Waar voorbeeld van Rotterdamse Centrale Volksbank had gunstig eerste halfjaar 1970 Gevaarlijk zwemwater! mum EWPRus Brand bij NV Imco: f 1500.- schade J Pinky leeft nog Werkgroep gaat materiaal voor biologie lessen distribueren Met auto over de kop Gisteravond ruim 400 bezoekers in Bad Groenoord Woningen voor mindervaliden in Holy-Noord Bromfietser gewond Ledental Shocking Blue fan-club stijgt 11970 Woensdag 8 juli 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23842 ïog een lereers' familie ;te keer net een spannen 'bonden /er een rd ver is blij iter de an hem Glimla- wil wel appen". 11 3!^mEcoumr Op 87 I I Adres: t.an loo I I doorhalen wat niet wordt gewenst, j s waar- Schiedam In Schiedam zijn besprekingen gaande over het oprichten van een zogenaamde S.O.S.-dienst, die tot taak heeft hulp te verlenen per telefoon aan mensen die in geeste lijke nood verkeren. Deze dienst zou moeten werken naar het voorbeeld van de S.O.S.-dienst in Rotterdam, die reeds lange re tijd functionneert en waarmee gunstige ervaringen zijn opgedaan. INDUSTRIE PASTORAAT SHOCKING BLUE FAN-CLUB MADE IN HOLLAND WAARDERING SCHIEDAMSCHE COURANT e Plannen voor telefonische hulpdienst in voorbereiding Schiedam De Centrale Volksbank, de spaarbank van het Neder- I lands Katholiek Vakverbond, heeft over het eerste halfjaar van 1 1970 bijzonder goede resultaten geboekt. De spaarders legden in to- I taal f 737.000 in en lieten zich over de eerste zes maanden van 1970 611.000 terugbetalen. De C.V.B. sluit dus het eerste halfjaar af I met een inlegoverschot van 126.000. van zijn r. Excel- r is de ii schijn- int langs »r. flHet is enorm goed gegaan", m zegt kassier R. J. F. Heilmann. I „Met de rente van 1969 erbij komen we aan een totaal te- 8 goed van 2,95 miljoen. Lande- H lijk is dat tegoed 295 miljoen. bordrecht Dinsdagmiddag wa ren drie jongens in de leeftijd van 15 tot 16 jaar aan het zwemmen in de Dordtse Kil. Zij bleven in het water toen een grote boot met flinke snelheid passeerde. Door de zuiging en de golfslag werden zij enige tientallen meters meegesleurd en met een smak tegen de ste nen glooiing geworpen. Zij lie pen over het gehele lichaam vlees- en schaafwonden op en moesten in een ziekenhuis wor den behandeld. finderdijk In de bocht bij de hoi vi i i i'o i Marokkaan A. A. or do kaan is in een ziekenhuis opge nomen met een gecompliceerde beenbreuk, een hersenschud ding en een aantal snijwonden. Onze inleg is dus precies één procent. We hopen dit te kun nen volhouden". In oktober be staat de C.V.B. 50 jaar en de plaatselijke afdeling Schiedam 70 jaar. Tegen die tijd wil men in Schiedam een totaaltegoed van drie (miljoen hebben be reikt. Omstreeks Wereldspaardag, eveneens in oktober, zal aan de jubilea wat extra aandacht worden besteed. Het staat nog niet vast hoe dit precies zal ge beuren. In het afgelopen halfjaar is geble ken dat de overmaking van salarissen via bank of giro enorm stijgt. Steeds meer vak bondsleden blijken zich op deze wijze te laten uitbetalen. In ja nuari 1970 kwam 50.000 aan salarissen via bank of giro bin- nen, in juni was dit al 77.000. Naast de vier adressen waar de Sehiedamse Centrale Volks bank thans zitting houdt voor de leden, zal in oktober waar schijnlijk een nieuw zittings adres worden geopend in Nieuwland Oost. Het is nog niet bekend, waar dit precies zal zijn. De CBV kan nu ook sala rissen ontvangen via de N.V. Bank-Giro Centrale in Amster dam. Het ledenaantal van de federatie Schiedam van het Nederlands Katholiek Vakverbond blijft vrij gelijk. Er is geen sprake van stijging in het ledenbe stand. Voorzitter R. J. F. Heil mann noemt de situatie ,,een beetje moeilijk": Het adviesbu reau van het N.K.V. is in au gustus gesloten. Op donderdag 17 september wordt de jaarver gadering gehouden. I I ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD B S—X ffiSSBt&WSHl 1 S22522? f i Probeer deze uhieke.combinatie eens;jgréti»; ;n wijle 11 veertien dagen. Vul onderstaande strook in,. Hans 11 doe llem in een envelop en stuur deze onge-' le aan-1 k frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, gevaar-1 Q antwoordnummer 834, Rotterdam, in Was- II or 9 dell F.""J ir bleef II I ik wil dé: Schiedamsche Courant het Rotterdams?». J Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. was dc i Ik geef mij .op als 'kwartaalabonnee. aangc- 11 I 'Naam:. Üd over II et. Jan- 11 j Mensen in geestelijke nood kun nen in Rotterdam een telefoon nummer draaien, waarna zij met een medewerker van de S.O.S.-dienst kunnen worden verbonden die hen waar moge lijk tracht te helpen. In Schie dam zou een oprichting van een S.O.S.-dienst moeten geschie den in samenwerking met de Rotterdamse dienst. Volgens „Wederzijds", informa tieblad voor het Bisdom Rotter dam is het initiatief voor de in stelling van een Sehiedamse S.O.S.-dienst afkomstig van de oecumenische werkgroep in Groenoord. Naar wij verder vernamen heeft de Oecumeni sche Raad van kerken in Schie dam zich over de mogelijkhe den van een Sehiedamse S.O.S.-dienst beraden. In de Raad van Kerken werken de meeste Sehiedamse kerkge nootschappen samen. De werkgroep Kerk en Industrie, waarin vertegenwoordigers van kerkgenootschappen en vak bondsorganisaties zitting heb ben, houdt zich nog steeds be zig met de oprichting van een industrie-pastoraat. Ongeveer anderhalf jaar geleden zijn de besprekingen hierover begon nen. Vorige maand heeft men de besprekingen practisch afge rond. Volgens de heer R. J. F, Heil mann, de voorzitter van de fe deratie Schiedam van het Ne derlands Katholiek Vakver bond, Eerst wil men zich gaan beraden over huisvesting van de gastarbeiders. Het is niet onmogelijk, dat er een actie zal worden gevoerd voor betere huisvesting. Het is overigens de bedoeling, dat dit slechts een startpunt is, vanwaar men in de toekomst verdere activitei ten wil gaan ondernemen. Schiedam De brandweer is gis terochtend uitgerukt naar de N.V. Imco aan de Nieuwe Ha ven, waar op de derde verdie ping een brand was ontstaan in een pindabrander. De oor zaak van de brand is vermoe delijk oververhitting. Er was schade aan o.a. de af- voerkokers en de afzuiginstal laties. De totale schade be draagt f 1500. De brandweer onder leiding van commandant D. de Jager kon de brand snel blussen met twee hogedruk- stralen. De verzekering dekt de schade. Gistermiddag rukte de brand weer uit naar een voor sloop bestemde woning aan de Ver brande Erven. De oorzaak van de brand is onbekend. Onder leding van de heer D. de Ja ger kon men het vuur met drie nevelstralen blussen. Schiedam Bad Groenoord, sinds het begin van deze maand dank zij een initiatief van de Sehiedamse kabouters ook vier dagen in de week 's avonds ge opend heeft gisteravond een recordavond geboekt sinds de openstelling op dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrij dagavond. Niet minder dan ruim vierhon derd zwementhousiasten maak ten gisteravond namelijk ge bruik van de mogelijkheid om na een dag met buitenissige hit te een verkoelende duik te ne men in het water van Bad Groenoord. In totaal brachten gisteren 8700 mensen een be zoek aan het bad. Overigens is men hard bezig het record aantal bezoekers van het vorige seizoen, 454.000, ten minste te evenaren, maar mis schien zélfs te overtreffen. Sinds Bad Groenoord op zaterdag 25 april voor het seizoen 1970 open ging zijn er namelijk al zo'n 260.000 bezoekers geteld, meer dan vorig seizoen om deze tijd. De eerste avonden dat Bad Groenoord open was van kwart voor acht tot zonsondergang was het bezoekersaantal bijzon der gering, maar dat was te wijten aan het slechte weer ge durende de eerste dagen van juli. Men heeft voor de avondlijke uren de minimum-leeftijd op 16 jaar gesteld omdat de jongeren in deze vakantietij d de gehele dag de gelegenheid hebben te komen zwemmen. Toch melden zich 's avonds ook nog heel wat fervente zwemliefhebbers van beneden de 16 aan de kassa van Bad Groenoord. Tussen zeven en kwart voor acht is Bad Groenoord alleen open voor de leden van zwemverenigingen. Vlaardingen Voor mindervali den worden vier woningen ge schikt gemaakt in het complex Hoi3'-Noord. Nog slechts voor één kunnen mindervaliden zier aanmelden bij de gemeentelij ke sociale dienst, Fransen straat 31. Na overleg met diver se instanties wordt besloten of de woning al dan niet wordt toegewezen. De speciale voorziéningen, die zijn getroffen, gelden onder an dere de douche en de keuken. Deze zijn beide vergroot, zodat er met een invalidenwagentje makkelijker kan worden gema noeuvreerd. Verder zijn de aan recht en de lichtknopjes ver laagd. Toe-gang tot de meeste vertrekken verkrijgt men door breder gemaakte, schuifdeu ren. Alle dorpels zijn verwij derd. Door al deze extra-voor zieningen hebben de woningen in plaats van vier, -drie kamers. De huur bedraagt f 240,50, in clusief centrale verwarming. MEI-JUNI 1970 Redaekie HUUB KOCH Toon Verheystraat 13 Schiedam - Groenoord Giro 2C53711 Foto's: METRONOME-SCHUBERT Bruno Torricelli Romeo v. d. Brook SHOCKING BLUE Oen Haag DURECO N.V. Amsterdam RED BULLET productions Hilversum maandblad van de IV 'Ji I Mariska naast het Venusbeeld achter op de wagen van Metronome-records, waarmee de groep een toernee door Zwitserland maakte. Het maandblad van de Shocking Blue fan-club. In deze kom kommer vakantietijd verschijnt dit maandblad echter één in de twee maanden. Dit nummer is dan ook van mei en juni. Matiska Veres staat samen met haar Venus voorop. Verder in het blad zijn handtekeningen, foto's en verhalen van het illustere kwartet, dat zich Shocking Blue noemt te vinden. Een rubriek vragen completeert dit acht pagina's dikke lijf blad van Shocking Blue. In de toekomst zal dit blad meerdere pagina's gaan tellen. Vlaardingen/SchiedamHet gaat steeds beter met de Nederlandse Shocking Blue fan-club, die enige maanden geleden in Vlaardingen en Schiedam zijn oorsprong vond. Geestelijke vader Huub Koch kan met een gerust hart melden dat het ledental zich nog steeds in stijgende lijn bevindt. Huub Koch: „Momenteel hebben we 700 betalende .leden, dat betekent een stijging van 100 in twee maan den. Deze stijging houdt in, dat we het financieel goed maken. Zo goed dat we onze eigen fan-maand-biad Pinlcy bijna zelf kunnen be kostigen. Een meevaller is, dat we op dit moment een zeer goedko pe drukker hebben. Het is de drukkerij die behoort bij de grammo foonplatenmaatschappij van Shocking Blue: Dureco. Ondanks deze meevaller; voor goed boerende jongelingen als Huub Koch (Schiedam) en Jan Hulspas (Vlaardingen) me de-oprichter geldt ook: rege ren is vooruitzien. De kopij van de Pinky voor augustus ligt reeds klaar. De redactie: „Het augustus-nummer zal voorna melijk gevuld worden met de belevenissen van Shocking Blue in Amerika. Daarnaast zal Jan Hulspas natuurlijk zijn eigen rubriek: lezers vragen, schrij ven". Een paar grappige passages uit de augustus-Pinky wil de re dactie wel al kwijt: Mariska Veres wilde in Amerika een ty pisch Amerikaanse blouse ko pen. Toen ze dacht dat ze ge slaagd en de koop gesloten was kon ze in de binnenkant van de kraag lezen: made in Holland. Zo laat de redactie van Pinky, bestaande uit Huub Koch, Jans Hulspas en Karei den Hengst nog enkele vermakelijke en soms smakelijke Amerikaanse voorvallen de revue passeren, vobrdat Huub Koch enthousiast terug valt op de toekomst van „zijn" blad. Pinky gaat in de toekomst met 12 of 16 pagina's uitkomen. Ook zijn er plannen om het blad in de toekomst in vele andere ta len uit te brengen; zelfs in het Russisch. Nu is het niet zeker, of er in Rus land veel Shocking Blue fans rond stappen; wel zeker is dat de rol van Huub Koch en Jan Hulspas in evenredigheid met hun financiële vooruitgang gro ter wordt. Zo is de nieuwe S.B.-L.P.: Scorpion dance „Robbie van Leeuwen is zelf een schorpioen", verduidelijkt Huub Koch de titel mis schien voor de leden van de fanclub goedkoper te bemachti gen dan de eenvoudige, niet lid zijnde fan. „Maar dat is niet zeker", wimpelt de jeugdige Huub Koch zijn zoveelste suc cesje af. Hij zou ook eens geen medewerking meer va,n de S.B.-leden krijgen Schiedam In Schiedam is een werkgroep voor biologieonder- wijs opgericht, die zich bezig zal gaan houden met een tak van biologieonderwijs die in Vlaardingen is opgezet door de heer A. van Wijk, onderwijzer aan de Kamerlingh Onnes- school in Vlaardingen. Dit werk dreigt namelijk in het slop te raken door het vertrek van de heer Van Wijk, die bin nenkort naar Emmen zal gaan om daar biologieles te geven aan een voortgezette LOM- school. Er is voor de heer Van Wijk nog geen opvolger gevon den, die de 55 lagere scholen in Vlaardingen wil blijven bedie nen. De Sehiedamse werkgroep heef cie piannen van de heer Van Wijk overgenomen en aan; past en zal zodoende zijn werk voortzetten in Schiedam, li.-, gaat om het bijeenbrengen en distribueren van levend lesma teriaal en het schrijven van de lessen. „Het biologie-onderricht is een lastig punt voor de onderwij zers. Ze hebben altijd de moei lijkheid van het bijeenzoeken van materiaal en de gegevens. Dat komt nogal eens in het ge drang bij hun gewone werk. Daarom ben ik dat voor hen gaan doen". Zo schetst de heer Van Wijk de idee die hem ertoe bracht zijn hobby ten dienste van zijn collega's te stellen. Hij vindt dat het maken van excur sies naar buien met het heden daagse verkeer gevaarlijk is geworden. De natuur moet in de school worden gebracht. De inspecteur voor het lager on derwijs en de chef van de ge meentelijke plantsoenendienst waren ogenblikkelijk wild en thousiast voor zijn idee om eens iets te ondernemen zoais datook in Rotterdam en Den Haag op veel groter schaal ge beurt. Kosten zouden er in het begin niet aan verbonden zijn. De gemeente leverde gratis plantjes, de heer Van Wijk ge bruikte papier van de school en stencils van de Natuurhistori sche Vereniging waar hij be stuurslid van is. Het bezorgen' aan de scholen deed hij in de pauzes van zijn eigen school. Zijn initiatief werd met waarde ring ontvangen. De door hem getekende en geschreven sten cils werden echter niet overal gebruikt. Slechts vier schoien bestelden regelmatig de teke ningen voor de kinderen, na. Het lesmateriaal werd wel op alle scholen geaccepteerd. La ter werden enkele werkzaam heden door de gemeente over genomen. Eenmaal in de maand kregen de scholen een nieuwe zending. Het totale aantal nu geprodu ceerde lessen zou nog enkele malen verdubbeld moeten wor den om lange tijd kunnen vol doen. Drie weken geleden heeft de in specteur voor het lager onder wijs in Vlaardingen een oproep doen.uitgaan om aflossing voor de heer Van Wijk, tot nu toe zonder resultaat. De heer Van Wijk vindt net wel enigszins be grijpelijk: „Je moet het altijd al als hobby hebben gehad. An ders kosl het je enorm veel in spanning om dit werk te doen. Sliedrecht De bestuurder van een personenauto die met zijn vrouw en twee kinderen op va kantiereis was, kwam bij een inhaalmanoeuvre op rijksweg 15 onder Sliedrecht in de linker berm terecht, waardoor de wa gen slipte en over de kop sloeg. Mevrouw H. de R.-J., een 12- jarig zoontje en een 8-jarig dochtertje werden uit de auto geslingerd. De vrouw en het dochtertje werden naar het gem. ziekenhuis overgebracht. De R. en zijn zoontje liepen schaafwonden op. Het gezin is afkomstig uit Ede. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1