WALDO ii.v. Anderlecht lonkt naar Leen Barth Hermes-DV S en Spirit spelen zondag thuis Diefstal op schip Gevonden voorwerpen UEFA- toemooi in Schotland SCHIEDAM '59 WINT NIEUWSBLAD-BEKER iSPOBTl DUBBEL PROGRAMMA VOOR ASVION EN SPIRIT MM SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 MEI 1970 Cricket SPIRIT Bridgen UITSLAGEN EERST KIJKEN AFDELING VERKOOPr TEL. 26.37.05 Leen Barth: „Bel is een Anderlecht heeft er na dit tele foontje geen gras over later groeien. Nadat men ook Fortu- na over hun plannen had inge licht, volgde er woensdagmid dag een informeel gesprek, waarbij de UEFA-doelman aanlokkelijke voorstellen wer den gedaan. Onder leiding van voorzitter Roossens, die Leen Barth met enkele andere keuze heren een achttal wedstrijden heeft geobserveerd, kwam de Belgische deputatie overeen, dat, als Leen Barth op hun voorstel in zou willen gaan, op 25 mei een tegenbezoek zal worden gebracht bij de Brus selse club. Leen Barth is onder dit alles bij zonder nuchter gebleven. In een gemakkelijke stoel terwijl zijn moeder koffie serveert zegt hij: „Het is een aanlokkelijk voorstel wat Anderlecht heeft gedaan. In het informele ge sprek zijn we het grotendeels eens geworden, maar we moe ten eerst maar afwachten. Wel licht komt er nog een andere club die meer biedt". Ook de ouders van Leen Barth staan nog even onwennig tegen een eventuele overgang naar de Europese topclub. ,,Ik had best gewild dat Fortuna een groot bedrag had neergelegd", stelt zijn vader. „Ik volg hem graag en dat is nu deels afgelopen. Voor ons is het leuker dat hij vlak in de buurt zou blijven, maar als hij toch naar Ander lecht gaat zullen we niet nala ten hem op zijn wedstrijden verschillende keren te volgen". Het door Anderlecht aangeboden contract is aanlokkelijk. De jeugdige doelman is door de Belgen benaderd niet om de 29-jarige Trappeniers in het keurteam te vervangen. Men heeft Leen Barth een plaats bij de „beloften" toegezegd, wat Schiedam Voor de Schiedamse cricketers gaat het competitierad dit weekeinde pas goed draaien. Alle standaardteams komen Eer- ste Pinksterdag in het veld; Asvion en Spirit zijn ook de tweede dag aktief. Ook dan zal het „How's that" en „mid-stump over' vaak te horen zijn. HermesExcelsior was het jong ste week-end geen byster storm achtige opening van het nieu we seizoen. Beide teams ston den nogal onwennig tegenover bat en bal, maar dat zal hope lijk deze keer beter gaan. Hermes ontvangt op „Harga" het gepromoveerde HCC III. Als bowler Geeratz goede steun krijgt van veld en medebow lers, en ook captain v.d. Sloot niet het leeuwedeel van de runs voor zijn rekening hoeft te ne men, moet dit een overwinning worden. Maar cricket is de on- berekenbaarheid zelve: winst kan eensklaps verlies beteke^ nen en omgekeerd. Excelsior gaat, gesteund door de zege op Hermes, vol goede moed naar de „Roggewoning" voor wat twee jaar geleden de kam pioenswedstrijd had kunnen zijn, nl. De Krekels. De gasthe ren konden het slechts één sei zoen in de hoogste klas uithou den, maar met de Engelsen Everett, Asvison en Colson moeten zij tot de sterkste teams van deze klas gerekend worden. Een overwinning zien wij op dit levendige wicket niet direkt, want die levendigheid uitgebuit door Walter Brand, kan Excelsior voor grote pro blemen plaatsen. Spirit, de cricketendé hockeyers of omgekeerd, openen hun eer ste seizoen met de thuiswed strijd tegen Hilversum III. Een prognose is vrijwel onmogelijk, maar wij achten de nieuwelin gen mans genoeg om de zege op „Thurlede" te houden, daar kan een versterkt V.O.C. wel over meepraten. De tweede dag ontmoet Spirit Kampong V in Utrecht (Maarschalkerweerd). De kansen in deze wedstrijd hangen nauw samen met de prestaties op de eerste dag. Asvion, de vierde lokale cricket club en evenals Spirit en Excel sior ook gesitueerd op „Thurle de", zet de eerste stappen op het met goede intenties betegel de cricketpad met de wedstrijd tegen Victoria III. Ook hier staan hockeyers tegenover el kaar. Die elkaar even weinig zullen toestaan op cricketge- bied. De overheersende hockey- slagen zullen een dichte bevol king van de leg-boundary nood zakelijk maken. Tweede Pink sterdag wederom een uitwed strijd en wel tegen Groen Geel, ook geen onbekende in Asvion- kringen. Prognoses schieten hier tekort, alleen weten we dat Jaap van Noortwijk (ex-HDVS, ex-Sparta) en Herman Huising (ex-V.O.C.) een behoorlijke vin ger in de cricket-pap kunnen en ook wel zullen hebben. Schiedam Aan boord van de Noorse motortanker Hoegh Gandria, liggend in dok 8 van de werf Wilton-Fijenoord is uit de hut van de eerste officier C. L. uit Noorwegen een be drag van f 610,ontvreemd uit de tas van zijn vrouw. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage- lijks van 9 tot 17 uur, behalve op zaterdag en zondag: Gouden kettinkje met kruisje en Maria medialle; kunstlederen dameshandschoen (1); i paar herenhandschoenen; meisjes tas; badhanddoek met kam' damesvest (Post Kethel); bromfietsplaatje MCM 408: bromfietsplaatje HQN 853; bromfietsplaatje GNB 735; ken tekenplaat, bromfietsplaatje HVR 234; bromfietsplaatje GTR 646; 3 sleutels in etui; etui inh. 2 sleutels; etui inh. 3 pennen; zonnebriletui inh. 3 sleutels; ring met 3 sleutels; kontaktsleu- tel Simea; ring met 2 sleutels; ring met 11 sleutels; dames- bril; bijbel; vlag (3); speel goedautootje; knipbeursje inh. geld; herenportemonnee; da mesportemonnee met inh,; knipportemonnee met inh; duif. Te bevragen bij de vinders: bankbiljet Kersbergen Chopin- plein 88; trouwring (bewerkt) Douma Galileïstraat 41; kinder ringetje met steentje, v. Mil, Ph. v. Bourgondiëstraat 12b; damesring Zeliveld P. J. Troel- stralaan 26; dameshorloge, A. Etman, Van Limburg Stirum- straat 3; bankbiljet P. v.d Pas Boterstraat 83; dameshorloge v. Duiken, W. Pijperstraat 79 (tel. 155307)damesarmbandhorloge Jeup, Strijensestraat 36; bank biljet J. Mens, Veenlantstraat 3; dameshorloge, mevr. Zwam- born, B. van Haarenlaan 1223; pakje inh. overhemden, v. Eke- len, Fabristraat 3; dameshand schoen, v.d Ende, v. Oldebarne- veltstraat 125; herenhand schoen, Vergroesen, Fr. Ha- verschmidtlaan 35; jurk, mevr, Roos, Valuriusstraat 57; baby jurkje, A. v. Wezel, Beierland- sestraat 53b; lichte en donkere regenjas, v. Lieren (Wasserij Noordhoek) woonschip "Anjo" t.o Nieuwe Haven 147; jongens- of meisjesjack, J. Eising, Jok. Braakensiekstraat 5; kinder schoentje, maat 23 (1), Coster, Brugmanstraat 2; kinder schoentje, maat 19 De Bitter, C. van Zantenplein 35; zonnebril in etui, Niks, Dr. Wibautplem 94; etui inh. 4 sleutels, Voogd Numansdorpsestraat 7a; etui inh. 5 sleutels, Dantje, Alpb, Ariënsstr2 lipssleutels, A. Winkel, Nieuwe Maasstraa 20b; 16 aanstekers in een doos je, Grónefeld, St Liduinastraa 77; 3 autosleuteltjes, Borstlap, Joh. de Wittsingel 241; etui mn- 3 sleutels, Geveke, Broersve 58; kinderbril, Sakko, Mgr. w lenslaan 592; medaille voor trouwe dienst, J. de Kleek, penlaan 66; identiteitsbewijs Wieringa, Boerhaavelaan zeiltje van kinderfietsje, Heus, Puccinistraat 20; schoo tas inh. boeken, J. Holler Ja 9- Urlusplein 40 (tel. 151683, na uur); herenparaplu, De na Van 't Hoffplein 11 154751); portemonnee met Den Ouden, Bachplein 564, tentas met inh. Timmer JUi nalaan 54; legertas met stufl boeken, Retman, Van Swmd straat 15; portemonnee n* inh. Th. v. Vliet, Broersve» 180a; poes, Stock, 's-Graven kwasl 131a, Rotterdam W' 231345, na 18 mei 1970)parkiev, Schaap, Hogenbanweg 45b. aanlokkelijk voorstel" laardingen/Schledam Het nieuws is als een bom ingeslagen. Fortuna's jeugdige doelman Leen Barth is benaderd door de Belgi sche topclub Anderlecht. Na Jan Mulder en „Pummy" Bergholtz zou de 18-jarige Vlaardinger de derde Nederlander kunnen worden die een verbintenis zou krijgen bij de club die al jaren één van de toon aangevende clubs van Europa is. Ook in huize Barth aan de Lo- renzstraat in Vlarrdingen is de komst van Anderlecht sensatio neler aangekomen als men wel had verwacht. Het is bekend dat Leen Barth na afloop van het seizoen zich op de transfer- lijst had willen plaatsen, maar het telefoontje van Constant aVdnerstock brengt mogelijk een grote ommekeer in de toe komst van Leen Barth. Overzicht van de bridge-drive. Vlaardingen/Schiedam De slotdrive om de wisselbeker van het Rotterdamsch Nieuwsblad is gewonnen door de bridgeclub Schie dam '59. Vlaardingen, dat reeds twee maal de beker mee naar huis had kunnen nemen, stelde teleur want het eindigde op de vijfde plaats. Aan dit jaarlijkse toernooi hebben niet minder dan 112 pa ren meegedaan, verdeeld over 14 groepen van 8 paren. Per groep waren er twee prijzen te winnen. De totale eindstand was: 1. Schie dam '59 389 punten; 2. Shell 383 punten; 3. UPV 373 punten; 4. Rijnmond 370 punten; 5. Vlaar dingen 365 punten; 6 Maassluis 332 punten. Om voor een juiste klasering in aanmerking te komen, werden de beste vijf re sultaten per club bij elkaar op geteld. De belangstelling voor deze slotdrive in het paviljoen van Sunlight was bijzonder groot, de organisatie kan zich niet herinneren een groter aan tal deelnemers voor dit toer nooi te hebben gehad. De beste uitslagen per groep wa ren: A: gebr. Boeren 72 pt., Van Loon/Wensveen 71 pt; B: Jansen 80 pt., Frietema/Van der Zalm 75 pt; C: Spek 75 pt., Van der Hart 74 pt.; D: Vredenbregt/Van der Velzen 76 pt,., Verkerk 69 pt; E. Bijloo/Rip 72 pt, dames Smit/ Van der Windta 70 pt. F: Van der Lelie/Berkhout 89 pt., echtpaar Kruif 70 pt; G: Brouwer/Tit 73 pt., Van Rin- sum/Staay 73 punten (na lo ting); H: dames Brandwijk/Went 87 pt., Lelie/Janse 76 pt; I: Nobel/Wezenaar 76 pt, Kuys/ De Waal 71 pt. J: 't Gilde/Meervoort 79 punten, Edelijn/Broek 76 pt; K: Hans/Mierer 72 pt., echtpaar Stok 68 punten. L: Van der Ende/Popma 81 pt., Winkel/Boddeman 70 pt; M: Van der Berg/Van Veen 86 pt., Groeneveld/Bosselaar 73 pt; N: Francke 78 pt, Wever 76 pt. ten. Wim Mulder (SVV) met Nederlandse voetbaljeugd naar Schotland. Vlaardingen/Schiedam Vanaf Schiphol vertrok donderdagmiddag het UE- FA-elftal, dat van 16 tot 25 mei in Schotland zal deel nemen aan het Europese kampioenschap. Onder leiding van chef d'é- quipe Jacques van Zanten maken de volgende spelers deze trip mee: Leen Barth (Fortuna), Cor Hilde- brandt (DOS), Jos Lacroix (Caesar), Teun Jongens (Volewijckers), Dick Vis ser (Ajax), Johan Nees- kens (RCH), André Dek ker, Hans Bleyenberg en Bert van Marwijk (Go Ahead), Wim Rijsbergen (Roodenburg), Wim Mul der (SVV), Chris Baetsen (FSC), Johnny Rep (Ajax), Hans van Eeden (ADO) en de gebroeders Willy en René van de Kerkhof (MULO). In Schotland zal trainer Arie de Vroet zich bij de selec tie voegen, omdat hij eerst een lezing voor oefenmees- ters moest houden. Het Ne derlandse team is inge deeld in groep C en ont moet daarin Zwitserland, Wales en West-Duitsland. Alleen als Nederland in deze sterke groep winnaar wordt, gaat het over naar de halve finale, die op 23 mei wordt gespeeld. Naast de Nederlandse equipe is ook scheidsrechter Arie van Gemert uit Dubbeldam in Schotland aanwezig. Hij zal de wedstrijden Bulga rije Zweden en Bulgarije Italië leiden, waarna hij als grensrechter bij één van de andere wedstrijden zal assisteren. Leen Bax-th achter zijn tafelbiljart. neerkomt op het B-elftal. Lang zaam kan dan de talentvolle Barth zich rijpen voor het top voetbal, waarbij hij Trappe niers in de toekomst zou kun nen vervangen. Voorlopig heeft Leen Barth nog enkele andere zorgen aan zijn hoofd. Donder dag vertrok hij met het UEFA- elftal naar Schotland voor het Europese kampioenschap. Na zijn terugkomst zijn tegenbe zoek aan Anderlecht, met twee dagen later zijn eindexamen voor de HAVO. Hoewel hij door de verschillende trips met het UEFA-team veel tijd voor zijn studie heeft verloren, ziet Leen Barth het niet pessimistisch in Wat de toekomst ook mogo brengen, als hij full-prof gaat worden zal hij niet nalaten in zijn vrije tijd wat aan zijn stu die te blijven doen. Inmiddels hebben Leen Barth's ouders zich wel verzoend met de idee dat hun zoon zijn voet bal-carrière elders vervolgt. Va der Barth: „Ik kan er inkomen dat Leen zegt dat pak ik als er ver ders niets komt. Over een jaar moet hij naar militaire dienst en dan kan ik hem niets anders dan gelijk geven. Bij een top- ploeg is het financieel altijd be ter. Dat moet je altijd verkie zen boven een kleinere club. We gaan eerst bij Anderlecht kijken. We willen toch wel we ten waar hij terecht komt, want dat is een belangrijk ding". Voorlopig heeft Leen Barth voor Schotland afscheid van zijn ou ders genomen. Dochter Piny (15) blijft nu alleen over. De korte trip naar het Europese kampioenschap is alvast een voorbode voor als hy toch naar België zou gaan. „Het zal even een overgang wezen als hij weg is", verzucht moeder Barth.„Ik zal het niet zo leuk vinden. Ik hoop dat er nog een andere club komt, want voor mij hoeft het niet zo ver".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4