HERMES-DVS WINT JUNIOREN duel SZC legt beslag op tweede plaats in het Brabantse Hoeven Fonteyne wint bedrijfs- toernooi Schiedamsche Courant Schutterij „Prins Hendrik" SCYLLA ZEKER VAN TWEEDE PLAATS Leden vergadering SFENT SMSE door Jaap Roelants Esperanto-agendo SPfflRTl 3 - Den Haag Schiedam is terug op het rechte pad der overwin ningen, door het nog ongeslagen ADO met 12 te verslaan. De Schiedammers spelen nogal wispelturig in deze competitie. Team-leider P. van der Nagel verklaarde deze gang van za ken met de woorden: „Iedere tegenstander in de eerste klasse is behoorlijk. De krachten lopen erg weinig uiteen. Als je maar even het idee hebt van „die club pakken we wel dan ga je er subiet in". VOORSPRONG O Dans om de bal GEEN GEVAAR Van Roon slaat een honkslag en begeeft zich op weg naar het eerste honk. Zwemmeti Thea van Gooi liet tijdens de zwemwedstrijd in Hoeven al haar tegenstandsters achter zich. Handbal baronesse Orczy HANDBAL lG 8 JUNI 197 cCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 8 JUNI 1970 itraat 35 Pers NV. mpioenschap 7e D '66. i. Julianaschool, 1940—1945—1970, ary Schoonheyt Is. van de scherpe en. de rode rivier" eerste stap ge- as KNVB. Want Istrijd met 2—0 vooral het spel, na vijf minuten dam CION, inwinsten John loos en Glijn lees Maaskant, g tegen zondag Schiedamse e Vlaardingers verden, was de /s beter en dat ■t een 13 zege, :hiedamse tref- ver van buiten- i. Schiedamse komende sei- >or oud speler/- ON, Bert van rdingers lieten nsen liggen. spreekt van- heel andere gehoord, de reunman wor- verkocht rordt vervol cd Koploper ADO met 1-2 verslagen Gisteren kwam Schiedam in ie der geval geladen en goed voor bereid aan de start Coach Nico Kolmeijer: „Ik ben ADO met pinksteren, toen we vrij waren, eens gaan bekijken en heb toen hun sterke en zwakke punten genoteerd. Sterke punten waren bijvoorbeeld de drie slagmen sen, Eijgendaal, werper Sale- mick en de Amerikaan Barret. Vooral deze laatste slaat overal op en vaak goed. Aad van der Hamer „de werper van Schiedam" mocht van mij onder geen voorwaarde, een lage bal op hem 'gooien; die Amerikaan slaat zo'n bal zeker het veld uit". Over werper Aad van der Hamer was Kolmeijer dit maal zeer te vreden: „Vorig jaar wierp hij goed en regelmatig, maar dit seizoen kwam het er nog niet helemaal uit. Deze week heb ik Aad erg weinig laten gooien, dat is beter voor hem. Dinsdag hebben we een oefenwedstrijd gespeeld in plaats van de veld- training en donderdag hebben we zoals gewoon geslagen". Dat Aad van der Hamer nu dui delijk beter in vorm was dan de vorige week, bleek wel uit zijn cijfers (917) en uit het com mentaar van ADO's gevaarlijk ste slagman Barret: „Die Dit cher werpt met zijn „hoofd", erg goed". Toch mag niet ver geten worden dat Ad van der Hamer ditmaal de volledige steun had van zijn veld. Slechts drie vrij onbetekenende veldfouten maakten de Schie dammers. 0 Joosen van ADO steelt hier het tweede honk. De aangooi ^a^at jn eerste innings beide van de Schiedammers was ie laat ploegen nog weinig goeds van Vlaardingen De zaterdag ge houden junioren-tweekamp tus sen de verenigingen De Hollan- diaan en Hermes .DVS in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van De Hollan- diaan, is geëindigd in een dui delijke overwinning voor Her mes DVS. Van de zes wedstrij den werden er vier door de Schiedammers gewonnen en één gelijk gespeeld, terwijl De Hollandiaan de andere wed strijd won. De prijs bestond uit een fraaie beker voor het elftal, dat in de snelste tijd het eerste doelpunt zou scoren. Deze beker werd het eigendom van Hermes DVS C4, dat met 41 won van De Hollandiaan C4 en na 7 minuten de score opende. De heer H. Oosterman, junioren-secretaris van De Hollandiaan, reikte de prijs uit en overhandigde de Schiedammers tevens een her inneringsvaantje. Hermes DVS toonde zich zeer verheugd met de tweekamp, te meer omdat er over het alge meen voor junioren weinig te voetballen is na afloop van de competitie. De uitslagen waren: Holl. C2 Hermes C2, 05; Holl. C5 Hermes C5, 11; Holl. B2 Hermes B2, 2—0; Holl. C4 Hermes C4, 14; Holl. C3Her mes C3, 1—4; Holl. B3—Hermes B3, 2—6. het hout hadden laten komen, nam Schiedam in de volgende slagbeurt een 01 voorsprong. Joop Bouman kreeg vier wijd. werd naar het tweede honk ge slagen en probeerde het derde „kussen" te stelen. Dit zou nooit gelukt zijn als niet de cat cher van ADO de bal wat onge controleerd naar dat derde honk geworpen had. Dat deed hij echter wel, zodat Joop Bouman niet alleen het derde, maar ook het thuishonk kon stelen. In de volgende slag beurt scoorde Schiedam al di- rekt 0—2 toen Joop Lubker prachtig binnengeslagen werd door Lansing. Deze twee pun ten voorsprong is in de verdere wedstrijd alleen in de vijfde in nings in gevaar geweest. Toen werd Joosse met een tweehonk- slag „thuis" geslagen, een klap, die het sein betekende voor Schiedam om weer wat paniekerig te gaan doen. Daar kwam nog bij dat Aad van der Hamer zijn controle verloor, wat twee vrije lopen voor de Hagenaars betekende. Met twee honken bezet aarzelde bo vendien de overigens uitsteken de kortestop Hans Vroon naar welk honk hij de bal zou gooien, met als gevolg dat er drie hon ken bezet werden. Wat troosten de woorden van Nico Kolmeijer aan het adres van Hans Vroon binnenkort misschien naar Amerika en een vangbal die de derde Haagse nul betekende, redden de situatie. Deze stand van 12 is in de laat ste vier innings niet meer in ge vaar geweest. Het Schiedam- veld ging steeds nauwkeuriger fielden en Aad van der Hamer steeds gevarieerder werpen. De Schiedam-aanval bracht er ook niet veel meer van terecht; de afstand van de thuisplaat naar het derde honk bleek al een on overbrugbare. Sensatie was er alleen nog maar in de laatste innings toen Joop Bouman een enorme tik gaf, die aan het hek in zweefvlucht gevangen werd. De ADO-mid- velder kwam bij die actie hard met zijn hoofd tegen de recla meborden terecht. Na een eer ste inspectie van ijlings toesnel lende verzorgers en spelers bleek het allemaal mee te val len. In de laatste gelijkmakende ADO-slagbeurt zij moesten nu een punt maken werden middels twee vangballen en ééin maal drie slag vlot de nodige nullen geforceerd. Cijfers: Winnende werper Aad van der Hamer: 917. Het Schiedamveld maakte 3 fouten. Ado-werper Salemick: 624. Ado maakte 5 fouten. Schiedam Een SZC zwemaf- vaardiging heeft deelgenomen aan zwemwedstrijden in het Brabantse Hoeven. De andere deelnemende verenigingen wa ren Baronie (Breda), Surea (Breda), Lutra (Helmond), TZV (Tilburg) en de organise rende vereniging Daphnia uit Hoeven. Onze stadgenoten slaagden erin de tw.eede plaats uit het vuur te slepen. De gele verde prestaties waren echter niet'bijzonder goed. Over de ge- hele linie bleven de deelnemers niet alleen van SZC, maar ook van de andere verenigingen zo om en nabij de 3 seconden op de 100 meter achter bij hun normale tijd. De reden hiervan is het geweldig langzame bad, dat geen overloopgoten heeft, waardoor de golven, die door de zwemmers worden veroor zaakt, steeds van de bassinwand terugkomen en het water erg woelig maken. Een en ander verhinderde Ruud Pijper niet de 100 meter vlinderslag zowel bij de jongens onder de 16 als bij de heren op zijn naam te brengen. Zijn snelste tijd hier bij was 1.0b.9. i Rennee van der Kuil kwam bij de jongens onder de 16 jaar tot een tweede plaats op de 100 meter vrije slag 1.06.4. Ruud eindigde op de 100 meter rug jongens on der de 16 met 1.20.2 als derde. Thea van Gooi was al haar te genstandsters de baas op de 100 meter vlinderslag dames 1.20.5. ^'laardingen/Schiedam Met Fonteyne als winnaar, is zater dag de wens uitgesproken dat het bedrijfstoernooi van HVO in verband met het vijftigja rig bestaan een jaarlijks te rugkerend evenement mag gaan worden. Het succes van dit groots opgezette toernooi straalde zaterdag op het com plex van HVO in de Holywijk duidelijk van de gezichten van de organisatie, waaronder J. Ploeg, af. Voor zijn organisatie- talent ontving hij uit handen van de heer Oorthuys, direc teur HVO, een fles wijn als waardering. Zoals gezegd werd het bedrijfs- team van Fonteyne winnaar, na verlenging met de ENCK. Voor de verlenging was de stand nog 11 en toen in de verlengingsperiode nog geen be slissing was geforceerd, moes ten strafschoppen de beslissing brengen. Verolme veroverde de derde prijs en Cincinnatie de vierde prijs. Het toernooi werd in de ochtenduren geopend door directeur Oorthuys, die een toe passelijke speech hield en ook de bal aftrapte. De sporti- viteitsprijs ging naar Cincinna ti. Veel lof was er ook voor ver tegenwoordigers van de EHBO, die meters pleisters moesten gebruiken voor lichte verwon dingen, voornamelijk door de harde terreinen veroorzaakt. De verdere eindstand: 5. Druk kerij van Dooren; 6. HVO; 7. Unilever; 8. Van Neerbos; 9. Griffijn en 10. Chloride. Schiedam Merkredon, la 10a" de junio klubvespexo. Ni pri- traktos gramatikajon ce kado H. Letsch sr, Lekstraat 100 b. Vizitu la S.A.T. kongreson en Augsburg. ADVERTENTIE de ongrijpbare pimpernel Wie kent niet het schitterende verhaal van de Rode Pimpernel, de James Bond uit de acht tiende eeuw? Sir Percy Blakeney was de man die zich achter de naam van de Rode Pimper nel verborg en die Franse edellieden voor de guillotine wist te vrijwaren. Dit romantische, boeiende boek (455 pa gina's) is direct verkrijgbaar a 8,90 in onze boekenshop, Broersvest 3, Schiedam. Maassluis Het is een verheu gend verschijnsel dat de Maas- sluise jeugd steeds meer be langstelling krijgt voor het schieten in verenigingsverband. In ieder geval kan men tot 18 jaar aan wedstrijden met lucht buksen meedoen. Lucht en vuur gaan 's maandags samen oe fenen, terwijl bij grote deelna me nog een extra avond zai worden ingelast. Bij Prins Hendrik waren vorige week de resultaten; Korps- schieten, maximaal 50 punten: A. Berkhouwer 39 pt.; J. Dek ker 34 pt.; H. C. Hansen 40 pt.; A. Kegt 23 pt.; A. van Dorp 41 pt.; H. A. Kraak 43 pt.; F. L. Kroesen 36 pt.; P. Mulder 14 pt.C. J. Wijns 40 pt.; P. W. A. Smit 38 pt.; J. Valstar 20 pt.; H. Wijckersma 36 pt.; P. IJdema 47 pt.; J. Planting 17 pt.; A. van Beest 33 pt.; J. Jacobs 38 'pt.; W. Schouten 26 pt.; L'Ami 21 punten. Uitslagen vrije baan, maximaal 30 punten: P. IJdema 28 pt.; H.A. Kraak 25 pt.A. van Dorp 27 pt.; P. Mulder 23 pt.; J. Val star 19 pt.A. Berkhouwer 26 pt.; J. Dekker 26 p.; H. Hansen 23 pti; H. Wijckersma 26 pt.; C. J. Nijns 28 pt.; F. L. Kroesen 28 pt.; P. W. A. Smit 27 pt.; A. Hegt 13 pt.; J. Houthuisen 18 pt.; L'Ami 20 pt; F. Swierts 28 punten. Van onze handbalmedewerker Schiedam De dames van Scyl- la waren zondag in Gorinchem, om daar op een knollenveld' het team van Achilles partij te ge ven. De slechte toestand van het terrein het zat vol putten en bulten en was bovendien door de .droogte van de laatste weken zeer hard geworden noopte trainer Varewfjck om zijn dames tot zoveel mogelijk voorzichtigheid aan te sporen Na rust kwam er meer druk van de aanval van Achilles, maar de Scylla-defensie bleef het hoofd koel houden. Aanval lend waren onze stadgenoten niet uit hun kadans te halen, wat hen een verdiende 510- zege opleverde. Door deze uit slag heeft Atomium uit Rotter dam Scylla niet van de tweede plaats kunnen verdringen. De Scylla-aanval heeft zich in deze kompetitie bijzonder sterk ge toond in de aanval. Uit tien wedstrijden behaalde het een doelgemiddelde van 7522, hetgeen voor dames bijzonder hoog geacht mag worden. om blessures te voorkomen. De Scylia-formatie heeft zich in de gehele strijd stipt aan deze op dracht gehouden. Vanaf het eerste fluitsignaal van arbiter Donatzs zette Scylla de verdediging van Achilles onder hoge druk. Met goed opgezette aanvallen en er voor zorgdra gend dat de bal zoveel mogelijk het werk deed, kwam Scylla keer op keer door de Achilles- defensie heen. Het werd hen echter niet te gemakkelijk ge maakt. Het gebeurde regelma tig dat de gastvrouwe de door gebroken aanvalsters „pakten" tegen de regels van het spel. Hier tegen werd onvoldoende opgetreden. Scylla had echter de betere papieren en zorgde voor rust voor een 25 stand. Vlaardingen De voetbalvereni ging Zwaluwen belegt vrijdag avond 26 juni zijn algemene le denvergadering in de cantine aan de Kethelweg. Op de agen da staat onder meer de be stuursverkiezing, waarvan er vier aftredend zijn. De heren D. A. van der Snoek en W. U. Roodenburg stellen zich weer herkiesbaar, maar de heren C. Kool en L. Verschoor niet. Als kandidaten voor de open plaat sen worden genoemd de heren P. Budding en R. Zuidmeer. Op de vergadering, die om acht uur begint, zullen ook onder meer de bouwactiviteiten aan de orde komen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3