Uitverkorenen Kan Excelsior '20 de druk aan de kop weerstaan? Scheidsrechters promoveren Igetrou SPORT Nationale zwemkampioenschappen Wedstrijd' agenda Hoekse Hermandad verliest 1 Hond g< Tamboer-n SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 18 JULI 1970 door Bas van dea'Berg CONDITIE TE DUUR I .->< VZC en SZC zijn klaar voor de strijd in Leeuwarden Vlaardingen/Sehiedam Voor de nationale zwem kampioenschappen, die van 19 tot en met 26 juli in Leeuwarden worden gehouden ziet de wed strijdagenda er als volgt uit: zondag 19 juli ope ning om 13 uur en daarna wedstrijden voor jongens en meisjes onder de 12 jaar en 1500 m.; maan dag 20 juli: finales 800 meter: dinsdag 21 juli: 10 uur series en om 18 uur finales; woensdag 22 juli: 10 uur series en om 13 uur finales; donderdag 23 Juli: 10 uur series en 13 uur finales; vrijdag 24 juli: 10 uur series en om 18 uur finales; zaterdag 25 juli: 11 uur finales en om 15 uur finales: zondag 26 juli: 14 uur finales. Schiedam Voor het ingaan van de nieuwe voetbalcompetitie heeft de KNVB wederom een aantal scheidsrechters uit de afdeling r^aar de landelijke bond laten promoveren. Uit de afdeling Rotterdam gingen 27 scheidsrechters naar de KNVB over. Onder dit aantal bevinden zich ook vier Schie- dammers. Het zijn: P. G. Al. bias, Schuttersveld 90; A. J. H, J. Gudde, Burg. van Haaren. •laan 764, H. Lakwijk, Prof. Aal. bergselaan 8 en B. Paoloni Kerklaan 136, Kethel. Vlaardingen/Schiedani Het Vlaardingse VZC en het Schiedamse SZC hebbe.n de laatste voorbereidingen getroffen voor de nationale zwemkampioenschappen. Vlaardingse trainer .Jaap Ploeg neemt maar liefst 19 prominenten mee naar Leeuwarden, terwijl zijn Schiedamse collega's. Van Kranenburg en Komeyn, er zes voor hun rekening hebben. Wat zullen de formaties van VZC en SZC gaan leveren. Er is geen zinnig woord over te zeggen. De massale Vlaardingse afvaardiging naar het hoge noorden ziet Jaap Ploeg als een soort overbruggingsjaar: Jongens die vorig jaar nog on der de 16 hebben meegedaan zpn heren geworden, terwijl enkele meisjes nu by de dames uitkomen". Maar allemaal zijn ze in optimale conditie. Klaargestoomd voor de grote strijd in het zwembad 't Nylan. Donderdagavond kwam de Vlaardingse selectie grotendeels voor 't laatst uit de oefenperiode. Op de gazons van het Kolpabad werden tot slot nog enkele kracht-oefeningen met kleine halters gedaan, al vorens Jaap Ploeg zijn pupillen- liet inrukken. Jaap Ploeg: ..Vorig jaar oktober ben ik met de eerste voorberei dingen voor de nationale strijd begonnen. Steeds intensiever. In de winter hebben we gebruik gemaakt van park 't Nieuwe- lant. waar we veel steun onder vonden van de voetbalvereni ging De Hollandiaan, die de kleedaccommodat'ie voor ons beschikbaar hield. De afgelo pen weken hebben de zwem mers en zwemsters aliertnaal aan diverse langebaanweastrij- den meegedaan, terwijl afgelo pen dagen proef is gedraaid in het binnenbad van Kolpabad. Echt de wedstr'idsfeer ge proefd". Hoek van Holland Achteraf be- zier. geloven we niet dat er bij de Hoekse politie mannen zijn die in aanmerking komen voor een profcontract bij een of an dere voetbalvereniging. Maar inzet hadden de mannen wel. Het is misschien maar gelukkig dat het dievengilde niet op de hoogte was van de wedstrijd van de politiemannen tegen een elftal van de koninklijke mar- chaussee. Immers, elf polite- mannen vormen vrijwel de ?p- hele Hoekse politiemacht. D? paar collega's die nog over wa ren, hebben echter de diens: uitstékend waargenomen. Onder zware regenluchten se- beurde overigens iets wat rr - schier. tweem<*«il per jaar vo- komt. De veerboot uit Harwich was te laat en daardoor mwi de marechausse met eengele •genheidselftal aantreden omchr een aantal mensen op de boot moest wachten. Maar zelfs on- der deze voor de marechaus sees ongunstige omstrndig'o,, den. was de jeugd van de rn - tairen doorslaggevend. B'.i de politiemannen liepen enk mensen die op z'n zwakst ze-; zègd toch wat te zwaar w: rd De 64-nederlaag wo- dan col volkomen terecht. Niet"er dient de sportieve Her-ma prestatie wel gehonoreerd worden met een foto. al was alleen maar om de politiem ner. eens in een ander costu te zien. jlaandag 20 Kerkrade pioenschap de duizende Sportpark i cherend en rat aan het zaterdag. H I deelname d I hoog op de De deelnemen zijn welk o ends zullen De voltallige VZC-ploeg, met trainer Jaap Ploeg in 't midden, poseert. Met al die intensieve voorberei dingen,waarvan de conditie wel de grootste aanpak en aandacht heeft gekregen, waren de pupil len van Jaap Ploeg elke week zo'n twintig uur in training. jaap noeg overoruggingsjaar Vlaardingen/Sehiedam De uit verkorenen voor de nationale zwemkampioenschappen in het zwembad 't Nylan te Leeuwar den, die van 19 tot en met 26 juli duren, zijn: Cora van der Veer, Wout Schouten, Ruud Beele, Sjaak Bot, Rob Valk, Frits Jan Edelijn, Cora Schou ten. Tineke Maat, Leny de Jong, Hanny van Boerum, Pe tra But, Wilma Pors, Ada Pors, Nel ten Napel, Marjan Viskil, Arie Viskil, Yvonne de Ligt, Frieke Buys en Marjan Ver- maat. In vergelijking met vorig jaar, tijdens de nationale zwemkam pioenschappen in Breda, is de selectieploeg van het Vlaar dingse VZC uitgebreid met drie prominenten. Het zijn Ada Pors en Arie Viskil (Schiedam), die beiden tien jaar oud zijn en verder Yvonne dé Ligt. De Vlaardingse selectieploeg be staat uit 19 zwemmers én zwemsters. Op het laatste mo ment moet Corrie Mulder ver stek laten gaan omdat zij enke le weken geleden een hersen schudding heeft opgelopen. Bij zijn in vergelijking tot vorig jaar Niek Bastiaam Roel ten Napel en Roger van Hamburg er niet bi. De Australische Vlaardinger Ro ger van Hamburg zit voor zijn eindexamen en zal voor Neder land ook niet starten in de Eu ropese zwemkampioenschap pen, die in augustus in Barcelo na worden gèhouden. De Schiedamse ploeg vn SZC ziet er als volgt uit: Ruud Pijper, Hans de Wit. Arno van der Hei de, Frank Ruseier, Renée van rler iCuil en Thea van Gooi. Zij is de enige Schiedamse verte genwoordigster van het zwakke geslacht. De SZC heeft tijdens de ZRO-kampioenschappen be slag kunnen leggen op 12 kam pioenstitels. terwijl het Vlaar dingse VZC met 50 titels ver bo venaan stond. De beide Vlaardingse zwemmers verder uitgenodigd voor de Ko- ninkrijks Spelen op Curacao. De Nederlandse ploeg vertrekt vrijdag 31 juli en keert terug op zondag 9 augustus. De beide Viaardingers komen uit op de 100 meter vrije slag en op de estafette. Overige prominenten uit de zwemwereid zijn Ina Ste- ding, Francien Zwaan, Made leine van der Velden en de he ren P. Brouwers. G. van Lint en P. Zwierzine. VZC-ploeg aan de laatste oefeningen ,,Met een gemiddelde van vier uur per dag: 's ochtens van zes tot acht uur en in de vroege avonduren van 17.15 uur tot 19.45 uur. Ze hebben het er alle maal voor over gehad. Ik heb de indruk dat de ploeg dit jaar minder gespannen is dan vorig jaar en dat is een goed teken". Vorige week zijn de pupillen van Jaap Ploeg nog medisch onderzocht door dr. Storm. Hoewel de Vlaardingse ploeg weer een groter afvaardiging heeft dan vorig jaar, had het aantal van negentien nog gro ter kunnep zijn. Jaap Ploeg er over: „Maar het is doorgaans veel te duur om iedereen mee te nemen, terwijl de ploeg nu goed geselecteerd is". Hoewel er over de kansen op nationale titels vorig jaar waren er maar liefst 47 medailles wegge legd voor de Vlaardingse ploeg niets is te zeggen, ziet Jaap Ploeg toch wel een handicap in het ontbreken van Roger van Hamburg, die vorig jaar in Breda het leeuwendeel aan medailles voor zich opeis te, wat betreft de gouden plak ken. Ook vanwege de hoge kos ten zal de Vlaardingse ploeg in het weekeinde pas naar het hoge noorden afreizen, terwijl enkele andere clubs zonder meer een trainingskamp al hebben opgeslagen in en rond Leeuwarden. De prominenten zullen worden ondergebacht bij particulieren. Wat de Schiedammers betreft: beide trainers zijn er van over tuigd dat het zestal aan de ver wachtingen in de voorbereiding heeft voldaan. De SC-ploeg heeft zich onder leiding van Kranenburg en Romeyn ook terdege voorbereid. Negen maal per week trainen in het Groen- oord: driemaal in de vroege ochtenduren en de rest 's avonds. Over de trainingsge legenheid wordt door. de Schie damse trainers en Vlaardinger Jaap Ploeg verschillend geoor deeld. De trainer van VZC heeft alle medewerking gekre gen. Men had grotendeels alleen de be schikking over het buitenbad, terwijl er ook ruimte vrij is ge maakt voor het binnenbad, maar daarentegen vonden de beide Schiedamse trainers de tijden van trainenrin Groenoord niet zo gunstig. „Ideaal was de toestand vooral niet als je in ogenschouw neemt dat we tij dens veel uren het bad met an deren moesten delen", aldus Romeyn. „Groenoord is nu een maal van opzet een recreatie- bad". Ruud Pijper, één van Schiedams prominenten Schiedam Ongetwijfeld zal er in Excelsiorkringen een vreug devuur ontstoken zijn, toen de nederlaag van leider De Kre kels tegen rode lantaarndrager HOC III bekend werd. Eens te meer is dan ook gebleken, dat posities op de ranglijst niet veel steekhoudende argumenten le veren omtrent de uitslag van een wedstrijd. Gelukkig maar, dat houdt de spanning erin. In de praktijk is het echter wel zo dat leidende teams veel meer moeite plegen te hebben met laaggeplaatsten dan met mid denmoters. Door deze misstap heeft het niet-spelende Excel sior een minieme voorsprong genomen. De ware confrontatie met De Krekels zal over enkele weken plaatsvinden op „Thurledc" en min of meer, wanneer beide ploegen constant blijven spelen, liet karakter dragen ven een kampioensducl. Het competitierad noopt ons ech ter om onze direkte aandacht te richten op dit weekeinde. Ex celsior gaat op bezoek bij SSCC. dat eerder dit seizoen verslagen werd. Vorige jaren hacl de competitiejeider de ge woonte om SSCC-Excelsior als eerste wedstrijd van het set zoen te laten spelen, een beslis sing, die de Thurledebewaners altijd zorgelijk heeft gestemd, aapgezien het dan meestal aan. het kortste eind trok. f- Nu Excelsior's kansen gestegen zijn, is de morele druk ver groot. Stellig zal het deze wed strijd niet als een walk-over be schouwen en als gevolg daar van serieus te werk gaan, iet= wat een bepaalde krampachtig heid in de hand zal werken. ■Hermes is vrij in verband met de tour naar Engeland. Een blik op da ranglijst leert ons dat ook zij zullen moeten gaan oppas sen. Laten we hopen dat het Engelse cricket de kwaliteit van het team eindelijk eens blootlegt en zij in de competitie daarvan de vruchten zullen plukken. De stand in de eerste klasse B is als volgt: 1. Excelsior 833, 2. De Krekels 9—37, 3. Sparta 8—25, 4. BI.daal 8—24, 5. SSCC 8—21, 6. HDVS 9—22, 7. HCC III 8—18, 8. Quick (N) 8—15. Het lagere cricket, dat zeker met het oog op de ontwikkeling van het cricket in Neerlands tweede cricketbolwerk onze aandacht verdient, heeft de helft erop zit ten. Spirit komt elke week met resul taten uit de bus alsof het na ja* ren van hard zwoegen eindelijk de doorbraak naar de top in de afdeling geforceerd heeft. Toch zijn zij beginnelingen die de kinderziekten van hun spel door een veelheid van oefenwedstrij' den al vóór het seizoen hebben uitgebannen en nu monter en fris elke tegenstander in het zand doen bijten. De serieuze aanpak van de Spirit- lederi heeft uiteraard aanzien lijk tot deze prestaties bijge dragen, waarbij de geest van het spel en gezelligheid altijd blijven prevaleren. Illustratie! voor de serieuze bedoelingen is de oprichting van een junioren- afdeling die reeds enkele we ken geleden met de training is beigonnen. Voor zondag zien wij Amersfoort II niet als een al te groot strui kelblok. De thuisreis zal wel weer met een overwinning aan vaard worden. Asvion met de nieuwe Engelse aanwinst. Allen Yvory neenit het op tegen HCC VII op Thur- lede. Enkele weken geleden dachten wij dat de Asvionnei's er steeds beter inkwamen, een mening die gelogenstraft >s door twee recente verliespartij- en. Schiedam P: ■mendaal en i ■Pouwels zijn getrouwd. De ■horen op 28 s ■Delfshaven er ■maart 1885 ir ■ren. Het echtj Oosterstraat 6 Jet bruidspaar ren, zes kleit tien achterk heer Bloemen geweest bij Spoorwegen. In verband mei I burgemeester I heeft loco-bur <1. M. van Kir tussen elf uc zijn gelukwei Het gemeente fruitmand bi, vrouw Bloeir zorgen. Scniedam In dit weekeinc herder (reu) hond is onde asyl aan de ■straat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4