In kader van jubileum Excelsior '20 Oef enprogramma Hollandiaan Schiedam geeft BHC geen kans Ook jeugdronde in 'l programma Maassluise atleten op dreef Scheidsrechters komen weekend bijeen Fortuna oefent Jeugd- en Kinderkoor en ensemble Marcato naar festival in Middlesbrough Softbal Wateroverlast na doorbraak van dijkje op Harreweg Snelheidscontrole Lau van Ravens verzorgt lezing Carrillon-eoncert op de Grote Markt Oud-wei Gusto m vaartoc] door Eu Knalpot toet gate SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 22 JULI 1970 MP - KANSEN Excelsior stelt daar het volgen de team tegenover. Captain Wim Bruning, Wim Schewe (wicketke<*per), Koos Gouka, Theo Janse, Wil van Gelde ren. Wim Putter, René Sche we, Joop van der Lee, Th. de Veth, Herik Gouka, Nico Els- hof en HennY Rensman. De wedstrijd begint om elf uur en de toegang is gratis. Vlaardingen De achtste wielerronde van Maassluis, op zater dag 15 augustus, zal worden uitgebreid met een jeugdronde. De belangstelling van de zijde van de jeugd van 8 tot en met 15 jaar en ouder is dermate groot, dat de organisatie ge meend heeft dit te moeten steunen. De jongens tussen acht en tien jaar zullen over één ronde ran het parcours West- landsewegMaasdijk om 11.30 uur beginnen en de jeugd tussen 11 en 14 jaar om 11.45 uur. Voor de jeugd van 15 jaar en ouder, die vijf ronden moeten afleggen, is de start om 12.05 uur. De kosten hieraan verbonden bedragen twee kwar tjes en men kan zich opgeven bij de heer J. N. van Hamburg, Ankerstraat 12a of bij het VVV-kantoor aan de Zuiddijk 11 te Maassluis. CONDITIETEST I® Lau van Ravens: Lezing en sportforum. ponderdag 22 Wedstrijd tussen Schiedammers en Ierland op Thurlede Vlaardingen Onder wijzigingen voorbehouden heeft de Vlaardingse vierdeklasser De Hollandiaan zijn oefenpro. gramma bekend gemaakt in het kader van het vijftig jarig bestaan zijn er tevens enkele jubileumactiviteiten in opgeao- pien, zoals de jubileumontmoeting van De Hollandiaan teg^ de Leidse eersteklasser UVS en verder een tweekamp tussen vijf elftallen van de roodwitten en Gelria. Schiedam Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de r.k.s.v. „Excelsior" speelt a.s. donderdag in Schiedam het eerste cricket elftal tegen het nationale team van de repu bliek Ierland. Voor degenen dit dit jubileumduel willen gaan zien, en laten we hopen dat dit er velen zijn, is het wellicht nuttig wat informatie te verschaffen omtrent de ontwikke ling en kracht van het Ierse cricket. In de laatste decennia van de achttiende eeuw werd er reeds cricket gespeeld, maar de beoefenaren waren uitsluitend En gelsen, militairen, adellijke landheren en leden van de staf van de Engelse onderkoning. Engeland regeerde namelijk toendertijd het land. De deplorabele economische en sociale toestanden waren de voornaamste oorzaken van het feit dat het cricket niet van de grond kwam. Pas in 1820 kwam men tot de oprichting van enkele clubs, doch in 1845 leek het ein de van het cricket in Ierland nabij. Hedentendage spelen Ierse elftal len regelmatig tegen Engelse counties en vertegenwoordigen de elftallen. Zo kwam vorig jaar het team van West-Indië op bezoek en tot grote verbazing van de Ieren zelf werden So bers c.s. voor een totaal van 25 resoluut van de pitch ge- veegt, tijdens welke innings Goodwin (5 voor 6) en O'Rior- dan (4 voor 18) dood en verderf zaaiden. Deze onverwachte en opmerkelijke zege haalde de frontpagina's van alle Ierse en sommige Britse kranten. De vreugdevuren moesten echter snel gedoofd worden, want de volgende dag konden de gasthe- Sahiedam In een goed gespeel de wedstrijd hebben de dames van Schiedam de softba'ldaimes van BHC een 127 nederlaag kunnen toebrengen. Reeds in de 'eerste innings scoorde Schie dam zeven punten. Er waren toen twee nullen. BHC kon hier imaar een enkel punt tegenover stellen. BHC liep in de tweede en derde innings echter iets van de achterstand in door twee keer te scoren. In de viijf- de slagbeurt barste het Scihie- idamse siaggeweld echter pas igoed los. Drie punten werden laian het totaal toegevoegd. Maar ook de dames van BHC kwamen tot drie punten. Hier door werd de stand 105. Ook in de laatste innings bleven de i partijen met het scoren van punten op gelijke voet. Schie dam en BHC scoorden ieder twee punten. Vermeldenswaard is nog de homerun van T. De- bels van BHC. Ineke van der Poel werd winnende werpster met de cijfers 3-6-5. Werpersre sultaten van BHC waren: 2-7- 10. ren ternauwernood aan een in- ningsnederlaag ontsnappen. Tot op heden heeft Ierland 258 wed strijden gespeeld, waarvan 68 winst opleverden, 93 in een draw eindigden en 97 verloren gingen. Het eerste contact tussen Holland en Ierland dateert van 1908. In dat jaar kwam de Pembroke Club uit Dublin naar ons land en speelde drie wedstrijden waarvan 1 werd gewonnen, 1 onbeslist en 1 verloren. Het peil van het Ierse cricket ligt iets hoger dan hier. Het best kan men de kwaliteit vergelijken met een klein graafschap in Engeland zoals Norfolk of Bed fordshire. Cricket kan vol spanning zijn. We.IIicht dat de strijd tussen het team van het jubilerende Excelsior en Ierland dat ook is. Op deze archiefplaat een moment uit de wedstrijd van Hermes-DVS. Actie achter het wicket er voor en door de bowler. Wat de kansen van Excelsior be treft, zijn wij afhankelijk van de benaderingswijze van de Ie ren. Hoe zullen zij dit duel op vatten? Als een nuttig oefen partijtje, daarbij Excelsior een redelijke kans gevend; of zul len zij voluit gaan om „warm gedraaid" aan de start te ver schijnen van de driedaagse Ne- derland-Ierland die op het H.B.S.-terrein in Den Haag plaatsvindt. Wellicht zullen zij, wanneer het juiste ritme eenmaal gevonden is, het Schiedamse cricketpu- bliek van aantrekkelijk cricket laten genieten. Excelsior zal hopelijk voor goed tegenspel zorgen. Ter completering een kleine indruk van de spelers die Excelsior tegenover zich z^l vinden. I. Anderson. Rechtshandig bats man, die af en toe off-spinners bowlt. Heeft 18 wedstrijden ge speeld en 830 runs gescoord, ge- midd. 30.74. Beste battingpres tatie 110 not out en 75 tegn de Combined Services. Hij heeft het Ierse elftal in vijf wedstrij den aangevoerd. Schitterende cover-point fielder. W. T. Booton. Aggressief bats man en medium pace bowler. O. D. Colhoun. Heeft 44 wedstrij den voor Ierland gespeeld. Bes te prestatie in 1964 tegen M.C.C. met 7 slachtoffers ach ter de palen. P. Dineen. Linkshandig batsman, 12 internationale wedstrijden. Hoogste score 84 tegen Schot land in 1968. G. Duffy. Rechtshandig batsman, Leg-spin bowler. Eerste inter nationale match ih 1953 en de meest vooraanstaande all-roun der van Ierland. Hoogste score 55 tegen Schotland. Beste bow- lingcijfers 6 voor 29 tegen Aus tralië. D. Goodwin. Rechtshandig bat. Fast medium bowler. Captain in alle wedstrijden in 1969. 260 runs en 52 wickets. M. Halliday. Off-spin bowler. J. Harrison. Correct rechtshandig batsman. 4 internationale wed strijden. R. Moan. Nuttige off-spin bowler die goede resultaten boekte in clubwedstrijden. J. Monteith. Rechtshandig bat. Linkse slowbowler. 35 wickets. Hoogste score 55. A. J. O'Riordan. Rechtshandig bat en linkse fastbowler. Een van de beste cricketers die er in Ierland te vinden zijn. 42 In ternationale wedstrijden. 1003 runs (gemidd. 16-71), 131 wic kets. Beste bowlingcijfers 6 voor 35 tegen M.C.C. Hoogste score 102 not out tegen M.C.C. op Lord's. D. Pigot. Stijlvol rechtshandig openingsbatsman. 583 runs in 19 wedstrijden. Hoogste score 70 not out. M. S. Reith. Linkshandig ope ningsbat. Eerste optreden in 1969. 216 runs. Hoogste score 85 tegen W. Isaac's XI. Sterke deelname in ronde van Maassluis Voor de grote amateurronde ko men ze weer: een Wim Braven- boer, vorige week nog onbe twiste kampioen geworden in de ronde van Pijnacker. Het was Bravenboers achtste sei zoenzege. De Rotterdammer die voor een profcarriëre staat. „Mars/Flandria", filosofeert Wim Bravenboer, „die in de rondes van België en Neder land zo triest de eindzege ont ging, biedt de beste mogelijkhe den. Op de baan een vast kop pel met Leyn Loevestijn en op de weg met Joop Zoetemelk naar de koersen. Dat lijkt me wel watt". Maar naast de winnaar van het vorig jaar in de ronde van Maassluis, prominenten als Sjef van der Burg, Tino Tabak, de gebroeders Liebrechts en vele, vele anderen van naam of in beginnende fase. Op het parcours Westlandseweg Maasdijk is het vrijwel nie mand ooit gelukt een voor sprong te nemen. Vooral omdat er veel wind staat op die open vlakte. Wanneer alles naar wens zal verlopen, is de organi satie ervan overtuigd dat de tiende ronde van Maassluis een profronde zal gaan worden. Maar dat is alleen nog maar toekomstmuziek. Om de aan trekkelijkheid van de achtste ronde te vergroten zijn in de eerste plaats veel meer pre mies dan vorig jaar en verder heeft iedere toeschouwer, die een programmaboekje koopt, de kans op een boormachine. Schiedam Op de Harreweg is gisteravond omstreeks kwart voor tien een grote waterover last ontstaan nadat een dijkje tussen de weg en een opge spoten bouwterrein doorbrak en er een gat van ongeveer 60 cm ontstond. Personeel van Ge meentewerken en van de bouw plaats hebben enige tijd nodig gehad om het gat re dichten. H'et verkeer moest korte tijd worden omgeleid. Schiedam De politie heeft gis teren een uur lang op de Burg. van Haarenlaan op snelheid ge controleerd. Slechts twee pro- cessen-verbaal behoefden te worden uitgereikt. De snelste automobilist reed 76 km; de ander 66 km. Maassluis Tijdens te Lisse ge houden atletiekwedstrijden be haalden enkele Maassluise atle ten fraaie suksessen. Yvonne v. d. Berg zorgde op de voor meis jes B nieuwe afstand 400 m voor een clubrekord in 77.8 sec. De 80 m horden rondde zij keu rig af in 17.7 sec. Rob v. Tiel zorgde op de 110 m horden voor de nieuwe rekordtijd van 17.6 sec. De discus liet hij 27.70 m ver neerploffen, terwijl hij te vens nog met de polsstok kwam tot een goede hoogte van 2.50 meter. Ber Harmsen bereikte met de discus 18.22 m en liep 28 sec. rond over de 200 meter. Hans v. d. Heuvel tenslotte liep een goe de race op het nummer 1500 m door in 4.25 te finishen, hetgeen slechts 2,5 sec boven zijn eigen rekord betekende. Vlaardingen Fortuna start donderdagavond om 7 uur aan de Marathonweg zijn oefen campagne tegen de eredivisie club ADO. De komende weken staan er nog duels tegen SVV, Anderlecht en VFC op het pro gramma. Nieuwe Fortuna-aan- winst Aat Reigersberg is ge kozen in het Westlands elftal dat zaterdagavond in Monster tegen het Haagse KNVB-team speelt. Dordrecht Ook dit jaar organi seert de Scheidsrechters-com- missie in samenwerking met de Dordtse Scheidsrechters Ver eniging een scheidsrechters- weekend. Dit jaar wordt dit weekend op zaterdag 22 en zon dag 23 augustus, op het Sport park Bakesteyn in Zwijndrecht gehouden. Dit weekend wordt speciaal voor de afdelingscheidsrechters en KNVB-scheidsrechters uit Dor drecht en omgeving gehouden. De organiserende instanties hebben voor deze dagen bijna het gehele programma rond. Zo zal zaterdagmorgen om half tien de heer J. Brinckman, competitieleider van de KNVB het weekend met een lezing openen. 's Middags worden er voor de scheidsrechters praktische les sen gehouden. Vanaf half drie zullen er door uitgenodigde voetbalclubs vier wedstrijden worden gespeeld. Door om het kwartier een andere scheids rechter in -te zetten, en de arbi ters vanaf de zijlijn met een microfoon te begeleiden, tracht men tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. In de avond vervolgt Mexico-gan ger Lau van Ravens het pro gramma, door in een lezing te vertellen over zijn ervaringen bij het wereldkampioenschap. Hierna is er voor de aanwezi gen een sportfoTum, dat op alle vragen een antwoord zal moe ten vinden. Het forum bestaat uit de Schiedammer Lau van Ravens, foto-journalist Piet van de Klooster uit Dubbeldam, die ook bij het wereldkampioen schap in Mexico aanwezig is geweest; T. Machielsen uit Rot terdam, afgevaardigde van de sub-s ciheidsrecht ers commis sie. Als voorzitter zal Bertus Au sum, zelf president 'van de Dordtse Scheidsrechters Ver eniging het forum leiden. Zondagmorgen wordt het pro gramma voorgezet, met het af nemen van een conditietest voor de aanwezige scheidsrech ters. "Om half drie krijgen de 'arbiters opnieuw praktische les. Twee wedstrijden zullen er dan gespeeld worden. Met als 'hoofdschotel een wedstrijd tus- sen het pas gepromoveerde Zwijndrecht en de kampioen van de eerste klasse A, het Noordhollandse Uithoorn. Het weekend wordt 's avonds be sloten met een diner in Hotel Ponsen in Dordrecht. Voor het publiek staan de hekken van Sportpark Bakesteyn zaterda- middag en zondagmiddag open. Vanaf half drie kan men de wedstrijden die er gespeeld worden gratis bezoeken. Een interessante aangelegenheid, omdat tijdens deze wedstrijden via de geluidsinstallatie de scheidsrechters op hun even tuele fouten zullen worden ge wezen. Het programma ziet er als volgt uit: op zondag 2 augustus zijn de Vlaardingers met een com. binatie 2 te gast van Schiedam, se Boys, terwijl een combinatie van 3 en 4 tegen Schiedamse Boys 2 speelt. Een combinatie van 5 en 6 speelt ook tegen het derde elftal van de Schiedam mers. De resp. aanvangstijden zijn 14.30 uur, 12 uur en 9.30 uur. Op zondag 9 augustus ontvangt een eerste combinatie van De - Hollandiaan het Delftse BEC (aanvang 14.30 uur) en om 12 uur ontmoet een tweede combi, natie het reserveteam van BEC. Dinsdag 11 augustus speelt HVO tegen een Hollan- diaan-combinatie. Aanvang 18.30 uur. terwijl twee dagen la ter de tweede combinatie van de roodwitten tegen HVO 2 speelt. Ook hier aanvang 18.30 uur. Zondag 16 augustus is er een jubileum tweekamp voor de elftallen 3 tot en met 8 tegen Gelria en dinsdag 18 augustus speelt De Hollandiaan (comb. 1) tegen Martinit. Aanvang 18.30 uur. Het veteranentoer- nooi, in het kader van de jubi leumviering, is vastgesteld op zaterdag 22 augustus, waarna een dag later de jubileumwed strijd tegen UVS is. De reser ves ontmoeten elkaar om 12 uur. Een derde combinatie speelt om 12 uur tegen RKWIK 3 en een vierde tegen RKWIK 4, 'ook om 12 uur. Verder speeit een vijfde combinatie tegen RKWIK 5 om 12 uur en een zes de combinatie tegen RKWIK 6 om 14 uur. De ontmoetingen te gen RKWIK 3 en 4 zijn op het terrein van de blauwwitten. Vlaardingen Het Vlaardings Jeugd- en Kinderkoor en het ensemble Marcato vertrekken zaterdag naar Engeland om deel te nemen aan het beroem de muziekfestival in Middles brough. Jo Mulder heeft de lei ding over het koor en het en semble. Voor de begeleiding zorgt pianiste Ria Korpershoek. De „Engelandvaarders" zullen 3 augustus terugkomen. Het Vlaardings Jeugd- en Kinder koor zal dinsdag 28 juli uitko men in de competitie voor de Junior Choirs. Als verplicht werk staat „This Little Babe" uit ,,A Ceremony of Carols" van Benjamin Britten op het programma, als vrij werk is ,,An International Language" van Jo Mulder gekozen. Behal ve op het festival zal het koor in verschillende plaatsen in de •omgeving zingen. In rode, witte en blauwe kostuums voeren ze de zogenaamde vlaggedans uit. Het onlangs gevormde ensemble Marcato bestaat uit vier sopra nen en vier alten van het Jeugdkoor en twee tenoren en drie bassen van het vroegere jongenskoor. Marcato komt 30 juli uit in de kompetie voor Folk Song Choirs en 1 augustus in de competitie voor Vocal En sembles. De liedjes, die worden gezongen,zijn respectievelijk ,,'t Ros Beyaerd" in een be werking van Maurits Derco en „Kortjakje" in de bewerking van I. J. Oskam, „II Bianco Dolce Cigno" van J. Arcadelt ■en „Tango Serenade" van Wint Kloek. Marcato heeft ook een uitnodi ging ontvangen om op te treden op het volkszang- en dansfesti- val. Jo Mulder heeft hiervoor een programma samengesteld van oude volksliederen en dan sen. De dansen zijn ingestu deerd door Rita Timmerman. Deze „Dutch Sounds" zullen worden gebracht in kostuums, waarin de nationale kleuren zijn verwerkt. Vlaardlingen In het kader van de zomeravondconcerten op het Oranjecarillon in de toren van de Grote Kerk op de Markt con certeert vrijdag van 20 tot 21 uur de uit Delft afkomstige beiaardier Mar Bruinzeel. HiJ zal een gevarieerd programma ten gehore brengen. Bi co vo Schiedam reedschapsv Schiedamse gericht als voor de ram de toekomst men indien mondgebied der in de dam rampen genstelling tionele rood kleur van brandweerw weest is dez verfd. „Een obstak hrandweercon Jager dit. De zijn functie ;gen speciaal Een m( maakt van 'de uit. De ratmip hij grote ra meester var commissaris recteur van Geneeskundig heidsdienst ei brandweer c verlenen. Dok bij grote gele brandwe uitmikken en nen bewijzen, kunnen verle: te maken 'va: speciale kaa met als schai wagen wordei grootte van voorlopig een om wordt op perimenteer.d waarbij elk v te van de igen worden bezien in de aanhangw penbestrijding vonkvrij blus bracht. De tot de wagen is Daaraan wort nog hard gew er naar uit, d brandweer d weerwagen t tij'd in gebrui men. 'Chiedam D< Werf Gusto 1 gepensioneerd van deze we ?an te bieden Mi zal het rr de rederij Sp °m half tien v se Hoofd vert mus, met aan gepensioneerd de route vare Nieuwe Wate •steeds groter poortgebied ei msse, Oude 1 drecht naar Si streeks kwart Erasmus op h genodigden zv verwelkomd Harmonie. ■Medam was met haai den omdat 1 enorm lawas uat lawaai zc Proces-verbaal 2-aakt doordat de knalpot w een heel klein ten op onze ki °m het te 1 vrouw. et lawaai was 1 Mlen. „Bij ht maakte het we dfeht dat dat e kantonrec; een boete op v<

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4