foorstel b. en tv. Zelfbedieningsruimte PTT-kantoor wordt gesloten m mum lm PRys Telefoon-smoes als rookgordijn? BON MÉMMMg 111111 W. VAN PELT Boekenfonds gemeentelijke scholen moet worden uitgebreid Babysitcentrale Geslaagd ^isdag 23 juni 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD "Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23829 1 I S liülpSiü I I N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK Schiedam Als de gemeenteraad met een voorstel daartoe ak koord gaat zal de B-opleiding schilderen van de Gemeentelij ke Nijverheidsavondschool worden omgezet in ééndagson- derwijs. Uit een enquete onder de werknemers is namelijk gebleken, dat ruim 80 procent van hen zich voor het geven van deze vorm van onderwijs heeft uitgesproken. Koemarktbrug woensdagnacht gesloten Ik- wil dé' Schiedamsche 'Courant -h het -Rotterdams?». Nieuwsblad 14 dagen, gratis op 'proef. Ik gee£ mijop als 'kwartaalabonnee. :>4f Adres .Plaats:, doorhalen wat niet wordt gewenst* Schiedam De zestienjarige Bemadette de Koning uit de Van Esveldstraat en de vijftienjarige Felicitas Sprinkhuizen uit de Albertine Agneslaan zijn zaterdagavond spoorloos ver dwenen. Ze zouden vlak bij de woning van eerstgenoemde even opbellen naar een vriendinnetje, maar kwamen niet te rug. Ze droegen geen jas, hadden weinig geld bij zich en had den nooit laten blijken dat ze met vluchtplannen rondliepen. Stukjes bij beetjes begint de puzzel van losse opmerkingen en veronderstellingen zich ineen te passen. Het ziet ernaar uit dat ze naar Frankrijk gegaan zijn en dat ze Spanje ol lta- scheiding en dat Meisje met sluik, iets voor de lië als einddoel hebben. Ze laten hun tamilies in grote onrust meisje son g achter. .Bernadette ning. rechter in de lens kijkt. .Felicitas Sprink huizen. ogen hangend haar 200 - 'iet Jansè, die komen wegens e Hollandiaan, 'onny Vonk, de tract getekend ;mse Excelsior •tnna jngetrok- e junioreompo: eizoen J9T0 1071 tg 29 auetislus Voor de klassc- 'laardingen kan rbinding stellen A. van Nóorl, laan 160 d, lei. september, elk dag van de jouw Excelsior tr. Verenigingen 0 junioren voor g hebben, kun- 1 richten tot de van de KNVB ale klasse ken. al in gen komen 1970 1971 enke wijzigingen. De de geslecteerde 'hele A-afdeling indien in pjaais ten. De speellij- mioren wordt 2 plaats van '1 x speeltijden voor 'lijven ongewii- Isgrens voor A- ;ptember is ten in plaats van 17 :men van hoek- -junioren bij de vinden en niet ;e de hoekvlag ït strafschopge- titieleider deelt er voor dó ju- taf B 2 in de ber 1970 en ja- mpetitievoetfjal uniorcompetitie ndig'd op zatei- Er zal onüer tstel van wea- gegeven bij het toernooien. voetbalveren! Mijnsherenland nederlaagserie et Vlaardingse /ee teams mee eklasser, afde- van de KNVB, ïei al begonnen Energie Boys, eek de ontmoe- ara Sport, van drecht van de t programma zaterdag was tomende zater- lardinge-rs aan se elftallen. De staan nog op Egelantier srg en SDV uit SCHIEDAMSCHE COURANT Avondcursus voor werkende jongeren omzetten in dagonderwijs S: Si 1 s -^8/, i' ADVERTENTIE ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Boek van Holland In Hoek van 1 Holland is men gestart met een I babysitcentrale. Voorlopig I heeft men al 12 meisjes op de I lijst staan die voor 1 per uur I willen oppassen in de avondu- I ren. ïoor inlichtingen kan men zich I wenden tot mevrouw P. H. van Andel-Verboom, Jan Mayhof 10, tel. 2769. In september hoopt men ook te 1 kunnen starten met een peuter speelzaal in de voormalige pas torie van de hervormde kerk. Kinderen van twee tot vier jaar kunnen daar dan donderdags- I morgens van 8.30 tot 12 uur worden ondergebracht. llaasland Onze vroegere 1 dorpsgenoot, de heer F. J. Brinkman, is geslaagd voor het colloquium en is daarmee toe gelaten tot de bediening van het woord. In het najar zal kandi daat Brinkman in Maasland twee keer een jeugddienst lei- i den. De thans geldende opleiding wordt op het ogenblik drie avonden per week gegeven. Er zijn 20 leerlingen, 13 in het vier de en 7 in het vijfde leerjaar. Aanvankelijk was de helft van de werkgevers tegen het dagon derwijs. Een aantal werkge vers, dat in totaal zeven leerlin gen van de school in dienst had, had aanvankelijk niet gerea geerd. Enkele werkgevers her zagen hun mening, waardoor het percentage voorstanders opliep tot 80. Bij het omzetten van .avondonder wijs in een dagopleiding zijn er ty^e mogelijkheden. De ge meente lean het dagonderwijs zelf verzorgen, maar kan het ook overdragen aan de Vereni ging „De TechnischeSchool voor Schiedam en Omstreken' (bijzonder neutraal onderwijs). Het volgen van de eerste moge lijkheid betekent voor de ge meente het aanstellen van per soneel en het onderhouden van contacten met ouders, regio naal leerlingstelsel en werkge vers. Indien voor de andere mogelijkheid wordt gekozen, wordt de opleiding opgenomen- in de andere afdelingen die de school reeds in ééndagsonder- wijs heeft. De vereniging heeft al contacten met allerlei instan ties en het personeel is aanwe zig. Naar de mening van b. en w. geniet de laatste mogelijk heid dan ook de voorkeur. Voor het personeel van de ge meentelijke nij verheids avond school heeft het kiezen van de laatste mogelijkheid mogelijk consequenties. Indien het „nieuwe" schoolbestuur de tij delijke leerkrachten niet be noemt en deze leerkrachten geen betrekking meer kunnen vinden bij andere aan de Nij verheidsavondschool verbonden cursussen, zullen die geen her benoeming krijgen. De leer krachten in vaste dienst zouden in zo'n geval schadeloos wor den gesteld krachtens de af vloeiingsregeling openbaar voortgezet onderwijs. Het bestuur van de verening ,-De Technische School voor Schie dam en Omstreken" heeft in verband met de voorgenomen overdracht een aanvraag bij de inspectie Leerlingwezen inge diend. B. en w. stellen de raad voor de cursus schilderen aan de STS over te dragen met in gang van het nieuwe school jaar. Schiedam In verband met her stelwerkzaamheden zal de Koe marktbrug in de nacht van woensdag op donderdag voor alle verkeer gesloten worden tussen half één en drie uur. De wegomlegging wordt door bor den aangegeven. Schiedam De zelfbedieningsruimte in het bijkantoor van de PTT aan de Diesclstraat zal worden gesloten als gevolg van vernielin gen en andere onregelmatigheden, illeraan staat het kantoor re®ös>_ enkele jaren bloot. Binnen de kantooruren van acht uur tot half sees blijft de ruimte overigens geopend. BnntBDAMSCH MEUWS81A8 ia. A AH VOOK PK TlittGltPIS «mfWMscHEcoüfuvr meisjes verdwenen spoorlo Probeer deze unieke'.combinatie eens'gratis •veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een-envelop en stuur deze onge- frankeerd naar: Rotterdamsch 'Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Naam; mmmiumm, [i «mmh i -ï-'vV; Tot sluiting zal eerst worden overgegaan, als een aantal ver vangende maatregelen is geno men. Er zal een brievenbus voor het bijkantoor worden ge plaatst en naast de brievenbus op het Lorentzplein komen postzegelautomaten. Op dit piein zal ook een openbare tele fooncel worden geplaatst. Het Lorentzplein ligt wat meer in het centrum van de wijk en is daarom gekozen als zwaarte punt voor het verleggen van het dienstbetoon door de PTT. Het kantoor aan de Dieselstraat blijft tijdens de kantooruren normaal geopend. Ten gerieve van de bewoners in Kethel en Groenoord is de tus- eentijdse sluiting van het bij kantoor aan de De Biestraat sinds 15 juni opgeheven. Dit kantoor is thans doorlopend ge opend van half negen tot vijf uur. Na twee dagen van volkomen on zekerheid is er iets als een hou vast ontstaan door de verkla ring van de schoolvriendinnet jes Anja Jonkman en Ronnie Verspeek. Zij herinnerden zich opmerkingen van het duo die erop wezen dat er plannen be raamd werden om vijf jaar naar het buitenland te gaan. Daar wilden de meisjes werken totdat ze meerderjarig zouden zijn. Hun ouders zouden bij hun terugkomst dan niets meer te bevelen hebben. Strijdig met de opvatting van de mensen uit hun naaste omge ving zouden beide meisjes steeds beweerd hebben dat ze het thuis zo slecht hadden en dat ze zo weinig mochten. Dat hun escapade een ernstige be dreiging betekent voor de ge zondheid van hun vaders, heeft kennelijk niet veel gewicht in de schaal gelegd. Ongetwijfeld is het hardnekkigste opsporingswerk verricht door de broer vap Bernadette, de 23- jarige P. H. de Koning. Hij is gedurende drie dagen bijna niet uit de kléren geweest. Hij ging op onderzoek uit op alle plaat sen die hem maar te binnen wilden schieten: Een gekraakte woning in Vlahrdingen, het zwembad waar Felicitas va kantiewerk verricht, de school, het den strand, nachtgelegenhe- Hij informeerde of de meisjes misschien met verdo vende middelen in aanraking waren geweest. Op school zei men van niet. Een broer van Felicitas wist echter dat zijn zuster wel eens in die richting „opgeschept". De conrec- van het Spieringhoekly ceum, waar de meisjes op de MMS-afdeling zitten, deelde mee dat er vermoedelijk ook geen angst voor een slecht rap portcijfer in het geding is. om dat beiden er redelijk goed voorstaan. De vader van Felici tas gaf een klein positief spoortje, dat op reizen zou kun- wijzen: Er bleek een be- van 100 verdwenen uit broekzak waar in totaal inzat. Hij merkte daarbij had tor nen ■drag een op dat zijn dochter geen begrip van geld heeft. Hij had haar dagboek doorgelezen, waar hij zich tot nu toe nooit aan bezon digd had. Dit liep echter slechts tot 1969. De moeder van Felicitas had haar dochter om acht uur des vonds nog gezien toen ze even binnen was, zich verkleedde en beweerde dat ze (in spijker broek) naar een verlovings feestje ging. Het ging daarbij om de verloving van Bernadet- tes broer wiens feest grondig bedorven werd en die alles in het werk stelt om te doen wat je naast het routinewerk van da politie kunt doen. Zoeken, na vragen en contact onderhou den. Toen iemand opperde dat zijn zuster op het strand zou liggen, ging hij naar Zandyoort en Scheveningen. Met een bran dend lucifertje struikelde^ hij door een huis vol „krakers" en riskeerde een vechtpartij in nachtclubs. Als gewezen nacht portier geeft hij slechts als commentaar: „Je moet niet te gauw geschrokken zijn". Hoe lang de beide meisjes reeds met de plannen rondliepen, is moeilijk te zeggen. Drie weken tot een maand geleden consta teerden de ouders een aanmer kelijke verkoeling. Er werd niets meer „genomen". Vader Sprinkhuizen meende dat zijn dochter hem in die periode met fictieve praatjes bedroog. Da vriendinnen herinnerden zich dat de meisjes in die periode over hun plannen spraken. Deze waren in de gesprekken nogal eenvormig en kennelijk vast omlijnd. Ze zouden eerst met de heer Sprinkhuizen op vakantie naar Spanje gaan. Daar zouden ze vluchten. Bij andere gelegenheden hielden ze het erop dat ze eerst nog in Holland vakantiewerk zouden doen. Ze wilden met ruim hon derd gulden op stap, met de trein naar LiHe en daar werken voor verder levenspnderhoud. Ze vonden honderd gulden ken nelijk reeds een forse som. Lil le een is bovendien een stad waar zuster van Felicitas als au-pair-meisje heeft gewerkt. Mogelijk zijn deze verhalen van invloed geweest. Het feit dat er reeds lang een. plan was. wordt ook nogal aannemelijk doordat de meisjes een week tevoren reeds beweerden dat ze naar een schoolfeestje moesten. Dit was kennelijk het rookgordijn voor hun aftocht. Het feestje bestond niet. Een verbod van de ouders om er naartoe te gaan omdat ze te laat thuis wa ren gekomen, dreigde kennelijk nog zand in het eten te gooien. De telefoon-smoes moest uit komst brengen. Ze gingen er op hun brommer vandoor. Dit ver voermiddel is nog nergens te rug gevonden. Het feit dat Feli citas nog het zwembad had op gebeld voor het maken van een afspraak voor vakantiewerk, maakt de gissingen naar een goede voorbereiding echter on zeker. Mogelijk heeft het plotselinge verbod om naar het feestje te gaan, de zaak versneld. Mevr. De Koning zegt dat ze deze onzekerheid erger vindt dan dat ze zeker zou weten dat haar dochter dood is. De politie die een signalement op de telex heeft gezet, heeft zich niet al te ongerust getoond: „Ze zijn met z'n tweeën en kunnen best na enkele dagen weer terug zijn" Schiedam Omdat het onder wijs in het derde leerjaar van de openbare school voor mavo en van het stedelijk gymna sium moet worden aangepast aan de bepalingen overeenkom stig de wet op het voortgezet onderwijs, moet het boeken fonds voor deze scholen worden aangevuld. Het derde leerjaar van de mavodrie- en vierjari ge cursus zal straks 170 leerlin gen tellen. Wegens het verleggen van de keuze voor mavo 3- of 4-jarige e cursus van het einde van het brugjaar naar het einde van het tweede leerjaar moeten voor de leervakken Frans en Duits andere leerboeken wor den gekozen. B. en w. stellen de raad voor, voor aanschaf en vervanging van boeken voor de diverse leerjaren van het mavo-onderwijs een bedrag van 21.000 beschikbaar te stel len. Het derde leerjaar van het stede lijk gymnasium zal straks 25 leerlingen tellen. Daarnaast zal de hoeveelheid boeken voor het tweede leerjaar moeten worden vergroot, omdat het aantal leerlingen dat straks naar dit leerjaar wordt bevorderd gro ter is dan de destijds aange schafte voorraad. B. en w. vra gen de raad hiervoor een be drag van 11.000 beschikbaar te stellen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1