Onderhandelingen over gronduitgifte in impasse: Openbare werken bekijkt opnieuw de hoogte van straat-speelwerktuigen Gemeente verhuurt ruimte in Proveniershuis Eremedaille in brons voor D. Krommenhoek BON Gemeente begroting niet pasklaar afleveren 5tolk ;eslaagd Wegens ongeval in Eindhoven: Drs. Simons (PvdA Dienst Warme Maaltijden vraagt vrijwilligers Kabouters willen sluitingsuur Bad Groenoord verschuiven Jongetj'e aangereden JNI 1970 mderdag 25 juni 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23831 Havendijk. aad LAATSTE WONINKJES De woninkjes bestaan uit een kleine keuken, een woonkamer en op de eer ste etage een slaapkamer en daar weer boven een zolder. Zoals bekend werd het Proveniershuis voltooid in 1759. Het was gebouwd in opdracht van een stichting die liefda dig werk deed door onder dak te bieden aan hen die geen hoge huur voor een woning konden betalen. Er was een regentenbe- stuur. Een „binnenvader" en „-moeder" zwaaiden de scepter. Ze hielden orde en verdeelden het voedsel. In 1846 nam de gemeente het huis over. liedam Om de in een impasse geraakte onderhandelingen over het in Schiedam te voeren grondbeleid enigszins uit het slop te halen, hebben de fracties van VVD en CPN in de ge meenteraad een poging tot bemiddeling gewaagd. Zij hopen met een motie te bereiken dat niet deze raad maar de raad zoals die in nieuwe samenstelling na 1 september op zal treden, de motie Taverne/Poot over het gronduitgiftebeleid zal gaan behandelen. Probeer deze talieke-, combinatie ;eens; jgrati«: •veertien dagen. Vul onderstaande .strook in, doe hem in een-énvelop en'stuur deze-onge-' frankeerd naar: Rotterdamsch' 'Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. j Ik- wil de Schiedamsche Courant het R0«erdanu?B. J j Ik geef mij .op als kwartaalabonnee. 'Naam:. Adres: Plaat»;:, i,,,,».»»,, doorhalen wat niet wordt gewénst; Burgemeester H. Roelfsema speldt de heer Krommenhoek de onderscheiding op de borst. BffTTERDAMSCH N1EUWSBIAP 8 KT.AAR VOOR DE TERUGREIS, ^HIfMA,spHEC0(jMvr SCHIEDAMSCHE COURANT nion en „De Vrij- nuit Survilliefs gelost 6.50 uur, rste duif: 12.08.51, S.4534. 1.13. Van 2 Sebrechts, Vijntjes jr., Heeren Zn., 5, Willems Co., t, 8. Benningshof, Zn., 10.20. Van 8.26.30. Stieber &y, 17. Bouwman, k, 29. Rokers, 'ijheid: 1.5.18.23. Duijn, 3.8. De Pot- rden, 6 Scholte, Doejaaren, 9.12. Rost, 11.15. Put- e, 14. Krijgsman, g, 17. Westerholt, Bakker. my Stolk, eerste- an de tafeltennis- •F. slaagde dezer Haagse Acade- ïamelijke Opvoe- eindexamen. Hij r het diploma elijke Oefening- er is Stolk bij trainer van de 1)268351 voor de •aad van •ie (Afd. Oude legd zijn Pluijm igevallen >rnoemd, MA. Motie van VVD en CPIN poging tot bemiddeling Schiedam Een ongeval met een speelwerktuig op straat, waarbij een kleuter om het leven kwam in Eindhoven, heeft het college van b. en w. aanleiding gegeven om de dienst van openbare werken op te dragen zich te buigen over de situatie op dit gebied in Schiedam. Het verschil tussen de speelwerk- tuigen van Eindhoven en Schie dam is vermoedelijk de hoogte van de klimrekken. In de licht stad zijn ze veel hoger, sommi ge enkele meters. Daar heeft een aantal moeders dan ook geëist dat er een zachtere on dergrond voor de werktuigen komt: Rubber tegels of zand. De waarnemend directeur van gemeentewerken, ir. R. v. Bo- gerijen, deelde ons mede dat deze keuze in Schiedam reeds lang geleden ter sprake is geko men. „Ik ken het argument niet dat men toen tegen rubber te gels hanteerde", aldus de heer Van Bogerijen. „Zand vond men toen minder geschikt om dat daar ongetwijfeld de hele kleine kinderen in gaan spelen. Zij lopen dan de kans dat de grotere klimmende kinderen bovenop hen vallen. De hoogte van de toestellen maakte de aanleg van een speciale onder grond in Schiedam niet bepaald noodzakelijk". De heer Van Bogerijen zei te veronderstel len dat een hernieuwd „bekij ken van de zaak" hetzelfde ad vies zal opleveren. Schiedam Het raadslid drs. J. H. Simons (Partij van de Ar- beid) heeft b. en w. vragen ge- 'i steld over de gemeentebegro ting 1971. Hij wil weten of het in de bedoeling van het college 1. ligt in oktober „een min of meer pasklare begroting en een min of meer pasklaar investe ringsplan" aan te bieden of dat het college bezig is dit al voor te bereiden. De heer Simons vraagt het colle ge of het bereid is in dat geval te laten zien hoe begroting en plan zijn ontstaan en welke be zuinigingen er zijn aange- bracht. Als b. en w. daartoe niet bereid zijn, vraagt de heer Simons of zij dan wel bereid zijn bij gelegenheid van de aan bieding van de gemeente begro ting 1971 en het investerings plan 1971-1975 zichtbaar te ma ken waar en wat wordt besnoeid door het overleggen van een volledige lijst van reeds aange brachte bezuinigingen. Tenslotte wil de heer Simons we ten of het college ook van me ning is dat het zichtbaar maken van de besnoeiingen gewenst is, opdat deze bij de begrotingsbe handeling in de gemeenteraad ter discussie zouden kunnen worden gesteld en opdat een dergelijke openheid de gemeen telijke zaak alleen maar zou kunnen bevorderen. „Klusjesman" A. Baif: „Ik blijf hier tot de laatste dames weg zijn". Schiedam De Kabouters hebben met het gemeente bestuur een huurovereen komst gesloten voor het inrichten van een kan toorruimte in het vrijwel leegstaande Proveniers huis. De gemeente heeft als voorwaarde gesteld dat de ruimte niet voor andere activiteiten mocht worden gebruikt. Dit is door de kabouterbewe ging geaccepteerd. De Ka bouters krijgeh waar schijnlijk een grote zol derruimte aan de achter zijde van het gebouw. An dere plannen voor ge bruik van het Proveniers huis zijn nog in behande ling bij een speciale com missie. Over vier weken zal de laatste bewoner naar elders vertrekken. Het is stiller en stiller gewor den in het Proveniershuis. Eén voor één zijn de 54 al leenwonende bewoners naar bejaardentehuizen of flats verhuisd. De gemeente heeft er geen druk achter gezet omdat men toch geen finan ciën heeft om aan een groot scheepse verbouwing te be ginnen. In grote lijnen heeft men het plan om hier allerlei bu reaus van diensten of stich tingen die nauw met de ge meente verbonden zijn on derdak te geven. De Schie- damse gemeenschap en de VVV zullen hier een ruimte krijgen. Jongeren zullen aan bod komen. De kabouters zijn waarschijnlijk de eer sten die er in trekken. De laatste bewoner zal zijn de heer A. Bax, tuinman van gemeentewerken en „klus jesman" voor het Prove niershuis. „Ik blijf hier tot de laatste dames weg. zijn. Dan is er tot op het laatst tenminste een man in het huis. Je kunt hier namelijk zó binnen lopen. Ook bij brand is het prettig dat er iemand eventueel snel kan waarschuwen. Ik houd de hof bij en doe kleine kwar- weitjes en boodschappen voor de dames", aldus de heer Bax. „Bij onweer blijf ik wakker voor het geval van blikseminslag. Als er eens een dronken man naar binnenloopt dan kan ik zo even de politie waarschu wen. De brandweer is dicht- bij, zodat er gemakkelijk even kan worden opgebeld". De heer Bax had hier best graag willen blijven. Hij be hoeft echter niet ver uit de buurt te gaan. Enkele stra ten verderop heeft hij een kleine woning gekregen. Schiedam De heeir D. Krommenhoek (54) van de Rotterdamsedijk 201 is gistermiddag onedrscheiden met de cre-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hjj is veertig jaar in dienst van de NV Drukkerij De Eendracht aan de Westfrankeland- sestraat. Tijdens een bijeenkomst gistermiddag in de kantine van het bedrijf heeft burgemeester H. Roelfsema de jubilaris de onder scheiding op de borst gespeld Van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel ontving de heer Krommenhoek uit handen van de heer M. Dirkzwager de gouden penning met bijbeho rend getuigschrift. Burgemees ter Roelfsema schetste de loop baan van de jubilaris in enkele korte bewoordingen. „Men heeft waardering voor wat u hebt gepresteerd", aldus de heer Roelfsema, die het grafi sche bedrijf waarin de heer Krommenhoek als machinezet- ter werkzaam is een „wonder lijk mooi bedrijf" noemde. Ook buiten zijn werk in de druk kerij is de heer Krommenhoek actief geweest. Hij heeft veel werk verzet voor de Rijnmond band en is voorts actief ge weest in het kerkelijk werk van de Nederlandse hervormde ge meente. „U hebt een prachtige staat van dienst", omschreef de burgemeester de loopbaan van de jubilaris; Schiedam De dienst die de warme maaltijden ver zorgt voor zelfstandig wo nende ouderen of invaliden die zelf niet in staat zijn een warme maaltijd te be reiden, heeft een tekort aan vrijwilligers. Vooral nu de vakantiemaanden zijn begonnen blijkt dit te kort ernstig. De dienst doet daarom een beroep op vrij willigers en vrijwilligsters met een eigen auto, terwijl ook bijrijders en bijrijd sters zich aan kunnen mel den. Niet alleen in de vakantie maanden is er overigens een tekort aan vrijwilli gers, al is het tekort dan wel het ergst. Vrijwillige krachten kunnen zich opge ven bij mevrouw Van Ipe- ren, telefoon 268110, me vrouw Lauwaars, telefoon 269590 of bij mej. Nie- mantsverdriet, telefoon 267889. De beide ziekenhuizen in Schiedam en vijf bejaar dentehuizen stellen keu kens en personeel beschik baar voor het bereiden van de maaltijden. In de motie van VVD en CPN wordt gesteld dat het in ver band met de bestuurbaarheid van de gemeente Schiedam en de financiële consequenties die aan het kiezen van twee nieuwe wethouders zijn verbonden ge wenst is dat het college in zijn huidige samenstelling de zit tingsperiode voltooit. Het college moet daartoe in staat worden gesteld door de op 27 mei door KVP en PCG inge diende motie tot aan de eerste vergadering van de nieuwe raad uit te stellen. Het kiezen van twee nieuwe wethouders, een agendapunt van de maan dag te houden raadsvergade ring, zou de gemeente veel gaan kosten. Aan het verkiezen van twee wet houders is zoals bekend onder andere een wachtgeldregeling verbonden voor enige tijd dat de wethouders niet meer in functie zijn. Voor enkele maan den wethouderschap moet en kele jaren wachtgeld worden uitbetaald. De onderhandelingen die tot nu toe gevoerd zijn hebben blij kens de door de VVD- en CPN- fracties ingediende motie nog niet veel resultaat opgeleverd. Beide partijen hopen met. het indienen van de motie het pro bleem enkele maanden op te schuiven, zodat alle betrokke nen de zaak nog eens rustig kunnen bekij'ken. chiedam De zevenjarige Arno Plaisier is gistermorgen aange reden door een personenauto, bestuurd door J. N. (36) uit Ca- pelle a.d. IJssel, toen hij op de fiets op de kruising Burg. v. HaarenlaanP. J. Troelstra- laan waarschijnlijk door het rode licht reed. Het jongetje is ter observatie opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Schiedam De Schiedamse ka bouters hebben b. en w. schrif telijk benaderd over het stellen van de sluitingstijd van Bad Groenoord op negen in plaats van zeven uur 's avonds. Zij geloven dat er een aantal Schiedammers is, dat ook 's avonds van het zwembad gebruik wil maken. De brief aan b. en w. is geen ver zoekbrief. De kabouters schrij ven b. en w. dat zij „opdracht geven om in naam van het Schiedamse volk de sluitings tijd van Bad Groenoord te ver leggen naar ten minte negen uur ;in de avond". Ik- wil MaaaMM MM «MM MOT Nieuwsblad 14 daffeti gratia ob 'ttróèf* President-commissaris Vlug sprak namens directie en com missarissen van De Eendracht en bood een envelop met in houd aan. Directeur Van Pelt deed dit namens het jubileum fonds en bood namens een be drijf aarvoor de heer Krom menhoek een periodiek helpt vervaardigen een cadeaubon aan. De heer Krommenhoek besteedde in zijn dankwoord aandacht aan het vreemde verschijnsel van ere-medailles in goud, zil ver en brons. Overigens zag hij met genoegen terug op zijn loopbaan bij de Eendracht, een bedrijf dat hij gezien de opzet door en door democratisch w noemde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1