In juli 159 aanrijdingen Inbraak op schepen: buit 14.000,- Biels in brand Onderhandelingen over verdeling wethouderszetels zijn begonnen Mevrouw Bernard- v. d. Horst overleden Paardehoofd aan woning van pony-liefhebber BOM W. VAN PELT N.V. Schildersbedrijf gmt ie mm I VOOR Al OW SCHILDERWERK De heer De Vries heeft het nog niet eens het beroerdst van allemaal. iB Vrijdag 7 augustus 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23868 1 1 I Schiedam „We moeten dure pachtsommen betalen, goed, die accepteren we dan, maar er moet toch iemand bereid zijn ons nog een zondag of maandag en dinsdag te laten spelen?" De heer De Vries, exploitant van één der kermisattracties in Schiedam, vindt het zacht uitgedrukt een onbegrijpelij ke zaak dat het verzoek om verlenging van de kermis is afge wezen. „Om praktische redenen is ons gezegd. En die praktische rede nen houden in: a. dat de politie te weinig mensen heeft, b. dat men het terrein als parkeerplaats wil benutten en c. dat de omwonenden last van de kermis hebben". Het haofd van de Shetland pony in wintervacht. Schiedam Menige fotograaf zal zich bij het zien van dit plaatje de vingers aflikken. Zo ook onze fotograaf die er dan ook meteen een foto van maakte. Probeer deze unieke-, combinatie .«ns'&rati»; •veertien dagen. Vul onderstaande „strook in', doe hem in een-énvelop en'stuur deze-onge-: frankeerd naar: Rotterdamse!»'Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam. 1 Ik-wil dé: Schiedamsche'Courant -h het-Rotterdams?». I Nieuwsblad 14 dagen gratia op proef. Ik geef mij .op als kwartaalabonnee. "Naam:, i, -Plaat»:, I doorhalen wat niet wordt gewénst. botteroamsch wiEuwsBtAasr. KtAARVOOROF.TRRIIGRElS. Schiedam Blijkens een wer- zii'dht van de vea-keersdfenst van de Schiedamse politie over juli zijn er in die maand 159 aamirij- d'injgen geweest, waarvan 28 imet zwame schade, 122 met lich tte en negen zonder schade. In juli 1969 waren er 144 aanrijdin gen, waarvan 22 met zware, 108 imeit lichte en 14 zonder schade. In juli 1970 viiiel één dode in het verkeer, vorig jaar juli even eens. Er waren acht zwaar ge wonden ouder dan 15 jaar (10) >en er was één zwaargewonde beneden de 15 jaar (0). De cij fers tussen haakjes geven de aantallen van juli 1969 aan. Er waren vorige maand verder 33 lichtgewonden (40) bojyen de 15 jaar en 10 (8) beneden de 15 •jaar. De meeste ongelukken gebeurden fin de spitsuren: 14 van zeven tot acht, 18 van vijf tot zes 's middags en 15 van zes tot ze ven. De belangrijkste oorzaken van de aanrijdingen waren het mliiet verlenen van voorrang 45 (38), onoplettenjdheiiid 29 (13), te dicht volgen 13 (4), onvoorzich tig achteruit rijden 9 (9) en slippen 4 (4) Op de zebra's vonden in juli drie 'aanrijdingen plaats (1) waarbij ■twee voetgangers zwaar wer den gewond. In juli 1969 vielen er geen gewonden op de zebra paden. ADVERTENTIE ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.9l5.45 exploitanten nog de meest flo rerende kermisattractie. ,,Maar", zegt hij, „er zijn er die er geld op toe moeten leg gen, En -ik overdrijf werkelijk niet, want 'anders ga ik heus niet voor een vergunning lo pen". Is de Schiedamse kermis dan zo slecht? „Vorig jaar ben ik hier voor het eerst gaan staan om dat mij was verleid dat 'in Schiedam zo'n goede kermis is. Nou, het was niet zó goed, maar ik kan ook niet zeggen dat het slecht was. We hadden toen ook zulk mooi weer net als deze week. Het lis te warm". Of de heer De Vries volgend jaar lin Schiedam we er van de partij is? Hij zegt in ieder geval wei te zullen inschrijven, maar als hij er het volgend jaar is, zal de pachtsom die hij dan betaalt imiinder hoog zijn dan nu. „Als je najgaat dat fik aan 'onkosten tem pacht alleen" al f 5.Ü0Ó kwijt ben. Als ik 'zaterdag voor me zelf kan houden, zit ik goed, dan heb lik geluk gefaald. Laatst stond 'er fin de fcn^nt dat het af gelopen zaterdag zo druk was, maar met een kermis .moet het alle dagen druk zijn. Het is hier etilgeinMj.k een rare kermis, over ■een half uur zie je veel volk maar weer een half uur later zie je niemand meer". Een kermisexploitant moet geld verdienen. De heer De Vries zegt dan ook: „Als ik in twee dorpen ga staan, waar veel imiinder mensen wonen, dan moet ik wel heel hard werken, tmiaar dan verdien ik toch beter dan nu hier. Wij moeten uitein delijk fin deze maanden ons geld verdienen, ook voor de winter". Toch is er hoop: B. en w. hebben overwogen, volgend jaar de kermis ook op zondag open te stellen. Daarmee zou een ver plichte sluitingsdag uit de Ker- misweek verdwijnen, hetgeen 'de exploitatie ongetwijfeld lo nender zou maken. Schiedam Onbekenden hebben ingebroken op twee schepen die bij Wilton-Fijenoord en bij Tan ker Cleaning liggen. Aan boord van het motorschip Oran, dat bij WF ligt, namen zij 8000, 'en een bedrag van 1000,aan dollars uit de kluis van de kapi tein mee. Ook op het motorschip Ada Gor then dat bij Tanker Cleaning ligt is in de kluis ingebroken. Hier werd 5150,vermist. ing van Buyte- ncelsdor lig. I-Ioe- geselec- is, was ;n deel periode ie op 29 tegen 5int ko- :ijn oe- B-elftal ;en. De 30 uur, ugustus g tegen en vol- 15 au- or mee Naald- Op za- ntvangt ïklasser ur ir Bas meters sich op evenin- eerste ageren- er zeer ;n won rong. astrum- succes itorisch an. By- dat het nig van id kon lidspre- lein vo- i-maties wieler- 'oor de nero de SCHIEDAMSCHE COURANT Veel werkzaamheden heeft ze verricht voor het organiseren van allerlei shows in Nieuwland. Bij afloop van de laatste show die enige tijd geleden werd gehouden voelde zij zich on wel worden en moest ze in het ziekenhuis worden opgeno men. De begrafenis vindt maandag plaats op 'de Algemene Begraafplaats in Schiedam. Geen verlenging, we! verlies voor kermisexploitanten s V De heer De Vries heeft van alle Wat is de achtergrond van die kop, pardon hoofd, vroegen wij ons af? Wel, de heer Ver speek, die het paardehoofd speciaal heeft laten vervaardi gen, vertelt er het fijne van. „Ik ben een groot liefhebber van pony's en ik wilde graag een hoofd laten maken. In Rot terdam zag ik iets dergelijks, maar het was me te groot. Ik ben toen naar iemand toege gaan die uit liefhebberij dieren Rit hout snijdt. Het was winter en onder de koplampen van mijn auto hebben we toen de maten opgenomen van mijn Shetland pony". De dikke hais en kaak van het dier verklaart de heer Verspeek als volgt. „Hij was in wintervacht en dan zijn hals en kaak altijd wat dik ker. Nu kun je de gelijkenis niet zo goed zien, maar 's win ters zie je het precies". Het Paardehoofd aan de woning van de familie Verspeek heeft een houtkleur en is niet geschil derd. Wel zit er een laf.gje ver nis over. Schiedam De Schiedamse brandweer heeft gisteren een brandje geblust in bliels die Waren opgeslagen aan het Ke- thelpiein_ Het brandje is ver moedelijk ontstaan doordat kin deren er met vuur speelden. De schade bedraagt ƒ308, Schiedam De Partij van de Ar beid, de VVD en de CPN zullen de komende dagen doorbrengen met het onderhandelen over de verdeling van de wethouders- portefeuilles. Nu eenmaal de beslissing is gevallen dat een uit vertegenwoordigers van deze partijen bestaand college Schiedam in de komende vier jaar zal moeten besturen, zijn de afgevaardigden al bezig met het oriënterende gesprek over de portefeuille-verdeling. Ook vanavond zal weer worden nagegaan welke mogelijkheden er voor elkë partij zijn. Het is echter niet waarschijnlijk, dat men er deze week nog uitkomt. Te veel moeit worden bespro ken, te veel staaJt op het spel om al te snel beslissingen te ne men. Bovendien is ook de voor zitter van het college burge meester H. Roelfsema pas maandag terug van vakantie. Hij heeft ook een stem bij de por tefeuilleverdeling, zodat zeker op hem zal worden gewacht. Het overleg over de portefeuil leverdeling geschiedt in beslo ten bijeenkomsten. Te veel ko men hier besprekingen over persoonlijke capaciteiten voor om ook hier openbaarheid to rechtvaardigen. De voorzitter van het college zal de zeer zware portefeuille van Gemeenteweiteen niet meer op zich nemen. Aan deze porte feuille kleven teveel politieke aspecten, zodat de burgemees ter als a-politieke figuur deze functie niet langer kan bekle den. Zonder twijfel zal deze portefeuille één van de belang rijkste zijn voor de komende vier jaar. Nauw er mee verbonden is het vraagstuk van de stadssanering en reconstructie van de binnen stad, die de komende tijd zal plaatsvinden. Deze reconstruc tie zal bijzonder veel voeten in de aarde hebben. Nog dit jaar waarschijnlijk zal de gemeente raad een bestemmingsplan worden aangeboden, zodat be kend zal worden wat er nu defi nitief met de binnenstad vao Schiedam zal gaan gebeuren. De reconstructie begeleiden ia een moeilijke zaak. Niet alleen :de ontwikkeling van de binnen stad, maar ook de ontwikkeling van de nieuwe wijken Woud- hoek en Spaland zullen in do komende jaren tot het beleid van de wethouder van Geneen- tewerken gaan behoren. Er zul len dan (twee geheel nieuwe wij ken moeten verrijzen, die aan duizenden Schiedammers huis vesting zullen bieden. Met het bouwen van deze wijken zijn de uitbreidingsmogelijkheden voor Schiedam zo ongeveer ver- bruikt. De stad zal in groei ver reweg bij buurgemeente Vlaar- dirugen achterblijven. Ook de portefeuille Woningdienst is een belangrijke post in het nieuwe College. Hier zullen da partijen eveneens moeten uit maken, welke wethouder deze onder zijn beheer krijgt. Of da burgemeester nu hij de porte feuille gemeentewerken niet meer bezit andere posten krijgt toegewezen, moet worden afge wacht. De verdeling van de diverse ge meentelijke diensten over da vier wethouders is er eenvoudi ger op geworden, nu zij alle vier een volledige dagtaak als wethouder hebben. Overigens betekenen niet alle diensten au tomatisch veel werk: het Open baar Slachthuis of de Haven dienst kosten een wethouder op zijn hoogst enkele uren per week. Aan de portefeuilles van Sociale Zaken en van Volksgezondheid wordt ook een hoge waarde toe gekend. Het welzijnsbeleid krijgt in de komende jaren gro te prioriteit en is één van de be langrijkste taken van het nieu we college van b. en w. Eerst volgende week zal bekend zijn hoe de verdeling van de portefeuilles zal zijn geregeld. Dan wacht 't volgende karwei: het verdelen van de raadscom missies onder de 37 raadsleden. In totaal zijn er 35 commissies. Iedere fractie in de gemeente raad neemt al naar grootte zit ting in de diverse commissies. Schiedam In de Noletstichting is gisteren overleden mevr ouw C. A. P. Bernard-van der Horst, echtgenote van de voorzitter van de wijkvereniging Nieuwland. Zy was 49 jaar. Het be stuur van de wijkvereniging verliest in haar een actief mede werkster, die vanaf het begin van de oprichting lid was van de vereniging. 1 - - i i Adres: t IM MM-'— «.«MM.-» HH-W

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1