BURGERLIJKE STAND GEMEENTELIJKE MENSTEN KAMPEN MET TEKORT AAN RUIMTE Kamer van Koophandel vraagt wets ontwerp bestuur Rijnmondgebied In Rijnmond op 1 iuni 13.699 woningen in aanbouw Aanrijdingen Doorzetter Nico Moerman wint clubontmoeting Fietsen gestolen Diefstal uit auto In brief aan Tweede Kamer: - - -•- xJ gemcente-sec 0 Do noodkazerne van dc brandweer. 0 Gemeentereiniging. Veiligheid voor alles. Ik pak de trein", redeneerde m'n buur man, die om vijf uur in de na middag ten huize van een hoog leraar in Wassenaar moest zijn voor het afleggen van een exa men. Hij parkeerde z'n niet zo gloed nieuwe autootje voor het station in Dordrecht, kocht een kaartje- en stelde zich op het perron op, in afwachting van de trein. Er zou echter voorlopig geen trein komen. Ongeveer twintig minuten vertraging"meldde de luidspreker zakelijk. ,,Dus toch de auto", mompelde de man en hij voegde de daad bij het woord. Na een vlotte start ging hij wel gemoed richting Den Haag, maar toen ergens tussen Schie dam en Delft de motor ver dacht begon te sputteren, zakte de moed hem toch wel oen beetje in de schoenen. Een blik onder de motorkap leerde hem, dat er iets mis was met een bougie. ,,Dan maar op één poot verder", besliste hij, denkend in onvervalste coureurstermen. t Ging wel niet zo snel als in fei te gewenst was, maar hij reed in elk geval en een snelle bere kening leerde, dat hij op die manier nog net op tijd bij de prof onder het mes zou kunnen. 't Was een misrekening. Pak weg vier kilometer voor het einddoel gaf de motor nog een paar laatste snikjes en toen was het definitief bekeken. Er was geen beweging meer in te krijgen. Dat kon ook moeilijk, zo bleek buurman even later, want er zat geen druppel benzine meer in de tank. Lopen", besliste hij en dat heeft hij gedaan. Slechts tien minuten te laat stond hij hijgend op de stoep van z'n examinator. Een doorzetter, mag ik wel zeg gen. En de moraal van dit ver haal: ijver wordt beloond. Hij is geslaagd. GIJ o. Schiedam/Vlaardingen Op 1 juni waren in Schiedam 480 wo ningwetwoningen in aanbouw, in Vlaardingen 784 en in Maas sluis 262. In totaal waren in de 23 gemeenten van het Rijn mondgebied 13.699 woningen in aanbouw, waarvan 7131 woning wetwoningen, 5712 gesubsi dieerde particuliere woningen en 856 ongesubsidieerde wonin gen. In de maand mei van dit jaar kwamen in het Rijnmondgebied 693 woningen gereed, waarvan 298 woningwet-, 370 gesubsi dieerde en 25 ongesubsidieerde woningen. In mei werd begonnen met de bouw van 589 woningen, name lijk 194 woningwet- 370 gesubsi dieerde en 25 ongesubsidieerde woningen. Drievierde deel van de in aan bouw zijnde woningwetwonin gen, evenals de in aanbouw zijnde gesubsidieerde particu liere huurwoningen met een maandhuur beneden 210 gulden is bestemd voor houders van een legitimatiebewijs woning zoekende in Rijnmond". Ter vergelijking de cijfers van de maand mei van het vorige jaar: Toen kwamen in Rijn mond 879 woningen gereed, be gonnen werd met de bouw van 898 woningen en op 1 juni 1969 waren in aanbouw 14.988 wonin gen. Ten opzichte: van dezelfde periode van het vorig jaar is er dus een daling te constateren in de woningbouwactiviteit in het Rijnmondgebied. Vlaardingen Nico Moerman heeft de clubontmoeting tussen De Coureur, Feijenoord, Schie dam en een Noorse vereniging uit Toensberg gewonnen. On danks het feit dat hij halfweg een lekke band kreeg, was Nico Moerman duidelijk de sterkste van deze attraktieve amateur- koers. Hij won na een massa spurt. De verdere uitslag is: 2. Rob Bals, Schiedam, 3. Verbeek Feijenoord, 4. Peter Onck De Coureur, 6. Thijssen Feijen oord, 7. Rulson Noorwegen, 8 Marthensen Noorwegen. De uitslagen bij de jeugdrenners: 8- en 9-jarigen: 1. P. Balvers. 2. B. Gardenier, 3. A. Vuster, 4. Frering, 5, Balneger, 6. D. Broekhuizen, 7. M. Gardenier. 10- en 11-jarigen: 1. F. Ketelaar, 2. R. Meeldijk, 3. F. Bregar, 4. R. Heyster, 5. J. Meyer, 6. A. Asten, 7. J. Zagwijn, 8. M. van Maurik. 12- en 13-jarigen: 1. J. Torrege, 2. E. Gurderson, 3. B. Johnson, 4. A. Moerman. 5. J. June, 6. L. Otte, 7. D. Baks. Hoek v. Holland - Op de Tasman- weg in Hoek van Holland trapte de 22-jarige J. v.d. G. op het gaspedaal inplaats van op de rem van zijn auto. De wagen botste daardoor op de wagen van de 60-jarige J. R.; beide auto's kregen schade. Op de Strandweg botsten de auto's van de 21-jarige Amerikaan J. P. H en van de 20-jarige D. de H. uit Hoek van Holland op el kaar. Ook hier was alleen scha de. Dp motorrijder W. K. uit Hoorn reed op de Dirk van den Burgweg tegen de auto van G. van O. uit Rotterdam. Auto en motor werden beschadigd. Hoek van Holland Jeugdige in woners van Hoek van Holland deden bij de politie aangifte van diefstal van resp. een jon gensfiets en een meisjesfiets. Geboren: Thomas H. z.v. H. J. van der Boon en E. Poot; Mi randa L. M. d.v. M. Schaap en L. M. Mollers; Bernadette M. T. d.v. J. B. H. Stevens en T. M. H. Welting; Imre B. z.v. B. P. Ozephius en W. C. de Groot; Wouter z.v. I. de Jongh en J. Frenaij; Robert P. z.v. N. P. van den Berg en R. van Eldik; Jacobus B. z.v. J. B. Resoort en A. Groenendijk; Marcus J. H. z.v. J. W. H. Verheijen en C. J. R. M. Veldboer; Maartje J. C. d.v. J. Ram en C. van Win gerden; Mireille d.v. A. Kooij- rnan en E. B. Vos; Marit M. d.v. G. Brendel en M. C. van Es; Debby A. M. d.v. G .Rei- chard en A. M. M. de Ruiter; Geetruida G. d.v. J. H. Bosman en H. Wieske; Ronnie-Gerard z.v. G. C. Schuurmans en P. M. C. Zappeij; Johanna M. M. d.v. J. P. Kleef en M. M. Kustner; Angelique d.v. J. Slootweg en C. G. Staal; Johannes P. z.v. G. van de Belt en Ji A. Doejaaren; Cornelis A. z.v. C. A. Jongste en J. J. Haasnoot; René z.v. P. M. J. A. van der Aa en G. Kö- nemann; Marguerite L. d.v. P. M. Bruijning en M. S. I. de Mol van Otterloo; Marco z.v. J. 't Hart en A. Kraaijveld; Ivar z.v. A. M. Hanaseth en T. L. Pessy. Overleden: J. van der Boor, 46 jaar; N. Stuurman, 81 jr; J. J. Rodenburg, 82 jr; J. L. Bou- quiet, 51 jr; A. E. Jeup, 85 jr. wed. P. W. Seijkens; H. Huis- kes, 46 jr. Hoek van Holland Uit de auto van de Engelsman P. J. P, die op de Helmweg in Hoek van Holland geparkeerd stond, wer den een herenhorloge, een handtas met kleding en wat klein geld gestolen. De diefstal gebeurde op klaarlichte dag. 0 Gemeentewerken aan de Korte Haven. Schiedam De gemeentelijke diensten kampen reeds jaren met een groot gebrek aan ruimte. Eerder deze week besteed den wij aandacht aan de precaire situatie waarin het ge meente-archief zich bevindt, maar deze dienst staat niet al leen! De wijze waarop gemeentereiniging, de gemeentese cretarie, gemeentewerken, de brandweer zijn gehuisvest beantwoordt bepaald niet aan de eisen die er tegenwoordig redelijkerwijs aan moeten kunnen worden gesteld. De afdelingen van de gemeentesecretarie zjjn verspreid door dc binnenstad ondergebracht. Voordien waren zij ook al ver spreid gevestigd in panden aan de Nieuwstraat en aan het Oude Kerkhof, maar nu is er door het in gebruik nemen van de voormalige rijkshoge burgerschool aan de Overschie- schestraat nieuwe ruimte geschapen. De afdeling bevolking c.a. heeft de nieuwe vestiging betrokken, die enigszins aan de moderne eisen beantwoordt. De afdelin gen Openbare Werken en Interne Zaken zullen moeten ver huizen, nu de barakken waarin zij zitten in gebruik worden genomen door de l.e.a.o.-school aan het Oude Kerkhof, die in het kader van verbouwingsplannen de barakken broodnodig heeft voor het onderbrengen van de leerlingen. De afdeling lAgemene Zaken, Kabinet en Voorlichting, verhuist vrijdag van de Nieuwstraat naar het stadhuis aan de Grote Markt. Maandag zullen de afdelingen Interne Zaken en Open bare Werken uit het barakkencomple zijn vertrokken. De af deling belastingen, die nu in het stadhuis is gevestigd, zal dan de ruimte innemen die de afdeling uBrgerljjke Stand tot voor kort bezette. Ook het pand aan de Korte Haven waarin de iDenst Gemeente werken is gevestigd is verre van ideaal voor een zo omvang rijke dienst; Op een betere behuizing voor de gemeentelijke vervoers-, rei- ningings-, ontsmettings- en marktdienst aan de Buitenhaven- weg is al vaak gewezen. Ook hier onvoldoende ruimte. De brandweer wacht de nieuwe kazerne af en moet zich voorlo pig tevreden stellen met een noodvoorziening. Het in gebruik nemen van het nieuwe stadhuis zal veel oplos sen. De ambtenaren zullen een zucht van verlichting slaken als het eenmaal zover is, dat zij i nnormale ruimten kunnen werken. De gebouwen aan de Nieuwstraat, waarin d.e meeste afdelingen van de gemeentesecretarie zijn gevestigd zijn voor die functie bepaald niet geschikt. Gelukkig is er één troost. Eindelijk is het stadskantoor aanbe steed en zal als het mee zit binnen niet al te lange tijd een daadwerkelijk begin kunnen worden gemaakt met de tot standkoming ervan. Tot zolang zullen de gemeentelijke dien sten zich moeten behelpen. En laten we eerlijk zijn: Al is de ruimte nu veel te beperkt, een zekere sfeer van gemoedelijkheid steekt er toch wel in. Zowel burgerij als ambtenaren zullen het voorlopig met de oude behuizing moeten doen, met op de achtergrond de we tenschap dat een nieuw stadskantoor nu werkelijk in het vooruitzicht is gesteld. En juist dat heeft men tientallen ja ren niet kunnen zeggen. Vlaardingen De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden-Maas heeft zich met een brief aan de leden van de Tweede Kamer gemengd in de discussies over de structuur van het Open baar Lichaam Rijnmond. fn die brief, getekend door de voorzitter, ir. B. Wilton en de secretaris, drs. D. Oranje, wordt vastgesteld, dat al in de vijftiger jaren een discussie op gang is gekomen over de wen selijkheid, te komen tot een vorm van openbaar bestuur voor het gehele Rijnmondge- ®ed. Deze discussie is niet ■?®lndigd door de instelling van nel Openbaar Lichaam Rijn mond, want na die instelling is opnieuw een aantal studies en -apporten verschenen over de panier, waarop dat openbaar nAuu,r geregeld dient te zijn. M uanks de uitgesproken be hoefte aan een nieuwe be stuursvorm is in het gebied hierover nog geen aansluitende opvatting naar voren gekomen. De Kamer van Koophandel spreekt dan in zijn brief als zijn oordeel uit, dat de regering op korte termijn met een wetsont werp dient te komen, dat nog in deze parlementaire periode be handeld kan worden om op die manier een eind te maken aan de steeds groter wordende ver warring, de onzekerheden en de tegenstellingen, die in het Rijn mondgebied bestaan en Bij de beoordeling van dat wets ontwerp zal de Kamer van Koophandel zich laten leiden door de vraag in hoeverre er mogelijkheden geschapen wor den voor een beleid, dat de slagvaardigheid bezit, nodig om een gezonde economische ontwikkeling van het Rijn mondgebied te verzekeren en dat bevorderlijk is voor het welzijn van de bevolking in dat gebied. De Kamer doet in zijn brief een dringend beroep op alien, die moeten oordelen over het door de regering op te stel len wetsontwerp, om zich bij hun beoordeling eveneens door die vraag te laten leiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3