Uitstekende film van. een unieke bankroof D'66 ÏN OPPOSITIE buurten in Vlaardingen MÉÉ"'''": Fietser gewond geen voorrang Laadboom door autoruit HI iêÊWÊWÊÊÊ' iHSEDAM int van u rdag ild drie r in de lijkt uit onaal Onderzoek. unnen type- en van pecifi- kelijk. varing sollici- werk chten. idienst edam. ch tot 3072. citroen DIPLOMA UNI 1970 psaaMBBw '"rrmtz WmmM dieren kan men tit. nde gevallen kan ;ns wenden tot de an de dierenbe- 'deling Schiedam, Spermon, Diepen- 58, telefoon 261589. Schiedamse Die- ig reeds nu men- ereid zijn mee te :ollectant aan de ecte, die dit jaar gehouden van 28 en met 3 oktober, h melden bij de i en na 5 juli bij :1 aan de St. Anna- en erkend UUR 385 of 159596 IFOOM (010) 26 8351 naar weer, ir reclame- ordt zo elezen, als de isch :unt sen, am Geschiedenis van een driehoek BIJNA NERGENS in Schie dam wordt de overgang van „oude" naar „nieu we" stad zo duidelijk ge markeerd als bij de molen De Drie Koorenbloemen aan de Vlaardingerstraat. De bebouwing van Korte Haven en Vlaardinger straat vinden wij aan de ene kant va'n de rholerTeh net aan de andere kant beginnen de flats van Nieuwland. Tekenaar Maarten Kemper heeft zich beperkt tot het weer geven van de oude bebou wing. Gelukkig eigenlijk, want juist dit stukje Schiedam, de Vlaardingerdijk met Vlaar dingerstraat met daarbij de bekende „driehoek" Kethel- straat - Vlaardingerstraat - Vellevest, levert voor veel Schiedammers prettige her inneringen op. Van de be bouwing aan de Vlaardinger straat is helaas nog maar één zijde over. Want juist aan de andere zijde van de straat bewaren velen goede herinneringen. Het Hotel De Visscherij van logementhouder A. van Vel- zen, later hotel-restaurant Beijersbergen kreeg grote bekendheid. Niet alleen als restaurant, maar ook als café was Beijersbergen een begrip in Schiedam. Helaas moest er in 1964 de slopers hamer aan te pas komen. Er ontstond aldus een lege drie hoek. Na al die jaren is en blijft die driehoek ieeg. Er is wat gras en een watertje met een min of meer onbestemde loop vormt de rest. Het ter- reintje is al die jaren onge bruikt gebleven en niemand schijnt te weten wat de be stemming ervan zal zijn. Het ziet er naar uit dat het nog wel even in de huidige toestand zal worden gehand haafd. Sléchts op enkele afbeeldingen is nog te zien hoe de omge ving van 1 De Drie Kooren bloemen er vroeger moet hebben uitgezien. In het boekje „Schiedam in oude ansichten" van gemeente-ar chivaris drs. G. van der Eeijst komt een ansicht voor van rond de eeuwwisseling met daarop het hotel, de mo len en de omringende bebou wing, die vandaag op de te kening van Maarten Kemper voorkomt. In hetzelfde boekje zien we verder, dat bij de Vlaardin gerdijk het landelijk gedeel te van Schiedam begon. Geen bebouwing, geen brede verkeerswegen als de Nieu we Damlaan, slechts wei den. De Damlaan trok vele Schiedammers op hun vrije zondagmiddag, want toen was het nog ec'ht een lande lijk weggetje met het veld van Hermes als extra at tractie. Vlakbij het hotel was de Vlaardingsepoort, die rond I860 moest wijken voor het steeds drukker wordende verkeer. De tolboom bij het mm®»*'* hotel bleef, totdat omstreeks de eeuwwisseling ook dit in strument overbodig werd. Oude Schiedammers spraken over het kruispunt op onze tekening overigens nog lang van „bij de tolboom". Als de geschiedenis voor een juiste weergave heeft ge zorgd heeft het hotel vela roemrijke gasten geher bergd. Sara Burgerhart klaagde in een brief die zij in het hotel schreef over de luchtvervuiling van Schie dam. Aagje Deken had nu eens poolshoogte .moeten nemen. Ook moet eens een prins van Oranje in het hotel hebben gelogeerd. Vandaag zijn het dus nog slechts herinneringen die kunnen worden opgehaald van dit stukje oud Schiedam, hoewel de molen bewaard is gebleven. Als echter da „driehoek van Beijersber gen" straks ooit zal zijn vol gebouwd, zijn er gelukkig nog altijd de oude prenten waarbij gezegd kan worden: „Ja, zo was het toen. ADVERTENTIE Steve McQueen en Paul Burke in „The Thomas Crown Affair", Schiedam Van de stelling „een perfecte misdaad bestaat niet" ge looft iemand die deze week het Schiedamse Jassagetheater be zoekt en daar de uitstekende film „The Thomas Crown Affair" be kijkt niets meer. Daar blijkt dat de perfecte ma nier om een bankroof- te organi seren zonder dat iemand je iets „maken" kan is een ben de „vaklui" bij elkaar te orga niseren, die hun leider én el kaar niet kennen en die per te lefoon zo te dirigeren dat de zaak gesmeerd loopt. Dat doet namelijk Steve McQueen in de persoon van de miljonair Thomas Crown. Vanachter zijn wand-tot-.wand-bu- reau in de directiekamer van AFDELING VERKOOP: TEL, 26.37.05 Schiedam Doordat geen voor rang werd verleend, kwamen de fietser J. G. L. Fransen (16) en de automobilist H. H. K. (51) in Den Haag op de krui sing KethelstraatVellevest Noordvest met elkaar in bot sing. De fietser is met een ge broken sleutelbeen naar de Dr. NoletStichting gebracht, van waar hij na behandeling naar huis kon terugkeren. Schiedam De stalen laadboom van een vrachtwagen, die be stuurd door de 24-jarige M. J. op het Wilhelminaplein achter uit reed, kwam gisteren dooi de voorruit van een achteropko mende personenauto, bestuurd door mevr. J. M. B-V. (38). De bestuurster kwam met de schrik vrij. De werkgroep Gemeentepolitiek van D'66 zal geen steun ver lenen aan een college dat zal bestaan uit mevrouw Van Duijn Spruit en de heren Kloots, Mooi en Weeda. D'66geeft de voorkeur aan ren college met deheren Kloytz (PvdA), Van der Linden (KVP) en Weeda (PCG), aangevuld met een tweede PvdA-kandi- daat. Zou zo'n college er niet komen, dan zal de fractie var D'66 in de komende vier jaar door een constructieve opposi tie proberen haar programma uit te voeren. Dit staat in een verklaring naar aanleiding van de besprekingen over de verdeling van de wet- houdeerszetels na 1 september, van de Werkgroep Gemeente politiek van D'66. De verklaring houdt in dat, als de PvdA vasthoudt aan de kandi datuur van mevrouw Van Duijn, de samenwerking tussen PvdA en D'66 wordt verbroken. „In Vlaardingen is weer duidelijk gebleken, dat de bestaande gro te partijen zo zwak zijn, dat persoonlijke belangen program ma's en partijbeginselen ver drukken", zo staat in de ver klaring. Wat kan er, aldus D'66 terecht ko men van een samengaan van PvdA en PCG? Beide partijen willen hun programma uitvoe ren, maar die lijken nauwelijks op elkaar. De opstellers van de verklaring vragen zich bezorgd af of de schijnbare overeen stemming niet zal leiden tot een zelfde bestuursvacuüm als waarin Vlaardingen thans ver keert. Zij vragen zich ook af in hoeverre deze „politieke schijn constructie" de bedoeling is ge weest van de kiezer, die enkele weken geleden de moeite heeft genomen zijn stem uit te bren gen. Twee Rotterdammers en één Vlaardinger, cursisten van de Stichting De Duitse Taalkring te Rotterdam, hebben, uit han den van de consul-gen er hal van de Duitse bondsrepubliek, dr J. Koenig het Oberstufo-diplo- ma van het Goethe Instituut te München ontvangen. Het getuigschrift van de Taal kring werd aan 25 cursisten uit gereikt. De stichting De Duitse Taalkring te Rotterdam, orga niseert avondersussen Duits en doet dat in nauwe samenwer king met het Goethe Institut zur Pflege, deutsche Sprache und Ku'ltür im Ausland te München. een enorme onderneming diri geert hij zijn bende, waarvan de leden hem en elkaar niet kennen, omdat hij bij de „ken nismaking" achter felle schijn werpers verborgen bleef. De uitzonderlijke bankrover krijgt echter speurder Eddy; Malone (gespeeld door Paul Burke) en het parade paard van de speurdienst van. de verzekeringsmaatschappij va nde bank, die fraaie vrouwe lijke detectieve Vicky Anderson (Faye Dunaway) achter zich aan. Niemand krijgt echter de bewij zen in handen tegen Thomas Crown. Als Crown Vicky, die behalve detective al gauw. Crowns geliefde is, toever trouwt dat hij nog zo'n aardige bankoverval' in de zin heeft lijkt zijn lot echter bezegeld, zeker als Vicky naar de politie „over loopt". Crown is echter op nieuw iedereen te slim af. Dit uitstekende scénario werd ge schreven door Alan R. Trust man, praktiserend advocaat en firmant van eert respectabel advocatenkantoor in Boston. Dat het zo'n uitstekende film is; geworden is verder te danken aan het feit dat .dit scenario in handen kwam van de man die zo langzamerhand geldt als een van Hollywood's belangrijkste regisseurs: Norman Jewison, wiens film „In the heat of the: night" in 1967 vijf Oscars won, en die verder tekende voor gro-- te t.v.-produkties als de „Dan-: ny Kay show", de „Harrv 3e- lafonte show" en de Judy Gar land Show". Voor In the heat of the night" boekte, hij al veel succes met de film „The Rus sians are coming". Jewison maakt in „The Thomas Crown Affair" veelvuldig en uitstékend gebruik van de „multiple-image-techriiek: twee drie' of soms wel vier beelden tegelijk op één doelt, hetgeen de film op bepaalde momenten een enorme vaart geeft.' Een verfilming van een uitstekende story. I,.B. at 35 of 144.144, Pers NV. Stationstraat. erhmen. ar. zondag 2 uur, a.i, >nheyt; trapobjec- r; schilderijen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3