Prijswinnaars kinderspelen Koninginnedag immen 1 Hardrijders liepen in de val op W estlandse weg Twee schuldigen bij één aanrijding 3 Iri Voorwaardelijke ontzeggingen voor automobilisten m. um STSBj mw m Openbare vergadering P.v.d.A. en P.P.R. tekst: Henny Klumpers Wim Schultz 1 m 1 AG 28 MEI 1970 gCHlEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 28 MEI 19Y0 rer\ foto's: 1» mm BROMFIETSERS op van een k een 1KOP MET 1M CADEAU BTERIJ ïdtlaan 11 Tel. 26.76.32 rbaar met isregeling, kollektie irilmonturen. DSE BLADEN IFOON 26.80.91 Strijden in Brabantse Dorst om beker van Schiedam Schiedam „Daar komt ie". Helaas, de bus ging de hoek om gn verdween uit het gezicht. Met spanning stonden woensda gochtend om kwart over acht al enkele kinderen, al dan niet weggebracht door één van beide ouders, op het Emmaplein te wachten op de bus die hen naar Dorst zou brengen. Het uitstapje was een uitvloeisel van Koninginnedag. Want de kinde ren - in leeftijd variërend van zeven tot twaalf jaar - die het uit stapje mochten meemaken, behoorden tot de zes besten van ver schillende categoiiën kindei speleri die op 30 april in de Schiedamse wijken waren gehouden. Tachtig Kinderen vertrokken onder leiding vari leden van de diverse wijkverenigingen naar het rekreatieoord Surae om daar te strijden om de beker van Schiedam, die tot dan toe in het bezit was van Het Singelkwartier. De organisatie van het geheel was in handen van mejuffrouw Bootsman en de heer Cra- ma, die zich tijdens de spelen bovendien verdienstelijk maakten als starters. Het terrein waar de spelen werden gehouden ligt temidden van bos- sen, vlak achter het bosrestaurant, waar de jeugd tus sen de middag op een diner werd ge trakteerd. Aangekomen bij de speeltuin kreeg de jeugd, alvorens de strijd aan te van gen, alle gelegen heid de schom mels, wip, klim- rekken, etcetera uit te proberen. Daar werd dan ook flink gebruik van gemaakt. Na een sein van mej. Bootsman konden de wedstrijden be ginnen. De jongsten in het gezelschap - eer ste klassers van het lager onder wijs - openden met wedstrijden in blokjes rapen. Verbeten gezich ten aan de start. Sommigen wa ren zo belust op de overwinning dat niet alleen hun jassen, maar ook hun schoenen en sok ken aan de kant werden ge gooid om vooral maar snel uit de voeten te kunnen. Blijde, te leurgestelde en soms huilende gezichten aan de finish. Het is ook moeilijk te verwerken als favoriet te starten en kansloos uit de strijd te komen. Een meisje van een jaar of negen kwam vertellen dat zij nog lang niet aan de beurt was. Zij zit in de derde klas. Zij had duidelijk hoop de beste zakkenloopster van Schiedam te worden. Op de vradg of zij goed geoefend had reageerde zij met afkeurende blik. „Daar hoef ik niet voor te oefenen, ik kan het zo wel". Maar het lot pakte anders uit. In haar race om de eerste plaats kwam zij "ten val. Zij nam het sportief op „Juf, nou hoef ik toch niet meer?" De leerlingen van hogere klassen moesten zwaardere proeven van bekwaamheid afleggen. Zij waren nog meer gebrand op de overwinning dan de jongeren. Ook zij waren ieder voor zich belust op winnen, maar zwaar der woog voor hen toch de spor tiviteit van anderen. En was ie mand onsportief, dan werden de spelleiders daar luidruchtig van op de hoogte gesteld. Tijdens het diner dat een waar feest was, maakte de heer Rens bekend aan welke wijk de be ker was toegekend. Hij hield er dahig de spanning in en deelde ten slotte mee dat de jeugd van Nieuwland II (Nieuwland Oost) de beste prestaties had gele verd. Na het diner dat pas om drie uur was afgelopen hebben de kinde ren zich uitgeleefd in de bossen Warm was het niet. Maar zij die aan de start moesten ver schijnen gooiden hun jassen op een hoop om tot zo goed mogelijke prestaties te ko men. V' s vV- Om te kunnen zaklopen, moet je eerst maar in zo'n aardappel zak zien te komen. Trimt u ook al? Juist, dat vermoedde ik al. Trimmen is in. Mannen trimmen, vrouwen trim men, jonge mannen trimmen, oude mannen trimmen, jonge vrouwen trimmen en... nee, geen oude, maar iets minder jonge vrouwen trimmen. We trimmen tegen de klippen op. Tegen hart- en vaatziekten, te gen neemt u mij even niet kwalijk vervetting en ge woon om een beetje fit te blij ven. Gewoon om even een te genwicht te hebben tegen het alsmaar zitten te zitten. Het zit ten in de auto, het zitten aan ta fel en het zitten voor het televi sietoestel plus het zitten aan het bureau, de werk- of keuken tafel, het tekenbord en de lesse naar of de draaibank. We zitten teveel en daarom moe ten we trimmen. Wie het woord heeft uitgevonden is mij totaal onbekend, maar het is gewoon een leuk woord. Ook al zou je er helemaal niks voor voelen, dan zou je bij de vraag: ,.Ga je mee trimmen?", zonder een seconde bedenktijd uitroe pen: ,,Ja, graag!". In het kader van de trimrage is nu ook, zo heb ik mij laten ver tellen, een zogenaamd fitwiel uitgevonden. Naar het schijnt ts dat een soort deegrol, waar mee je over de grond gaat lig gen rollen ten gerieve van de buikspieren. Geheid, ik had geen buik meer over", verzekerde mij een ken nis, maar het effect was kenne lijk toch maar tijdelijk ge weest, want de buik was weer duidelijk zichtbaar. ,,M'n eigen schuld", bekende hij ruiterlijk. ,,Ik wist niet van volhouden" Ja. en daar zitten we midden in het probleem. Trimmen is leuk, het fitwiel hanteren vermoede- j lijk niet minder, maar dan... Dan komt het, zoals altijd in dit leven, aan op volhouden. Blij- ven trimmen, fit blijven wielen in plaats van freewheelen, doorzetten, doordouwen, de buis de buis laten in de avotidu- ren en hup, weg wezen, de pa den op de lanen in. Hup twee drie-vier, hup-twee-drie-vier. Als we dat maar even volhouden - dan hoeft u straks 's avonds echt niet meer buitenshuis te gaan trimmen. Gegarandeerd, dat Teleac dan komt met een cursus trimmen jj en dan zijn we toch weer waar we wezen willen, aan de buis....; GUSi I I I Schiedam „Schandelijk wegge drag", zo noemde officier van justitie mr. A. C. 't Hart het ge drag van de Vlaardinger G.C.V., die het Bmaus in Vlaardingen een wielrijder van achteren had aangereden. Ge tuigen hadden verklaard dat V. hard en wild had gereden. |Verdachte zelf noemde een snel heid v.an 50 a 55 kilometer maar getuigen verklaarden dat hij misschien wel zeventig had gereden. De officier van justitie eiste een boete van 75 gulden en een voorwaardelijke ontzeg ging van vier maanden met een Proeftijd van twee jaar. Kan tonrechter mr. W. E. van Vlo ten vonniste conform. iDe uit Suriname afkomstige vlaardingen O. E. had gereden met een auto die niet verzekerd was. Hij verklaarde niet op de hoogte te zijn geweest met deze verplichting. Bovendien had hij met die auto geen voorrang verleend op de kruising Van Hogendorplaan Kethelweg in Vlaardingen. Voor het onverzekerd rijden eiste de officier een boete van hon derd gulden en drie maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. voor de voorrangsfout vroeg hij 75 gulden jj6ete. JMr. Van Vloten wilde rekening houden met de onbekendheid in Nederland van de verdachte, en verminderde de boetes res pectievelijk met 25 en 10 gul den. hiedam Vrijdagavond om acht uur houden de afdelingen ^chiedam van de Partij van de •M'beid en de Politieke Partij radicalen een gezamenlijke üPenbare vergadering. De avond wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. en op de speelterreinen. Be smeurd, moe en tevreden kwa men ze om klokslag zes uur weer terug in Schiedam. De uitslagen van de kinderspelen zijn: jongens: blokjes rapen: 1. Sjakie Damme, 2. Jan Crama; meisjes: 1 Sylvia Strahlendorff, 2. Jacqueline van Eyk. jongens: steppen: 1. Walter Ro ver, 2. Jos Verwer; meisjes: 1 Annet Romein, 2. Marian de Wollf. jongens: zaklopen: 1. Michael v.d. Heyden, 2. Ton Heesbeen; meisjes: 1. Jacky Sigmond, 2. Vally Kolditz. jongens: BBK-rit: 1. Kees de Bie, 2. Tonny Bal; meisjes: l.-José Nagelhout, 2. Liesbeth Krei- scher. jongens: fietsen m. hindernissen: 1. Jan v.d. Waal, 2. Leo v.d. v,; Verbeten gezichten aan de start. Schiedam Een aantal automobilisten die op de Westlandseweg in Vlaardingen waren betrapt op overschrijding van de maximum snelheid moest zich woensdag verantwoorden voor de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten. Mevrouw K. v.d. V. uit Vlaardin gen had 64 km. gereden, naar zij zelf verklaarde omdat ze twee auto's moest inhalen die vlak voor haar de weg waren opgereden. Officier van Justitie mr. A. C. 't Hart eiste 35 gulden boete. Mr. Van Vloten maakte daar 30 gulden van. De heer J. N. uit Maasland ver- Ende; meisjes 1. Mariska v.d. Burg, 2. Coby v.d. Waal. jongens: hindernisrace: 1. Hans Houweling, 2. Cor Kemink; meisjes: 1. Carin de Haan, 2. Jacqueline Kortman. V U f &K* 'A: sk vC-v Vv y*— mmm Om deze beker ging bet. Schiedam „Dit is typisch zo'n aanrijding waarbij beide be trokkenen schuld hebben", stel de officier van Justitie mr. A. C. 't Hart woensdag vast tij dens de zitting van het Schie damse kantongerecht. Het ging om een aanrijding tussen een bromfiets en een auto op de kruising Van Linden yan den Heuvellsingel-Kethelweg in Vlaai-dingen. De bromfietser, de Vlaardinger J. H. B. had geen voorrang verleend aan de auto die op een voorrangsweg reed. Hij had wel gestopt en had goed uitge keken, maar toen hij de weg opreed kwam ineens „als een bliksemschikt", zo stelde de verdachte de auto aan. De bromfietser kreeg een boete van dertig gulden, waarbij re kening werd gehouden met het feit dat de auto erg hard had gereden. De automobilist moest zich daar voor direct na de bromfietser verantwoorden. Een getuige verklaarde ter zitting: ,„met die snelheid was er geen red den meer aan". De officier kwam tot de conclusie dat de bromfietser wel een fout had gemaakt, maar dat er voor hem door de snelheid van de ander geen ontkomen meer aan geweest was. Hij meende dat de automobilist de Vlaardinger H. G. T„ zelfs voor een voor rangsweg te veel risico had ge nomen en te onvoorzichtig was geweest. Hij vroeg een boete van veertig gulden. Kanton rechter mr. W. E. van Vloten vonniste conform. klaarde zo in zijn sas te zijn ge weest met zijn nieuwe auto dat hij niet op zijn snelheid had ge- let, die 60 km bedroeg. Hij kreeg 25 gulden boete conform aan de eis. De Vlaardinger v.d. L. had hele maal niet geweten met welke snelheid hij over de Westland seweg reed, want zijn snel heidsmeter was kapot. Hij reed namelijk 70 km, wat hem op vijftig gulden boete kwam te staan. De Vlaardingen A. H. B. werd eveneens betrapt op de Westlandseweg wat hem op veertig gulden kwam te staan. Ook bromfietsers stonden woens-ls dag weer terecht omdat ze de gashandel te ver opengedraaid': hadden. De Schiedammer V. had dat gedaan op de Rotter- damsedijk „Begint dat nu al weer", vroeg mr. Van Vloten. „Vroeger was de Rotterdamse- clijk daar ook al berucht om". Bij zijn eis hield de officier van Justitie rekening met het feit dat V. nog scholier was en vroeg 25 gulden boete. De kan tonrechter vonnistq conform. „Dat valt mee", gaf verdachte' eerlijk toe. Dezelfde boete kreeg de scholier V. uit Maasland en ook hem! viel het mee. Hij had te hard i gereden met zijn brommer op.j de Parallelweg in Vlaardingen Een andere Vlaardingse scholier J pertlaan in Schiedam gepro- j beerd het groene licht te halenï® v. D. had op de Burg. Knap- Schiedam en had daarbij de maximum' snelheid overschreden, en niet gering ook. Hij kreeg een boete van veertig gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3