Sterk renners- veld voor Ronde van Hoek van Holland Sunlight oefent tegen V oorne Hollandiaan tegen SVV b Onvolledig Schiedam tegen Giants tenonder Westlands elftal - met Aat Reygersberg - gelijk tegen Den Haag EHH3 Aparte competitie Goede klasseringen voor Cees Seton I Honkbal Dukla Praag komt naar de Hoek SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 27 JULI 1970 HEKWERK Visafslag Vlaardingen VAKANTIE TREKBAL voor al UW S -Hiedam 4 Oefenwedstrijd Demos-Ursus werd 3-0 zege voor gasten Schiedam De trainers van Ursus en Demos hebben zondag hun spelers weer eens aan het werk kunnen zetten in een wedstrijd. Dat was in het kader van het vijftig jarig be staan van Demos de wedstrijd DemosUrsus. Hoewel de teams nog niet op volle sterkte konden spelen (verschillende spelers waren nog met vakantie) hebben de trainers toch min of meer gezien wat er nóg beter kan. Rien van Kampen van Ursus en Harry Huksloot van Demos hebben met hun pupillen nog niet veel kunnen trainen. De trainingsvelden kunnen net als de speelvelden nog niet worden gebruikt. „Dat ziet er weer niet best uit want nu kun nen we voor de competitie van start gaat slechts één oefen wedstrijd spelen", zegt Ursus- voorzitter Piet itëouthaan. Toch Hoek van Holland Woensdag avond organiseert de Rotter damse Rennersvereniging Apol lo in Hoek van Holland een wie lerwedstrijd voor amateurs. In het kader van C'70 zullen onge veer tachtig renners 's avonds om half zeven voor een hon derd kilometer lange wedstrijd van start gaan. Aan het vertrek komen onder meer: Sjef van de Burg uit Berkel, Jules Bruessing uit Bo venkerk, Cees van de Ende uit Monster, Marcel Pennings uit Nieuw Vennep, de fietsende schaatsenrijder die het afgelo pen weekend Hoogkarspel en Oostvoorne op zijn naam schreef. Ook de Vlaardingers Rudi en Wim Liebrechts komen aan de start. Verder de Rotter dammers Martin Venix, Albert Koster, Henk Vos en John Mo- ret. De start en finish vindt plaats aan de Prins Hendrikstraat. Het parcours loopt via de Lichtto renstraat, De Cordesstraat en Harwichwëg terug naar de Prins Hendrikstraat. De toe gang tot dit evenement is gra tis. Vlaardingen De UVC Sunlight gaat zich voor de 45-ste maal opmaken voor de nieuwe com petitie. En dat houdt in met 6 senioren- en vijf jeugdteams, Een absoluut record. Woensdag 29 juli zal er voor 't eerst wor den getraind, waarna er de he le maand augustus op de zater dagen druk zal worden geoe fend. Zaterdag 1 augustus opent Sun light met een oefenwedstrijd te gen SC Voorne, aanvang 16 uur aan de Deltaweg. Ook de B- combinaties spelen dan tegen el kaar. Voor de C- en D-combi- naties zijn oefenduels wegge legd om twee uur tegen Capelle. Voor de ont moetingen van Süngiight A en B zijn de volgende spelers uit genodigd: J. van Aken, D. As senberg, J. Bosselaar, H. Brink man, L. Brinkman, J. Brobbel, M. Donkersloot, H. Doelman, E. Don, P. Gast, A .Groen, P. Groen, G. Koerts, J. Lindhoudt, H. v.d Lugt, J. de Man, L. de Man, A. van Oostenbrugge, C. De Pre, G. Th. Rozendaal, A. van Rij, C. Saarloos, L. Ver- duyn, A. v.d Velde, J. v.d. Ven, W. Vink, B. van Yperen en L. Zonneveld. bleek in het duel tegen Demos, dat Ursus weer een rol van be tekenis gaat spelen. Van F.C. Nieuwland zijn De Wolff en Huygen weer op het oude nest terug en dat betekent toch wel een versterking. Verder heeft Ursus nog een Zuidslaaf als lid kunnen noteren. „Deze man kan heel goede passes uitdelen en heeft een goed inzicht", zegt Rien van Kampen. Het wel of niet kunnen uitkomen in de kompetitie staat nog niet vast. Er moet nog heel wat „schrijf werk" de deur uit naar zowel de KNVB als naar Zuidslavië. Bij Ursus is men er echter ze ker van dat het lukken zal. Trainer Huksloot van Demos heeft weinig nieuw materiaal gekregen. „Hopelijk wordt het een beter seizoen dan vorig sei zoen het geval was", merkt-hij op. Over de oefenwedstrijd kun nen we kort zijn. Ursus zege vierde met 30 door doelpunten van Campen, Verweij en Schuurman. Demos is een aan tal malen dicht bij een treffer geweest via Ernst Freij maar het voortreffelijke werk van doelman Campen voorkwam erger. Demos en Ursus oefenden zondag tegen elkaar. Erns Freij kopt de bal weg voor Henk Verweij gevaarlijk kan worden. Vlaardingen-Schiedam De Hollandiaan heeft het reeds ge publiceerde oefenprogramma op enkele punten gewijzigd. Zondag 2 augustus spelen de roodwitten tegen Schiedamse Boys, maar ook zal een elftal tegen RKSVM in Monster spe len. Tevens een derde combina. tie. De geplande ontmoeting tegen het Schiedamse Martinit gaat niet door en zal worden vervan gen door het B-elftal van SVV, dat in park 't Nieuweland op be zoek komt. Zaterdag 15 augustus zal De Hol landiaan met twee teams naai de „overkant" gaan om tegen SC Botlek te spelen in Spijke- nisse. Een dag later is het tweede elftal van 'De Hollan diaan de tegenstander van het Rotterdamse Steeds Hooger. Vlaardingen Wanneer er vol- doende belangstelling zal zijn, gaat de biljartafdeling van de ROV-Shell de komende periode een aparte biljartcompetitie or ganiseren. In de plaats van li- bre zal dan een andere spel- soort worden gespeeld, bijvoor beeld bandstoten. Hoewel er nog geen moyenne-grens is vastgesteld, ligt het wel in de bedoeling dat voor laatstge noemde competitie alleen spe lers zullen inschrijven met een hoger moyenne dan 1.50. Leden van de biljardafdeling van de ROV-Shell, die tot op heden nimmer in wedstrijdverband hebben gespeeld en dit seizoen hieraan willen deelnemen, kunnen zich opgeven. Zij moe ten er echter wel voor zorgen dat zij vóór 1 september een tiental partijen hebben ge speeld ter bepaling van het Moyenne. Hiervoor hebben zij elke maandagavond gele genheid vanaf acht uur in het sportpark „De Vijfsluizen". In dien men nadere inlichtingen wenst, kan men zich wenden tot de heer P. Schrammeyer, tel. 349872 of de heer F. de Meel, tel. 01880—3752. :Schiedam „Waren wij volledig geweest, ik geloof dat we Giants dan hadden kunnen pakken. Nu moesten wij het zon der Lou van de Hamer en Rob Lansink doen. Lou is met va kantie en Rob zit in dienst". Dat zegt Ton Ebben, die tegen Giants zijn 99ste wedstrijd speelde en in die wedstrijd moest beleven, dat Schiedam een 21 nederlaag kreeg te incasse ren. Het zit de Schiedammers tevens ■niet lekker, dat in .deze strijd de scheidsrechterlijke dwalin gen in het nadeel van Schiedam uitvielen. „Onze werpers moes ten wel zó zuiver de bal over de - plaat gooien wilde men „slag" geven, dat het vaak om moede loos van te worden was", ver zuchtte Ton Ebben. Toch was de strngd in de eerste vijf innings van een bijzonder igoed gehalte. Vooral verdedi gend kwamen zowel Giants als Schiedam ver boven de middel maat uit. Dat verklaart tevens waarom er dn 'die eerste vijf in nings niet werd gescoord. Het veld verwerkte de ballen bij zonder goed want in die eerste vijf innings werd er ook duch- ter met het hout geslagen. Daarbij kwam, dat het veld van Giants bijzonder groot ds. Was dat ruiet het geval geweest, wel licht had Schiedam dn de twee de innings de score kunnen ope nen via een ferme klap van Aad van de Hamer. Met wind tegen sloeg hij de bal tegen het hekwerk. Een hekwerk dat hon derd meter verder stond. „Kijk", zegt Ton Ebben, „op ons veld is dat een homerun en dan loopt zo'n wedstrijd heel .anders". Geen homerun dus en ook gèen punten. In de zesde innings kwam Giants to de gelijkmakende slagbeurt tot scoren. Door een fout van Ton Ebben krgag Gignts een honk bezet en later nog een. Verwerda sloeg eer. "tweehonk- slag waarop Van der Zanden en Van Wieringen over de thuis plaat kwamen: 20 Verwerda bracht de score op 30 toen hij op een forse klap van Van der Werff over de thuis plaat kwam. De zevende innings kon Schiedam iets terug doen. Joop Boumati kwam v.ia een tweehomikslag op de kussens en Adrtie Vermeulen die zaterdag ook aan zijn 99ste wedstrijd bezig was - sloeg B'ouman naar .drie. Het was Aad van de Hamer die B ou man over de thuisplaat sloeg: 31. In de achtste innings kreeg Schie dam nog drie volle honken, maar kon niet scoren. Ook Giants kreeg drie honken vol. Het goede veldwerk van Schie dam voorkwam verdere scha de. Schiedam had Aad van de Ha mer en Hans Vroon op de heuvel die voor de cijfers 928 zorgden. Schiedam maakte vier fouten. „On danks het verlies zijn we toch niet helemaal ontevre den want er werd sterk ge speeld", aldus Ton Ebben. Monster Arm Monster. Krijgt de geelzwarte zaterdagvereniging na twee jaar weer eens een wedstrijd van het Westlands elftal toe gewezen en dan weerhoudt een gestadig neergutsende regen een groot aantal Westlanders ervan op Polanen een „topper" kritisch te bekijken. Met als belangrijkste consequentie: Geen aanvulling van de clubkas, die met de viering van het vijfde lustrum voor de deur best een extraatje had kunnen gebruiken. Aat Reygersberg doelpunt Vlaardingen Zaterdagochtend werd aan het afslaglokaal be taald voor: kleine maatjes 133- 138, kleine kleine maatjes 100, grote maatjes 129131 per kantje. Aanvoer: VI 131 met 47 k; VI 34 met 60 k; VI 105 met 29 k; VI 90 met 54 k; VI 121 met 36 k; VI 1 met 74 k. Hoek van Holland De Tsjechi sche voetbalclub Dukla Praag komt vrijwel zeker naar Hoek van Holland. Nadat zij 5 augus tus een wedstrijd tegen het Belgische Anderlecht hebben gespeeld, staat voor zaterdag 8 augustus een wedstrijd op he;t programma tegen het Rot terdamse Sparta. De spelers van Dukla zullen in de tussenliggende dagen loge ren in hotel America in Hoek van Holland. Voor hun dagelijk se training zullen ze gebruik maken van het veld van „Hoek van Holland" aan de Zekken- Ook: Arme FEVOWEST. De Fe deratie van Voetvalverenigin- gen in helt Westland had (ach teraf bekeken) radicaal misge kleund met het traditionele za terdag/zondagduel in Maasdijk en zag zaterdagavond opnieuw een onder haar supervisie ge speeld voetbalevenement mis lukken. Wat echter niet op-het vertoonde spel slaat. Echter niet: Arme voetballers. Zeker, de spelers hadden liever een andere, drogere avond wil len duelleren, maar achtten de regen toch geen onoverkomen- lijk bezwaar. Het bewijs: zowel het Haags als het Westlands elftal kwamen tot een zeer ac ceptabele partij voetbal, als kijkspel ondanks de regen al leszins de moeite waard, met een 22 gelijkspel als beloning voor beide formaties voor hun trotseren van de elementen. Een uitslag waarover de Hage naars echter het minst mochten mopperen. Dat deden ze ook niet. Kriltiek had echter wel het handje vol publiek langs de „natte" zijde. „Moet dat nou. Had de wed strijd niet naar een ander tijd stip kunnen worden verscho ven", was de algemene opvat ting. Het kon niet. FEVOWEST's Herman Vinger ling begrijpend: „Natuurlijk, het is bijzonder sneu voor Mon ster, dat de wedstrijd totaal is verregend. Maar, wat hadden we dan moeten doen. Uitstellen was wel erg moeilijk geworden. We zitten middenin de vakan tieperiode. Den Haag had al moeite om een representatief elftal op de been te brengen. En als je over bijvoorbeeld twee weken opnieuw had laten spelen dan had je maar moeten afwachten of voldoende spelers van klasse beschikbaar waren. Neen, we hebben de beslissing gewoon aan de scheidsrechter overgelaten. De pech is ge woon geweest dat het vlak voor de wedstrijd begon te plenzen". Tussen het rgengordijn en de pa- zuimde voor buitenspel te vlag gen. rapluies door kon nog net wor den geconstateerd dat de West landers het eerste half uur het initiatief naar zich toe wisten te trekken. Slimme schoten van Leo Dekker („Ik telde 'm al") en Aat Reijgersberg tegen de paal en een redding van voor treffelijke goalie Kees Drewes onderstreepten de Westlandse aggressie. Schlemielig sloeg het Haagse Ibeam in de 35ste minuut doel treffend toe. Delftenaar Pleun v.d. Akker zette vanaf de rech tervleugel voor, waarna de bal via „een uitschuifbare roeispaan, van Kees Hoogen- dam achter onthutste Martin Grootscholten verdween (01). „Ik wilde de bal onderschep pen, maar hij kwam verkeerd op de binnenkant van m'n schoen terecht", verklaarde de Maasdijker nog steeds hoofd schuddend. Rien Dijkhuizen bracht na rust de verhouding weer tot juiste proporties terug. Niet met een „knal" waarop hij patent heeft, maar wel met een beheerst schot. Dijkhuizen: „Iedereen miste een trekbal van Leo Dek ker. Hoewel er nog een verdedi ger op de lijn stond, kreeg ik de bal toch precies in het hoekje". Nadat Aat Reijgersberg („Nu ik voor Fortuna speel, zal ik we] niet meer in het Westlands elf tal worden opgesteld") een pass van Koos Lankester had verzil verd (21) leek niets meer een Westlandse zege in de weg te staan. Zeker niet toen Pleun v.d. Akker kans zag in vrije po sitie op drie meter afstand nog over te schieten. Mee opgerukte RVC-er Jan van der Sloot was een andere me ning toegedaan en wist Henk van Bergenhenegouwen („We hadden een beregoed elftal. Er werd goed overgenomen en we begrepen elkaar") c.s. toch nog voor een fait accompli te stel len (22). Waarbij evenwel niet onvermeld mag blijven dat de grensrechter (alweer) ver- Wat Karei Jansen de kans bood te stellen: „Een juiste uitslag". De gelegenheidscoach, oefen- meester van het Rijswijkse RVCen „grote man" bij de VVCS roemde niet alleen de spelers die „onder deze om standigheden voor een leuke, sportieve wedstrijd hebben ge zorgd", maar tevens het initie- tief tot het komen van een der gelijk evenement. „Het is goed dat spelers van diverse Haagse ploegen met elkaar in één elftal uitkomen. Ik vind het jammer dat er niet meer van zulk soort wedstrijden worden gespeeld, dan nu het geval is". Een verwarmend geluid op een kille, natte zaterdagavond. Dinsdag 28 ji K< S-l be be Dordrecht De Strijense zwem mer Cees Seton heeft het week einde tijdens de herenfinales van de Nederlandse zwemkam- pioenschappen in Leeuwarden goede klasseringen bereikt. Zo wel op de 100 meter vlinder- en vrije slag klom hij een plaats ten opzichte van de na de se ries opgemaakte rangschikking. Dit betekent de respectievelijk zesde en zevende plaats. Zaterdag was Cees Selton tijdens de 100 meter vlinderslag in een felle strijd gewikkeld om de vierde, vijfde en zesde positie. De zwemmers Pabbruwe en Pijper waren inmiddels al naar het achterveld verwezen. Dit onderlinge gevecht in de mid dengroep viel echter ten slotte in het nadeel van de Strijenaar uit. In de tijd van 1.05.- tikte hij als Nederlands zesde vlin derslagzwemmer aan. Op de 100 meter vrije slag zwom Cees Seton zondag een regel matige race. Snel na de start waren de posities verdeeld en bezette Cees de zevende plaalts voor Herman van Liemden. Ge durende deze zwemsprint bleef de volgorde gehandhaafd en kon Seton zich op deze eervol le zevende plaaits handhaven. jchiedam - De ter worden t vragen die (KVP) 't col gesteld. Voo regelen wore heer Beekma damseweg w de straten ei ■In het licht var dat binnen ko: rond 't dorp K den aangelegi keerscommissi teraad eenrieh noodzakelijk, regel zou een gen moeten r waar de nodig verbonden. e reeds best maatregelen v door het park< oostzijde van Schiedamsewe door een stop denmarkering witte streep vanaf de Dokte aan de Kerkla richtingen e< vast te stellen van Spaland ti Sauerstraat. e heer Beekn raads verga der: bruari een inte naar zijn men lijke toestand thel gehouden, kingen gingen de heer Beek koord de kwes keerscommissi die eventueel i A.N.W.B. in de nemen. Toen b resultaat van bleven heeft d hierover ander ke vragen ge beeft veel tijd moesten het weken gelede 'fat de in het °rde gestelde beantwoorden raadsleden zou overschreden. E chauffeurs v Jen RET-buss |ingenomen z I de ononder streep in de er nog fovacht. De Sc I 'er plaatse al ■zodat het de JRET-chauffei Ihun brede 1 |aan de „goed 1 streep te houc AD VER1: ST. LIDUIN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4