Broeder Hendrik heeft eer van zijn werk Demos gaat 50-jarig bestaan vieren Sportdag voor Hollandiaan- jeugd Hawks werden met 8-3 verslagen RAVESTEIJN VERRAST IN B-GROEP VAARDIGHEIDS WEDSTRIJDEN I SPORT] 5 Gemeente streeft naar voort gezet onderwijs HENGELNIEUWS IjCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 18 JUNI 1970 door Bas van Bochove BETER HIER STA IK OMMEKEER Een der spelers van The Hawks bereikt het eerste honk. Nico Elshof scoort nu de runs aan de lopende band Schiedam Demos zal ter gelegenheid van het 50-iarig bestaan, op donderdag 25 juni in restaurant de Spil aan de Vlaardingerdijk een receptie geven. Vanaf 19.00 uur is men daar van harte welkom. De feestelijkhe den zal Demos verder hou den rond de opening van het nieuwe clubgebouw en kele weken later. Schiedam „Dat heb ik bij de broeders geleerd" is een uitdrukking die men wel meer tegenkomt. Want wat er allemaal al niet bij de broeders te leren viel. Katholieke jongeren bjj de broeders op school leerden daar het A. B. C. Maar op de vrije woensdagmid dag trok de hele school met de broeders naar een sportveld om er het voetbalspel te leren. Een van die broeders, broeder Hendrik, ging nog een stap verder en trachtte bij de jongens de eerste be ginselen van de cricketsport bij te brengen. Een van die jongens, de toen 12-jarige Nico Elshof, heeft blijkbaar goed zijn oren en ogen de kost gegeven bij de openbare lessen van broeder Hendrik, want uit de jongeling, die toen wat onhandig en onwennig met het bat „sukkelde" is een steunpilaar gegroeid van het eerste cricket team van Excelsior. school, waar tweel aar een hoofd metl maar zeven klas-I stc leerkracht. Wel de daling in eenl rnieuwing van del ude wijken is danl d van de Jan Ligll 3 als een der eer-I wijk. Hij ziet ditl het voorland van| •en. De heer B. P. fd van de Jan| :hool in het wes- orzitter van del voor Openbaar constateerde erst sinds jaren itgang van het antal op zijn zou een aandui- en zijn dat del en ontvolking vijk omgebogen ;roei. We willen artikelen op de van de scholen ijken ingaan. verjonging van i ,g, hier eveneens I de activiteit vanl voners zelf. VerT sen bepaalde wijk I laar een betere I of is men- erg I omgeving ge- de verschillende I op dit punt een irscheid te zien, Jeene. Hij heeft I llende scholen in gestaan en heeft spreken. llioek van Holland Het Hoekse tennistoernooi heeft zijn eerste grote verrassing beleefd. Die sensatie kwam toen de 12-jari ge Dick Ravesteijn met ver bluffend gemak een overwin ning behaalde op H. J. Fok- k?ns. Het jeugdige talent, een'leerling van Arie Louw, won in de B- groep zijn single met 60 en 5—3 en plaatste zich daarmee voor de derde ronde van het toernooi. De uitslagen waren: A-groep: herenenkelspel: v.d. Velde—L. Boon 6—4, 6—4; H. BoonLeerdam 63, 36, 62; rl,mesdubbelspel: v.d. Endt KoelmanAlders Lub 61, 5—7, 62; Hamer Kramer Van Gastel Solleveld 61, 7 a. B-groep: herenenkelspel: H. Boon—P. Boon 6—3, 3—6, 6 -2; HuismanDe Krom 14— 16, 61, 60. RavesteijnFok kens 60, 63. Damesenkel- fpel: De RuijterZwart 62, 6—2. „Ja", zegt de nu 27-jarige Nico Elshof, „van broeder Hendrik heb ik veel geleerd. Ik niet al leen, want nog meer jongens die nu in het eerste team staan, zoals Koos Gouka, hebben veel van broeder Hendrik geleerd. Maar laat ik eerlijk zeggen, dat ik aan bat niet zó best was. Ik kwam eigenlijk in het eerste om mijn wicketkeepen. Dat was in de beginfase mijn grote kracht. In het tweede team maakte ik als batsman niet zo veel runs. Ik was wat ongedul dig aan het bat. Iedere bal wil de ik als het maar even mo gelijk was naar de boundarie slaan. Maar als je dan telkens snel weer uit gaat, dan ga je het later steeds beter bekijken. Daar komt bij, dat Jan Dries, een van de beste spelers die wij hadden, mij veel heeft bijge bracht. De ongedurigheid ging er vanaf en ik stond met wat meer overleg aan het wicket". De lessen van Jan Dries hebben |Vlaardingen Na twee jaar geen vaardigheidswedstrijden te hebben kunnen organiseren, in verband met het jaarlijkse onderhoud van de velden, orga niseert de jeugdcommissie van Portuna komende zondag weer vaardigheidswedstrijden voor pupillen tot en met 11 jaar en zy die 12 jr zijn geworden, doch het afgelopen seizoen als pupil hebben gespeeld en junioren, Zoals gebruikelijk zal de jeugd in verschillende leeftijdsgroe' pen worden ingedeeld. Men kan zijn vaardigheid tonen in onder meer het nemen van strafschoppen, hoekschoppen inwerpen, dribbelen enz. Er zijn leuke prijzen beschikbaar. Tot vanavond kan men deelname strookjes inleveren in de canti- ne of bij één van de jeugdcom missieleden. I De wedstrijden beginner 's morgens om 9.30 uur en 's middags om 13.30 uur. carrière als cricketspeler zijn er niet veel geweest. „Kijk, die 56 runs die ik vorig jaar tegen Hermes-DVS maak te, is voor mij wel een hoogte punt geweest. En ook in 1964 heb ik achter het wicket als wicketkeeper tegen Hermes- DVS veel succes gehad. Veel ballen verdwenen in mijn hand schoen. Dat maakt veel goed". Dat je met batten ook veel geluk moet hebben wordt door Nico Elshof duidelijk onderstreept. „Met een slowbowler heb ik al tijd moeite. Daar ben ik te gre tig voor en dan probeer je de bal toch te raken. Dan zit ik meestal dn de boot", lacht hij. Omdat Nico Elshof aan geen an dere sport doet dan aan cric ket, moet hij tijdens het geslo ten seizoen veel trainen. „Dat doe ik mezelf. Waterpolo en veel zwemmen moet mij in de winter fit houden. De cricket training begint in januari e.n dan ben ik er al bij. Ach", zegt hij tot slot, „cricket lijkt zo eenvoudig, maar het is echt moeilijk. En dat je er honderd jaar bij kan worden is niet waar. Je bent na afloop dood moe". Vl.-ardingen Ter afsluiting van de festiviteiten voor de jeugd van De Hollandiaan. in het ka der van het vijftig jarig be staan. is er zaterdag 20 juni in de Vlaardingse sporthal een jeugddag voor de roodwitte jeugd. Het zijn behendigheids- wedstrijden die in teamverband worden gespeeld en waarvan de onzet zal zijn „geen woorden maar daden", zoals od de TV te zien is geweest. De pupillen van De Hollandiaan komen aan de beurt van 10 tot 13 uur. de C-junioren van 14 tot 17 uur en de B-junioren van 19 tor 21 uur. Voor de jeugd zijn er aantrekkelijke prijzen te win nen. zodat een spannende strijd mag worden verwacht. Het eerstvolgende evenement zal Je Nieuwelantcross zijn, die op zaterdag 8 augustus wordt ge houden. In twee opzichten is dit onderdeel feestelijk te noemen, want het is voor de vijfde maal dat De Hollandiaan deze cross organiseert en hij wordt gehou den in het kader van het halve eeuw. Deelnemers worden ingedeeld in vier groepen. De afstanden zijn resp. 2 en 3 kilometer. De in schrijfkosten voor junioren tot en met 16 jaar 0.75 en voor alle anderen 1,50. Elke deel nemer ontvangt een passende herinnering. Aanvang van de cross om tien uur. Nico Elshof: „hier sta ik Maassluis Het verzoek aan de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen om in het scholenplan 1970, 1971 en 1972 voor Maassluis havo, Ito en lhno op te nemen, onder te brengen bij de scholengemeen schap met mavo, werd afgewe zen en overeenkomstige verzoe ken voor twee volgende scho lenplannen (die telkens een jaar opschuiven) zijn nog in be handeling. B. en W. hebben nu de raad voorgesteld opnieuw een dergelijk verzoek in te die nen, met betrekking tot het scholenplan 1973, 1974, 1975. Gaardingen De VHV Vriend schap hield haar tweede serie concours in de Delfshavense Schie. De vangst viel hard te- Sen. Resultaten: 1. J. Vink 1620 gram; 2. J. Broere 800 gram; 3. J. de Ligt 480 gr.; 4. H. Nele- maat 375 gram; 5. K. de Ligt 165 gram; 6. M. de Ligt 160 gram; 7. M. Kornaat 110 gram; 8- T. van Heek 95 gram. De overige deelnemers hadden geen vis. Het concours werd ge- tód door P. Vink en G. v.d. «ttan. zijn invloed wel gehad op het spel van Nico Elshof. Het aan tal runs werd ieder seizoen gro ter en nu kan men er bij Excel sior op rekenen dat, komt Nico Elshof aan bat, dat hij dn de dubbele cijfers komt. In 1965 bracht hij zijn totaal in dat seizoen op 106. Dat is lang zaam opgelopen via 140 in 1967 naar 209 in het vorige seizoen. Nu, pas op de helft van de com petitie bracht bij 127 runs in de boeken. Er is dus sprake van een opgaande lijn. „Het kan echter nog beter", zegt hij. Toen Nico Elshof enkele ja ren geleden de plaats achter het wicket innam van Theo Hengst „de beste wicketkee per die wij bij Excelsior heb ben gehad" is zijn plaats in het eerste team een vaste plaats geworden. Niet als wic ketkeeper want die plaats wordt nu ingenomen door Wim Schewe. Nico Elshof is, om het spel tot in de finesses te leren, ook nog in de leer geweest bij de Engelse trainer George Long. Hij vond zichzelf in de beginpe riode een „blind paard" dat naar elke bal sloeg. Natuurlijk wordt nog even nage kaart over de wedstrijd van af gelopen zondag tegen Hermes- DVS. „Een unieke wedstrijd met veel sfeer en spanning", zegt hij. Ook Nico Elshof heeft de echte cricketsfeer leren proeven op de Damlaan. „Als kleine jongen had je weinig zakgeld en dan probeerde ]e zondags via een waterleiding buis op het veld van Hermes- DVS te komen. In de hoop dat Jan van der Pol, de terrein knecht van Hermes-DVS, je niet zag. Want dan kreeg je zijn hond achter je aan die een stuk uit je broek trachtte te bijten. Maar het lukte veelal wel om ongemerkt de sfeer van de Damlaan te „proeven". Maar die sfeer is nu, dacht ik, ook weer terug bij Hermes-DVS op Harga en ook biij ons op Thurle- de". Wat Nico Elshof in cricket aan trekt, tracht hij met enkele woorden duidelijk te maken. „Het is een sport die zowel het in dividuele als de teamgeest bei den in zich heeft. Bij het batten ga je aan het wicket staan met de gedachte: hier sta ik. Pro beer me maar uit te krijgen. Ik dacht namelijk dat je met die instelling aan het wicket moet gaan staan. In het veld moet je één team zijn. Kien op ieder ge slagen bal en geladen tot en met. Dan kan je een overwin ning uit het vuur halen". Hoogtepunten uit zijn nog korte DHS wint voor de eerste keer Schiedam Honkbalvereniging DHS heeft resoluut afgerekend met een lange nederlagenreeks door de Hawks uit Dordrecht met 83 weg te knuppelen. De Schiedammers werden door penningmeester Van den Berg gecoacht, omdat Schoonenberg de vroegere coach de club verlaten heeft. De meteen al succesvolle Van den Berg: „Ik vind het leuk dat ik nu met de ploeg gewonnen heb, maar coach blijf ik niet. Dit was de eerste en de laatste keer. Ik sta veel te dicht bij de spelers om hun te zeggen: doe dat, of doe dat niet. Kersemeijer, een spe ler uit het eerste gaat nu het team leiden". Het spelpeil had duidelijk te lij den onder de belangrijkheid van het duel. De Hawks uit Dordrecht stonden nl. samen met de Schiedammers puntloos onderaan, zodat het een „vier punten-wedstrijd" betrof. De spanning van dit. „degradatie duel" was terug te vinden in het onzekere veldspel van beide partijen. In het verloop van de wedstrijd bleek ook dat de ploeg die de zenuwen het eerst onder controle had met de winst kon vertrekken. In de derde innings kwam er gis teravond op het DHS-terrein wat sfeer. Eerst scoorde de Dordtse werner Stam 01. om dan in de DHS-slasbeurt twee punten te moeten toestaan van Dijkstra en Droog. Terwijl op de tribune nog kreten van ver wondering klonken over een on gekend verschijnsel: een voor sprong van DHS, kwamen de Een DHS-speler wordt tus- Havikken uit Dordrecht in hun i1. vierde "slagbeurt verrassend goed terug. Ves en Van der Haan profiteerden van fouten in de DHS-verdediging en bo gen zo een 2—1 achterstand om in een 2—3 voorsprong. In de zesde innings kwam er ech ter een ommekeer in de wed strijd. DHS scheen de zenuwen wat buiten het veld te kunnen houden, terwijl de Hawks op de oude voet het maken van veel veldfouten doorgingen. Het resultaat was dat drie Schiedammers, Van Vliet, 7,waan en Roozen hij voet balde maandag nog tegen SVV over de thuisplaat konden komen. Deze oogst was beslist sen het 3e honk en thuis plaat uitgetikt. niet te danken aan goed Schie dams slagwerk! Terwijl de duisternis al bezit nam van het DHS-veld en meer vat op het spel kreeg dan de spe lers, maakten Dijkstra en Van der Vaal het Schiedamse feest compleet door 83 te scoren. Midden in die zevende slag- beurt maakte de scheidsrechter er een einde aan. Winnende werper: Droog met 6 x 3 slag, 1x4 wijd en 6 honksla- gen tegen. Hawks-werper Stam: 6x3 slag, 4x4 wijd en 5 honkslagen tegen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 5