20-jarige doelman van Spijkenisse naar Fortuna Fortuna toch naar Roda J C Omnium I 'ÜE fi i iSPOBTl Laatste kans voor „Holy Mager cricket- programma in komende weekeinde 5 Duiven B-elftallen SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 26 JUNI 1970 Vlaardingen Voor Hiddo Reys, de vierde amateur in de rij van prominenten naar de tweede divisieclub Fortuna is de „overgang" groot geweest. Maar uiteindelijk, na rijp overleg met zijn ouders, de knoop doorgehakt in het vertrouwen dat hij, de 20-jarige doelman van zaterdag tweedeklasser Spijke nisse, onder nieuwe oefenmeester Piet de Wolf een gedegen opleiding zal krijgen. Samen met Vlaardinger Ronnie de Vette en met Wateringse Adrie Reygersberg, „spits" van derdeklasser VELO, zal het trio dezer dagen het contract bij Fortuna gaan bekrachtigen met een handtekening. GOED SEIZOEN 99 CONCURRENTIE WAARNEMER FELLE INZET door Bas van Bochove 0 x Kis» Hiddo Keys W33^l sprong naar liet betaalde voetba Een moeilijke stap voor sympa thieke Hiddo? „Ach, ik wil al geruime tijd naar het betaalde voetbal, maar wanneer je er dan plotseling voor komt te staan, deins je in eerste instan tie toch even terug. Je bent het „best" gewend bij Spijkenisse. Op een haar na hebben we de boot naar de nieuwe eerste klas gemist, maar de stemming is er voluit ingebleven en dan denk je daar weer aan". Vanaf zijn negende jaar is Hiddo aan Spijkenisse verknocht, net zoals eerder Eddie Verweel, die acht jaar geleden naar Vlaar dingen kwam. Vanzelfsprekend als pupil begonnen, in de latere juniorentijd een felle strijd in doel uitgevochten met naaste concurrenten, kwam de 20-jari- ge doelman toch al gauw na zijn juniorentijd in aanmerking voor een vaste plaats in doel. Behoudens enkele strubbelin gen staat hij nu anderhalf jaar onder de lat. „De jongens zullen er van opkij ken, dat ik wegga. Dat weet ik zeker. Vooral omdat er, naar mijn bescheiden mening, geen directe opvolger is". Hiddo Vlaardingen Voor het komende weekeinde is de ontmoeting van de Vlaardingse honkbalclub Holy tegen THB van groot be lang. De Haanlemmers bezitten reeds vier winstpunten, terwijl Holy nog niets heeft en het Rot terdamse Libano-n twee punten bezit. Wil Holy aansluiting krijgen en degradatie ontlopen, dan zullen de zaken zondagmiddag aan de Zwaluwenlaan fervent moeten worde n aangepakt. De wed strijd begint om twee uur. De reserves van Holy, die nog steeds ongeslagen zijn, ontvan gen in de morgenuren (10 uur) DRZ 2 uit Schiedam. De Holy- jeugd komt zaterdagmiddag aan de beurt: Holy BriThe Hawks Brl, 14 uur; Holy A 2 DHS A 2, 10 uur. Vlaardingen/Schiedam Vlaar dinger Adr. Pronk heeft met zijn duiven in een internationa le vlucht een fraaie prestatie geleverd. In een nationaal con cours, vanuit Sint Vincent, waaraan 10.000 duiven deelna men, hebben de zes duiven van de Vlaardinger zich alle weten te rangschikken binnen de vast gestelde tijd. Dit jaarlijkse duivensportgebeu- ren sta-at dn ©en grote belang stelling. Het is de bekende prijskamp uit dit Franse dorp je, aan de voet van de Pyre neeën dat ieder jaar grote aan dacht trekt. Dit keer moest worden gevlogen onder warme weersomstandigheden afgewis seld met plaatselijke mistban ken. De lossing van de duiven moest er zelfs een dag voor worden uitgesteld. Het con cours was uitgeschreven door de Koninklijk erkende Con courscommissie Eindhoven. De heer Adr. Pronk is met zijn duiven lid van de Schiedamse vereniging „De Vrijheid". Reys heeft bij Spijkenisse, z'n eerste volle jaar, een goed sei zoen achter de rug. Derby's te gen het Pernisser DOTO span den daarbij de kroon. „Thuis verloren we, maar uit haalden we er een gelijk spel uit. Ik had een achterhoede waarvan je op aan kon. Jongens als Nico Hok- ke en Reyer van Kralingen: trainen kwamen ze niet veel, maar zaterdags gaven ze zich volledig en dan was er geen houden aan. In 22 wedstrijden heb ik 20 doelpunten moeten doorlaten, maar de grootste post ligt in de laatste ontmoe tingen, met enkele hoge se ries". Voor Fortuna,' dat enkele jaren geleden eens een aanbod van Hiddo had ontvangen, zonder meer reden aan te nemen dat de jonge - Reys uit het goede hout is gesneden. Het was ook wei nodig om na vertrokken Leen Barth een nieuwe doel man te nemen. De keus was overigens wel groot, want in eerste instantie kwam daarvoor Paul de Jong van Woerden in aanmerking. Fatale fouten in oefenwedstrijden tegen De Musschen en het Ned. Zater dagteam haalden hem uit de selectie, waarna het oog viel op Hiddo Reys. Een tijd geleden had hij al eens, met een Vlaardingse selectie tegen ADO meegedaan en ver der had hij kort geleden nog het doel van Spijkenisse verde digd tegen Fortuna, in een oe fenduel „Mogelijk is dat de oor zaak geweest dat ik ,,,goed" gewogen ben", concludeert hij. In laatste instantie had Fortuna ook nog gedacht aan doelman Vermunt van Neptunus, die be kendheid heeft bij de UEFA- jeugd, maar de zaak Hiddo Reys heeft toch de doorslag ge geven. 'n Beetje een vreemd gevoel, maar toch vol goede moed, heeft Hiddo zijn concurrentie strijd tegen Peter Eykelcn- boom aangenomen. Een strijd op het scherpst van de snede, dat staat zonder meer vast. Hiddo zeif: „Ik zal er van alles aan doen om mij volledig waar te maken". Die mogelijkheid zal de jeugdige Spijkenisscr wellicht al vroeg krijgen in dc drukke oefenperiode. Duels te gen ADO, Sparta, SVV en mo gelijk Feijenoord zijn regel rechte vuurproeven. Hiddo Reys in het Spijlcenisser doei in actie. Vlaardingen Het B-elftal van het Vlaardingse Fortuna zal noodge. dwongen zijn laatste wedstrijd tegen Roda JC op „Kaalheide" jn Kerkradc moeten spelen. De Limburgers, die vorige week mfl maar liefst 50 van ZFC wonnen, hebben nog altijd de kans om te promoveren na Haarlem, dat reeds kampioen is. De Limburgers zouden dan eerst Fortuna met maar liefst 80 moeten verslaan om zeker te zijn van promotie naar de reserve eerste divisie. In j0. der geval zal het doclgemiddelde de beslissing geven. Helmond Sport cn Roda JC zijn de twee clubs- die voor promotic in aanmer. king konten. Dat de Limburgers fel gebrand zijn op promotie blijkt wel uit het feit dat zij afgelopen zater dag met maar liefst 50 van ZFC hebben gewonnen. Doel punten kwamen daarbij van Schönwalder (2x), Brassé (2x) en Spronck (lx). Voor Fortuna evenwel een moeilijk te verte ren zaak omdat het duel voor de Vlaardingers van geen enkel belang zeker een bom duiten aan reisgeld gaat kosten. En in tweede instantie zullen de roodgelen een team binnen de lijnen gaan brengen, dat zeker op vele plaatsen zal afwijken van de officiële B-formatie. Spelers zijn al met vakantie en naast het trio Joppe, Visser en Hoogenboord, die naar Vlaar dingen gaan, mist Fortuna ook nog Janse en Van Oudheusden, die niet meer voor een contract in aanmerking willen komen. In ieder geval heeft Helmond Sport al aan de KNVB ge vraagd een waarnemer naar dit duel te- sturen, opdat Fortu na niet met een „verzwakt" team naar Kaalheide komt. Secretaris Jan van Dis: ,,'t Is ge woon een lachertje, want er is niets aan te veranderen. Wij kunnen eenvoudig geen sterk elftal meer op de been brengen, al zullen we het wel zo accepts, bel mogelijk maken. Maar ]lei i$ vrijwel zeker dat er spelers uit het derde elftal bij komen" Vlaardingen Een omnium op de Utrechtse wielerbaan is nog al succesvol verlopen voor de Vlaardingse renners van „De Coureur", Nico Moerman en Peter de Pagter. Zij eindigden resp. op de eerste en derde plaats. Het programma voor de vakan tieweken, wat betreft de Vlaar dingse renners is: 26 juli, in Vlaardingen met start om 8.30 uur; 2 augustus bij Excelsior in Nieuwerkerk a.d. IJssel om 10 uur; op 9 augustus bij Excel sior in Nieuwerkerk a.d. IJssel om 10 uur. Schiedam In verband met de wedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Hampstead C.C. op het terrein van V.O.C. aan de Kleiweg, is het competitiepro. gramma vrij klein. Van de Schiedamse standaardteams verschijnt alleen Hermes DVS aan de wickets en wel tegen De Krekels. Drie weken geleden waren de Hagenaars de gast op Harga en wonnen toen van een ongeïnspireerd en mentaal zwak Hermes. Sindsdien is er bij Hermes het een en ander veranderd. Tegen Excelsior en Sparta werd een verdienstelijke draw bereikt en warén de bo- mispunten bovendien voor onze stadgenoten. Zoals bekend is De Krekels geen bijster attrac tief elftal. Het steunt voorna melijk op de ervaring en klasse van batsman Colson en de bow lers Walter Brand en Bubi Po- totsky. De afgelopen weken zwoegden de Hagenaars zich naar totalen van 77 en 106. Wij geloven dan ook dat Hermes een goede kans maakt om hier een draw uit te slepen met bo- nuspunt. Een overwinning op De Krekels zou Excelsior in de kaart spelen en bovendien eet! revanche zijn voor de destijds grote nederlaag. I-I. van Lingcn De 20-jarige tandtechniker, die eerstdaags in militaire dienst moet, hoopt evenwel dicht bij Vlaai-dingen te komen liggen om toch regelmatig te kunnen trainen. Hiddo Reys, typisch een jongen die veel werk ver langt. „Dan groei ik", is zijn antwpord. „Bepaald niet zoals een Eddy Treytel, die op de enkele ballen, die hij krijgt, on betrouwbaar is. Ik hou van een felle inzet, net zoals ik bij Spij kenisse gewend ben geweest. Vooral in het afgelopen seizoen, toen iedereen vocht voor een plaats bij de eerste vier". Naast Hiddo Reys is Adrie Rey gersberg van VELO aangetrok ken. Een 25-jarige Wateringer, die samen met Aad Zwinkels in de „spits" bij VELO doelpun ten bij de vleet heeft gemaakt. Halverwege kreeg evenwel de Wateringse formatie een terug slag en dat heeft de titel ge kost. Laten clubs heden Schiedam Het gaat blijkbaar de voetbalbestuurders nog lang niet vervelen om op recepties van een zustervereniging aanwezig te zijn. Gisteravond, op dc receptie van het 50-jarige Demos, waren ze er weer allemaal. Demos had, voor de verandering, de receptie vastgesteld op een avond midden in de week, zodat de bestuurders en de autoriteiten niet weer gebruik hoefden te maken van hun vrije zaterdagmiddag. Het ging cr echter ook op deze avond bijzon der gezellig aan toe in café De Spil waar het bestuur van Demos weer vele gelukwensen in ontvangst kon nemen. De wethouder van sportzaken, mevrouw Verweij-De Graaff, sprak als eerste. „Vóór mijn vakantie tijdens mijn vakantie en nu na mijn vakatiee gaan de recepties van jubilerende voet balverenigingen rustig door. Nu bent u aan de beurt". Mevrouw Verweij greep even terug fn de geschiedenis van Demos en van al die verenigingen die in die tijd zijn ontstaan. „Toen was het de gewoonte dat zo'n ver eniging zelf een veld moest aanleggen. Nu wordt het voor u gedaan. Straks krijgt u er zelfs een eigen verenigingsgebouw bij. Ik heb me laten vertellen, dat het een mooi geheel wordt. Hoop er eens snel een kijkje te mogen nemen". Jan Bijloo, voorzitter van de RVB, memoreerde dat aan De mos een hele geschiedenis zit. „Vijftig jaar Demos is niet al leen vijftig jaar van vreugde maar ook vijftig jaar van zor gen. Ik vraag me echter af waar het in de toekomst naar tpe moet als ik zie dat u slechts één veld bezit. Het gemeentebe stuur moet hét mij niet euvel duiden, maar als voorzitter van een grote sportorganisatie, blijf ik erop hameren, dat we de jeugd de ruimte moeten geven hun sport te beoefenen. Sport is nog steeds een onderdeel van de opvoeding van de jeugd". De bondsvlag van de RVB. werd op verzoek van de heer Bijloo aan het bestuur van Demos overhandigd door de scheiden de ambtenaar van sportzaken, de heer J. C. Bronneman en zijn opvolger, de heer J. A. A. van der Linden. Ad van der Horst, voorzitter van Martinit sprak de wens uit, dat Demos weer snel terug mag zijn in de KNVB. „Wij van Martinit voe len ons een beetje verwant aan jullie. Ook wij hebben een enorm gebrek aan spêelruim- te". Toon Hardeman bracht een saluut aan de secretaris- penningmeester van Demos, de heer Kockx. „Ik weet wat die man nu doormaakt. Ik heb het zelf mogen ondervinden als je zo lang meeloopt". De heer W. Groenhorst, voorzit ter van Demos, had voor alle sprekers een woord van dank. „Wij zien elkaar de laatste we ken regelmatig op eikaars re cepties. Laten wij nu ook el kaar eens wat meer zien als we in moeilijkheden zitten. Ik zou graag zien dat de sportraadver gaderingen openbaar werden. Dat we van eikaars moeilijkhe den op de hoogte zijn en elkaar kunnen helpen. Daar kunnen alle verenigingen dan wat van opsteken". Ook voor Demos was cr een vlag van dc RVB. „Blijft u zitten'zei wethouder Verweij. ,Gaat u nu maar weer eens staan", merkte de volgende spreker, Jan Bijloo, op. hiedam Bijdorp avond ir lïijkgebc de Schil malige l eziekenl n de av< ind al dc ledei louden. heer 'oorzitte ging Biji een tekc dat was iet bou\- bouw in: jezuiver gift van na, die iihg hee die hem den voo aangebo een overeen; de expli er kon s geschaft stoelen, achter waar te bet wijk heer X meedele enkele 1 voerd rr speeltui: al vruc pen. an het e straat, een zar T'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4