Nieuwe Gids voor Schiedam HM Actiecomité Rijnmond fel tegen Hoogovens TEKENINGEN VAN MAARTEN IN GALERIE DE GRAAFF Nieuwe chef van afdeling financiën Knoedeltje besloot seizoen voor huisvrouwen Treinreis Spirit blijft met moeite haas over KOAG Start eindexamens Beneden- Maas [stad] -• EÜ&*® >AM DAM lÊÊBÊÊÊÊ ff Drie miljoen voor „Koningshoek" j J eugdconcer ten Gewestelijk Orkest in Magnalia-- Deï kerk Geen waakhon den binnen Maassluis 1SDAG 13 Mei 197o EKIGE NG ED AMES •PERSSHOW \ND SEN i bedrijf. Zij tem hebben, ien en onze zeggen: die genschappen sen in een gaarne een 0 (toestel 6). sCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 13 MEI 1970 Pfé":'0 ÈMË i V l Ij l \j m I I PROGRAMMA >Iad lanenstraat 35 thoff Pers NV. '7S met dia's over t,i ^adering schoolhoofd rg. Humanistisch ge Schiedam west St. Willibrordus /erjasver. Ons Gen«. telsport ver. ON. rva's. monia. i feestavond. •gelconcert door ja, tin Green gelconcert door Feike y y ;in Green, if. ïe Schiedam '59. vergadering D.W.S, u-sie K.N.M.T.P. naar ewekerij o.l.v. de heer >eurs. /erjasver. Ons Genoe- N.K.V. Centraal Be. idam 1940.1945/1945- Vegter, tekeningen, atangas", 14 jaar. tobin Hood", kinder. Gevraagd: voor relden dagelijks ïalve dinsdag el. 26.72.51. euringsdienst dagen, met dien m 9.00—10.00 uur riaal kan plaats- n zullen op de- sterdag van 12.00 d zijn. EDAM, mei 1970 VKC en Cultura mikken hoog met nieuw programma viaardingen/Schiedam Wim Sonneveld, Dimitri Frenkel Frank, Paul van Vliet, Wim Kan en het Nationaal Ballet zijn enkele troe ven die het Vlaardings Kunstcentrum op zijn programma van het seizoen 70—71 heeft staan. Het programma, dat gebracht wordt in samenwerking met de Algemene Schiedamse Kunstkring Cultura, staat op hoog peil en het bestuur is er dan ook erg blij mee. Men heeft het daarom ook aangedurfd voor het komend seizoen van een hogere zaalbezetting (in de Stadsgehoorzaal) uit te gaan, vooral ook omdat het vorige programma bijzonder goed gelopen heeft. De toegangsprijzen blijven mede dankzij die hogere bezetting ongewij- zj»d, ondanks de rigoureuze prijsstijgingen (hogere uitkoopsommen van de optredende gezelschappen).Heel nauwgezet is men te werk gegaan bij het vaststellen van de opvoeringsdata. Voetbalwed strijden, zoals die veelvuldig op woensdagavonden op tv te zien zijn, zijn vermeden. VKC- en tri Frenkel Frank, een vrije productie met Guus Hermus en Ton van Duinhoven is op 17 fe bruari te genieten en ook Wim Kan is van de partij: op dins dag 2 maart en dan het NRT nog eens op 25 maart. Momen teel voert het bestuur onder handelingen over het naar Vlaardingen halen van „La Bohème" door operagezelschap Forum. Culturaleden, die ook dol op De datum van opvoering wordt voetbal zijn, hoeven zich dus later bekend gemaakt, niet af te laten schrikken en kunnen rustig een abonnement De leden en niet-leden van het nemen. Zo'n abonnement houdt VKC en Cultura zijn ook in de Schiedam Bij de Stichting Schiedamsche Gemeenschap is verschenen de vijfde, geheel herziene en bijgewerkte druk van de „Gids voor Schiedam". Het 80 pagina's tellende boekje is voor de prijs van 2,50 te verkrijgen bij het kantoor van S.G. en V.V.V. en bij de boek handels. Het wordt verder toegestuurd aan de secretariaten van alle Schiedamse verenigingen, aan alle nieuwe inwoners van Schie dam en aan de S.G.-donateurs. Jong-gehuwden treffen het boekje aan in een welkomst pakket. De oplage van de „Gids voor Schiedam" is 4000 exemplaren; de vorige druk verscheen in 1967. Het ontwerp van de omslag is van Hans van der Sloot, die ook zorgde voor de lay-out. De gids werd gedrukt bij N.V. Drukke rij De Eendracht. Het keurig en overzichtelijk uit gevoerde boekje, met een hand zaam formaat, biedt weer een schat aan gegevens over ge meentelijke diensten, bedrijven en instellingen, geestelijke stro mingen, volksgezondheid, maatschappelijk werk en kin derbescherming, onderwijs, justitie, rijksinstellingen en in stellingen van openbaar nut. Een belangrijke plaats in de „Gids voor Schiedam" is inge ruimd voor het uitgebreide overzicht van het Schiedamse verenigingsleven op het gebied van cultuur, jeugd, muziek, sport, toneel, vrijetijdsbeste ding, enzovoort. Verder biedt de gids informatie over onder meer hotels, pen sions, cafés en restaurants, re creatie, winkelsluiting, zalen- accommodatie en openbaar vervoer. in, dat men minstens vier pro grammapunten „koopt" tegen aanzienlijke reductie. gelegenheid de Haagse Come- die en het NRT in hun eigen home aan het werk te zien, dit tijdens zgn. buiten-voorstellin gen. Het gehele programma ziet er als volgt uit( op zaterdag 12 sept. de openingsvoorstelling: de BHjkt de samenwerking tussen musical „De kleine Parade' 25 sept. het Nieuw Rotterdams Toneel; toneelgezelschap Globe brengt op zaterdag 10 oktober „De Alchemist"; op maandag 26 oktober komt de Haagse Co- medie in de Stadsgehoorzaal, waarna het weer de beurt is van het Nieuw Rotterdams To neel op 12 november. Het groot gezelschap van Het Nationaal Ballet komt met orkest op vrij dag 27 november naar Vlaar dingen. „De Kersentuin", weer door Globe, is op woensdag 9 Schiedams Cultura (100 leden) en VKC (2300 leden) zonder meer bloeiend, in Maassluis is er geen beweging in te krijgen. Toch gaat het VKC zijn leden werving ook meer op Maassluis richten. Dat past helemaal bij het streven van het bestuur, de Stadsgehoorzaal een streek- functie te geven en niet alleen voor Vlaardingers te reserve ren. Men noemt deze zaal de enige in de omgeving, die met haar redelijke faciliteiten deze functie kan vervullen. december te zien en Wim Son- In de programma's van VKC en neveld is er op 30 december met zijn nieuw programma. Het Nieuwjaarsfestival 1971 op 23 januari wordt opgeluisterd door cabaret van Paul van Vliet. „Kom hier, ga weg" van Dimi- Cultura is meestal ruimte voor extra attracties. Zo presenteert men op zaterdag 13 juni in sa menwerking met de Stichting Stadsgehoorzaal een Tour de Chant van Liesbeth List met symphonie-orkest. 9 „Knoedeltje", die de titelrol vervulde in het toneelstuk dat op de slotmiddag van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen in Schiedam werd op gevoerd, was niet op haar mond gevallen. MHHtvWw Maassluis Aansluitend op zijn in de vorige vergadering geno men besluit tot uitgifte van grond voor het te bouwen win kelcentrum Koningshoek, keur de de gemeenteraad nu een krediet van 3.004.950 goed, no dig om de gronden voor dit eer ste gedeelte van het plan bouw rijp te maken. Vlaardingen In de zaal Harmo nie heeft het Centraal Actieco mité Rjjnmond (Leefbare Del ta) de tweede openbare verga dering in vlaardingen gehou den in een serie van zes. Het eomité strijdt tegen de luchtver ontreiniging en in dat kader tegen een eventuele komst van de Hoogovens op de Maasvlakte. van het actiecomité Rijnmond, Poppe, nog een gevaar te zien in het fei dat er 30.000 mensen aan één bedrijf verbonden zou den worden. De actie zal, volgens het comité, niet eerder dan september stop pen, omdat dan de beslissing over het al of niet doorgaan van de vestiging van de Hoog ovens op de Maasvlakte zal val len. spreker trad dr. N. J. Adrianl OP, een bioloog uit Oostvoorne. Na de red® ,^nhpid tot ^Uscus- belichtte de milieu-hygiëni- was er gel g ;1. sche aspecten van de luchtver ontreiniging. Over de Hoog ovens op de Maasvlakte zei hij: •.Draagt dit bij tot het vergro ten van het mensengeluk? Dit 's de kernvraag, die ik met nee beantwoorden moet. We kunnen niet doorgaan de natuur kapot te maken. De economie moet met altijd doorslaggevend zijn. kr bestaat een groot verschil tussen leven en niet sterven'', voorts vergeleek hij de aarde nog met een ruimteschip, een technologisch wonder, waarin Praktisch niet valt te leven, b zijn openingswoord zet het lid sieren, waarvan velen gebruik maakten. Het gebeurde in een emotionele sfeer, waarin jonge ren en ouderen nog al eens fel te keer gingen, maar vrij eens gezind waren over het onder werp waar tegen geprotesteerd werd: De hoogovens op de Maasvlakte. Iedereen was daar tegen. Zaterdag 23 mei zal het actieco mité Rijnmond een „mars van Angst en Onrust" door de bin nenstad van Rotterdam organi seren om zijn eisen kracht bij te zetten. Schiedam - Zaterdag a.s. zal de heer D. D. Sprong, chef-redac tie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, in Galerie De Graaff aan het Oude Kerkhof een expositie openen van in de Schie damsche Courant verschenen tekeningen van de Rotterdam se kunstenaar Maarten Kemper. Maarten Kemper, de nu 25-ja- rige zoon van tekenaar Charles Kemper, begon in september 1969 met zijn we kelijkse bijdragen aan de Schiedamsche Courant. Eer der was werk van hem te zien op diverse in Schiedam gehouden exposities. Werk van Maarten Kemper is aangekocht door o.m. het Maritiem Museum in Rotter dam, het Spoorwegmuseum in Utrecht, het Trompmu- seum in Brielle en zeer re cent nog door het Haags Ge meentelijk Museum, dat nu beschikt over een aquarel van Maarten Kemper met als onderwerp het Gare du Nord in Parijs. Sinds kort tekent Maarten Kemper ook voor het Dor- drechtsch Nieuwsblad, even als de Schiedamsche Cou rant een uitgave van de Sijt- hoff Pers. De expositie in Galerie de Graaf zal zaterdag a.s. 's middags om vier uur worden geopend en duren tot 5 juni a.s. Er zullen een 25-tal teke ningen tentoongesteld wor den. Bij aankoop is de 25%- subsidieregeling van toepas sing. De tentoonstelling is op werk dagen geopend van tien tot zes uur (op vrijdag tot negen uur 's avonds) en op maan dagen gesloten. Schiedam De Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen in Schie dam hield gisteren in Gebouw Irene aan de Nieuwe Haven haar slotmiddag. Je auto is stuk en van de ene dag op de andere ben je v&eer trein reiziger. Beelden van weleer. Een trieste stationshal in de akelig prille morgen. Een file voor het loket "binnenland" en plotseling het openrukken van een tweede loket. De file splitst zich geroutiftêerd. De wakkere vluggertjes zijn al weg, de wakkerste staat al vooran, neusje tegen het glas, centjes in het schuifbakje. De tragen schuiven langzaam een plaatsje op in het eigen rijtje. Ook zij komen aan hün enkeltje of retourtje. Ook in de trein beelden van wel eer. De man met het ochtend blad, de twee vriendinnen, die in Rotterdam gaan winkelen, het artistieke meisje van de akademie en het gezamenlijke, ochtendlijke zwijgen- De conducteur, al uren op, is he lemaal uitgeslapen. "Wij stop pen niet in Schiedam, meneer", weet hij geheid zefier,. Heel even het lichte p aniekgevoel van vroeger, de schrik in de verkeerde trein te zittendan het besef dat het gewoon een kwestie is van in Rotterdam even overstappen. Tijdverlies weliswaar, maar alla, de we reld kan wachten. Dat doet de wereld danwok en in dit geval is de wereld éw kunt het geloven of niet voor mij Schiedam. Een klein wachtend wereldje, voor treinreizigers ook Rotterdam-west geheten. Een vorm van niet geheel zui vere voorlichting, die met. name onder buitenlanders tot levensgrote misverstanden lei den. We zullen het de spoorwe gen evenwel niet al: te euvel duiden in de heilige overtui ging, dat Schiedam Schiedam blijft, geheel en al onversne den, een stad van het zuiverste schavuitenwater met het .ver rukkelijkste tekort aan par keerruimte dat de spoorwegen zich maar wensen kunnen. Rotterdam-west Hallo.- Gjjs Vlaardingen De waarnemend chef van de afdeling financiën en belastingen ter gemeentese cretarie, de heer A. van Beuze- kom, is benoemd tot chef van deze afdeling. De heer Van Beuzekom volgt in deze functie de heer N. H. van Duinkerken op, die onlangs werd benoemd tot gemeentesecretaris. Gelijktijdig is de heer J. A. van Rijsoort, referendaris op de af deling financiën en belastingen ter secretarie, benoemd tot waarnemend chef van deze af- Vlaardingen Het eerste twaalf tal van de korfbalvereniging Spirit heeft de moeilijke uit wedstrijd met 54 kunnen win nen. Het spel van KOAG 2had te weinig inzicht om succes te garanderen. De Vlaardingers begonnen overigens wel fortuin lijk en kwamen na een kwartier spelen voor gave treffers van L. v.d. Vaart en E. Hoogstraten op 20. Na een half uur scoor de J. de Voogd het derde doel punt, terwijl de gastheren nog voor de rust de stand op 31 konden brengen. De stemming werd er na de rust niet beter op, mede door de minder goede leiding. Met twee dubieuze treffers kon KCAG 2 naast Spirit komen: 33. Daarna waren de Vlaardingers weer voornamelijk sterker en brachten dat tot uitdrukking in een vierde treffer van L. v.d Vaart. Beide teams probeer den, ondanks de hitte, tot aan vaardbaar korfbal te komen en zelfs gelukte het KOAG 2 om naast Spirit te komen: 44. Sarie van der Kooy gaf echter met een uitstekend doelpunt Spirit weer de leiding en dat betekende ook winst. De Vlaar dingers blijven daardoor aan de kop van de ranglijst, ge volgd door het Rotterdamse Kwiek met een gelijk aantal punten. Programma: zaterdag Bolnes Spirit 16.15 uur te Bolnes en voor donderdag 14 mei Kwiek 2—Spirit 2, 19 uur te Rotter dam. Het Schiedamse amateurtoneel- groepje, dat bijna één jaar be staat, voerde voor die gelegen heid het toneelstuk Knoedeltje op, het eerste grote stuk dat de toneelgroep had ingestudeerd. Knoedeltje, werkster bij de hoedenzaak Maison Mia, ver koopt een hoed aan een film ster. Reden voor de andere da mes in het dorp onmiddellijk zo'n zelfde hoed a raison van 358,17 bij Maison Mia te be stellen. Maar moeilijkheden blijven niet uit. De eigenaresse Mia wil van Knoedeltje weten hoe de „Kathleen-hoed" (naar de filmster) er uit zag. Daar hangt erg veel van af, want Mia zou met de verkoop van dit model hoeden eindelijk van haar schuldeisers af komen. De verwikkelingen blijven natuur lijk niet uit. Maar tenslotte komt alles weer in goede banen en Knoedel en haar vriendin gaan waarschijnlijk nog een „lang en gelukkig" leven tege moet. Helaas waren niet alle medespe- lenden altijd duidelijk te ver staan. Maar hoofdrolspeelster Betty Oostlander als Knoedeltje maakte veel goed. Zij had er duidelijk, zoals trouwens het hele gezelschap, plezier in. Vlaardingen Vandaag, donder dag en vrijdag worden lande lijk de schriftelijke eindexa mens voor het lager- en middel baar detailhandelonderwijs af genomen. De lagere detailhandelsschool wordt geëxamineerd in de vak ken: administratie, verkoop- kunde, Nederlands, bedrijfseco nomie, Duits, Engels en waren kennis. De middelbare detail handelsschool krijgt opgaven over economie, Engels, Duits, verkoopbevordering en Neder lands voorgelegd. Schiedam 4n'de maanden'mei en juni zullen in .totaal-, weer acht concerten worden gegeven voor de leeflingen van' de Schiedamse scholen vóór.basis- en voortgezet onderwijs. De concerten zullen worden gege ven door het Gewestelijk Or- kest voor Zuid-Hollafid? onder leiding van Pierre van Hauwe, en wel op maandag 25 en woensdag 27 mei en op woens dag 3 en vrijdag 5 juni. Per dag zullen twee concerten worden gegeven en wel van 's morgens half tien tot half elf en van elf uur tot twaalf uur. De concerten zullen worden ge geven in de Magnalia Del kerlc aan de Albardastraat. Er is een aangepast programma opgesteld voor het basis- en het voortgezet onderwijs. De lagere schooljeugd z?l kunnen luisteren naar de Peer Gyr.t Suite no. 1„ van Edward Grieg. Voor het voortgezet ondérwijs staat op het prbgraiinma het tweede en vierde deel van de vijfde smfonie van Peter Iljitsj si Tsjaikovski. Daarnaast zal voor beide groepen worden uitgevoerd de Arlesien- nesuite van George Bizet. De heer Van Hauwe zal eën infor matief stencil samenstellen aan de hand waarvan op de-scholen een voorbespreking van de uit te voeren werken kan worden gehouden. De jeugdconcerten worden geor ganiseerd door de héér P. van den Boom, directeur van de Schiedamse Gemeenschap en secretaris van de Commissie Cultureel Contact. Maassluis In de jongste wijzi ging van de verordening, "waar de hondenbelasting in geregeld is zijn de tarieven vast'g'esteld op 30 gulden voor een luxe hond en 7,50 gulden voor een waak hond. Het gemeentebestuur stelt zich echter op het stand punt, dat binnen de bebouwde kom een goede politiesurveil- lance aanwezig is, zodat een waakhond overbodig is. De jaarlijkse betaling van 30 gul den is dan ook bij'~«èn ieder vrijwel regel. Toch kan men vermindering of kwijtschelding Van dié 'hónden belasting bedingen, als - d« be lastingschuldige niet .in staat is te betalen. Hiertoe moet men een verzoek richten tot b. en w. Iedereen die een hond heeft moet daarvan aangifte doep.op de af deling belastingen ter secreta rie, Govei-t van' Wijnkqde 30. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3