Verzorger Arie van der Vlies: Excelsior en Spirit krijgen uitzicht op cricket-titel Schutterij van Maasland F ortuna en SVV ontmoeten elkaar aan de Marathonweg SPORT Holy zonder veel perspectief naar lijstaan voerder HFC Leen Boon tekent contract Jeugd Fortuna en SVV spelen voorwedstrijd Honkballers zien einde competitie naderen door Jaap Roelaiits lilSili 4 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 Viaardingen Na lang aarzelen heeft Leen Boon toch een contract getekend hij Fortuna. Woensdagavond is de centrale verdediger van Fortuna met het bestuur tot overeen- stemming gekomen. Fortuna is daarmee op 19 contractspelers geko men. De kans is niet ondenkbeeldig dat de Vlaardingse club nog meer spelers een con tract gaat geven „maar dan moeten de spelers, die we op het oog heb ben", aldus het 'be stuur, „zich eerst waarmaken". OPVALLEND Ik heb bijzonder veel vertrouwen in de prestatie van Hermes-DVS De handen van een verzorger kunnen een „zege" zijn voor een geblesseerde speler. Schiedam Ook voor de cricketteams loopt de competitie naar het einde. Die competitie zal voor Excelsior een spannend slot krijgen. Door enkele misstappen van „De Krekels" en door zelf de ene tegenstander na de andere uit te schakelen, hebben de Schiedammers een riant uitzicht op de titel. Maasland Deze week hield de S.V. Maasland weer onderlinge wedstrijden. Bij de korpswed- strijd: max. 50 punten, waren de resultaten als volgt: L van Berkel 47 ,A Korpel 47, F Mei- chert 37, H J Korpel 46, H van Woerden 46, W van Roon 40, M P Graveland 46, Fr v d Wel 49 A Moerman (De Lier) 46, M Voskamp 40, P Kalkman 39, J van Zwienen 46 ,M C Verploeg 40, A Poot 46, P v d Pol 38, J v d Ham 42, J W Groenewegen 48, Jvd Lely 45, M P Hane- maaijer 50, Jvd Sar 45, F Krul 38, A Pellikaan 31, M van Staal duinen 47, Ad van Staalduinen 45, A Jvd Meer46,DvdLley 33, J Hanemaaijer 49, J Kley- wegt 43, C Pauwe 35 en A van Buuren 48 punten. De resultaten van de vrijebaan- wedstrijd, max. 30 punten, wa ren: L van Berkel 28, A Korpel 29, F Melchert 26, H J Korpel 28, H van Woerden 28, W van Roon 29, M P Graveland 29, Fr v -d Wel 28, A Moerman (De Lier) 30, M Voskamp 22, P Kalkman 24, J van Zwienen 26, M C Verploeg 28, A Poot 30, P v ld Pol 28, Jvd Ham 23, J W Groenewegen 26, Jvd Lely 28, M P Hanemaaijer 30, Jvd Sar 30, F Krul 23, A Pellikaan 26, M van Staalduineh 29, Ad van Staalduinen 29, A J v d Meer 25, D v d Lely 22, J Hanemaaij er 30, J Kïeywegt 28 en A van Buuren 29 punten. 1 Viaardingen Het Vlaardingse „Holy" wacht het komende weekeinde een zware opgave in Haarlem. De honkballers ko men tegenover lijstaanvoerder HFC te staan, dat op zijn beurt alles in het werk zal stellen zijn voorsprong op het Rotterdamse SCR verder uit te bouwen. I 1 Het ziet er niet naar uit dat „Holy" voor een verrassing kan gaan zorgen, of het moet I een grote uitschieter zijn. De wedstrijd begint om 15.30 uur in Haarlem. De stand van zaken in de derde klas is op 't ogen blik: HFC Haarlem 11—19, SCR 12—18, ABF 10—16, THB 12—15, Alc. Victrix 11—10, Holy 126, i Libanon 12—4, Thor Twins 12— l 2. He situatie kan zich voor „Holy" gunstig gaan ontwikkelen wan neer het weet dat de laatste wedstrijd van het seizoen gaat tussen Thor Twins en Libanon. Het tweede team van „Holy" speelt zaterdagmiddag thuis te gen Schiedam 4. Aanvang 14 uur. Daarvoor zal echter zondag op „Thurlede" eerst met HCC 3 ■moeten worden afgerekend. Juist dal BCC 3, dat De Krekels de das heeft omgedaan. Oppas sen is vcor Bruning c.s. daar om geboden. Ook Spirit kan de titel bijna niet meer ontgaan. Zondag krijgt Asvion op eigen veld het bat op te nemen te gen Kampong V. Ook hier geldt dat een zege van de Schiedammers het uitzicht op de titel vergroot. Asvion, ook al thuis spelend, ont vangt VOC V. Het eerste jaar in de cricketcompetitie is de Asvionners goed beval len. Iedere week weer werd met afwisselend resultaat gespeeld. Alle wedstrijden beginnen om 11 uur. Hermes-DVS-verzorger moet ik nog wennen". Van der Vlies: „Aan die waterzak Schiedam Alhoewel de nieuwe verzorger van Hermes DVS, Arie van der Vlies, reeds vele pijlsnelle atleten verzorgd heeft, zoekt hij het in zijn functie van verzorger, niet in sne heid. Overal, op vrijwel alle voetbalvelden, ziet men verzor gers over het veld razen, om pijnlijk of minder pijnlijk getroffen spelers de helpende hand en spons te bieden. Met waterzak en spons worden dan de „ernstigste" blessures ge nezen. Maar ook in die waterzak ziet de opvolger van Henny de Geus het niet zitten: „De spons is alleen belangrijk om de speler even op te frissen. Als iemand aan zijn been gebles seerd is, gebruik ik natuurlijk nooit de spons. De waterzak heeft, naar mijn mening, alleen een zuiver psychologisch doel". Zo rekent de 44-jarige Arie van der Vlies resoluut met verschil lende „gebruiken" in het ver zorgerswereldje, een wereldje waarin hij eigenlijk pas heel kort zit af. Pas vijf jaar gele den voltooide hij een masseurs cursus van twee jaar van de Nederlandse Sport Federatie. Bij het behalen van dit diploma werd tevens een wens verwe zenlijkt, die hij reeds in 1946 koesterde: Masseur worden. Direkt na zijn actieve voetbalcar rière Arie van der Vlies speelde in 1946 en '47 afwisse lend in het eerste en tweede van Hermes wilde hij nl. al masseur worden. Na eerst het vak wat van de buitenkant be keken te hebben, moest hij er, door uiteenlopende oorzaken, mee stoppen. Tot hij twee jaar terug zijn diploma's behaalde en masseur van de KNAU kon worden. Zo ging Van der Vlies naar atletiek-interlands in Bel gië, Zwitserland en Italië, waar hij onder andere ook Wilma van den Berg moest soigneren. Maar behalve als verzorger van de Atletiek Unie heeft de Vlaardingen/Schiedam Fortuna en SVV, beide gekortwiekt in een zenuwslopende competitie, gaan het opnieuw probe ren, ieder in een andere divisie. De kans dat deze botsingen in competitieverband zou kunnen plaatsvinden, heeft lang bestaan, totdat de Vlaardingse formatie met zijn vele blessu res niet meer uit de voeten kon. Maar ook in een oefenduel, zoals dat zondag aan de Marathon- weg wordt verwacht, geldt het prestige, zoals dat al jaren het geval is. Willen beide teams hun krachten tot het uiterste ge ven. Slobodan Dutina. De Kwikzilver S van SVV. Fortuna eh SVV, beiden met nieuwe oefenmeesitersPiet de "Wolf .en Jan Bens, kunnen tot een aantrekkelijke partij ko men. De Vlaardingers hebben dit in eerste instantie al bewe zen tegen onder meer ADO en HFC, terwijl ook Anderleclit bepaald geen eenzijdig duel te zien 'heeft gegeven. SVV heeft zich Itot nu toe vrij rus tig gehouden, al won het wel met 3—1 van Hermes DVS en schakelde het 's-Gravenzand- se SV met 30 uit en verder bleef het sterker tegen Excel sior '20. Twee clubs ieder met aderlatingen. Aat Koudijzer vertrok naar Sparta, terwijl "Wil van Beveren zijn heil ging zoeken in het Noorden bij Hee renveen. Eddie van der Roer werd verkocht aan Excelsior, evenals Arie Don. Naast Bas- sant van Excelsior en Van Her pen va n Steeds Volharden kocht SVV Slobodan Dutina en daar heeft men, zoals de oefen duels dat te zien hebben gege ven, grote verwachtingen van. Dc Joegoslaaf, die op dertienjari ge leeftijd in Rode Ster Belgra do ging spelen, en daar tot zijn twintigste jaar bleef. Zich daar na verder heeft ontwikkeld en SVV zo goed als zeker een rijke aanwinst aan hem heeft. Het duel aan de Marathonweg be gint om 14.30 uur. Om 13 uur spelen de C 1-elftallen Fortuna en SVV tegen elkaar. kersverse Hermes-masseur ook enkele atleten als „vaste klan ten". Dit zijn Ed de Noorlan- der. Hans Smeman (beide tien kampers), Stans Brehm, Jan Struyk, Rein van der Heuvel en Aukje van der Hoek. Het meest opvallende van deze laatste atletes en atleten is dat ze allemaal een 400 meter lo pen. Van der Vlies: „Misschien is het niet toevallig, dat ik juist alleen 400 meter lopers ver zorg; ik weet het niet. In ieder geval ze zijn wel succesvol ge weest. Er zijn drie nationale kampioenen bij", stelt Arie van der Vlies trots vast. Door zijn bekendheid in de atle tiek kregen ook betaalde voet balclubs belangstelling voor de KNAU-masseur. „Zelfs een ere divisievereniging is bij me ge weest of ik wilde komen, maar ik heb Hermes toch geprefe reerd. Misschien wel omdat ik er zelf gespeeld heb". Sinds de training van Hermes als voorbereiding voor het nieuwe seizoen aan de gang is, kneed Arie van der Vlies ongewillige en stijve spieren. Juist de mas seur kan daarom voelen hoe het met de conditie van de spe lers staat. „Het gaat snel de goede kant uit. Ook daarom heb ik bijzonder veel vertrou wen in de prestaties van Her mes in het komende seizoen. De sfeer is erg goed; ik kan ge weldig fijn werken met de jon gens. Aan het eind van het sei zoen zit Hermes in de eerste di visie!" Arie van der Vlies, van beroep productiechef, met als hobby en „bijbaan" masseur, kan een groot aandeel hebben in een goed Hermes-jaar. Viaardingen Het oefenduel tus sen Fortuna en SVV, zondag middag om 14.30 uur aan de Marathonweg, zal worden voor af gegaan door een wedstrijd tussen de C 1-elftallen van For tuna en SVV. Aanvang 13 uur. Nog de Schiedam/Vlaardin'gen drie wedstrijden resten honkballers van Schiedam van het einde van de competitie. Drie wedstrijden die allen uit worden gespeeld. Zaterdag staat, als eerste van de drie de uitwedstrijd tegen PSV op het programma. Aad van der Ha mer de werper is niet van de partij. Dan resten Schiedam nog twee westrijden HCTIW en UW. DHS zoekt het zondag ook al ver weg. Het gaat naar Tomsons in Maastricht. Dat betekent voor de Schiedammers al heel vroeg vertrekken uit Schiedam en weer laat terug. Zondagmorgen om 10 uur krijgt DRZ bezoek van titelkandidaat Zwijndrecht. Misschien lukt het de Schie dammers om Zwijndrecht de voet dwars te zetten. Vlaardingen/Schiedam. Na Fortuna's duel tegen Anderlecht heb ik gezegd ■dat het voor de Vlaar dingse jongens zeker geen schande was om van dit Europese topteam te verliezen. Daarmee zul len de toeschouwers het, die getuige zijn geweest van deze wedstrijd, onge twijfeld eens zijn. Want Anderlecht mag dan mo menteel geen Belgisch kampioen zijn, met klas sespelers als Mulder, Van Himst, Puis, Nordahl, Heylens, om zo maar en kele prominenten te noe men, behoren de discipe len van Constant Vander- stock tot de beste clubelf- tallen. Voor de echte voetballief hebbers en tot die cate- gorie mag ik me zelf, dacht ik, wel rekenen waren de vlotte en snel uitgevoerde combinaties en de spectaculaire indi viduele acties van cracks als Jan Mulder, Pol van Himst en schutter Puis ee?i lust voor het oog. Het spel van Anderlecht kwam tot zijn recht, om dat we met Fortuna geen afbraakvoetbal hebben gespeeld. Het publiek komt om voetbal te zien en niet het beletten er van. We hebben gepoogd het team van trainer Pierre Sinibaldi met con structief voetbal tege moet te treden. De spelers hadden zelfs op dracht om, wanneer de gelegenheid zich daartoe voordeed, met aanvalsac- ties, vanuit de tweede en derde lijn de gerenom meerde defensie van An derlecht te bestoken. Dat is er niet uitgekomen. Het spel van Jan Baksteen cs. was vaak verdienstelijk van inhoud vanuit de ver dediging tot de midden veldbezetting. De doorstootacties vanuit het middenveld lukten echter te sporadisch door a. onnauwkeurig aanpas sen, b) gebrek aan tem poversnelling op het juis te moment en c) over heersing van de Belgi sche verdediging in de persoonlijke duels. Het aanvalsspel in de voor gaande oefenwedstrijden tegen ADO en DFC resulterend in vijf doel punten, liep nu stuk op de hechte Brusselse defen sie. We hebben er lering uitge trokken en de oefenstof van het trainingspro gramma afgestemd op de door Anderlecht meedo genloos blootgelegde te kortkomingen. Grotere beweeglijkheid en hogere snelheid en nauw keurigheid in de acties zijn een eerste vereiste om constructief midden veldspel te doen over gaan in veranderd en pro- duktief aanvalsspel. In de volgende wedstrijden zal moeten blijken of het vak achter de schermen, ■de trainingen, op dat ge bied vruchtdragend is. De eerstvolgende wedstrijd is die van komende zon dag tegen SVV. De Schie dammers hebben niet ge poogd zich in de ere-divi- sie te handhaven door be- ton- of afbraakvoetbal. Ze zijn voetballend ten on der gegaan en zitten al lerminst bij de pakken neer. Tegen een goed en constructief voetbal na strevend SVV zal Fortuna trachten naar de vorm te groeien, die een basis moet zijn voor resultaten in de strijd om de punten, die steeds dichter bij komt. Dat het publiek daarbij aan zijn trekken mag komen, is de wens en het streven van spe lers en trainer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4