lu. ■- .V, I 4 r n AGENDA Biankeiiburgtunnel vervangt veerpont misschien over tien jaar Gebroeders in sloot voor konijn wisselbVrid - m- In ziekenhuis aan verwondingen overleden Bloembakken- vernielers in arrest Oefenterrein Zuidbuurt op urgentielijst «Waardeloos" materiaal voor speelinstuif Krediet voor aanschaf materiaal Gemeentewerken FEUILLETON DOOR^^H A. J. ZOETMULDER STAB *9 Na auto-ongeluk GEMEUBILEERDE KAMER SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 22 JUNI 1910 lippis iSSWfeipi^PÉ ii? - v .s WmmÊÊÊÈÊmm ^aÊËÈÊËÊÊmm N -it*»» BMË w* m/Ê m m m Visafslag Vlaardingen I Wordt vervolgd iieriy'euwt uw veiligljeid! t M SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamscb Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 268091 Redactie: telefoon 262366 Klachtendienst: telefoon 261773 van 18.30—20 uur, Van Maancnstraat 33 zaterdag van 1719 uur Deze krant wordt uitgegeven door de Sfjthoff Pers NV •- -V- '-.V Jpï? s f MAANDAG SPORTHAL, 20.00 uur Tot zo in de Show rnet o.a. Willi Alberti DINSDAG IRENE 20.00 uur Afscheidsavond Thorbecke- school 20.00 uur Ouderavond en kindermiddag Willem Gehrelschool DE RANK WOENSDAG IRENE, afscheidsochtend St. Jans- .00 uur school 20.00 uur afscheidsavond Comenius B school 20.00 uur afscheidsavond St. Martinus. schooi DE RANK, TENTOONSTELLINGEN y Stedelijk Museum: 66/67 Mary Schoonheyt; trapobjekten en spieguls; 116^127 Leo Dooper; schilderijen Van een onzer verslaggevers Maassluis In verband met een toename van het pontvervoer van vijftien a twintig proeent is het gewenst dat bij de regering wordt aangedrongen op een snelle aanleg van de Blankenburgtunnel tus sen Maassluis en Rozenburg. Dit zei het lid van Gedeputeerde Sta ten N. v.d. Bruggen tijdens de overdracht van de nieuwe veerboot „Staeldiep", die wordt ingezet in de veerdienst MaassluisRozen burg. De gedeputeerde stipte aan dat ondanks het in de vaart bren gen van een derde veerboot, nu al weer moet worden gedacht aan een oplossing van de problemen die hand in hand gaan met het sterk toenemende verkeersaanbod op de oevers van de Nieuwe Wa terweg. De aanschaffing van de „Stael diep" brengt deelde hij mee het exploitatietekort van de veerpont van acht ton tot ver over het miljoen. Met een cij ferreeks gaf hij een overzicht van het toenemende pontver- keer. Hij concludeerde hier on der meer uit dat overzetting van het verkeer over de Water weg niet de oplossing voor de toekomst was. Een functionaris van de provinciale waterstaat zei ons da.t de nieuwe tunnel naar schatting over tien jaar de pont gaat vervangen. De overdracht, van de nieuwe pontboot, was een feestelijk ge beuren, dat reeds in Schiedam het vertrekpunt begon. De boottocht naar Maassluis werd meegemaakt door commissaris van de koningin in Zuid-Hol land mr. J, Klaasesz, leden van Gedeputeerde Staten, van de provinciale waterstaat, de bur gemeesters van Maassluis en Rozenburg, de bouwers van het schip en nog vele anderen. Op de grens van Vlaardingen en Maassluis werd het schip offi cieel overgedragen door het hij sen van de vlag van de provin cie Zuid-Holland. Mr. Klaasesz legde uit dat de overdracht op de gemeentegrens tussen beide gemeenten plaats had om Vêr- olme (op de andere oever te genover Vlaardingen) te laten zien dat ook Friesland iets presteert. De veerboot is name lijk door de NV Friesland in Lemmer gebouwd. Na de overdracht werd champag ne gedronken. Bij aankomst in Maassluis werd een proefovër- zetting gemaakt. Hierna werd in de richting van Hoek van Holland gevaren. Op de terug tocht naar Schiedam was er een lopend buffet. De boot zal dezer dagen naar het veer te rugvaren. Maasland Op rijksweg 20, on der Maasland, is een inwoner van Rotterdam met zijn perso nenauto in een slip geraakt. Het voertuig raakte daardoor van de weg, kwam in de lager langs de weg gelegen grasberm terecht en botste daar met de rechterzijde tegen een boom Door dit ongeluk raakten de be stuurder, zijn echtgenote (27), zijn beide kinderen (resp. vijf en één jaar oud) en zijn schoon moeder, die zich allen met hem in de auto bevonden, zwaar ge wond. Alle gewonden zijn met ambulance-auto's van de Vlaar- dingse GG en GD naar het Ho- lyziekenhuis gebracht, waar de echtgenote van de bestuurder kort na aankomst aan haar verwondingen is overleden. De auto werd zwaar beschadigd; ander verkeer was bij het onge luk niet betrokken. Gaardingen In de afgelopen nacht zijn twee Vlaardingers wegens vernieling van bloem bakken in arrest gesteld. Het zijn de 22-jarige M. D. en de 23-jarige W. P. Zij hadden de bloembakken van het Liesveld viaduct naar beneden gegooid. Vlaardingen Het oefenterrein op het sportcomplex Zuidbuurt, dat dienst doet voor de voetbal verenigingen Vlaardingen, DVO '32, Satelliet en CION, zal binnen niet al te lange tijd een grote verandering ondergaan. De gemeenteraad, die enkele we ken geleden besloot om het ge meenschappelijke oefenterrein voor driekwart ton te gaan res- taurren, heeft dit project op de urgentielijst van uit te voeren werken geplaatst. Ofschoon zonder definitieve toe zegging, kon de heer D. Hadde- man, sprekende namens het ge meentebestuur en VRSR op de receptie van Satelliet, deze po sitieve geluiden laten horen. Binnenkort zal met de restau ratie worden begonnen en dat betekent een half verhard oe fenterrein met een nieuwe ver lichting. Maassluis Voor de speelinstuif, het grote vakantiefeest voor de Maassluise kinderen, dat maandagmorgen, 13 juli, om tien uur begint, is nog ontzet tend veel materiaal nodig. Het comité Speelinstuif heeft vooral behoefte aan massa's zoge naamd waardeloos materiaal, voor de afdeling handenarbeid. Waardeloos voor u, wel te ver staan, want het gaat om aller lei dingen, die vroeg of laat toch weggegooid worden. Het comité denkt hierbij aan aller lei soorten stof, jute, schelpen, knopen, vitrage tijdschriften, bloempotten, radio's, t.v.-toe- stellen, kroonkurken, oude jur ken, lucifersdoosjes, tule, lege en volle garenklosjes, wekkers, oude naaimachines en oude kranten. Al deze zaken zijn van harte welkom op het secreta riaat van de Maassluise Ge meenschap, Gildehuisje, Zuid- dijk 11. Mocht u geen vervoer hebben, dan is het voldoende 3339 te bellen om uw goede ga ven bij u thuis te laten afhalen. Schiedam B. en w. stellen de raad voor, een krediet van 17.360 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een licht drukmachine en een lichte vlet met hulpmotor voor de dienst Gemeentewerken. De lichtdrukmachine kost j 11.760 en is be stemd voor de afdeling kunstwerken, de vlet kost 5.600 en is bestemd voor de afdeling onderhoud gebouwen. Vlaardingen, 20 juni Aan de Visafslag werd heden betaald voor kleine maatjes: 184 tot 335, grote maatjes 134 tot 137. Aangevoerd: VI. 20, 6, VI. 112, 110, VI. 73, 139, VI. 153, 31, VI. 7, 43, VI. 131, 17, VI. 110, 60, VI. 103, 54 en VI. 16, 57 kantjes. Hedenmorgen, 22 juni werd aan de visafslag te Vlaardingen be taald voor kleine maatjesha ring 190 tot 235, grote maat jesharing 135, grote maatjes haring zout 170. t Aangevoerd: VI. 110, 32, VI. I, 52. VI. 121, 42, VI. 7.30, VI. 153, 124, VI. 131, 70 en VI. 16, 57 kantjes Schiedam En konijn is er de oorzaak van geweest, dat in de nacht van zaterdag op zondag twee personenauto's in de sloot langs de Kerkweg in Kethel zijn beland. De 33-jarige Vlaardinger C. van Meurs moest met zijn auto voor het dier uitwijken en raakte in de sloot. Zijn broer volgde zon der meer. Ook hij kwam tot zijn verbazing in de sloot te recht. De auto van de Vlaardinger kan als verloren worden beschouwd. De andere auto liep waterscha de op. 63 Eerst met de komst van Jacob, even later, trokken ze met el kaar naar achteren en daar. in de statiekxze maar knusse woonkamer, verhoogde zich, -het gezin weer bijeen, aan stonds de stemming tot gulie opgewektheid, werd er van een waarachtiger feestelijkheid dan in de met bloemen versierde salon. Alleen Emmy was ónge woon stil doch door het geani meerd gepraat van de anderen viel het niet od. Laurens was enthousiast over de fabriek van meneer De Borgas. Hij had ze dien middag bezocht en op zijn gemak, nu er niet gewerkt werd, alles kunnen bekijken en alleraardigst en heel leerzaam had meneer de verschillende machinerieën voor hem verklaard Nou maar, 't was schitterend en grandioos, zoals het er was ingerichten hygiënisch, daar was nou letterlijk om alles gedachtAls je die werk plaatsen eens vergeleek met de Schiedamse branderijen verhaalde hij. „Zó? Nou ja", protesteerde Meerhold, „dat is ook onzin, dat is niet met elkaar te verge lijken". „Natuurlijk niet", zei Jacob, ..een modern ingerichte fabriek of die oude branderijen van een vijftig jaar terug". „Goed, dat weet ik wel". Lau rens antwoordde wat kregel; 't was hem,' of ze de verdiensten van meneer De Borgas wilden verkleinen ..maar wat be treft wasgelegenheden en pri vaten voor het werkvolk bijvoorbeeld Jacob lachte honend: „Och kom. ben je gek een branders knecht zou niet weten, wat-ie met al dat moois moest Zo'n vent wast zich boven een emmer en droogt zijn eigen met een lege gistzak af „Of hij wast zich niet", zei Meer heid. Doch kalmerend mengde zich toen Leyter 'in het gesprek. „Nou, kijk eens, 't spreekt van zelf, als demand in de tegen woordige tijd een branderij zou bouwen, dat-ie dan op zulke dingen beter zou letten dan de mensen vroeger deden hij 7,ou natuurlijk behoorlijk reke ning houén met lucht en licht en hygiëne en zo Maar om die ouwe toestanden te verbete ren. daar kom je niet toe hè; 't zou ook veel te veel geld kosten En zo, schoon Leyter zich plech tig voorgenomen had om op deze dag nu eens niet aan zijn zakenbeslommeringen te den ken en het was hem tot nu toe vrijwel gelukt afleidende gedachten te vinden bracht dit "gesprek zijn geest weer midden in zijn plannen terug. Hii raakte er door uit zijn opge wekte. evenwichtige stemming een ogenblik. De spanning, die hem de komende week wachtte, joeg toen weer even een zenuw achtige onrust in zijn bloed. Daar was de door omstandighe den uitgestelde verkoping van de branderijen van Teunman, •daar was waar hii ontzet tend tegen opzag zijn bezoek aan Meerhold voor diens finan ciële steun. Wat hem echter tot doorzetten zeer bemoedigde was het feit. dat hii nu vrijwel de beschikking had gekregen over het seld van vader Menc- ke. De oude man had hem zon der veel bezwaren het beheer over zijn vermogentje toever trouwd. ook al od aandringen van de dokter, die hem verbo den had zich ook maar met iets te bemoeien, dat op zaken leek. Maar het had Leyter toegesche nen dat zijn schoonvader het gewicht van die toestemming al niet meer begreep. Trouwens de overtuiging, dat hij geruï neerd was en soms was zijn gejammer, dat-ie op z'n ouwe dag tot de bedelstaf was ge bracht. hartverscheurend om aan te horen: Henriet kwam de eerste maal, dat ze zo'n scène meegemaakt had, schreiend en totaal van streek thuis dat idee-fixe was met geen moge lijkheid uit zijn hoofd te praten, al scheen hij nu wat meer te berusten. Hij was de laatste week althans vrij kalm ge weest. minder zwaarmoedig en daarom vond Henriet, dat er ei genlijk geen bezwaar was om de verloving met een klein, kalm-huiselijk dineetje te vie- rao. Maar er was dan ook nie mand gevraagd dan de intiem ste kennissen, de Leyters uit Rotterdam, bij wie Suus altijd veel genoten had, George Mencke, een neef, die, toen hij in Delft studeerde, als kind bij hen aan huis placht te komen en dan natuurlijk Siska Talink, Hehriets. boezemvriendin. Maar van de kant van Meerhold was niemand genviteerd. Henri had zelf niet geweten, wie daarvoor in aanmerking had kunnen komen familie, met wie hij omging of intieme vrienden had-ie eigenlijk niet. behalve een oom van moederskant in Amsterdam, die de relatie met hem onderhield. Intussen de ge dachte, dat een van de factoren voor de verwezenlijking van zijn plannen buiten verwach ting zo spoedig en zo gemakke lijk was vervuld een bestie ring kon je het noemen deed Leyters stemming echter weer dra omslaan in bijna overmoe dig optimisme. Hij wilde van daag alleen de zonkant van de dingen zien, wat drommel 't zou wel gaan goed be schouwd. was-t-ie al half weg. En toen de dames naar boven waren gegaan om zich te kle den voor het diner, schoof hij met Meerhold en Jacob gezellig in een klein kringetje rond de kjuik met ouwe klare en het ge slepen flaconnetje groene po merans, mengde de dranken, luidruchtig-joviaal voor zijn doen Ze konden er nog juist eentje pakken vóór de gasten kwamen En z'n glaasje om hoog heffend, voor hij 't aan de lippen bracht, zei hij gemoede- lijk-hartelijk tot zijn aanstaan de schoonzoon „Nou jongen, daar ga je dan Emmy hielp Suus bij de verande ring van toilet en het trof haar, hoe geduldig-meegaande haar zuster was, terwijl ze toch nog al onhandig stond te tobben met de reeks haakjes, die de trenzen zo slecht grepen of tel kens weer losschoten, als zij ze met moeite in de lus had ge wurmd. Zelf werd ze er kregel- ongedurig onder, foeterde te gen de naaister, die dit kos tuum voor de gelegenheid had gemaakt en tegen de mode in het algemeen met wat vertoon van vrijgevochtenheid en voor uitstrevende krachttermen. Maar Suus, die anders dikwijls nijdig op kon stuiven, wanneer Emmy zo stond te peuteren, zich losrukte en de meld dan komen liet om verder te hel pen, Suus liet, ais in gedachten afwezig, haar stil betobben, had tenslotte nog een woord van 'goedig vermaan. Als Emmy maar kalm bleef, ging het bestwaarom was ze toch zo verbazend haastig en zenuwachtig Ze hadden immers niets geen haast te makenZo. nou. de rest kon ze zelf wel dicht krijgen,Dank je wel hoor", zei Suus met iets onge woon hartelijks in haar stem< „kan ik jou soms helpen?" ,,Mij? Welnee", antwoordde stug Emmy, „ik blijf zo. ik vep klee me niet'n Beetje m'n haar over doen voor wie zou ik me mooi maken JOURNALIST zoekt in Schiedam Huur nader overeen te komen. Brieven onder no. 4444 bureau van dit blad. RAAM 24 (100 m «ht«r hetstadhuis) SCHIEDAM TELEFOON (010) 24 91 SI I EN TE ROTTERDAM J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2