Schiedamse equi Schiedamse bouwbedrijven slaan handen ineen w. VAN PELT Hoop op snelle ver wezen lijking bouw plannen winkel centrum Tractor door rood licht: auto totaal vernield S.H.B. •voorzitter V redehregt M. A. C. v. Deurzen koninklijk onderscheiden Wie meldt zich als zondagsschilder JLI 1970 IVrijdag 17 juli 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23850 t meer i De den ziet hr. Cra- Janse tahlie— 'o, 3. hr. L echt- Kraan aar Van i. echt- 46%, 7. ardhr. lo, 8. hr. °/o, 9. vr. Ter 10. hr. De prijs- t van- s half •hietlam Vier Schiedamse bouwmaatschappijen zullen zich belasten met de bouw van het nieuwe winkelcentrum dat in Kethcl in de directe omgeving van de Zwaluwlaan zal verrij zen. Wanneer met de bouw van het centrum kan worden be- I gonnen is nog niet bekend. De bouwplannen zijn nog niet he lemaal in kannen en kruiken en over een termijn binnen welk het winkelcentrum gereed zou kunnen zijn spreken woordvoerders van de bouwbedrijven zich bij voorkeur nog niet uit. N'V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK METRO-TRACÉ WIJKCENTRUM SUPERMARKETS Winkelcentrum Zwaluw- laan: Het tracé tussen de hoogbouw is de metrover binding naar Vlaardingen- Holy, bij de kruising van wegen het stationsgebouw naderend. Links van het stationsgebouw zou een wijk centrum kunnen komen, rechts begint het eigenlijke winkelcentrum. Het blok rechts bij het begin van het tracé is het bejaarden tehuis De Harg, links de hoogbouw van Groenoord. Probeer deze unieke-.combinatie eens gratis; •veertien dagen. Vul onderstaande Strook iri, doe hem in een-envelop en'stuur deze onge-' Cl ftj Irankeerd naar: Rotterdamsch "Nieuwsblad, D Vr IbR antwoordnummer834,Rotterdam. ri I Ik-wil de-Schiedamsche'Courant -h htt RoHerdaiWCB I Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. J Ik'geef mij op als kwartaalabonnee. I" -Naam:, Adres: I -Plaat»:. j doorhalen wat niet wordt gewenst ■MWMswrr, SCHIEDAMSCHE COURANT Bouwcombinatie beiast Izich met de bou w van inkelcentrum aan Zwaluwlaan bordat met de bouw kan worden (begonnen, zullen nog diverse (besprekingen met overheidsin- Istanties moeten worden gehou- Iden en zullen ook andere moei- lüjkheden moeten worden over- vonnen. De vier deelnemende bouwmaatschappijen zijn: SSN Bouwmaatschappij, C L Noord zij N.V., het bouwconsortium floppers N.V. van de Wetering en Van Dalen en H Hooghart en de Bouw- en Aannemings bedrijf D L Baron N.V. en H Jvan der Kraan's Bouwbedrijf. De deelnemende bouwbedrijven zijn uiteindelijk in combinatie niet de M.B.V.O. door de Schie damse gemeentelijke overheid aangewezen de bouwplannen van het winkelcentrum te ver wezenlijken. Aanvankelijk wa ai er voor de bouw van het entrum ruim twintig kandida ten, op de vier bedrijven na al en buiten Schiedam gevestigd, e vier Schiedamse aannemers zullen bij de bouw gezamenlijk optreden. Zij zijn van mening dat een Schiedamse combinatie een ga rantie biedt voor het welslagen an de bouw. Zowel wat betreft cie realisatie als de financiering :van het centrum is een ver gaande samenwerking voorde lig. Voor de financiering van .het centrum is als belegger ge- vonden de Nederlandse Finan- cierings Maatschappij voor Be- drijfsobjecten N.V. (M.B.O.), een maatschappij die ook bij de Imanciering van het inmiddels tot stand gekomen winkelcen trum De Ketel betrokken is ge- Iweest. De beleggingsmaatschappij had dus al eerder contacten met de Schiedamse middenstand opge daan. De Stichting Ontwikke lingsbureau Winkelcentra te Wassenaar zorgt voor de tech nische inbreng. Deze stichting heeft veel ervaring verworven op het technische terrein van de totstandkoming van winkel centra. fre aannemerscombinatie is om streeks Kerstmis met vier an dere kandidaten geselecteerd. Er werd overeengekomen, dat voor 15 april het plan voor het winkelcentrum gereed zou zijn. De combinatie werd uiteinde lijk verkozen. Op de basis van het op 15 april ter tafel gelegde Plan zal de realisatie in nauwe samenwerking met de gemeen- Schiedam Op de kruising I NieuwelaanBurg. Van Haa- I renlaan ontstond gisteravond «en botsing tussen een tractor, die door rood licht reed en een Personenauto. De personen auto, bestuurd door J. K. uit Den Haag, werd totaal ver hield. De tractor, bestuurd door C- M. de B. uit Krimpen a.d. IJssel, werd zwaar bescha digd. De lichte verwondingen yan beide bestuurders wérden jer plaatse door de GG en GD behandeld. ADVERTENTIE ST. LIDUINAPLEIN 8 5"HIEDAM TEL. 26.95.45 te Schiedam ter hand worden genomen. Het Ket'nelse winkelcentrum zal in de toekomst nauw verbonden zijn met het aan te leggen me tro-tracé. Ook hiervan is niet bekend, wanneer hel zal wor den aangelegd, maar is het eenmaal zover, dan zullen niet alleen de directe omwonenden maar ook Schiedammers uit andere wijken en Vlaardingers door de metrolijn sneller bij het winkelcentrum zijn. Het metro-station zal als het ware midden in het centrum liggen. De tekening geeft aan, hoe de architect van het cen trum, het architectenbureau Lucas en Niemeijer te Voorburg /Rijswijk, het station midden ui het centrum hebben gepland. Met de RET zullen over het metro-tracé nog besprekingen nodig zijn, voor men tot een de finitieve planning kan komen. Belangrijk is verder, dat het win kelcentrum ook aan wijkvoor- zieningen ruimte zal kunnen bieden. Links van het metro- station (zie kaart) zou men zich een. wijkcentrum kunnen den ken, waarin bijvoorbeeld ruimte zou zijn geschapen voor een re creatiezaal. Rechts van het sta tion begint het winkelareaal, deels mogelijkheden biedend voor uitbreiding door het bou wen van nog een verdieping op enkele winkelpanden. Reeds nu kan worden gerekend op belangstelling van de Schie damse middenstand en van het grootwinkelbedrijf. Het is vrij wel zeker, dat de HEMA in het centrum een vestiging zai be trekken, terwijl Vroom en Dreesmann grote belangstel ling heeft getoon. Juist de twee eenheden, die mogelijkheid tot uitbreiding bieden (bouw van een extra verdieping) zouden door HEMA en V en D kunnen worden betrokken. Of een extra bouwlaag inderdaad zal worden gerealiseerd, is echter ter beoordeling van de stedebouw- kundige. Bij het vestigen van een groot winkelbedrijf moet niet direct worden gedacht aan de grote bedrijven zoals V en D die in bijv. Rotterdam bezit. Ver der zijn er o.a. plannen voor vier winkels van één laag van 700 m2, een supermarkt van 1000 m2 en één van 660 m2, een restaurant van 1400 m2 en een restaurant van 450 m2. Totale oppervlakte van het winkelcen trum is ongeveer 10.000 m2. Bij de bouw van het centrum is gezorgd voor een ruime toe voermogelijkheid door het aan leg van moderne wegen. Ook zal een expeditiestraat worden aangelegd om de in het cen trum gevestigde Winkels op ef ficiënte wijze te bevoorraden. Een groot parkeerterrein zal mogelijkheden bieden aan de automobilist. Dit terrein zou zelfs een dubbele functie kun nen hebben: door de weeks voornamelijk als parkeerter rein voor automobilisten die met de metro reizen en met name op de zaterdag als par keerterrein voor de talloze be zoekers voor het winkelcen trum. Het centrum zal worden „vol tooid" met de bouw van onge veer 90 eengezinswoningen in de directe omgeving. Hiermee wordt tevens aan de wens naar meer laagbouw voldaan. Ont werpen voor de woningen zijn nog niet rond. De plannen voor de bouw van het winkelcentrum hebben een meer definitieve vorm bereikt. Een reeks van besprekingen zal voorlopig nog de voornaamste hindernis vor men. 'V Schiedam Gistermiddag om één uur precies zijn de twee Schiedamse equipes, die een tocht van 10.000 kilometer door Scandinavië gaan ma ken, vertrekken, vanaf de Koe markt. Zij werden door tientallen vrien den, kennissen en gewoon be langstellenden uitgeleide ge daan. Velen legden het ver trek op de foto vast en het vertrek van de twee volledig toegeruste wagens en hun in khaki uniform gestoken be manningen werd ook gefilmd. Op de auto's prijkten vele stic kers van firma's die de tocht van de jongens sponsoren. Deze. eerste dag van de drie weken durende tocht is tevens een zware dag. In één ruk gaat het door Nederland. Duitsland en Denemarken naar de Deense havenstad Fredrikshavn, waar de wa gens de veerboot naar de Noorse hoofdstad Oslo zullen worden opgereden. Schiedam De Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad heeft al tijdenlang aangedrongen op het bouwen van een winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. Toen wij ue voorzitter van de S.B.B., de heer J. H. B. Vredebregt, gis teravond om zijn reactie vroe gen op het besluit van de vier Schiedamse aannemingsbedrij ven in kombinatie met M.B.O.. de plannen voor het winkelcen trum te gaan realiseren, was zijn reactie: „Ik hoop dat inderdaad snel met de verwezenlijking van de plan nen wordt beginnen. Bij deze bouwcombinatie acht ik dit ove rigens in goede handen. Ik ben heel erg blij met deze samen bundeling en heb er goede hoon on. dat althans de beginfase na drie jaar kan worden gereali seerd. De Schiedamse aannemers krii- gen weer een kans. Ik ben er van overtuigd dat de combina tie er hard achter heen zm trekken. Ik hoop, dat dat ook het geval zal zijn met de over heidsinstanties". Schiedam De heer Mattheus Adrianus Cornelis van Deuizi-n (63) van de Archimedesstr.uit 4b is vanmiddag bii bevoi.le ring onderscheiden met de <u~ medaille in zilver, verbonn-, n aan de Orde van Oranie Nas sau. De heer Van Deurzen v, t vandaag zijn 50-jarig jubileum bij de Dienst'Gemeentewers tri verband met vakantie van n, gemeester H. Roelfsema he -t loco-burgemeester mr. M. M. van Kinderen de jubiiai.s vanmiddag tijdens een briton- komst in het gebouw van tie Dienst Gemeentewerken de on derscheiding opgespeld. Schiedam Het Stedelijk Mu seum Schiedam is geïnteres seerd in schilderstukken van „Zondagschilders", amateurs, die uit liefhebberij in hun vr:.ie tijd schilderen. In verband mor een studie over de schilder kunst van de zondagsschilders, zou men bij het Stedelijk Mu seum graag vernemen, wie er in Schiedam en omgeving in deze richting werkzaam zijn. Het Stedelijk Museum is van avond gesloten. «<irnm)AMStaKiniwsBW» - a I 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1