Kinderen aangereden Insluiper steelt 30.000 uit raamkozijn van villa Miss Zweden wordt in Lulea gekozen Veel uitstapjes op het programma van Duitse gasten Woensdag voortzetting overleg verdeling wethouderszetels B O N W. VAN PELT lï N.V. Schildersbedrijf Jeugduitivisseling in Schiedam: ■^Smmiouirnr i Nieuwsblad 14 dagen gratis op'proef. I Ik' geef mij .op-als kwartaalabonnee. 'Naam:..i***,«,i«,,.,1,„„i,,intitovtwr* Adres: >«1,tmm,t,,11«nmi»,hm>.utmir. f' "Plaat®.-, VOOR AL UW SCHILDERWERK LAPPEN -doorhalen-wat niet wordt gewénst* Schiedam Op woensdagavond 5 augustus treden de verte genwoordigers van de raadsfracties die van de nieuwe raad deel uit zullen maken weer in de politieke arena, om te pogen te komen tot de verkiezing van de vier wethouders voor het hieuwe college. Twee avonden van overleg hebben de diverse standpunten in zoverre duidelijk gemaakt, dat men 5 augus tus tot een definitieve uitspraak zou kunnen komen. Woensdagavond zal blijken, wat voor resultaat de onder handelingen hebben opgele verd. Inmiddels is het idee van vijf wethouders dat VVD'er drs. J. Houtman lan ceerde wel haalbaar in Vlaar dingen: Gedeputeerde Staten hebben het plan, het Vlaardingse college uit te breiden tot vijf wethouders, goedgekeurd. Daar stonden alle raadsfracties achter een uitbreiding van het college, hier was dat alleen de VVD. Zodat een uitbreiding tot vijf wethouders in Schiedam uitgesloten lijkt. Vrijdag 31 juli 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23862 Het werk was niet altijd een pretje ROTTERDAMSCH NIEUWSBUD KLAAR VOOR DE TF.RLGRF.IS, gse (36) itie- een tens om- t itie ptC' de tot was jgal '.den iren ntig :nde de tnde Sociëteit Honk komt ie het nieuwe seizoen groot terug Schiedam Twee kinderen zijn gisteren gewond bij het plotse ling oversteken van de rijbaan. De 3-jarige Yvonne van Dijk kwam in de St. Liduinastraat plotseling de rijbaan opgelopen en kwam met haar hoofd tegen de handgreep van het portier van een personenauto, bestuurd door de 27-jarige autoplaatwer ker J. K. D. uit Schiedam. Zij is met een hersenschudding en een hoofdwond door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting ge bracht, waar zij is opgenomen. Bij het plotseling oversteken van de Warande is de 3-jarige J. van Leeuwen aangereden door een personenauto, bestuurd door de 22-jarige kantoorbediende mej. E. A. O. Hij is met een hersenschudding en een hoofd wond naar het gem. ziekenhuis gebracht, waar hij is opgeno men. Probeer deze tiriieke-. combinatie .eensijgr&tjjr: •veertien dagen. Vul onderstaande l'strdok: 'in'; doe hem in een-énvelop en 'stuur deze-orige-' frankeerd naar: Rotterdamsch' 'Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam Bij de diverse heropeningen \-an de jeugdsociëtei- ten voor het nieuwe seizoen, zal de oudste jongerensoos in Schiedam, 't Honk, in september een belangrijke plaats inne men. Het reeds drie etages tellende pand waarin de activitei ten voor de leden van 't Honk worden gehouden, is namelijk uitgebreid. De benedenverdieping, die tot voor kort maar voor de helft door 't Honk kon worden gebruikt, kan nu dooi de sociëteit voor de volle 100% worden benut. De muur is er alvast uit. Ongeveer twintig leden van de soos zijn nu al zo'n vijf weken bezig met de verbouwing en uitbreiding van de ruimte. De organisator in het bestuur van de sociëteit, Dick Toussaint, is van plan een aantal georgani seerde avonden te geven waar onder de viering van het eerste lustrum en daarnaast regelma tig, bijvoorbeeld eens in de maand, een band te laten ODtre- den. ,,We kunnen al meedelen dat op 19 september de British Town Jass Band uit Delft zal optre den. De avond begint om half negen en zal tot ongeveer half twee duren". Negentien september, dat is pre- Schiedam Een insluiper heeft uit een raamkozijn van de villa van de heer A. v. L. in de Jan van Zutphenstraat een spaar bankboekje met een waarde van 25.000 en een portefeuille met een inhoud van 4500 gestolen. De insluiper is de villa binnen gekomen door een onvoldoende afgesloten achterdeur. cies twee weken na de opening van 't Honk. Aan die opening zal het bestuur van 't Honk ze ker niet zomaar voorbijgaan. Integendeel, er komt een fiin feest. Wat is er nu precies gebeurd Wel, de dansruimte is zeker tweemaal zo groot geworden. Harde werkers hebben een muur uitgebroken waardoor men op de benedenverdieping van het pand Hoogstraat 149 een kolossale bar heeft kunnen Plaatsen, er,omheen een behoor lijk aantal zitplaatsen, voorts »en discotheek, wat hoekjes voor diegenen die alleen wat knus met elkaar willen praten, en een ruime garderobe. Bin nenkort verwacht men dat de tapinstallatie op de bar kan worden aangesloten. Er is al veel gedaan, in die vijf wek,en; er moet nog veel wor den gedaan, Het plafond verla gen, de muren een ander kleur tje geven, de verlichting, de garderobe. Maar voorzitter Win kelman en Dick Toussaint ver wachten niet anders dan dat op 5 september de zaken zijn zoais ze het zich wensen. Wie lid van 't Honk wil worden - moet tenminste 18 jaar zijn. Het bestuur kon voorts meede len dat - ondanks de uitbreiding - het lidmaatschap is verlaagd van 20 tot 15 per seizoen. Leden moeten- met ingang van het nieuwe seizoen wél entree geld betalen. ADVERTENTIE ST. L1DUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam De regen speelt de jongelui die op weg zijn naar Scandi navië parten. Want schrijven zij ons op 22 juli uit Lulea, een stad van ruim 35.000 inwoners in het noordoosten van Zweden: ,,'s nachts sloeg het mooie weer om en weldra regende het. De re gen die ons nu al de hele tocht heeft achtervolgd en waartegen we ons moeten wapenen wil het geen stempel op onze tocht drukken. Drie van ons bleven nog wat uit rusten, de drie anderen gingen op stap om de koffie eens uit te proberen. Daarbij kwamen zij terecht in een soort warenhuis, waarin diverse winkéls, bouti ques en cafeetjes. Die cafeetjes zijn 's avonds een trefpunt voor de jeugd van Lulea. Meisjes be neden de 18 jaar piogen er geen alcohol gebruiken, worden zij 'betrapt, dan wordit hen de toe gang voor één jaar ontzegd. Overigens: Miss Zweden wordt ieder jaar opnieuw in Lulea ge kozen. Naar Finland, waar de Nederlan ders hartelijk werden ontvan gen, voerde de tocht hen langs ,,de meest vredige grens ter wereld", de 408 kilometer lange rivier Torne. Verder het pool gebied in. waar op een bepaald ogenblik de weg verandert in een met stenen bezaaide rij baan. Bij een uitwijkmanoeu vre sloeg één van die stenen te gen de uitlaat van één van de wagens met als gevolg dat deze afbrak. De tenten van de Lappen doen sterk denken aan wigwams van Indianen, terwijl de mensen wel wat weghebben van eski mo's: mongools uiterlijk en sluik haar. Het landschap waar deze mensen hun nederzettin gen hebben is te plaatsen als ■décor voor een western. Om twee uur 's nachts kwam de groep aan bij de Nordkapp, het hoogtepunt van de reis. Na dit bezoek was het richting Kirke- nes, een strategisch zeer be langrijk punt voor de NATO en tevens de noordelijkste stad van het niet-communistische deel van Europa. Op de weg er heen: regen, en we gen die slechter berijdbaar werden: één rijbaan met slechts af en toe uitwijkmoge lijkheden. Op zoek naar een Noors-Russi sche grenspost kwamen Jaap en Aad een bord tegen waarop stond dat het verboden was te fotograferen, met inwoners te spreken en wapens te vervoe ren. Maar nergens zagen ze een Russische grenspost. Ze reden dus maar door, tot ze ontdekten reeds op Russische grondge bied te zijn. Na die ontdekking zijn ze maar omgekeerd en te ruggereden en merkten dat er een Russische militair voertuig achter hen reed, dat snel na derbij kwam. Jaap voerde zijn snelheid op tot 140 kilometer per uur en met die snelheid be reikten ze veilig de Noorse bo dem. Dat dit inderdaad gebeurt, staat niet vast. Uiteindelijk is er tot begin september de tijd om een nieuwe college te kiezen. Maar met een vlotte afhandeling van de zaken zouden velen gebaat zijn. Of dit woensdag inderdaad gebeurt, moet worden afge wacht. Een analyse van de situatie op het ogenblik leert dat enkele groperingen zich duidelijk aan gedane uitsrpaken hebben vast gelegd. KVP-wordvoerder mr. M. J. M. van Kinderen stelde het tijdens de overlegavond op 13 juli scherp: of twee wet houders, of in het geheel geen. De mogelijkheid dat dit laatste zal gaan geschieden, wordt steeds groter. Niet alleen de KVP, maar ook de PCG staat op het standpunt: twee of geen. PCG-woordvoerder P. Poot sloot zich op 13 juli volledig aan bij de uitspraak van mr. van Kin deren. Gisteravond nog voelde de heer Poot er weinig voor die uitspraak te herroepen. „Ik zie voorlopig geen reden om ervan af te wijken. Het zit er nog niet in dat we dat zullen doen. We moeten weliswaar tnog nader overleggen, maar het kan gewoon niet lijkt me. Als je A zegt moet je nu eenmaal B zeggen. Nee, het lijkt me niet waarschijnlijk, dat we onze uit spraak niet zouden handha ven". OpnieuAV een duidelijke» vastlegging dus. PvdA, D'6 „6CPN en VVD vinden de confessionele eis bepaald niet'juist. Het ligt dan ook vooi de hand, dat deze vier partijen onderling maar ook mét de con fessionele fracties druk overleg zullen voeren vóór 5 augustus. Onderling kunnen de fracties het misschien eens worden. Hoewel thans misschien de enig overgebleven mogelijkheid staat nog niet helemaal vast dat het nieuwe college zou be staan uit twee PvdA-wethou- ders, één VVD'er en een com munist. Veel wordt reeds ge dacht aan de heer Collé (CPN) maar het is nog niet eens be kend of deze inderdaad een wethouderszetel zou ambiëren. Het zetelaantal van de CPN in do raad (twee) zou een wethou derszetel niet direct rechtvaar digen, maar als PvdA, VVD en D'66, zich zonder bezwaren echter een eventuele commu nistische kandidatuur kunnen stellen, lijkt de vorming van een nieuw college rond. Of de drie fracties dat inderdaad zullen doen moet worden afge wacht. De standpunten van de confessionele fracties zijn dui delijk, de verdeelsleutels die VVD, PvdA, CPN en D'66 heb ben aangelegd eveneens. Een aantal belanghebbende fractie- vertegemvoordigers bevindt zich thans nog op vacantie in het buitenland, maar kan vanaf maandag uitgebreid gaan on derhandelen. Schiedam Voor de Duitse jon gens en meisjes die in het ka der \»an de Jeugduitwisseling van de Schiedamse gemeen schap van zaterdag 1 tot en met 15 augustus in Schiedam te gast zuilen zijn is een uitge breid programma opgesteld. De Duitse gasten komen zater dagavond om kwart over tien aan op iiet station Schiedam. De gastouders zullen de deel nemers van het station af halen. Het programma vermeldt veel uitstapjes naar plaatsen in en buiten de omgeving van Schie dam. Op maandag 3 augustus wordt een bezoek gebracht aan Gouda en de molens van Kin derdijk waarbij de lunch (.pan nekoeken) in Gouda zal wórden gebruikt. Dinsdag volgt een be zoek aan Rotterdam met onder andere een boottocht door de havens. In het programma zijn als vrije dagen opgenomen woensdag 5. zaterdag 8, zondag 9 en woens dag 12 augustus. Donderdag 6 t augustus wordt een bezoek aan Scheveningen en Den Haag ge*, bracht. Bezocht worden dlfc pier, Madurodam en Panorama4/ Mesdag. Vrijdag staat een be-; zoek aan Volendam en Mar ken op het programma, alsme de aan Zandvoort (Dolfina rium). Op maandag 10 augustus bezich tigen de Duitse gasten Amster dam, waar zij een rondvaart door de havens zullen maken en ook een bezoek aan Schiphol brengen. Dinsdag 11 augusi'us staat in het teken van Brabant.: het beklimmen van de toren van 's Hertogenbosch en bij mooi Aveer zwemmen in bosbad Surae. 's Avonds wonen de Duitse gasten een repetitie van hét mannenkoor Orpheus bij in gebouw Arcade. Orpheus heeft destijds de eerste contacten voor de internationale jeugduit wisselingen gelegd. Het bestuur van het koor nodigt ook de ou ders uit voor het bijwonen van de repetitie. Evenals vorig jaar wordt ook nu, op donderdag 13 augustus, een vaartocht gemaakt op de Noordzee vanaf Scheveningen. Per logger vaart men naar de piratenzender Veronica. De laat ste dag in Nederland zullen de deelnemers -doorbrengen met een Zeelandtoeht, een bezoek aan Zierikzee en Veere en een picknick op de Veerse Dam. Zaterdagochtend 15 augustus ver trekken de Duitse jongens en meisjes' weer per trein naar Esslingen. Dit jaar zullen de uitstapjes niet met bussen, maar met volkswagenbusjes worden gemaakt, waardoor de deelname van Schiedammers noodgedwongen klein zal moe ten zijn. SCHIEDAMSCHE COURANT V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1