en badpakken bij afdeling gevonden voorwerpen Bouw van wijk- ;ebouw Bijdorp vordert gestaag Hoogstraat vanaf maandag afgesloten Drukte door handdoeken Groen van Prinstererschool voorgoed dicht BON cricket- sinma lende inde Singel wordt minstens één dag afgesloten nomntiAMSCHHiEiwsaiAPa-. Ki .a ar voon nr. tfrugreiSs r.1 Ik- wil dé Schiedamsche 'Courant -h fctt EOtterflaaiJQö. Nieuwsblad 14 dagen gratis op 'proef. I Ik' geef mij .op -als kwartaalabonnae. J 'Naam:. j -Slaat» doorhalen -wat niet wordt gewénst* EIGEN GOEDDUNKEN TAKENVERDELING Ds- J. W. Zimmerman neemt beroep aan naar IJsselsteijn SCHJWAMscue JUNI 1970 teidag 27 juni 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23833 Probeer deze unieke combinatie «ens;&rati»; •veertien dagen. Vul onderstaandé ..strook:.,.in'. doe hem in een -envelop en'stuur deze on'gW Irankeerd naar: Rotterdamsch' 'Nieuwsblad, antwoordnummer 834,, Rotterdam. Adres: I m -aaornaienwas met worut geweusu Schiedam Het warme weer is niet alleen van invloed op voor de hand liggende zaken als ijs- en frisdrankomzetten, maar ook op dat van de gevonden voorwerpen. De drukke .win kel" van de portier van het po litiebureau heeft in deze dagen een drukke aavnoer van hand doeken. zwembroeken en -pak ken. En dat terwijl ook de zwembaden zich liicr reeds mee bezig houden. Ze bewaren de goederen en publiceren lij sten van wat er gevonden is. Dat het publiek de gang naar het politiebureau nogal gemakke lijk maakt, blijkt uit het feit dat ongeveer tachtig procent van de aangegeven goederen ook wordt afgehaald. Alleen bij de sleutels ligt dit beduidend la ger. Men vindt het kennelijk gemakkelijker om een sleutel te laten namaken, dan dat men informeert of hij gevonden is. Het systeem van de politie om de echte eigenaar eigen goederen terug te geven, is redelijk goed sluitend. Er wordt gepubliceerd wat er gevonden is. Wie ernaar komt vragen, moet een duide lijke omschrijving geven van wat hij of zij mist, anders klopt het niet met de vele kenmerken die op lijsten zijn ingevuld. De inhoud van een portemonnee wordt duidelijk omschreven. Jasjes en handschoenen leve ren ook'niet-al teveel moeilijk heden op, evenmin als het dood-enkele kunstgebit dat ge vonden wordt. Als het past, kan het niet missen. Kleine voorwerpen worden bij de politie bewaard. Waardevolle dingen worden veelal bij de vinder thuis gelaten. Daar be staan geen voorschriften voor. Elk politiekorps doet het naar eigen goeddunken. En in Schie dam wordt dit goeddunken voor een groot deel bepaald door het gebrek aan bergruimte dat de portier heeft. Hem staan slechts enkele kasten met do zen ter beschikking. Er wordt dan ook nogal vaak „geruimd". Er worden geen veilingen ge houden. Kledingstukken gaan naar liefdadigheidsinstellingen. Het zijn allemaal handelingen die reeds jaar in jaar uit hun gewone gangetje gaan. Slechts de totaalcijfers over een lange re periode, maken deze dienst verlening spectaculair. Dit jaar werden er reeds 1000 etuis met sleutels gevonden, 2000 linker- of rechter schoe nen, 50 zwembroeken of -pak ken. 80 autopeds, 50 driewie- lertjes, 125 portemonnees, 30 horloges en armbandjes, 120 brillen, waaronder zonnebril len. Het aantal gevonden hon den en katten beliep de 120. Eenmaal werd er een kunst been gevonden, kennelijk door jongelui uit een vuilnisbak van een ziekenhuis gehaald. Het publiek dat maar al te vaak iets wil doen als dank voor het terugkrijgen van goederen, wordt naa re^n blindenbusje verwezen. Op zeven verschillende plaatsen in de binnenstad ver schenen vrijdag marktkraampjes, waarin bloemsier- kunstenaars demonstraties verzorgden om het publiek de beginselen van het bloemschikken duidelijk te ma ken en om informatie te geven over juiste verzorging van bloemen en planten. Ook al door het fraaie vveet bestond voor deze demonstraties veel belangstelling; zij worden ook zaterdag gegeven. an", merkte '1° jrtuna zal noodge. ip „Kaalheide" jf, vorige week mC( tijd de kans om tc s. De Limburgers moeten verslaan irste divisie. In jf. geven. Helmond jmotie in aaniricr. et wel zo accepta- maken. Maar het ;er dat er spelers elftal bij komen" gijpend tekort aan predikanten in jervormde gemeente i verband met de ii het Nederlands lampstead C.C, an V.O.C. aan de iet competitiepro. j klein. Van de standaardteams een Hermes DVS ;s en wel tegen De e weken geleden jenaars de gast op men toen van een d en mentaal Sindsdien is er iet een en ander egen Excelsior en ien verdienstelijke en waren de bo vendien voor onze Zoals bekend is een bijster attrac- et steunt voorna- ervaring en klasse Colson en de bow- •rand en Bubi Po- afgelopen weken Hagenaars zich nan 77 en 10(3. Wij ook dat Hermes ns maakt om bier te slepen met bo- i overwinning op ju Excelsior in de en bovendien eö| voor de destijds ig- II. van Lingcn Schiedam Een nijpend tekort aan predikanten zal tot een herindeling moeten leiden van de wijkgemeentes van de her vormde gemeente van Schiedam. Blijkens een verslag uit De Zondagsbode heeft de Centrale Kerkeraad van de hervormde gemeente besloten, zo nodig de wijkgemeenten ingrijpend te wijzigen door combinatie of herindeling. Ook is voorgesteld de jeugdpredikantsplaats op te heffen om in een vacature te kunnen voorzien. De toekomst van de her vormde gemeente lijkt wat de vacatures betreft nogal zorge lijk: van de vijf predikanten hebben er al twee een beroep aangenomen en heeft één een beroep in overweging. In feite zouden in Schiedam zeven hervormde predikantsplaatsen be zet moeten zijn: zes wijkpredikanten en één jeugdpredikant. Er zijn vacatures in de wijkgemeenten 1, IV cn straks ook in de wijk- gemeentenX. Als ds. J. G. Jansen het op hem uitgebrachte beroep aanneemt, zit ook wijkgemeente V zonder predikant. Door liet ver trek van ds. A. Ie Coq naar De Bilt is er straks ok een plaats vrij voor een jeugdpredikant. :hiedam De wjjkvereniging Bijdorp vergaderde gister avond in het in opbouw zijnde ivijkgebouwtje aan het eind van de Schietbaanstraat. De voor malige barak van het Gemeen teziekenhuis is door veel werk in de avonduren en in het week eind al zover gereed dat men de ledenvergadering hier kon houden. heer W. H. van Gisteren, voorzitter van de wijkvereni- ging Bijdorp, kon meedelen dat een tekort van honderd gulden dat was ontstaan in de kas van het bouwfonds voor het wijkge- bouw inmiddels weer was aan gezuiverd, mede dank zij een gift van burgemeester Roelfse- raa, die 500 gulden ter beschik king heeft gesteld uit de gelden die hem bij speciale gelegenhe den voor goede doelen werden aangeboden. et een brouwerij is inmiddels overeenstemming bereikt over de exploitatie van de kantine, er kon serviesgoed worden aan geschaft, evenals tafeltjes en stoelen, kortom, er wordt vaart achter gezet om het streven waar te maken in september het wijkcentrum te openen. e heer Van Gisteren kon verder meedelen dat besprekingen die enkele bestuursleden hebben ge voerd met de gemeente over de speeltuin bij het wijkcentrum al vruchten hebben afgewor pen. afi het eind van de Schietbaan straat, naast de barak, zullen een zandbak, schommels, een wip, en een „doolhof" van be tonnen buizen komen voor de jeugd van de wijk, en mis schien, als de financiën dat toe laten, een klimtoren. Rond het terreintje zal de plant soenendienst rozenstruiken aanleggen, er komt een pad naar het wijkgebouw en de Schietbaanstraat en Spoorbaan straat zullen ongeveer ander halve meter worden doorge trokken, waardoor een betere scheiding zal ontstaan tussen speelterrein en straat. Het ledental van dg wijkvereni- ging Bijdorp stijgt nog steeds. Op dit moment heeft de vereni ging 160 leden. De bouw van de barak wordt helemaal uit het bouwfonds betaald, zo verze kerde voorzitter Van Gisteren, dus uit de gelden van de ver schillende acties. De contribu tie die de leden maandelijks be talen wordt helemaal voor de andere activiteiten van de ver eniging gereserveerd. Kortom, alom tevredenheid over de vordering van de bouw van het eigen wijkcentrum. Alleen beraden bestuur en leden van de vereniging zich nog over een naam voor het gebouw. Tijdens de vergadering kwamen wel enkele suggesties naar voren, maar een beslissing is nog niet genomen. De suggesties va rieerden van „Het Zweetdrup peltje", met het oog op het vele werk dat voor het gebouw wordt en werd verzet tot eenvoudig maar duidelijk „Wijkcentrum Bijdorp". Met het nemen van een definitief besluit wordt nog even ge wacht, want eerst moeten be slissingen worden genomen over de functionele taakverde ling van de predikanten. In de Opstandingskerk zullen volgend jaar geen avonddiensten meer worden gehouden. Ook in het aantal predikbeurten dat des avonds om 5 uur in de Grote kerk wordt gehouden komt eni ge wijziging. In de vergadering van de Centra le Kerkeraad is verder gespro ken over het werk van de zoge naamde Plancommissie, een commmissie die zich bezig heeft gehouden met de toekom stige structuur van de Schie- damse hervormde gemeente. Vooral de takenverdeling van de predikanten bleek een heet hangijzer bij het bestuderen van dit probleem. De commissie had over allerlei problemen een rapport opgesteld, dat door de Centrale Kerkeraad is aan vaard. Alleen een voorstel over de taakverdeling en een beleids orgaan werd voor nadere be studering terugverwezen naar de plancommissie. Belangstellende gemeenteleden hadden inspraak tijdens de ver gadering van de Centrale Ker keraad. De plancommissie zal samen met de predikanten een nieuw voorstel maken over ■taakverdeling en beleidsor gaan. De hervormde gemeente van Schiedam is door het vertrek van een aantal predikanten in een moeilijk parket komen te zitten. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat straks slechts twee predikanten zich met de pastorale zorg zullen bezighou den. Enkele jaren geleden wa ren er nog zeven predikanten. Schiedam In verband met as- falteringswerkzaamheden zal de Singel vanaf de Emmastraat tot de Overschiesestraat maan dag, of indien het weer dit noodzakelijk maakt op een an der tijdstip, voor het verkeer worden afgesloten. De werkzaamheden zijn dermate uitgebreid dat met minimaal één dag volledige afsluiting re kening moet worden gehouden. Schiedam De predikant van de hervormde wijkgemeente 2, ds. j. W. Zirti-merman, heeft een beroep aangenomen naar de buitengewone wijkgemeente in wording van de hervormde ge meente van IJsselsteijn (Utrecht). Ds. A. Ie Coq, jeugd predikant van de hervormde gemeente, heeft een beroep aangenomen naar De Bilt. Ds. J. G. Jansen heeft een beroep naar de hervormde gemeente van Naaldwijk (buitengewone wijkgemeente in wording) in overweging. Schiedam Maandag wordt de Hoogstraat, van de Koemarkt tot aan de Appelmarkt, voor het verkeer afgesloten. Dan wordt namelijk begonnen met de aanleg van sierbestrating in dat gedeelte van de Hoogstraat, naar het voorbeeld van het ge deelte tussen Koemarkt en Broersveld. Inlichtingen over de werkzaam heden aan de Hoogstraat zijn te verkrijgen bij de afdeling Be stratingen, Hoofdstraat 4, tele foon 267940 van 12.00 tot 13.30 uur. Schiedam Voor de 66 leerlingen van de Groen van Prinsterer school aan de Singel was het gisteren niet alleen de laatste dag van het schooljaar maar tevens voorgoed de laatste dag op deze school. In verband met de voortdurende daling van het aantal leerlingen, die met name de laatste jaren sterk heeft doorgezet, heeft men de school moeten sluiten. De leerlingen worden verdeeld over diverse andere scholen in Schiedam. De sluiting is overigens niet plotseling gekomen, maar lag al lang voor de hand, zodat vele leerlingen al eerder naar een andere school zijn gegaan. De drie leerkrachten van de school (elk had twee klassen onder zijn of haar hoede) hebben allen reeds een andere werkkring gevonden, wat gezien het tekort aan onderwijzend personeel niet moeilijk was. .Oe voornaamste oorzaak van de daling van het aantal Ièeriingen is de ontvolking van de binnenstad en de bouw van de nieuwe buiten wijken. Je Groen van Prinstererschool werd op 29 juni 1908 opgericht. Ook de Comeniusschool, eveneens aan de Singel, kamt reeds jaren met een tekort aan leerlingen, waardoor er nog slechts enkele klassen over zijn gebleven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1