Jong broed vliegt vanuit St. Ghislain Spanning stijgt Fortuna oefent in Dordt tegen DFC Rien de Roon wint in eindsprint De Pagter en Moerman succesvol in Utrecht DEMOS-TRAINER HARRY HUKSLOOT: m m i ISPOBTl Sportcauserie im fm:|if irt i ffe v Schiedam Het leven van een voetbaltrainer gaat niet over rozen. Dat is algemeen bekend. Gaat het met het eerste team goed dan is ook de trainer een van de beste. Gaat het daaren tegen met de prestatie bergafwaarts dan ligt het nooit aan de speler. Het is altijd de trainer die het verkeerd heeft gedaan of verkeerd heeft gezien. Een langdurig verblijf is dan ook nooit voor een trainer weg gelegd bij een en dezelfde vereniging. Zeker als de prestaties van dien aard zijn geweest, dat degradatie of bijna degradatie een feit is geweest. Demos heeft na af loop van het vorige seizoen opgelucht adem gehaald, toen bleek dat het ene pun tje voorsprong op stadgenoot SFC voldoende was om in de eerste klas te blijven. Maar het bestuur vond dat geen reden om trainer Huksloot aan de kant te zetten. BETER $1 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 28 JULI 1970 Schiedam In het afgelopen weekeinde vlogen de duiven van De vrijheid en De Vrinden vanuit St. Ghislain (België) een 'afstand van 170 kilometer. De Vrijheid vloog met 513 duiven broed 1970.- Bochove DONDERDAG ABC-VOETBAL OUVERTURE Wielrennen NIEUWELINGEN reken op een beter seizoen Is het te nat dan is het niet goed, maar té droog heeft ook zijn bezwaren. Dat geldt voor de sportvelden in onze gemeente. De dro ge weken, die er in de maand juni - zo kort na het veldsportseizoen waren, hebben de man nen van de gemeentelijke plaijtsoenendienst met het uitwerken van hun plannen geen goed ge daan. Het gevolg is, dat veel velden nog niet kun nen worden bespeeld en dat gooit weer het oefen programma van -vooral de voetbalvereniging - in de war. Zondag 30 augus tus gaat de bal voor de in de RVB spelende clubs weer rollen. De tjjd van voorbereiding is dus nog maar kort. Toch, geloof ik. dat alles best op z'n „voetbalpootjes" terecht zal komen. De aanstaande voetbalcom petitie staat dus weer voor de deur en via deze krant zal de sportliefheb ber - en natuurlijk ook de niet sportliefhebber - op de hoogte blijven. In de komende weken, vooraf gaande aan de voetbal competitie, gaat onze sportredactie de lezers op de hoogte brengen van het wel en wee van de sportverenigingen. De eerste teams - het visite kaartje van de verenigin gen - krijgen in onze sportkolommen weer de volle aandacht. Wij zullen in verhalen trainers, be stuurders en spelers aan het woord laten. Hun ver wachtingen voor de nieu we competitie zal u - de sportliefhebber - uit hun eigen mond kunnen ver nemen. Niet alleen de voetbalverenigingen - wel iswaar de grootste hap uit de „sportkoek" - zullen worden „doorgelicht", ook andere sporten krjj- gen weer hun deel. De voorbereidingen tot een nieuw wintersportseizoen worden overal getroffen. Ook bjj onze sportredac tie. Als eerste bydrage vindt u op deze pagina een verhaal van Demos, de club die vorig sei zoen maar net behouden bleef voor de eerste klas van de RVB. An dere clubs zullen in de aanloop naar de competi tie aan de beurt komen. JÉ R*« 'Hl feilÉ' „Waarom zouden we", zegt voor zitter Wim Groenhorst. Harry Huksloot is een op en top De- mos-man en doet alles voor niets. Als het er opaan komt legt hij er nog geld bij. En het is toch ook weer niet zo, dat wij bij de slechte resultaten van het eerste team maar meteen naar de trainer wijzen. Laat ik je eerlijk zeggen: Huksloot was een noodsprong. Wij kwamen opeens zonder trainer te zitten en Huksloot wilde ons uit de brand helpen. Daar zijn wij ach teraf blij mee geweest". Zondag, tijdens een oefenwed strijd tegen Ursus, was Harry Huksloot van vakantie terugge komen om er bij te zijn. Hij zag zijn team met 30 verliezen, maar dat was geen reden voor hem om met een boos gezicht rond te lopen. Natuurlijk is zo'n oefenwedstrijd belangrijk om eens te kijken hoe de kaar ten geschud moeten worden. Maar door vakantie is niet ie dere speler die in het eerste zou kunnen komen aanwezig. Dat is bij Ursus net zo. Straks, tijdens de competitie komt het er opaan". Harry Huksloot steekt niet onder stoe len of banken, dat hij niet graag nog eens een seizoen mee wil maken zoals het afgelopen seizoen het geval was. „Dat niet graag weer. Daar ga je langzaam kapot aan. Op de helft van de competitie hadden wij geloof ik één punt. Daar kwam in de tweede helft geluk kig nog een aantal punten bij. Net voldoende om in de eerste klas te blijven. Jammer voor SFC, onze stadgenoot, maar er moet er een degraderen. Wij hadden het ook kunnen zijn". Nieuwe gezichten zal Huksloot niet bij de training zien. „Als kleine vereniging krijg je bijna nooit geen andere, nieuwe spe- Trainer Harry Huksloot: „Ze moeten een Bram van een inzet hebben' V V. -5 lers bij je selectie. Als zo'n jon gen een beetje kan voetballen gaat hij naar een grote vereni ging. DHS, Schiedam of Excel sior. Maar niet naar Demos. Dat is natuurlijk zijn goed recht, maar wij zitten er maar mee". Geen nieuwe gezichten dus. Maar wel jonge knapen, want het team waaruit Huksloot kan put- ten is in leeftijd niet oud. Hij: „Dat valt gelukkig wel mee. Daarom hoop ik dat we in de eerste drie wedstrijden wat pun ten pakken. Dat is belangrijk hoor, dat je snel ziet wat pun ten bijeen te brengen. Zoals in het vorige seizoen, dat je na acht wedstrijden nog met één punt onderaan staat is niet pret tig. Je gaat steeds krampachti ger spelen. Endat vooral niet vergeten, de. jongens blij ven van de training weg. Wij hebben de training dit sei zoen verzet van de woensdag naar de donderdag. Met al die voetbalwedstrijden op de televi sie zag je ook niemand op de training. Want als kleine ver eniging is het moeilijk de spe- Tijdens het oefenduel tegen Ursus waarvan deze foto heeft trainer Huk sloot kunnen zien wat er nog aan mankeert. Iers naar de training te krijgen. Wat ik nog moeilijker vind is op de jongens over te brengen zoals je- zelf altijd hebt ge speeld. Ik heb negen jaar in het eerste van Ursus gespeeld, was geen technische speler, maar moest het hebben van mijn en thousiasme en harde schieten. Kijk, en dat enthousiasme wil ik nou graag op de jongens over brengen. Maar dat valt niet mee. Gelukkig hebben wij nu een eigen kantine met kleedlokalen. We gaan nu echt iets doen om de jongens bij elkaar te krijgen. Dat is ook wat waard". Voorzitter Groenhorst: ,,Ja, onze klaverjasafdeling gaat actief worden en ook op andere wijze zullen wij de kantine gaan ge bruiken. Wij hebben nu een ei gen onderkomen en zullen daar in het belang van de vereniging gebruik van maken. Je merkt het nu al. Heel veel leden weten de weg naar het veld weer te vinden. En dat is alleen maar fijn. Als de prestaties van het eerste nu ook wat beter mogen worden, dan geloof ik dat De mos weer zal gaan „leven". Niet dat de club dood is. Na tuurlijk niet want anders krijg je nooit zo'n ploeg werkers bij een die zich uitslooft voor de kantine. Maar met leven bedoel ik nóg meer leven". Dc uitslag was: 1-25 Westerholt, 2-28 Hazenbrood, 5-15 Scholte, 6-14-19-61-64-107-114-127 Van der Berg, 7-11-90-94 A. Verhaal, 8- 50-75-108 Van der Tyen, 9-58 J. Rost, 10-22-26-63-121 Blom, 12- 16-38-42-48-83-89-103 P. Pols, 13- 31-57-77 Duijmel, 17-76 Van der Ent, 18-36-40-43-47-67-80-87-106 Paulussen, 20-33 Egberts, 21-32- 54-59-62-97-122 W. Poort en zoon, 23-24-34-35 Hagen, 27-45-74-100 Vertinde, 29-69-71-93-117 Jan Doejaaren, 30-37-39-41-55-82 Jac. Doejaarden, 46-51-98-110 Bak ker, 49-60 Krijgsman, 65-70 De Potter, 72-92 Kouwenberg, 79- 112 Robart, 91-96 Wijnstekers, 105-118 Van der Windt, 113 Pronk, 115 Koogje. De duiven werden om 7.10.00 uur gelost en de eerste duif kwam om 9.21.17 binnen. De uitslag van de laat ste fondvlucht Bergerac over een afstand van 850 kilometer is: 1-9 Krijgsman, 2-10-12 Pronk,'3 Poort, 4-6-8-11 Verlin de, 5 Middendorp, 7 Jan Doe jaarden. Eerste duif om 7.46.00. aatste duif 10.15.00. Zondag wordt er gevlogen vanuit Tergnier met attractie. Op de aangewezen duif een vouwfiets. De Vrinden had 114 duiven in de vlucht. De eerste prijsduif kwam binnen om 9.28.86. Uit slag 1 Holleman, 2-19-29 Gebr. van Leeuwen 3-4-8-9-12-16-26 Wenteler, 5-6-7-10-11-13-18-20-22- 25 Zantboer en Co., 14-17-21-24- 28i- diploma Gebr. Van der Harg, 15-27 De Wit, 23 J. Mol. Uitslag Bergerdc: 1. Van der Hoeven, 2-4+ diploma Zantboer en CO., 3. Gebr. Van Leeuwen. Schiedam Door een gebrek aan velden, kan het A13C program ma maar moeilijk worden afge werkt. De uitslagen an de af gelopen week zjjn als volgt: En- kaCoebergh 4 -2, SaiariVan de Bor 22, VeveoVan de Bor 0—5, NYVVV—GPS o—3. Hierdoor is de span air in de A- groep ten top gestegen want Wilton kan nu nog gebjk komen met Van de Bor. Dan moeten de laatste twee wedstrijden ge wonnen worde In groep B gaat Enka aan da ïeichng maar deze kan nog door NWW wor den overgenomen. Groep C is uitgespeeld en hier is Schiecar- ton 2 de groi.e winnaar. Vlaardingen Voor Dordtse Piet de Visser wordt het woensdagavond een eerste kennismaking met zijn nieuw materiaal. DFC heeft alleen nog maar getraind en zal zich voor 't eerst tegen het Vlaardingse Fortuna to nen. Aanvang 18.45 uur. „De vrijwel dagelijkse training van de Dordtse jongens heeft", volgens Piet de Vis ser, „al een bepaald inzicht gegeven. Ik ken de nieuwe lingen al zo'n beetje en ge loof zeker dat ze al aardig zijn ingespeeld". Maar on danks het feit dat de Dordtse oefenmeester zijn nieuwe se lectie al kent, heeft hij nog niet gewaagd de opstelling te geven. „Ik zal gebruik gaan maken van een kern groep van zestien spelers, die allen in het veld tegen de Vlaardingers zullen komen". Naast doelman Jan de Jong zal Piet de Visser nieuwe aanwinst Cees Versluis van Sparta aan het werk willen zien. Verder oude vertrouwde gezichten Ge rard Brouwer, Henk Blok, Ger- rit Ruseier en Ab van 't Hoff zullen, afgewisseld met Coen Paulus van Sparta en Gerrit de Bruin, eveneens van Sparta, te zien zijn in de defensie. Nieuw is ook de amateur Wim Leber van de Utrechtse club DSWV. Naast Jan van Sluis- dam, Ton Kemper, Frans Bouwmeester en Frans Struis zal Piet de Visser verder niet aarzelen om eveneens de Luxemburger Bizzy Klein een kans te geven. Ook Henny Kui ters, die eens een proefwed- strijd met Fortuna tegen De Musschen heeft gespeeld, zal waarschijnlijk niet ontbreken, alsmede Rinie Verstra eten van het Bredase Fortuna. Een „overture" van DFC tegen oude concurrent Fortuna, dat vorig seizoen wel de boot in ging. Op het nippertje ont sprong DFC de degradatiedans. Fortuna, verder gerijpt na de ADO-hindernis, heeft daarin on getwijfeld een lichte voor sprong. Vlaardingen De wielerwed strijden in de Vlaardingse Ver gulde Hand-polder z(jn in hoofdzaak een Rotterdamse aangelegenheid geworden. Ver wonderlijk was dat niet, want „veel Rotterdamse renners hadden de uitnodiging van „De Coureur" geaccepteerd. Bij de amateurs waren dat onder an- rcren: renners van De Pedaal ridders, De Rotterdamse Leeuw, Feyenoord, Apollo, Schiedam, De Mol uit Dordrecht en De Coureur zelf. Al snel na de start kwam al een grote af. scheiding tot stand. Het peloton werd door enkele sterke ren ners in tweeën gerukt, zodat twëe groepen de sterke tegen wind trotseerden. Na halfkoers ontstond een kop groep van vier man: De Roon, Van der Molen, Meijer en Dup- straten. Dit kwartet liep uit tot een halve ronde voorsprong en verloor Dupstraten, die het snelle tempo niet kon bijbenen. Even leek het erop dat het nu weer complete peloton de kop lopers zou kunnen achterhalen, maar het sterke trio bleef, goed samenwerkend, de voorsprong behouden. In de sprint moest Van der Molen slechts met geringe voorsprong de winst aan Rien de Roon la ten. Uitslag: 1. R. de Roon (RL); 2. B. v.d. Molen (P); 3. A. Meijer (A)4. Dupstraten (M); 5. De Ruiter (M); 6. J. Bergkotte (S)7. A. Staten (F); 8. A. Suuringa (M)9. A. v.d. Hoek (F)10. R. van Soest (P);. Bij de nieuwelingen ontsnapte Hans Schouten feeds vroeg aan de greep van het peloton. Na lange demarrages werd de vroege vluchter echter weer tot de orde geroepen. Desondanks slaagde Schouten er in om een prachtige zege te behalen. Uit slag: 1. Hans Schouten (C); 2. W. Heezen (S)3. J. Broertjes (F); 4. W. J. Notenboom (S); 5. P. Dijkshoorn (S). Uitslag jeugd 1213 jaar: 1. H. Lap (M); 2. A. Moerman (C); 3. A. Schouten (C)4. J. Offen- meijer (P)5. G. v.d. Kamp (P). Jeugd 1011 jaar: 1. G. Spay (R)2. H. Rozenberg (P); 3. R. Heyster (C); 4. R. Meeldijk (C); 5. J. Meijer (C); 6. A. van Asten (C). Jeugd 8—9 jaar: 1. J. Moolijn (R); 2. A. van Noort (P)3. R. v.d. Kamp (P); 4. A. Fister (S); 5. C. Hee- ze (S). Vlaardingen In het Utrechtse stadion „Galgenwaard" hebben de wielrenners Peet de Pagter en Nico Moerman van de Vlaardingse rennersclub „De Coureur" aardige successen be haald tijdens baanwedstrijden. Peet de Pagter won in de sterk ke bezette wedstrijden enkele spurt en Nico Moerman won een puntenklassement. In het totaalklassement van de ama teuromnium werd Nico Moer man tweede achter de Rotter dammer Moret.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4