'ouw flat kan binnen Irie maanden beginnen mm. Restauratie Monumentenzorg wil voor 99 proeent in kosten bijdragen Aanklacht tegen Schiedamse politii Twee houten schuren geheel uitgebrand f rmmm Wijk vereniging Singelkwartier houdt week- kanip ■0 Dolle Mina's \\m Donderdag 16 juli 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 97ste jaargang no. 23849 SCHIEDAM EN KETHEL VERBETERING ÏEJAARDENZORG FUNCTIE 3 Ij Ik- wil de; Schiedamsche 'Courant het RoUerdai)18?fl. J Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik'geef mij.op-als'kvvartaalabonnee. Ij. Naaihi. Adres: IJ Plaat»::. -doorhalen wat niet wordt gewenst» i i II I 11 i Sh I f SCHIEDAMSCH ejaardenflat en ienstencentrum in. Nieuwland Schiedam De Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden wil een flat voor bejaarden bouwen op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Honnerlage I Gretelaan in Nieuwland. De woningen in de flat zijn volgens een woordvoerder van de stichting in Amsterdam bedoeld Ivoor zelfstandig wonende bejaarden, die ook wat betreft I maaltijden en verzorging geheel onafhankelijk zullen zijn. I Slechts in noodgevallen zouden zij van maaltijden kunnen I worden voorzien of op andere wijze kunnen worden gehol- I pen. Volgens de heer Van Leeuwen |van de Stichting voor Huisves ting van Bejaarden is het wach ten nog slechts op de vergun- iing voor de bouw. Hij zei ons [gistermiddag te hopen dat de 'ergunning binnen twee of drie taanden afkomt, waarna on- lidde'llijk met de bouw zal rarden begonnen. Hij achtte |het niet onwaarschijnlijk, dat le eerste woningen 'binnen zes tien maanden gereed zullen :ijn. wijk Nieuwland zal overigens Jeen belangrijke plaats in gaan nemen in de verzorging van de Ischiedamse Bejaarden. Er zijn ilannen in voorbereiding voor le bouw van een tehuis voor de 'erpleging en verzorging van [zwakzinnigen, dat als gezins- 'ervangend tehuis zal dienen 'oor 24 gehandicapten. Zowel le nieuwe bejaardenflat als het [gezinsvervangend thuis komen licht bij het reeds bestaande ;entrum Thurlede te liggen. Met het uitvoeren van de plannen ~is de zorg voor de Sohiedamse bejaarden andermaal verbe terd. In de gemeente zijn reeds eoderne tehuizen voor bejaar den (Thurlede, Spaland, Huize ?rankeland, De Harg) en het plaatselijke percentage bejaar den dat in zo'n tehuis kan wor den geplaatst ligt boven het [landelijk gemiddelde percenta lge. zijn voorts plannen voor het oprichten van een dienstencen trum voor bejaarden, dat even- leens in de directe nabijheid van maize Thurlede zou moeten wor den gesitueerd. Het zou moeten komen op de kruising Nieuwe lamlaan/Burgemeestas Hon nerlage Gretelaan. De ligging van het dienstencentrum zou aan de eisen die landelijk wor den gesteld voldoen. Voor het oprichten van een dien stencentrum moet namelijk een minimum aantal bejaarden in de omgeving van het centrum aanwezig zijn. De situering na bij Thurlede voldoet ruim schoots aan dtze eis. Er wonen in de directe omgeving van het te bouwen centrum nameijk minstens 3100 bejaarden, de be woners van Thurlede en andere bejaardentehuizen niet meege rekend. De 3100 bejaarden vormen een derde gedeelte van het totaal aantal bejaarden in Schiedam, dat ongeveer 9100 bedraagt, on geveer elf procent van de be volking. Zowel voor Nieuwland als voor het centrum is 4e lig ging aantrekkelijk. Voor d,e be woners van andere wijken ligt het dienstencentrum echter te ver verwijderd. In Groenoord, in De Gorzen en in Schiedam- Oost zoi den daarom andere centra moeten verrijzen, waar voor de plannen echter voorlo pig nog niet rond zijn. In De Gorzen zou de school aan de Zwartewaalsestraat in aan merking komen en in het Oos ten zou het centrum moeten verrijzen in de buurt van de Van Swindensingel. Het cen trum in Nieuwland dient voor lopig alleen voor Nieuwland. het Oude Westen en het cen trum binnenstad. De functie van het dienstencen trum is het organiseren van ac tiviteiten die ten doel hebben het onderling contact tussen de Schiedamse bejaarden te be vorderen en het contact tussen de bejaarden en stadgenoten van andere leeftijdsgroepen te B0TTEBDAMSCH NIEUWSBLAD COURANT KI A AR VOOR HE TERUGREIS •ui»;.)» "af 32.200 Probeer deze urtièke-, combinatie eensiggratif: •veertien dagen. Viil onderstaande strook in. doe hem in een envelop en'stuur deze onge- Bf% lkl frankeerd naar: Rotterdamsch''Nieuwsblad, V Ht antwoordnummer 834, Rotterdam. Ij" •.■ito n>a«| verbeteren, het organiseren van en uitvoeren van ontspan nende activiteiten ten behoeve van en door de bejaarden en het geven van voorlichting en adviezen op maatschappelijk terrein aan de bejaarden. Verder kan het centrum worden gebruikt als ruimte waarin al lerlei diensten aan bejaarden kunnen worden verricht. Ge dacht wordt hier aan het werk van de kruisverenigingen, be- jaardengymnastiek, maaltij den, geestelijke verzorging en zovoorts. MW Schiedam Dienst Monument heeft zich bereid verklaard, 99 procent van de subsidie- kosten van de restauratie van de Havenkerk voor haar rekening te nemen, als de bestemming-van het kerkge bouw zal voldoen aan de voorwaarden die Munumen- tenzorg daarvoor stelt. Wil men voor de 99 procent sub sidie in aanmerking komen, dan zal het kerkgebouw in de toekomst niet alleen als kerkgebouw, maar bijvoor beeld ook als concertzaal dienen te worden gebruikt. De Havenkerk, in 1822 ge bouwd en één van dle laatste zogenaamde Waterstaats kerken in ons land, is in 1967 voor het houden van kerk diensten gesloten. Helt ge bouw wordt sindsdien nau welijks -meer onderhouden en komt in een steeds meer vervallen staat. Met de toe zegging van Monumenten zorg is de hoop bij het actie comité Itot behoud van de Havenkerk weer enigszins teruggekeerd. Voorlopig schijnt de rooms-ka- tholieke geestelijkheid nog weinig voor openstelling van het kerkgebouw te voelen. Een zegsman van het actie comité verklaarde dat een gesprek met een econoom van heit Bisdom Rotterdam weinig resultaten heeft opge leverd. De deken van Schie dam zou wel gunstig op de subsidieregeling van Monu mentenzorg hebben gerea geerd. Het actie-comité heeft een on derhoud met de deken gehad en hem er op gewezen, dat na .een jaar of tien nog slechts de kapel van het be jaardentehuis Huize Franke- iand in het centrum van Schiedam voor het houden van rooms-katholieke ere- diensten beschikbaar is. De Singelkerk zal na een jaar of tien worden gesloopt. Het comité meent, dat de ka pel van Huize Frankeland voor heit stadscentrum van Schiedam beslist ontoerei kend zal zijn en beveelt om die reden de heropenstelling van de Havenkerk voor kerkdiensten aan. Men ver wacht het antwoord van de deken op het onderhoud af. Zou de toezegging van Monu mentenzorg inderdaad kun nen worden gerealiseerd, dan is de kans op herstel van e Havenkerk tamelijk groot. De kerk zou dan even tueel weer voor het houden van diensten kunnen worden opengesteld, maar ook als concertzaal goede diensten kunnen bewijzen. Zouden er later grote herstelwerk zaamheden moeten worden verricht, dan zou Monumen tenzorg opnieuw niet ongene gen zijn ook de kosten daar van voor haar rekening te Schiedam De wijkvereniging Singelkwartier houdt van 18 tot en met 25 juli een weekkamp voor kinderen in Epe. In totaal zullen 115 kinderen aan hei- kamp deelnemen, een paar minder dan vorig jaar. De or ganisatie van het kamp is rond. Een aantel' ervaren leiders en leidsters vergezelt de kinderen tijdens- de kampweek in Epe. Morgen moeten zij de bagage inleveren in zaal Marijke aan het Broersveld 121. De bussen vertrekken zaterdag om elf uur vanaf de Daltonflat aan de Dieselstraat. De deelne mers logeren in de kampeer boerderij De Berghoeve in Epe. Elf dames en zes heren vormen de leiding. De wijkvereniging houdt dit jaar het 21ste kamp, zodat dit jaar ook weer gebruik zal worden gemaakt van de er varing die in voorgaande jaren is opgedaan. Op het kamppro gramma staan een sportdag, wandelingen en mogelijk een bezoek aan een zwembad. Voor de kinderen van het Singel kwartier worden ook in Schie dam zelf allerlei activiteiten georganiseerd. In de Drebbel- straat zijn er op 29 juli kinder spelen en op het Edisonplein wordt woensdagavond 5 augus tus een openlucht-filmvoorstel ling gehouden, die om acht uur begint. Schiedam De echtgenote van de 41-jarige Schiedammer J. B. K., die zaterdagavond door een agent van politie in het been werd geschoten, heeft bij de Schiedamse politie een aan klacht ingediend. Volgens de vrouw heeft -de politieman zon der enige waarschuwing op haar man geschoten. Volgens de politie kwam de man uit de struiken van de Parallelweg en richtte een geweer op de agent. Deze zou eerst hebben geschoten na herhaalde som matie. Schiedam Ook Schiedam heeft zijn „Dolle Mina's": Voor een groepje vrouwelijke inwoners van onze stad wordt binnen het kader van de Delta-Vrijstaat- beweging, de wat meer officiële naam van de plaatselijke ka bouters, aangestuurd op de vor ming van een Dolle Mina-groep die de naam moet krijgen van Delta- Vrouwenbeweging. Het „persburo" van de Kabou ters heeft bekend gemaakt, dat aan de plaatselijke Dolle Mi na's het pand 28 in het Prove niershuis als actiecentrum ter beschikking is gesteld. Schiedam Deze week week verblijven 51 Schiedamse kinderen in het vakantie-centrum „De Koe-bel" in het plaatsje Burgh op Schou- wen-Duiveland tijdens en kinderkamp, dat is georganiseerd door de wijkvereniging Nieuw land. Het is de eerste keer, dat de wijkver eniging een kinderkamp houdt en het blijkt al dadelijk een geweldig succes, ondanks het feit dat het weer de laatste dagen bepaald niet mee werkt. Gisteren zijn we bij de Schiedamse kinderen en hun begeleiders op be zoek geweest en het resultaat daarvan vind U op PAGINA DRIE van onze krant. Schiedam Gisteravond zijn 2 houten schuren bij een woon huis aan de Broekkade geheel uitgebrand. De brand is waar schijnlijk ontstaan in een gro te houten hooischuur met 30 ton hooi en 5 ton stro. Een tiental varkens en 54 biggen, die ook in de schuur zaten, kon den op één na worden gered. De schuur brandde geheel af. De eigenaar van de schuur, de heer Baartmans, is verzekerd. De eigenaar van het hooi en de dieren, die de schuur had ge huurd, echter niet. Het vuur sloeg verder over naar een andere schuur waar repa raties aan auto's werden ver richt. Ook deze schuur brandde geheel af, waarbij een perso nenauto met pas nieuwe motor verloren ging. Ook de huurder van deze schuur is niet verze kerd. De Schiedamse brandweer rukte onder leiding van commandant De Jager uit met twee motor spuiten en een nevelspuit. Men slaagde er in de schade aan het woonhuis te beperken tot lichte brand- en waterschade. De heer Baartman ontdekte de brand toen hij bemerkte dal de stroom in zijn huis was uitge vallen. Vanmorgen vroeg moest de brandweer opnieuw uitrukken omdat het vuur in het hooi weer oplaaide. De brand wercl met drie stralen geblust. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. ui i 'l I 1 I 1 h "j i j i; i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1