eders >t omjn d (135 voor 4) a NA VOPS-SERIE KORFBALLERS NU ECHT MET VAKANTIE j' krijgt Gemeente- Bibliotheek nieuiv filiaal in Nieuweland- Oost Sa ut r.i:Rs EERDE J SPORT m Over taarten gesproken 4: Schoolhoofd Van der Molen met pensioen Drie zilveren jubilea bij Vlaardingen-Oost 2 JUNI 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 22 JUNI 1970 Cricket TEGENSTAND VLAGEN lil.,, Openingstijden arbeidsbureau 1 aat 35 ers NV. Show met o,a, Dnd Thorbecke- o kindermiddag itend St. Jans- ïd Comenius B id St. Martinus. 6-6/67 Mary ;n en spiegels; schilderijen konijn is er de veest, dat in de :dag op zondag rto's in de sloot weg in Kethel rdinger C. van :t zijn auto voor en en raakte in roer volgde zon- hij kwam tot m de sloot te- Raardinger kan den beschouwd, liep. waterscha- laakjes, die de t grepen of tel- noten, als zij ze de lus had ge- rd ze er kregel- foeterde te- r, die dit kos- ;elegenheid had en de mode in iet wat vertoon enheid en voor krachttermen, anders dikwijls uiven, wanneer d te peuteren, de meid dan verder te hel ls dn gedachten til betobben, iog een woord vermaan. Als üm bleef, ging aarom was ze :nd haastig en Ze hadden geen haast te nou. de rest wel diclit Dank je wel met iets onge in haar stem, helpen?" ïtwoordde stug E zo. ik ver- 'n Beetje m'n voor wie taken Vordt vervoigd ivereen te onder no. n dit blad. 68351 Excelsior zonder veel moeite langs Bloemendaal Schiedam De Gemeen te-Bibliotheek krijgt een betere huisvesting in Nieuwland-Oost. De huidige accommodatie van het filiaal Park weg 71 is onbevredi gend en reeds geruimte tijd is opdracht gege ven tot de voorberei ding van de bouw van een nieuw filiaal aan de Minister Donker straat. Het ziet er ech ter naar uit, dat de bouw niet door gaat, nu de gemeente op kor te termijn een ruimte aan de Parkweg kan huren. De ruimten aan de Park weg 218-220 (naast het ANWB-kantoor) zijn zowel wat betreft de ligging en als de vorm bijzonder geschikt als bibliotheekruimte. Het grote voordeel is, dat de gemeente snel de nieuwe accommodatie kan inrichten en niet hoeft te worden ge wacht op de bouw van een nieuw filiaal. De nieuwe behuizing heeft een oppervlakte van 320 m2 parterreruimte en 200 m2 kelderruim te tegen een huur van 40.000 per jaar, waar bij de huur de eerste vijf jaar vastligt en daarna/ kan worden herzien. Na de inrichting van het pand zal dit zich lenen voor het verkrijgen van rijkssubsidie. Naast de huur zijn er de jaarlijkse exploita tielasten die worden geraamd op 13.000, zodat bij elkaar op een uitgaaf van 53.000 moet worden gerekend. De exploitatielasten van de huidige ruimte aan de Parkweg 71 (on geveer 6400) komen echter te vervallen en voor de nieuwe ruimte zal een subsidie van 16.600 worden ont vangen. waarmee een verlichting van onge veer 23.000 wordt be reikt. Bij het ingaan* van de huur op 1 juli 1970 zijn nog nodig voor huur dit jaar 20.000 en, voor de exploitatie (schoonhouden, onder houd inventaris) onge veer 6500. Over het hele jaar wordt echter nog subsidie verwacht, zodat dit jaar nog onge veer 10.000 moet worden uitgetrokken. B. en w. stellen de raad voor, akkoord te gaan met de huur van het pand op basis van de hierboven vermelde huurvoorwaarden. Doordat de eigenaar op verzoek van de ge meente enkele voorzie ningen aanbrengt als het uitbreiden van de radiatoren van de cen trale verwarming en het maken van een tochtportaal en een ex tra toilet zal de huur jaarlijks met 960 worden verhoogd. Ten slotte vragen b. en w. de raad, een krediet van 24.000 beschik baar te stellen voor de aanpassing van het pand. Schiedam Over de prestatie van het jongste weekeinde mo gen wij in het geheel niet ontevreden zijn. Excelsior wees het onberekenbare Bloemendaal duidelijk terug, terwijl Hermes na zelf 184 voor 9 gescoord te hebben, Sparta niet verder zag komen dan 117 voor 8. Resultaat een draw. Nieuweling Spirit omzeilde een zeer lastige klip. Alkmaar, de runner-up en comfortabel op de tweede plaats gesitueerd, moest zijn meer dere erkennen in onze stadgenoten die over iets meer bat- tingpotentieel bleken te beschikken. Excelsior heeft tegen het altijd onberekenbare Bloemendaal geen moment in moeilijkheden verkeerd. De gasten kwamen na ongeveer drie uur aan de wickets vertoefd te hebben tot een alleszins redelijke 133. De eenzijdige doch accurate Excel- sior-aanval, waarin Bruning de meeste wickets voor zich opeis te, gesteund door een fel en aanvallend veld legde een goe de basis voor de battingside. Geen der Bloemendalers is ei genlijk tot een score van for maat kunnen komen. Brongers- ma (28) nam het merendeel van de runs voor zijn rekening. Naast hem kwamen Wasscher 19, Van Wijk 25, briljant uitge- vangen door Neerlands beste fielder Wil Putter, en Braak man 18 in de dubbele cijfers. Bloemendaal heeft een zeer goéd uitzicht gehad op een hoog totaal, want met de lunch wees de telegraaf 86 runs voor het verlies van 5 wickets aan. De zuiver bowlende Schiedammers lieten de score niet verder oplo pen dan 133. De wickets werden verdeeld onder 5 bowlers. Koos Gouka moest zich met 128 te vreden stellen. Neef Hans ver overde twee scalpen ten koste Beyer 27 de score aanmerkelijk op. v.d. Sloot 28 (2x6), de fami lie Van Wijk 65, waarvan Hen- ny 22, Wil ook 22 en de nog niet geheel fitte Martin 21 buitten de door hun voorgangers dege lijk gelegde basis adekwaat uit. Willems 11 en van Diest 11 n.o. brachten het totaal op 184 voor 9. De Hermes-innings had 3 uur 28 minuten in beslag geno men. Geen moment heeft Sparta de in druk gewekt voor de runs te gaan. v.d. Burg 19, Henk v.d. Linde 11, zijn broer Arie 13, veteraan Borrani 18 en Nefkens 26 waren niet bereid het publiek cricket leek. iets voor te schotelen dat op De anti-propaganda bereikte zijn Rakelings langs het wicket een moment uit de wedstrijd Sparta .-lei mes van 48 runs. Captain Bruning ontpopte zich tot de beste bow ler deze zondag met 334. Van Gelderen en Janse, de onont beerlijke changebowlers kwa men met resp. 2—15 en 21 uit de strijd. Dankzij de goede openingsstand van R. Schewe 28 (4x4) en Nico Elshof 20 is de overwinning van Excelsior geen moment in ge vaar geweest. Janse 24 (2x6) en Van Gelderen 23 effenden de weg voor Putter en Gouka die met resp. 14 en 15 no'tout de vijfde zege veiligstelden. Spirit heeft in de tot dusver ge speelde wedstrijden nooit zo'n grote tegenstand ondervonden als gisteren van Alkmaar. De Kaasstadbewoners hadden zich gedurende de eerste wedstrij den tot zeer gevaarlijke en niet te onderschatten tegenstanders ontpopt. Welnu, Spirit wees hen niet indrukwekkend, maar wel overtuigend terug. Spirit won de toss en verkoos te gaan fiel den. Dat lukte niet zo best, want onmiddelliik werden er een aantal vangkansen. zij het niet eenvoudige, niet geaccep teerd. Met de lunch waren ér 60 runs in de boeken voor 4 wickets. Van af dat moment begon zowel het fielden als het bowlen meer pe netrant te worden. Via 92 voor 6 werd het innings voor 106. Gi- solf 14, Dollekamp 10, Kooiman 16, de hardslaande Köhne 27 en Mulder 12 zorgden voor do broodnodige runs. Vollebregt bowlde, ondanks een rugaandóening, zeer accuraat en rekende 6 batslieden in voor 52 runs in 23 overs. Van Lingen. die met zijn deliveries weinig succes had, kwam met 3 voor 25 uit de strijd na ruim 18 overs. De Spirit-innings leek van een leien dakje te gaan. Immers, Martens 27 en Janse 16 zetten 50 runs op het bord. Na 92 voor 5 (Vollebregt 21) was er nog geen reden voor paniek. Maar toen Van Lingen voor 16 runs het veld moest ruimen, werd de situatie met nog 6 runs voor de overwinning, min of meer moeilijk. KIoos en Kouwenho- ven hielden echter het hoofd en het bat koel en vergaarden de ontbrekende punten. Goed cricket heeft het duel tus sen Sparta en Hermes eigenlijk bij vlagen opgeleverd. Vooral de innings van Sparta was een voorbeeld van ongeïnspireerd heid, zelfs in die mate dat Her mes met nog elf overs te bow len van verder spelen afzag en de draw een feit was. Aan onze stadgenoten heeft het niet gele gen dat deze semi-derby als een nachtkaars is uitgegaan. Na een gewonnen toss trokken v.d. Sloot c.s. naar de wickets. Na een desastreus begin vijzel den R. Stouthandel 35 en John Deze keer was de spanning bij Excelsior niet te snijden. De Schiedammers hadden niet veel moeite met Bloemendaal. Schiedam Reeds meer dan veertig jaair organiseren de korfbalvr eniigingen Veo (Voorburg), Ocli (Schiedam). Pernix (Leiden) Snel uit Dordrecht de zgn. „VOPS" serie-wedstrijden. Een jaar lijks terugkerende vierkamp ter afsluiting van het korfbalseizoe Zaterdag was het de beurt aan Odi om deze wedstrijden organ seren. De inzet is een wimpel, welke met de grootst mogelijke zor" omgeven dient te worden. Het kostbare kleinoord doorstaat echter nog steeds de tand des tijds en zolang dit het geval is, zal niemand erover denken deze vierkamp.te beëindigen. In het sterke gezelschap wisten de Schiedammers zich goed te handhaven. Met Veo werd de tweede en derde plaats ge deeld. Pernix nam de wimpel voor een jaar over van Veo en Snel eindigde op de laatste plaats. Odi's eerste wedstrijd tegen Snel eindigde in een 01 nederlaag. In de volgende wedstrijd tegen Pernix ging het heel wat beter; met 11 werd deze ronde afge sloten. Voor het Schiedanise doelpunt zorgde Costick Tous- saint, die van ver raak schoot. climax toen captain Wim v.d. Sloot met nog elf overs voor de boeg er verder geen heil meer in zag en de innings vroegtijdig afbrak. Resultaat derhalve een draw met het bonuspunt voor Hermes. Geeratz 324. Willems 125, Van Diest 10 en M. Van Wijk. 110 zorgden ervoor dat Sparta niet verder kwam dan 117 voor 8. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld een kater zijn ge weest voor onze stadgenoten. Lijfsbehoud is voor Sparta het parool dat al jarenlang op de wip staat om te degraderen. Met cricket had deze wedstrijd vrij weinig te maken. Ook hier is de stel- en gedragsregel ,,It isn't cricket" duidelijk van toepassing. Maasland Bij de prijsuitrei king van de schietvereniging Maasland koos de heer D. van der Lely een taart. Na afloop van de prijsuitreiking werd een verloting gehouden met zeven tien taarten als prijzen. De heer Van der Lely had blijk baar zijn goede avond, want daarvan won hij er liefst vier, zodat hij met vijf taarten naar huis had moeten gaan. Mis schien ook een beetje met hfet oog op de transportproblemen schonk hij van zijn collectie drie stuks aan de vereniging, die ze „Amerikaans" verkocht, en zodoende nog al wat geld in het laatje kreeg. Hoeveel loten de heer Van der Lely gekocht had is niet bekend geworden. Hoek van Holland Het arbeids bureau in Hoek van Holland is met ingang van 30 juni niet meer op maandagmorgen ge opend. De openingstijd is gewij zigd en is nu dinsdagmiddag van 14 tot 15 uur. De strijd tegen Veo eindigde, te gen de verwachting, in een gro te 52 overwinning voor de Odianen. Costick Toussaint zorgde voor 20. Veo bracht met twee treffers de stand in evenwicht, waarbij wij wel moeten aantekenen, dat aan het tweede doelpu-nt een beden kelijk luchtje van „lopen" hing. Cees Passchier zorgde met ■twee doelpunten voor 42, wat de Voorburgers niet al te zeer konden waarderen. Mede door het onzekere optreden van de scheidsrechter viel er van fraad korfbal in de laatste tien minu ten -niet meer te genieten. Cos tick Toussa-int forceerde „op zijn Italiaans" een strafworp en faalde bij de executie niet, 5—2. De uitslagen: OdiSnel 04, Snel—Veo 0—3, Odi—Veo 5—2, VeoPernix 2—2, PernixOdi 11, PernixSnel 40. 1. Per nix 4 punten, 2. Odi 3 punten, 3. Veo 3 punten, 4 Snel 2 punten. V .7' v v - - Vi' toch nog tot een redelijk spel. Vlaardingen Het hoofd van de openbare lagere Wetering- school in de Van Boisotstraat (Westwijk), de heer C. van der Molen, gaat met pensioen. De oudercommissie van de school heeft het scheidende hoofd een afscheidsreceptie aangeboden, waar alle oud-leerlingen en col lega's van harte welkom zijn. Deze receptie wordt dinsdag avond, acht uur, gehouden in gebouw Triangel, Fransen straat. Triangel, 8 uur, Afscheidsrecep tie C. v.d. Molen, hoofd van de Weteringschool. Vlaardingen Bij het Havenbe drijf Vlaardingen-Oost worden vrijdag, 10 juli, drie zilveren ju bilea gevierd. Op die dag zijn 25 jaar in dienst van het be drijf, de heren B. Tamboer, na-calculator afdeling scheeps bouw; J. P. Kroos, constructie werker afdeling montage en G. van Zevenbergen, scheepsme- ta'albewerker. Er is op de jubi leumdag 's midags om vier uur een huldigingsbijeenkomst in restaurant Vulcaanhaven, op het terrein van HVO.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3