§chiedam-coach Nico Kolmeijer: Woensdag valt de beslissing DRZ slaat raak tegen DOS (21-2) DHS NOG STEEDS ZONDER WINST I SPORT I STRIJD OM S.C.-BEKER IN VOLLE GANG ANDAG 1 Jlj'ftl scHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 1 JUNI 1970 3 ke partij. hikt wordt gemaakt kunt kiezen uit de i u van de wieg tot u kunt kiezen tussen uw levensbeschou- grijk vinden, dan is ormers van de dui* voor u duidelijk te emocratische rechten Grote concentratie bij zowel speler als scheidsrechter tijdens de wedstrijd SchiedamDiemen. Van de Hamer - met pet in de hand - en de bal op weg naar het eerste honk. Honkbal Korfbal Dc strijd om de door de Schiedamse Courant beschikbaar gestelde beker is bij de korfbal lers in volle gang. Hier een moment van de wedstrijd Succes—ODI. SÜCCES—SCHIEDAM VOORSPRONG FOUTEN Honkbal CIJFERS Honkbal I 1 jttg Maanenstraat 35 sythoff Pers NV. „Wij hebben verloren door fouten, maar lubgebouw W.F. Schaak-1 buis de Doele organiseett| liedam 1940—1945 jg^ I aarten Kemper 1 niet helemaal verdiend" er Liefdeskunst", 18 jMt i ig, „De zeven maskers! ca", 14 jaar. ilijkheden hébben waarmtt| aun moeder tot gen. er nog een tante die alltj eens even zal regelen en cel houdster die als „onpartijl van alle kanten de „idi op moet vangen, auspiciën van de wijkvtrl ing Groenoord heeft het pil een fijne avond ton«i| ïen zien dat op zijn i tijdens de grotere scènes! lat zich afspeelde tegen eel ander fraai .en doelmatig >r van eigen maaksel. tM TELEFOON (010) 26 83 51 Schiedam In de laatste gelijk makende slagbeurt dacht Schiedam èn de ietwat dol ge worden supporters-schare dat de club toch nog een overwin ning zou „versieren" tegen de Giants uit Diemen. Schiedam had immers al voor sensatie gezorgd door in de zevende in nings vijf punten te scoren en daarmee de schijnbaar niet te overbruggen achterstand van 411 tot twee simpele puntjes te verkleinen. Een slagbeurt later de achtste sloop Schiedam weer dichterbij om dat werper Aad van der Hamer de thuisplaat haalde. Was het dan verwonderlijk dat spelers en supporters in de negende in nings verwachtten dat ene puntje achterstand om te zetten in een kleine winnende voor sprong? Het lukte niet. Lou van der Ha mer en Joop Lansink gingen vlot uit. Alleen Henk van der Vaart bereikte via vier wijd het eerste honk, het enige dat Schiedam zou halen, want Aad van der Hamer strandde daar- Schiedam De wedstrijden om de S.C. beker hebben dit weekeinde een sportief verloop gehad. De strijd tussen Odi en Succes eindigde in een overtui gende 5—1 zege voor Odi. Zon dag versloeg Schiedam Succes met 62, zodat de wedstrijd van woensdagavond tussen j Schiedam en Odi de beslissing zal moeten brengen, welke ver eniging de S.C. beker zal gaan veroveren. Deze belangrijke strijd zal plaats vinden op het Schiedam terrein. Aanvang 19.00 uur. Mocht na tweemaal drie kwartier spelen, de uitslag een gelijke stand opleveren, zal met tweemaal een kwartier worden verlengd. Is er dan nog i geen beslissing verkregen, zal via strafworpen worden beslist welke ploeg als overwinnaar uit de bus zal komen. en goed spelend Odi heeft er za terdag tegen Succes geen twij fel over laten bestaan, welk team het beste was. Met 51 gingen de met enkele invallers uitkomende Successers tenon- der. Succes aanvoerder v. Krogten „de jeugd moet ook «en kans krijgen" was bui ten het twaalftal gelaten en Ria Luifhuyzen kon wegens werk zaamheden niet aanwezig zijn. "oor hen in de plaats werden twee jeugdspelers opgesteld, die goed aan de verwachting yoldeden. Het eerste wapenfeit m deze wedstrijd was voor Suc- ces. Jan Beukers speelde zich goed vrij, maar op het juiste jnement zag hij geen kans de oal door de korf te werpen. B°en na ongeveer 10 minuten spe ten Costick Toussaint door Dick ■oedeaux te hardhandig werd aangepakt, kende de foutloos leidende scheidsrechter, de "eer Euser, de Odianen een strafworp toe, die door Costick eilloos in een doelpunt werd °jtigezet. Even later een zelfde situatie en de heer Euser kende wederom geen pardon. Costick joussaint zorgde voor vakwis seling, 0—2. Hans Berman be- orgde Odi een verdere voor- toen hij na een schitte- "e schijnbeweging, waar- Voor vriend en vijand de han- en °P elkaar brachten, 03 liet aantekenen. liet de teugels wat vieren, at zich vooral door wat slor- 'S spel in het middenvak manifesteerde. Sonja Glaude- ui+iS buitte deze situatie goed L, ,00r in de 44ste minuut van Nave.r 1-3 te maken, dat rust een §oed spelend Odi, We ir yooral aanvallend goed een ]iet zien- maar verder dan hlini? doelpunt van uit- yi^-aanvoerder Arie v. 't ""am het voorlopig niet kans op 2-3 voorbijgaan door een strafworp naast te scme- ten Ria Zeeuw besliste hierna in feite de strijd door ujj. een doorloopbal 1—4 te scoren. Arie v 't Hoff kreeg, nadat Ton Spruyt voor Odi eerst nog een strafworp had gemist loon naar werken: na een mislukte doorloopbal kreeg hij de bal nnnmaals in handen en vlak van achter de korf schoot hij raak 1-5. Luttele seconden voor'tijd kende de heer Euser Odi voor de vierde maal een strafworp toe, welke echter ge mist werd. sfeerloze wedstrijd, heeft Schie dam zonder moeite van Succes gewonnen. Aanvankelijk wogen de partijen tegen elkaar op en gaven de verdedigingen weinig kansen weg. Na ongeveer 15 Na de rust een zelfde beeld. Een minuten spelen bracht Arie schotloos Succes, tegenover een slaagde er evenals de eerste aanval niet in tot scoren te ko men. Zelfs een strafworp werd onbenut gelaten. «o!?-?adat Rob Bons gebles- O het veld ruimde voor Ka- Jansen de stand op 01. De witblauwen, niet aangeslagen door deze tegenslag, namen het initiatief over, maar door on nauwkeurig schieten bleef de gelijkmaker uit. Nadat Arie Jansen een strafworp had ge mist, wist dezelfde speler met een ver schot voor vakwisseling te zorgen: 02. De tweede aan val van de Successers, waarin Els Ruseier tot enkele gevaar lijke acties wist te komen, tam spelend Schiedam. Piet Nab zorgde voor 03, waarna Henk Hassfeld met een mooi doelpunt zijn ploeg loon naar werken gaf: 1—3. Schiedams aanvoerder Hans Josen besliste met twee treffers de strijd: 5— 1. Dick Bedeaux deed voor de witblauwen nog iets terug door van verre afstand raak te schieten. Ger Overkleeft be paalde, eveneens van afstand, de eindstand op 2—6. na definitief op dat eerste honk. Coach Nico Kolmeijer hij moest in de loop van de wed strijd veel wijzigen was na afloop meer teleurgesteld dan vorige week. „We hebben ver loren door onze fouten, maar toch was het niet helemaal ver diend. In die zevende innings bv. raakten de gasten ook hele maal in paniek. En die veldfou- ten bij ons? Het waren echt een paar veldfouten die te wijten waren aan pech; een vreemd opstuitende bal, ga zo maar door. In het begin sloegen we te weinig, later kwamen we wel op de honken omdat er sfeer rond het veld kwam, en de jon gens stimuleerden elkaar. Het is erg jammer dat we toch ver loren hebben", aldus Schie- dam-coach Nico Kolmeijer. Die fouten van Schiedam mani festeerden zich gisteren in de vierde en zevende slagbeurt. In de derde innings had Schie dam een drie nul voorsprong genomen toen eerst Lou van der Hamer de thuisplaat pas seerde en later Joop Lubker en Ton Ebben attent reageerden op een slag van Hans Vroon, die door het „Giganten"-veld verkeerd beoordeeld werd. De Diemen-reactie kwam in de vierde innings. Met Van dei- Berg en Tromp op de honken sloeg werper Wijdekop een ho merun, die nooit een homerun had mogen zijn. Het Schiedam verre veld zag het echter alle maal anders en via een hand schoen verdween de bal over het hek. Gelijk: driedrie. Koene en Smit maakten nog van de algemene Schiedam-pa- niek gebruik door ook punten te scoren. Omdat Tromp in de vol gende Giants-slagbeurt na en kele doorgeschoten ballen naar de thuisplaat kon wandelen en Aad van der Hamer een innings later een tegenpunt maakte werd er met een 4—6 stand aan de zevende innings begonnen, twee slagbeurten waarin meer gebeurde dan in vijf honkbal wedstrijden bij elkaar. Noem maar op: de beide pitchers Aad van der Hamer van Schie dam en Wijdekop van Giants werden door de respectievelijke coaches onbetrouwbaar -geacht en vervangen; er werden 10 punten gescoord en ruim 10 honkslagen geproduceerd. Veld fouten waren in de zevende in nings zonder computer niet te tellen. Eerst kwamen de Giants aan slag. Invaller Vervloet van Schiedam begon met een unie ke vangkans te missen; de in leiding voor nog meer fouten. Hans Vroon mikte zijn worp naar het eerste honk veel te hoog en allerlei semi-honksla- gen werden in het mid-veld ver keerd beoordeeld. Gevolg: Wij dekop, Gumbs, Smit, Smith en Van der Sande hij sloeg een homerun kwamen over de honkbal-finish. Tussen de bedrijven door was Hans Vroon van de kortestop- plaats naar het verre veld ver huisd en van het verre veld naar de werpheuvel, waar hij een falende Aad van der Ha mer moest vervangen. Maar, toen eindelijk Schiedam aan slag mocht werden alle ge maakte veldfouten in de knup pels gestopt, om ze via de slag houten ongedaan te maken. Lou van der Hamer en Joop Bouman kregen vier wijd. Joop Lubker sloeg. Via „Diemense" veldfouten konden ze scoren. Ook Hans Vroon en Aad van der Hamer kwamen goed over het laatste honk. Toen alle gra- veldampen opgetrokken waren en het publiek de droge kelen leste hadden grote rekenmees ters bepaald dat de stand van 46 naar 911 gelopen was. In de achtste innings kwam Schiedam nog verder terug toen Joop Bouman kon scoren op een doorgeschoten bal. 10 11. In de laatste innings kon Schiedam niet meer dat ene punt „versieren", al „doen ze al weken vreemd". Schiedam Honkballend DRZ heeft eindelijk toegeslagen. DOS 32 werd het slachtoffer van het slaggeweld en moest met een nederlaag van 212 genoe gen nemen. DRZ begon al goed in de gelijkmakende slagbeurt in de eerste innings. Het eerste punt scoorde Gerard de Zwart. Daarna konden Blomsteel en Den Brinker binnen komen op een tweede honkslag van Rene Vogel. Daarna kwamen ook nog Burgerhoudt en Vogel over de thuisplaat en dat alles bijeen Aetekende een voorsprong van 50 voor DRZ. Winnende werper was Wijdekop van Giants Diemen. Zijn cijfers waren: 7x3 slag, 6x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Ferwerda wierp slechts één innings. Aad van der Hamer haalde drie on voldoendes: 6x3 slag, 5x4 wijd en 13 honkslagen tegen, waaron der twee homeruns. Hans Vroon wierp ook één innings. Schiedam maakte negen veld fouten, tegen Giants Diemen Schiedam Het is DHS weer niet gelukt om tot winst te komen. Het verloor de uitwedstrijd tegen DVS met 103, maar toch geeft de in zet van 't team coach Schoonenberg reden om optimist te bleven. Het werd een sportieve ontmoeting, waarin DHS sterk verdedigend speelde, maar toch niet kon verhinderen dat DVS in de eerste in nings al de leiding kon nemen 10. De tweede innings zag DHS kans om de thuisclub van scoren af te houden, maar in de derde in nings had het geen antwoord en DVS liep dan ook uit tot 40 en dat werd in de volgende innings zelfs 7—0. Na het afsluiten van de vijfde innings stond DHS met 9—0 achter. Eerst in de zesde innings konden de Schie dammers iets terugkomen. Piet van der Giesen was door 4 wijd op het eerste honk gekomen. Hij zag kans om het tweede te stelen en toen kwam Piet Roo- zen aan slag. Met een geweldi ge dreun sloeg hij de bal over het hek en dat betekende twee punten. DVS voegde aan haar totaal in de zevende innings nog een punt bij en eerst in de laatste innings mocht DHS weer een man over de thuis plaat brengen. Dat was Bas Kersemeijer, die door Piet Roo- zen binnen werd geslagen. Werpersresultaten: DVS (Roozen- burg 8-6-5), DHS (Kersemeijer en Droog) 7-5-7. In de tweede innings stuurde wer per Jan Grootveld de mannen van DOS voor nul aan de kant. In de gelijkmakende slagbeurt zag Gerard de Zwart kans. door een twee honkslag op de kussens gekomen, de voor sprong nog groter te maken, want hij kon door Blomsteel binnen worden geslagen. Eerst in de 3e innings kon DOS terug komen door De Raad, maar door Den Brinker, Westenherg en Zagwijn werd het in de vier de innings toch 101. nadut Rene Vogel in de derde slag beurt een fout van de catcher had afgestraft waardoor het 7 1 was geworden. De 4e in nings was voor de slagploeg van DOS weer snel voorbij, want 1x3 slag en tweede goede aangooien op het eerste honk betekende weer wisselen. In de gelijkmakende slagbeurt liep DRZ weer verder weg van de gasten. De vijfde en zesde in nings kwamen beide ploegen niet tot scoren. Eerst in de 7e innings kwam er verandering in de stand. DOS werd weer snel voor nul aan de kant gezeii en in de gelijkmakende slag beurt kwam DRZ vijf maal tot scoren. Van Ruiven scoorde in die innings het eerste punt toen hij werd binnengeslagen door Blomsteel. Den Brinker bracht Gerard de Zwart binnen. Een foutieve aangooi bracht Jurry Blomsteel over de thuisplaat en Joep den Brinker en Henny Zagwijn kon den dat doen door veldersheus. Dat bracht DRZ op een 15L voorsprong. In de achtste innings mocht DOS door Wijnholds nog een punt.ie scoren, maar daar bleef het dan ook bij. In de laatste slag beurt werd de nederlaag voor DOS nog groter, want DRZ kon daarin nog zes man over de thuisplaat brengen. Dat waren Cees van Ruiven, Gerard de Zwart, Jurry Blomsteel, Kees van de Berg, Henny Zagwijn en Rene Vogel. Dat bracht de eind uitslag op 212. Werpersresultaten DRZ (Jan Grootveld), 10-5-5; DOS (J. Wijnholds) 8-3-19. DRZ vier veldfouten, DOS 15 veldfouten. l:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3