Bezorging van centraal punt in flat door flatbewoner mm Zesde en laatste plan voor Insulindesingel Vlaardingse of voor gebruikt Schiedams kerk wordt gesloopt als opslagplaats aannemingsbedrijf ■n Scholen in Groenoord innen later 1 $jmm! -fM "t m J J1 W. VAN PELT :ütl (TA Bezwaren tegen parkeerverbod Hl taak voor huisvrouw Brandweerlieden slaagden voor diploma van hoofdbrandwacht Vrijdag 10 juli 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23844 NIEUWE FIGUUR m TE KRAP N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK AARDIG LEEF DAK LAATSTE EENJAAR wmscouiw. I l.'V Z- MOOR f-f—*1 Ik- wil dé; Schiedamsehe Courant -h het -ROUerdami?®. -J 1 Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij .op-als kwartaalabonnee. I -Naam:....Mi......•«...•«««.rnr»» I v Adres: i, ••Plaats:, I doorhalen wat niet wordt gewénst. :'?-f i-ii J SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuw systeem postbestelliu aan het Bachi] em Schiedam De PTT wil aan het Bachplein in Groenoord een nieuw bestelsysteem creëren, dat vermoedelijk nog niet eer der in Nederland is toegepast. In de vijf flats aan het plein zouden de bestelling via centrale punten moeten lopen, die in elke flat gevestigd zijn. Aan de bewoners van de Bach- plein-flats is een brief gestuurd, waarin PTT-directeur H. J. Reekers het nieuwe systeem uiteenzet. Bijgevoegd is een ant woordkaart, waarop de bewoners hun menning kunnen geven. I in de flat woridt een. „postbestela- gent" aangesteld, die de post in de flat bezorgt. Zijn of haar taak is slechts gedeeltelijk een dagtaak. 's Ochtends moet de post worden besteld en 's mid dags zou het agentschap moe ten worden opengesteld voor de flatbewoners diie 's ochtends niet thuis waren en dan alsnog hun ,post op kunnen halen. Het is de bedoeling dat de postbe- stelagent aüe bestellingszaken in de flat op zich neeimt. In de huidige situatie komt de PTT- ibestelter omstreeks tien uur 's ochtends met de briefpost, kan later op de dag een PTT'er met paklketpost langs komen en nog later weer een ander perso neelslid met te innen kwitan ties. |Het nieuwe systeem maakt hier een einde aan. De postfoestela- gent bezorgt brieven, pakket, post en int kwitanties. Van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat komt een postzak waarvan de inhoud al volledig ,„op nummer en verdieping" is gesorteerd. De agent hoeft het alleen nog maar weg te bren gen. |De postbeselagent is een nieuwe figuur in PTT-kringen, althans in deze vorm. Hij of zij zal worden beëdigd door de direc teur van het postdistric. ,,Het uitgangspunt is dat we hier de zaak combineren door de zaak door één man te laten verzor gen" zegt de heer Reekers. >,Het systeem is alleen haal baar op plaatsen zoals het Bachplein, wat een betrekkelijk klein gebied is wat betreft op pervlakte. Het kan eigenlijk al leen in flatgebouwen". [Zowel de PTT ais de bewoners kunnen voordelen van het nieu we systeem ondervinden. Niet ■alleen dood de gestroomlijnde bestelling, maar ook door de tijdsbesparing voor de eigenlij ke PTT-bestellers. De bewoners hebben bovendien het voordeel dat zij ook bij het thuiskomen s avonds nog even bij de post- bestelagent terecht kunnen. ^fi ^^b^^agent is tegelijk watbewoner. De heer Reekers: »ilk zou me kunnen voorstellen dat er lieden zijn, die zeggen: ..Kijk eens, m"n buurman is nu wel postbestelagent, maar in feite gaat het hem helemaal 'nets aan wat voor post ik ont vang". Daarom wordt de post bestelagent beëdigd. Hij is ver- Plicht volledige geheimhouding te bewaren". I to het nieuwe systeem zou de hUi'S'vrouw-flatbewóonster de functie van ipostibestelag-erute heel goed kunnen vervullen, tenslotte is het maar een deel taak en kan zeer dicht bij buis, 'n de eigen flat nog wel, worden gewerkt. De FTT-besteller. die nu de post rondbrengt, is daar voor al enkele uren bezig ge- Weest met het sorteren. Dat blijft hij doen. In de flats aan het Bachplein moet hij alle eta ges langs, omdat er in de hal geen centraal punt voor de brievenbussen is. l-JVe moeten de resultaten van de enquête en van het nieuwe sy steem natuurlijk afwachten", Jegt de heer Reekers. „Maar toch geloof ik dat het zowel voor het publiek als voor de. PTT goed is. Wellicht gaan we het ook elders invoeren. Maar daar staat nog niets over vast. De invoering van het nieuwe sy steem is geen direct gevolg van een gebrek aan postbestellers. De heer Reekers: „Weliswaar zou ik nog best wat bestellers kunnen gebruiken, maar het is niet zo dat er een schreeuwend tekort aan heb. Het oude bestel systeem op andere plaatsen dan het Bachplein blijft gewoon voortbestaan naast he nieuwe systeem". .xViqrSSi;:::; Schiedam/Vlaardingcn Het Bouw- en Aannemingsbedrijf Daniël Kreuger N.V, uit Schiedam heeft bij het gemeentebestuur van Vlaardingen een nieuw plan ingediend voor de bebouwing van het stuk grand aan de Insulindesingel, waar nu nog de r.k. kerk staat. Het is het zesde plan. De vorige vjjf werden in een periode van tweeëneenhalf jaar afgekeurd door de welstandscommissie. Het laatste plan heeft meer dan alle andere met de wensen van deze commissie rekening gehouden. Men heeft nu een L-vormige flat ge projecteerd met enkele garages en er achter een speeltuintje voor de jeugd. laatste zijn namelijk door het rijk voorgeschreven en de eer ste zijn geheel vrij. De mogelijkheid om hier honderd woningen neer te zetten (daar hadden de grondverkopers mee- geadverteerd) bleek niet reali seerbaar. Het werden er zeven tig die echter evenmin genade vonden in de ogen van de com missie. Het was allemaal te r,™ hoog en te log. Op 26 maart 1968 kwam het eer ste plan gereed. Het voorzag in jn nove.jnber van datzelfde jaar de- bouw van een L-vormige flat boven op bedrijfsruimten, die. het gehele grondoppervlak zouden beslaan, dus zo'n 2500 m2. Een voordeel van deze op zet was dat de huuropbrengsten van de bedrijfsruimten een deel van de hoge woninghuren zou den kunnen compenseren. Deze De plannen hebben een ware lij densweg moeten gaan. Niet al leen doordat de welstandscom missie steeds onoverkomelijke bezwaren had maar tevens doordat er op het te bebouwen terrein een kerk staat die steeds bouwvalliger wordt door vernielingen. Het groter wor dende gevaar voor ongelukken deed het gemeentebestuur druk uitoefenen om te repareren of te slopen. ADVERTENTIE ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 werd 't tweede plan ingediend. Nu had men uitsluitend wonin gen in L-vorm geprojecteerd. Ook dit ontwerp werd echter te massaal gevonden, evenals het derde plan dat slechts vier woonlagen bovenop een aantal garages wilde bouwen. De ge meente vond de bouwmassa on aanvaardbaar. De commissie sprak van een schermwerking voor de binnenstad, waarmee men kennelijk wilde aangeven dat het huizenblok het gezicht op de sky-line van het centrum zou wegnemen. „Vrij aardig" vond de commissie het vierde plan dat voorzag in 36 maisonnettewoningen in drie lagen boven op 2500 m2 be drijfsruimte. De woningen ke ken uit op de Maassluisedijk en de Surinamesingel. Het „enige" argument van de wel standscommissie was dat de woonkamers van de eerstge noemde woningen aan de ach terzijde gesitueerd moesten worden vanwege het feit dat aan die zijde de zon schijnt. Toen deze eis gesteld werd heeft het aannemingsbedrijf het plan zelf ingetrokken. Het architectenbureau Swaneveld en Goslinga dat deze plannen heeft ontworpen voor dit bouw bedrijf, verklaarde zich bereid ook een vijfde plan te maken. Dit werd in maart 1970 inge diend. Ook nu weer een geheel volgebouwd terrein met be drijfsruimten, daar bovenop twee tegenover elkaar liggende flat-rijen van negen lagen. Het geheel had een hoogte van 30 meter. Dit plan haalde het bij na. De welstandscommissie deed echter de suggestie om het tussenliggende dak „leef baar" te maken. Het zou een ontmoetingsplaats voor de be woners en een speelplaats voor de kinderen kunnen zijn. Een en ander zou volgens het bouw bedrijf op zo'n twee ton duur der komen, ofwel per woning 6000. En dat resulteert weer in een huurverhoging van 600. Dat is volgens het bouwbedrijf niet te halen. Een bekend feit is namelijk dat bij een dergelijke huurverhoging de regeringssub sidie voor de bouw sterk daalt. Het zesde en laatste plan want meer wil het bouwbedrijf er niet maken heeft het idee van de winstgevende bedrijfs ruimten laten varen. De L- vorm is er nog wel. Men heeft een vleugel met acht etages ge tekend en een zijvleugel met twee woonetages. Onder de bei de vleugels vindt men berg ruimten voor de bewoners, Er achter zijn garages geprojec teerd. De bezonning is nu goed. De gemeenschappelijke recrea tieruimte die de welstandscom missie zo graag op het dak wil de hebben, is er nu achter ge pland. Men heeft n.l. het over blijvende rechthoekige vlak van een speeltuintje en banken voorzien, in eerste instantie voor de gehele jeugd, maar in dien dit niet bevalt, alleen voor de eigen bewoners. De 55 woningen hebben de enigs zins luxe uitvoering van pre miewoningen. Ze hebben een ruime keuken, balkons van 3 x 1,16 m., centrale verwarming en aan de binnenzijde een gale rij. Er is 'n centrale stortkoker en één lift. Men rekent op een bouwtijd van een jaar na het slaan van de eerste paal. Wanneer deze- de grond ingaat is nog niet bekend. De heer Kreu ger: „In andere gemeenten krijgen we altijd binnen zes we ken het sein of we kunnen bou wen of niet. Gebeurt dat hier ook dan starten we meteen met het slopen van de kerk. Wij durven er eigenlijk ook niet langer de verantwoording voor te dragen dat het ding er nog staat en door de jeugd als speelruimte wordt gebruikt. Af zetten en zelfs dichtmetselen hebben niet geholpen. Wij wil len zo snel mogelijk slopen". Mocht ook het zesde plan afge keurd worden, dan wordt de kerk gerepareerd en gebruikt als opslagplaats voor bouwma terialen, die binnenkort los zul len komen van een groot pro ject in het midden van het land. Het aannemingsbedrijf dat nu over enkele panden in Schie dam verspreid zit, kan een der gelijke opslagmogelijkheid best gebruiken. Schiedam Veertien Schiedam- se brandweerlieden zijn deze week geslaagd voor het diplo ma hoofdbrandwacht. Het mon deling en praktisch gedeelte van het rijksexamen hoofd brandwacht werd maandag af genomen in de brandweerka zerne. De geslaagden zijn: P H J van Beurden, J P Corveleijn, W C Greatbanks, A van Eijk, J Hols- wilder, N W Jansson, Th. J Jansson, C S Krop, A Ooster man, H J Oosterveer, W Rein- ders, Chr. de Roo, F J T Toxo- peus en L van Wachtendonk. Het schriftelijk gedeelte van het examen werd reeds in april afgelegd. flflTTranAMSCH NIEÜWS61AP B- k-i .aar voon üftcbi:gbe is, Schiedam Ruim 95 procent van de ouders van leerlingen van de openbare lagere- en kleuter scholen in Groenoord en de kleuterschool „Het Keteltje" aan de Schiedamseweg, heeft zich uitgesproken vóór een la ter aanvangstijdstip van de les sen aan de scholen, in verband met het drukke verkeer in het spitsuur, dat voor de kinderen die naar school gaan gevaar oplevert. Daarom zal met ingang van het nieuwe schooljaar de ochtend schooltijd worden verschoven van half negen naar kwart voor negen. Deze regeling geldt voor de Wil lem Gehrelsschool aan de Peter van Anrooylaan 1, kleuter school „De Bibelebontseberg" aan de Peter van Anrooylaan 5, „De Ouverture" aan het Bach plein, kleuterschool „De Malle molen" aan het Bachplein en kleuterschool „Het Keteltje" aan de Schiedamseweg 65. ff «bitfe p afef3220® 5->; «ft r« (M Probeer deze unieke-. combinatie .«ens jgratii»: •veertien dagen. Vul onderstaande strook in,, doe hem in een-envelop en stuur deze onge- S9> SÜI frankeerd naar: Rotterdamsch' 'Nieuwsblad, 0 V# SM antwoordnummer 834, Rotterdam. De Raad van State heeft enige beroepen bij de Kroon behan deld tegen het besluit van b. en w., waarbij er parkeerverbod is vastgesteld voor een gedeelte van de Boterstraat. B. en w. overwegen, dat in de smalle Boterstraat thans zodanig ge parkeerd wordt, dat de aan- en afvoer van goederen van ter plaatse gevestigde' bedrijven vertraagd en ook belemmerd wordt. In vrijwel gelijkluidende beroepschriften hebben enige firmfe's aangezegd, dat de Bo terstraat in hoofdzaak plaats biedt aan vestigingen van han del en industrie, waarvoor reeds een parkeerverbod aan de zuidzijde geldt, terwijl het inrijden voor gemotariseerd verkeer van de zijde van het Overschieseplein is verboden. De appellanten zeiden te me nen, dat een parkeerverbod voor beide zijden van de straat een economische belemmering zal vormen voor verscheidene transportondernemers, fa- brieksvertegenwoordigers enz. Gevraagd is er rekening mede te houden, dat een uitbreiding van het parkeerverbod gepaard zal dienen te gaan met, hetzij een uitbreiding van het aantal parkeerbanen op het bestaande grasgazon tegenover de panden 2-20, hetzij het gehele gazon tot parkeerruimte te bestemmen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1