smm Eerste lustrum van grote Schiedamse vierdaagse Vijfde zege in successie voor SZC-lieren I I 1 J, J: 4 Eerste team van TSF na promotiewedstrijd in tweede klas Overwinning voor Asvion mm+mm Mméï 1 BBB Twee zaterdag teams van Keep Smiling Mm - w IIkI k -- v,-- v I4 1 SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 17 JUNI 1970 Waterpolo Pil I i'l J HUZARENSTUKJE FUSIE RECREATIE Een. tot stand koming van één grote Rijnmond-vierdaagse ziet de heer Bakkeren nog niet zitten: „Er zouden dan zo'n 15000 duizend jongelui tegelijk moeten wandelen; dat is door de politie en door de organisatie voorlopig niet te bewerkstelligen. Er be staat overigens geen - dit wordt nog wel eens gedacht - concurrentie-gedachte tus sen de Vlaardingse en de Schiedamse vierdaagse, al is die van Vlaardingen veel groter". Politie dwingt. Dit is volgens Schiedam, de oor zaak van het feit dat er in Vlaardingen een 3000 man meer van start gegaan zijn dan in Schiedam. De Vlaar dingse politie organiseert nl. de vierdaagse. Veel vereni gingen durven geen nee te zeggen tegen de politie. Ver plicht lopen dan? „Dat niet natuurlijk, maar toch".... ftüü •- flip r,. v'V/,; - -> Alle „Watervrienden" geslaagd voor zwemdiploma :\"k imifsfssssstsssss^ y Organisator Seliiedamse vierdaagse neemt afscheid Schiedam Het eerste herenteam van de Schiedamse Zwemciub heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de lopende competitie met ruim overwicht in winst weten om te zetten. In Groenoord werd Triton uit Weesp kansloos met 51 verslagen. De SZC-formatie voert nu zonder verliespunten de ranglijst aan. Triton heeft het in Groenoord de eerste periode op 00 weten te hou den. Niet omdat ze gelijkwaardig waren aan SZC, maar omdat de Schiedammers bijzonder slecht schoten. Ruud Kramer Freher mis te zelfs een strafworp. In de tweede speeltijd ging het ineens een stuk beter bij de thuisclub. Onno Lcenmans zwom zichzelf handig in een vrije positie en toen hij de bal zuiver kreeg aangespeeld schoot hij beheerst in. 10. Jan de Bruin had kort hierop ook succes 'met een schot van dieht- j bij. nadat hij de bal van de lat had terug ontvangen: 2-0. Ruud Kramer revancheerde z:ich voor zijn eerdere misser toen hij van een meter of vier recht voor de keepen- met goed gevolg hard inschoot (30). Deze laat ste treffer ontstond hij een nu merieke meerderheid van de Schiedammers, omdat één van de tegenstanders voor een mi nuut uit het water was ge stuurd. In het derde speldeel wist Triton tegen te scoren toen keeper Maltha een bal, die uit een zeer moeilijke hoek werd ingescho- ■ten, zelf in zijn doel werkte. Overigens was Maltha bijzon der in vorm en wist hij diverse lastige schoten uit zijn doel te houden. Direct na aanvang van j ihet laatste kwartier ondernam Ruud Kramer Freher een rush over het gehele veld, die hij J met een doeltreffende drukbal afrondde 41. Jan de Bruin wist vlak voor tijd nog een te- rugspeelbal van de nridachter aan zijn keeper te onderschep- nen. waarna -de SZC routinier geen moeite had te doelpunten blijven. Halverwege de tweede helft stond SZC met 3—1 achter. Een laatste krachtsinspanning bracht de Schiedammers nog haast ZPB. Van den Boom scoorde 32 na goed aangeven van Kees Barn- hard en dezelfde speler had nog een keer succes toen Theo Sabel vanuit de achterhoede de bal precies op zijn hand plaats te waardoor scoren eenvoudig was: 33. De SZC-jeugd is kampioen van .haar afdeling geworden door een fraai 31 zege op Shell. De doelpunten hier werden ge maakt .door Rob Vermaas, Henk Barnhard en Ben Kramer Freher. Het tweede jeugdteam won met 31 van Lammetjes- wiel. i l< 1 1 c c t 1 1 SZC als ploeg heeft het tijdens het duel niet slecht 'gedaan. In dividueel lieten de spelers nog wel eens een steek vallen. Vooral Nico Kramer Freher heeft moeite zich in het team te handhaven. Nico Kolmeyer ■draait ook niet zo als andere ja ren. Vooral zijn schieten is zwak. waardoor tegen Triton ■minstens 5 kansen verloren gin gen. Het duel SZCTriton was van beide zijden zeer sportief, dit in tegenstelling tot de wedstrijd tegen ZIOS in Den Haag waar over wii verleden week schre ven. ZIOS gedroeg zich toen ui termate onsportief. De scheids rechter bij dit duel, de heer Van der Bijl uit Alphen, heeft ihet er niet b;ii laten zitten. Hij heeft het gehele team van ZIOS bii de tuchtcommissie van de KNZB wegens wangedrag aan geklaagd, zodat de affaire voor ZIOS nog een staartje krijgt. SZC 2 heeft in Barendrecht een huzarenstukje uitgehaald door met een onvolledig team. be staande uit 6 man, gelijk te spelen tegen ZPB. SZC 2, dat kampioenskansen heeft, moest zich hiervoor wel tot het uiter ste inspannen maar het resul taat mocht er zijn. Met Onno Leenmans in het doel en Theo Sabel op de midachterplaats als kernen werd een zeer ver dedigende taktiiek gespeeld. De uitvallen van de Schiedamse reserves waren zeer gevaarlijk en zelfs werd in het eerste spel deel met 10 de leiding geno men toen een drukbal van Pe ter van den Boom doel trof. Hierna werd SZC wat overmoe dig, waardoor keer op keer ge vaarlijke situaties voor het SZC-do-el ontstonden. Succes kan voor Barendrecht niet uit- Schiedam Twee zaterdagmid dagteams van Keep Smiling zijn zaterdag gepromoveerd. Van de drie promotiewedstrij den tennis die er werden ge speeld hadden er twee voor de Schiedammers een goede af loop. Het eerste zaterdagteam met Ad Verhoeven, Berry Jan sen, Ed Bobbe en Martin Snoeck moest aantreden tegen Boeda in Hoogvliet voor promo tie naar de hoofdklasse B. Berry en Ad wonnen, zonder in moeilijkheden te zijn geweest met hun singels. De spanning werd echter groter nadat Martin en Ed hun dub bel, hadden verloren, door ner vositeit beheerst. De stand werd hierdoor op 21 gebracht. Ed kreeg in de volgende dubbel met Ad de kans om zich te re vancheren. De eerste set liep nogal stroef, zowel bij de K.S.'ers als bij de tegenstan ders .Vele servicegames gingen verloren totdat Ed de zijne won waardoor de tegenstand werd doorbroken. De tweede set le verde dan ook geen problemen meer op en de promotie was een feit geworden. De laatste partij verliep in een vriendelijke sfeer die door de sportieve tegenstanders gewon nen werd. Na afloop boden zij aanvoerder Ad Verhoeven een fles champagne aan. die geza menlijk werd geleegd. Het tweede zaterdagteam was min der gelukkig. Het speelde op het Hof in Vlaardingen en ver loor met 5a. Het derde team, dat eveneens voor promotie moest aantre den, was dat van Leo Voorwald met Rob Leyssenaar, de heer Kwik en Jalmar Guliger. Het team speelde een spannend duel tegen het Maassluise Be Quick, dat een 32 winst voor de Schiedammers opleverde, nadat zij in de laatste partij met 51 in de derde set op Mach Point achter hadden ge staan. Leo en Jalmar zorgden echter voor de overwinning. Schiedam Al 15 jaar organi seert de heer J. F. Bakkeren de vierdaagse van Schiedam. Hij begon met een 75 deelne mers, een aantal dat op dit moment - de vierdaagse is gisteren officieel van start gegaan - opgelopen is tot een 3000 wandelaars. Maar na 15 jaar vindt de heer Bakkeren het genoeg. De grote voor stander van één grote vier daagse in Schiedam, hetgeen precies vijf jaar geleden ver wezenlijkt werd heeft dit jaar voor het laatst de vier daagse „gerund". Hij hoopt zijn taak volgend jaar over te doen aan zijn vaste mede werker, de heer Van Don gen. „Ik heb jaren lang de voldoening gehad dit werk te doen. Het viel wel eens zwaar, maar, als ik dan aan het einde van een vierdaagse al die blije gezichten van kleuters zag, die de tocht volbracht hadden, had ik er toch weer vrede mee".. Jaren geleden bestond de Schie damse vierdaagse niet, of ei genlijk: hij bestond twee maal. De NWB ('Nederlandse Wandel- bond) organiseerde er eentje en ook Wandelkring Rotterdam maakte zich verdienstelijk om een wandeltocht van vier 'dagen in de avonduren in elkaar te zetten. Er bestond een felle „concurrentiestrijd" tussen deze twee vierdaagsen; beide probeerden zo veel mogelijk wandelaars aan te trekken. Deze gang van zaken kon om twee redenen niet goed gaan. Ten eerste was de politie hele maal niet gelukkig acht dagen het verkeer in andere, maar toch goede banen te leiden en ten tweede was 'het gewoon een zotte situatie: twee concurre rende vierdaagsen. De heer Bakkeren, toen al de or ganisator van de tocht van NWB was de grote voorvechter van de fusie tussen de NWB en Wandelkring Rotterdam. Na vele moeilijkheden - de Wandel kring wilde niets van een sa menwerking weten - kwam er tenslotte toch een „vierdaagse samensmelting" uit de bus. Precies vijf jaar geleden. Op dat moment dat de fusie tot stand gekomen was, en de Schiedamse politie tevreden de handen wreef - vier dagen we gen afzetten is te prefereren boven acht - moest de organisa tie, nu geheel in handen van de NWB. zich financieel geheel zelf bedruipen. „Vroeger was dat moeilijk, nu gaat het mak kelijker", vertelt de heer Bak keren, met 15 vierdaagsen in de benen. „De laatste tijd hebben we erg-veel steun van de .ge meente. Zo krijgen we voor de muziekkorpsen een subsidie en de huur van sporthal Margriet is te verwaarlozen. Vijfhonderd gulden voor vier dagen gebruik is toch niet veel?" voegt de druk vertellende organisator er nog verduidelijkend aan toe. Politie, Gemeente, en organisato ren vormen tezamen het geheel waarop 3000 wandelaars - voor 90°/# kinderen - vier dagen re creatief bezig kunnen zijn. Het hadden er veel meer kunnen zijn als er meer belangstelling van de lagere scholen in Schie dam was geweest. De heer Bakkeren vindt „dat er te wei nig gedaan wordt aan deze vierdaagse door de scholen. Er hebben zich echter wel enkele sportverenigingen aangemeld, die in een groep zullen meelo pen". V&" f/- De derde opeenvolgende poging om het tweedeklasseschap te herove ren werd afgelopen zondag met succes bekroond. In een zeer sterk gespeelde wedstrijd tegen W.O.C. 2 uit Overveen viel reeds in de zesde partij de beslissing; een tegenvaller voor W.O.C., die de vo rige week een „spion" naar de wedstrijd T.S.F.-Victoria hadden gestuurd, die optimistisch naar Overveen was teruggekeerd. Door een blessure was Margrid Ronde, die een uitstekende competitie had gespeeld, i.v.m. eventuele risico's niet voor alle wedstrijden beschikbaar. In het enkelspel en damesdubbel werd ze vervangen door Marjoos Zoetmulder uit T.S.F. 2, die ondanks de late medede ling van meespelen zich uitstekend heeft geweerd. Schiedam De Asvionners be ginnen er steeds beter in te ko men. Wonnen zij vorige week van VOC, nu moest Groen. Geel III het onderspit delven. Groen Geel trok als eerste naar de wickets en scoorde 128 runs. Hiervoor waren De Greef 26, Esser 11, van Dijk 34 van Kam pen 13 n.o. en Berkhouwer 12 verantwoordelijk. De Asvion-in- nings werd gedragen door een keiharde 60 not out van T. Ja cobs, die liefst 5 vieren en vier zessen bij zijn innings telde. Voor de onontbeerlijke steun zorgden Ëokx 17, Henneke 18 en Tulling 12. Met de laatste twee batslieden aan de wickets slaagden onze stadgenoten erin de zege binnen te halen: 130 voor 9. De wickets werden ver deeld onder De Greef 6-28. Es ser 2-57 en Doyer 1-31. De Haag se scalpen werden veroverd door J. Datema 4-29 en A. Staalman 6-36. Wim de Ruiter speelde in het en kelspel z'n beste wedstrijd van het seizoen en versloeg zijn te genstander met 63, 62. Els Meyer moest tegen een tennis- lerares spelen en hoewel ze goede tegenstand 'bood viel er toch geen succes te 'behalen, 26, 57. Marjoos Zoetmulder liet van het begin af zien, dat er niet tevergeefs een beroep op haar was gedaan; resoluut rekende ze met haar tegen standster af, 61, 63. Harry Meyer had aanvankelijk nog met zenuwen te kampen, maar toen eenmaal de 41 achter stand in de eerste set was weg gewerkt, ging hij op volle toe ren draaien en won in 2 sets 8 6, tl4. Met een 31 voor sprong uit de enkelspelen was een goede basis gelegd om de dubbelspelen optimistisch tege moet te gaan. In tegenstelling tot -de vorige week liep het herendubbel van Harry Meyer en Wim de Ruiter nu gesmeerd en zij wonnen met duidelijke cijfers 61, 63. Eén set was nu al voldoende om de tweede klasse weer te bereiken, terwijl een zeer grote voor sprong in games was behaald. Marjoos Zoetmulder en Els Meyer hadden de eerste set en een gedeelte van de tweede no dig om op elkaar ingespeeld te raken. De eerste set ging verlo ren met 63, maar de tweede werd prachtig spelend met 86 gewonnen, waarna de feest vreugde losbarstte. De tegen standers zagen hierna van ver der spelen af. De voor T.S.F. goed verlopen ten- niscompetitie kreeg met 't her overen van een plaats in de tweede klasse een prachtig be sluit. Voor Margrid Ronde, Els Meyer, Marjoos Zoetmulder, Harry Meyer (captain) en Wim de Ruiter een schitterend per soonlijk resultaat. In de kring Schiedam bevindt T.S.F. zich nu weer op gelijke hoogte als Keep Smiling en Maas Vlaar dingen zodat plaatselijke wed strijden in de competitie van het volgend seizoen mogelijk zijn. Daar T.S.F. 2 en T.S.F. 3 ook kampioen werden in de derde en vierde klasse is er thans, in tegenstelling tot vier jaar gele den toen na het eerste team geen goede opbouw aanwezig was, een goede basis aanwezig om de toekomst optimistisch te gemoet te zien. Schiedam Alle kandidaten die zaterdag het examen aflegden voor het zwemdiploma A of B zijn geslaagd. Door dit resul taat is het voor de Zwemvereni ging „De Watervrienden' 'mo gelijk geworden nieuwe leden van 6 jaar aan te nemen. Geslaagd voor diploma A: Sylvia Akkerman, Wim Beinum, Ge rard Brussé, Willy Ettinget, Michel Heesbeen, Karin Heine, Gerard Heydra, Jolanda v.d. Hoek, Hennie Hoogstad, Char les v.d. Horst, Rudy Kemper, Aad Kok, Peter Prins, Edith Samuels, Peter Thijssen en Ma rian Verkerk. Geslaagd voor diploma B: Edwin Berkelaar Saskia Bouwens, Remonne Bouwens, Ted van Brakel, Adrie Brussé, Edith van Embden, Arjo Gordijn, Tonny van Grevenbroek, Yvon ne Kok, Jos van Nielen, Lida Roossloot ,Meini Scholte, Lud- win Siermans, Nico Bos, Henk ten Wolde Mary Veldman, Joke van Vliet ,Joop van Wa- melen, Tonny van de Water, Marcel Wigmans, de heer M- H. Hermsen en mevrouw C. J- M. Nierop.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4