de zestiger jaren gevoer de beleid steeds meer kritiek werd uitgeoefend. Het heeft jaren geduurd vóór een akkoord werd bereikt over de nieuwe regels, die moesten worden opgesteld. Pas in 1966 kon een definitief advies wor den uitgebracht over de te vol gen beleidslijn. De richtlijnen werden als interne regels be schouwd en kwamen dus niet v°or behandeling door de ge meenteraad in aanmerking. In de loop van mei 1967 zijn een aantal regels opgesteld, waar mee de raadscommissie voor het grondbedrijf zich in juni 1967 heeft kunnen verenigen. Wat deze richtlijnen zijn, Wordt elders in deze krant uit eengezet. In de nota wordt onder de richt- "jnen voor het gronduitgiftebe- id ook de selectie van de ge- gadigden gerekend, met name wat betreft de industrie. In het Rijnmondgebied is een derge- mke selectie de laatste jaren steeds meer een noodzaak ge worden. Weliswaar zijn, volgens de nota, geen algemeen gelden de regels vastgesteld voor dit onderdeel, maar toch vinden b. en w. het zaak te vermelden, dat in deze sedert een aantal jaren een selectief beleid is ge voerd. Niet alle bedrijven die zich melden voor een perceel industrie grond worden als zo danig aanvaard. Bij selectie wordt aan de volgen de criteria aandacht geschon ken: past de nieuwe vestiging in het patroon van de plaatselijke industrie? reeds in Schiedam gevestigde bedrijven worden als regel aan vaard als gegadigde voor een nieuw terrein; 9 zowel bij selectie van gega digden voor nieuwe terreinen als bij het verlenen van toe stemming tot overdracht van het erfpachtsrecht wordt het standpunt ingenomen, dat zo genaamde vuile bedrijven moe ten worden geweerd. In de nota wordt uitgebreid aan dacht besteed aan hoe het gronduitgiftebeleid in andere gemeenten wordt gevoerd. Meer hierover, alsmede over de thans geldende erfpachtregels, de negen vragen aan de raad van b. en w., vindt u elders in deze krant. Schiedam De Maassluizenaar S. hoorde woensdag een boete van zestig gulden en een onvoorwaardelijke ontzegging voor de tijd van vijf maanden tegen zich eisen door officier van Justitie mr. A. C. t Hart, tijdens de zitting van het Schiedamse kantongerecht. Kanton rechter mr. W. E. van Vloten deed van de boete tien sulden at maar aan de ontzegging ontkwam S. niet. Hij was in Maassluis met zijn auto geslipt en tegen een lichtmast ge botst- Naar zijn zeggen had hij een klapband gehad en op de op- merking van mr. Van Vloten dat hij ook wel iets gebruikt had ste - de hij dat dat maar twee pilsjes waren geweest. De officier van Justitie noemde dat verhaal „larie". Technisch on derzoek van de politie had geen aanwijzingen voor een klapband opgeleverd en een bloedproef wees aan dat S. een alcoholDromula- ge van 1,15 had. Omdat hij bij de botsing met de lichtmast zelf gewond werd kon niet meer worden nagegaan of hij helemaal onmachtig was geweest een auto te besturen, maar dat hij "meer dan twee pils gedronken had werd door de bloedproef wel onomstotelijk vastgesteld. Schiedam/Oosterhout Leerlingen van de zes de klassen van de la gere scholen in Schie dam brengen tussen februari en oktober een weekje door in het Schoolbuitenhuis ter hoogte van Ooster- hout/Teteringen. On der leiding van enkele onderwijzers en onder wijzeressen worden opdrachten uitgevoerd, sport en spel gepleegd en nog veel meer din gen gedaan waarover meer op pagina 3. Schiedam Ondanks het slechte weer tijdens het eerste kwar taal van dit jaar is het bezoek aan het Sportfondsenbad aan merkelijk gestegen vergeleken met de zelfde periode van 1969. In 1969 bezochten in de periode 1 januari-31 maart 102.970 perso nen het Sportfondsen-bad. Dit jaar waren dat er 106.320 Schiedam In de hal van het hoofdkantoor van de Spaarbank Anno 1820 reikte de directeur van de Spaarbank, de heer J. Hoitkamp gistermiddag de prij zen uit van de handwerkwed strijd die de Spaarbank had uit geschreven ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan. De eerste prijs ging naar me vrouw A. v.d. Velden-de Bium voor haar inzending, een wand kleed met een bijmotief ver werkt in het hart van een bloem. De tweede prijs ging naar me vrouw T. J. M. Poels-Jansen die een fraaie pop met de naam „Theodoor" had gemaakt. Het wandkleed „Samen naar de Spaarbank" van mevrouw J. Boekestein-Beekman en het kleedie „Levenskring" van me vrouw Pont deelden de derde prijs. Een eervolle vermelding ging naar mevrouw Balvers voor haar wandkleed „Van de wieg tnt het graf" en een kleed met voorstellingen van de kantoren van de Spaarbank. De iurv bestond uit mevrouw M. van Mansum van de stichting huishoudelijke- en gezinsvoor lichting, mej. J. Vis, directrice van de huishoudschool en mej. Geers, lerares stofversieren. Mevrouw Van Mansum ontving als dank de gouden legpenning, die werd geslagen ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan, Mevrouw A. van der Velden—De Bruin ontvangt de eerste prijs van de handwerkwed strijd uit handen van de directeur van de Spaarbank, de heer J. Hoitkamp. de beide andere dame kregen Een aantal inzendingen van de van het hoofdkantoor van de elk een zilveren bévrijdings- handwerkwedstrijd is tot 29 Spaaibank Anno 1820 tientje. »£>ril te bezichtigen in de hal Lange Nieuwstraat. Het A.P.C. stelt zich voor, dat dit belangrijke stuk onderwijsver betering ook mede namens vijf gemeentebesturen ook in Vlaardingen, Delft, Utrecht en Zaandam wordt medewerking aan het plan verleend aan de staatssecretaris ter kennis te brengen, zodat het hem duide lijk zal worden dat het deze ge meenten ernst is en dat het pro ject als voorbeeld zou kunnen dienen in den lande. Schiedam De kermis gaat dit jaar niet op zondag open. B. en W. antwoorden dit op een ver zoek dat de Bond van ICermis- bedrijfshouders aan het college en aan de raad hebben gericht, de kermis in Schiedam ook op zondagen open te stellen na één uur 's middags. B. en W. zijn wel bereid, het verzoek in over weging te nemen en willen het volgend jaar nog wel eens be zien. Omdat de verpachtingen van standplaatsen op de kermis al hebben plaatsgevonden en het hun weinig zinvol lijkt om in de bij de verpachting gestel de voorwaarden achteraf ver andering te brengen, is het hen onmogelijk om op het verzoek in te gaan, delen zij de raad mede Volgens uitspraken van mr. Gros heide, aldus het A.P.C., is vast komen te staan dat het project aansluit bij de gedachten neer gelegd in het voorontwerp van wet. Het onderwijzend perso neel in de gemeenten is bereid, zich volledig voor het project in te zetten. Het A.P.C. acht het noodzakelijk dat faciliteiten als meer mankracht en meer fi nanciële armslag direct worden verwezenlijkt. Deze faciliteiten moeten door het ministerie worden betaald, meent het. B. en .W stellen de raad voor. het schrijven van het A.P. C. in hun handen te stellen voor het uitbrengen van pre-advies. Schiedam In het kader van de viering van de bevrijding wordt op de Rotterdamsedijk, Broers- vest, Broersveld en Lange Kerkstraat een braderie geor ganiseerd door de aldaar ge vestigde winkeliers. Voor deze braderie zijn nog een aantal staanplaatsen beschik baar. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de heer Leenderts, Broerstvest 56, tedefoon -69642. De programmaboekjes voor de feestelijkheden van 29 april tot en met 9 mei zijn gereed geko men. De verkoopadressen zijn inmiddels bevoorraad, zodat ie dereen in het bezit van een boekje kan komen. De prijs is vastgesteld op twee kwarties. Probeer deze unieke combinatie eensgratie,: •veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een-énvelop en 'stuur deze onge- B*\ fcj frankeerd naar: Rotterdamsch' Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam, f Ik- wil de Schiedamsche Courant hit RotterdamJCfl. j I Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. I ik geef mij op als'kwartaalabonnee. j 'I Naam: '"R 1 Adres: I doorhalen wat niet wordt gewenst

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1