Groenvoorziening als beveiliging Speeltuin Kunstklassen beginnen in september Adjudant nam afscheid Twee dieven in de kraag gegrepen „Orpheus" concerteert voor deelnemers aan jeugdwisseiing OOK VOOR 60+'ERS M. J. den Hartog 25 jaar lid van „Orpheus" 9 l©BT 2, KNfflttl BH PR® BON f Natuurgenot in Huis vergadert en maakt Noordzeetocht J. L. van der Laan 25 jaar bij VROM-dienst Schiedamse Bond Oud-Strijders bestaat in 1971 twintig jaar VOOR Woensdag 12 augustus 1970 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 97s'te jaargang no. 23872 IF r SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Op tamelijk korte termijn zal worden begonnen met de aanleg van een kinderspeelplaats aan de Parallelweg. De dienst Gemeentewerken, die het plan voor de aanleg van de speelplaats heeft opgesteld, verwacht dat de aanleg zeker binnen een maand zal plaatsvinden. De plannen zijn rond en de zaak is met de Vuil Afvoer Maatschappij, op wier terrein de speelplaats komt, ten volle geregeld. ROOSTER Ipffi Probeer dez« unieke-.combinatie -eenstfcréiti* •veertien dagen. Vul onderstaande..strook in; doe hem in een-ènvelop en 'stuur deze- onge-- frankeerd naar: Rotterdamsch' 'Nieuwsblad, antwoordnummer £34, Rotterdam. r l Ik-wil dé.; Schiedamsehe 'Courant hit -Rotterdamse». Nieuwsblad 14 dagen, gratis op'proef. Ik' geef mij .op -als kwartaalabonnee. 'Naaril v Adres: -doorhalen-wat niet wordt gewenst. I p, .,p SCHIEDAMSCHE COURANT BINNENKORT AANLEG SPEELPLAATS AAN PARALLELWEG ;-V: v«r.' RR3NÜ ER EEN kinderspeel- Kxjjplaats zal worden aangelegd aan de Parallelweg, krijgen de bewoners van deze weg voor hun kinderen een speelgelegenheid, waarover andere straten of wij ken reeds jaren beschikken en waarvan daar druk gebruik wordt gemaakt. De aanleg van de speeltuin lijkt dan ook een ver heugende zaak. Het verschil tus sen de situatie .aan Parallelweg en in andere wijken moet echter niet uit het oog worden verloren. Het is te hopen, dat de speel plaats aan de Parallelweg slechts tijdelijk zal worden gebruikt. Met het verdwijnen van de woningen aan deze weg, die zoals bekend in een zeer slechte toestand verke ren, zal er namelijk geen speel plaats meer nodig zijn. Bewoners en kinderen zullen dan in meer leefbare gedeelten van de stad zijn ondergebracht. Rra WANNEER DE LAATSTE gU3 bewoner van de Parallelweg naar elders in de stad kan verhui zen, is uiteraard niet bekend, al zullen de bewoners zich waar schijnlijk opgelucht hebben_ ge voeld, toen wethouder Van Kinde ren in een raadsvergadering en kele maanden geleden beloofde, dat oplossing van het Parallel weg-probleem de grootste urgen tie heeft. Een enquête, die kort na het VAM-incident onder de Parallel- wegbewoners is gehouden, is af gerond en zal binnenkort open baar worden gemaakt. WeUicht zal daaruit eigenlijk ten over vloede nog eens blijken hoe zeer het nodig is, dat aan de moeilijke woonsituatie op de Pa rallelweg een einde wordt ge maakt. De speelplaats is indertijd aangeboden door dc directie van de V.A.M., die iets wilde „terugdoen" voor de overlast die de bewo ners van de Parallelweg van het bedrijf hebben ondervonden. En kele maanden geleden blokkeerden de bewoners zelfs de weg naar de vuilverwerkingsplaats, zodat de vuilniswagens met hun huisvuil niet verder konden. De gemeenteraad keurde enige tijd geleden een krediet goed van 14.000 voor de aanleg van de speelplaats. Hiervan zal de directie van de V.A.M. 7000 voor haar rekening nemen. Er moeten thans nog enkele detail problemen worden geregeld, maar binnenkort heeft de jeugd van de Parallelweg een speel terrein. De speeltuin zal weinig verschil len van de speelplaatsen die el ders in de stad zijn aange bracht, terwijl extra moet wor den gelet op de veiligheid van de kinderen met het oog op de vlakbij gelegen spoorbaan en het stationsemplacement van Schiedam. Om de kinderen vol ledig te kunnen beschermen, zal een groenvoorziening moe ten worden aangebracht, die een optimale veiligheid voor de kinderen moet garanderen. DE SPEELTUIN is slechts een pleister op de wonde cn lost het eigenlijke probleem na tuurlijk niet op. Dit gebeurt pas, als de laatste houten schotten voor de ramen van de woningen zullen zijn getimmerd, de sloper zijn werk kan gaan doen en de kinderen voor een speelplaats 11 iet meer op de Parallelweg hoe ven te zijn. Schiedam Tijdens een concert van het Koninklijk Schiedams -Mannenkoor Orpheus voor de deelnemers aan de jeugduitwis seling is gisteravond één van de leden, de heer M, 3. den Hartog, door voorzitter P. Smit gehuldigd, aangezien hij thans 25 jaar onafgebroken lid is van het koor. Voorzitter Smit feliciteerde de «eer Den Hartog hartelijk met djt jubileum en sprak de hoop dit dat hij nog vele jaren in goede gezondheid zijn plaats in «et koor zou kunnen „bezet ten". speldde de jubilaris twee speldjes op, namelijk van het Koninklijk Nederlands Zangers verbond en van Orpheus en overhandigde hem een oorkon de. ^wna wei'd de jubilaris door «et koor toegezongen. Schiedam De Schiedamse aquariumvereniging Natuurge not in Huis houdt dinsdag 1 sep tember een vergadering in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven, die om acht uur begint. De heer Vester zal een lezing hou den over het inrichten van een aquarium. In de pauze wordt een verloting gehouden. Op vrijdagavond 28 augustus houdt Natuurgenot in Huis een avondtrip op de Noordzee. Met een schip van de rederij Vrolijk te Scheveningen zal een vaar tocht worden gemaakt naar het radioschip Veronica. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij de secretaris van Natuurge not in Huis, de heer C. van Slie- dregt, Brugmanstraat 9b, tele foon 261707. Schiedam De heer J. L. van der Laan heeft zijn 25-jarig ju bileum herdacht bij de Ge meentelijke Vervoers-, Reini- gings-, Ontsmettings- en Markt- dienst, waar hij als ontsmetter werkzaam is. In de kantine van de dienst werd de jubilaris toe gesproken door de directeur van de VROM-dienst, de heer E. T. Kraan, die hem hierbij de' gebruikelijke gratificatie overhandigde. Namens de jubi leumcommissie overhandigde de heer G. J. Koppenol de jubi laris een zogenaamde film-vie wer. Mevrouw Van der Laan ontving bloemen. Tenslotte sprak de heer De Vries, tech nisch hoofdambtenaar buiten dienst, nog een kort woord tot de jubilaris. De expositie van werk van leerlingen uit de kunstklassen oogstte vorig seizoen veel succes. Schiedam De afdeling Schiedam van de Bond van Oud-Strij ders en Dragers van het Mobilisatie-Kruis bestaat in 1971 twintig jaar. Naar aanleiding van.- dit jubi leum zal een feestavond worden georganiseerd in april 1971, die een bijzonder karakter zal hebben. Over datum en plaats waar de feestavond zal worden ge houden kan het bestuur van de bond nog geen nadere mededelingen doen, aldus Penflits, het blad van de plaatselijke bond. Vlaardingen Vanmiddag is in de kantine van het politiebu reau afscheid genomen van de adjudant A. Hofman, die de dienst met functioneel leeftijds ontslag verlaat. Vlaardingen De politie heeft dinsdagmiddag op de Galgkade de twee chauffeurs J. v. E., (51) uit Holsteren en N. L. v. E. (33) uit Bergen op Zoom aangehou den. Zij hadden van een fa brieksterrein in Sassenheim een doos met blikken verf ge stolen. De eigenaar van het ter rein, A. v.d. K. (48), was de beide mannen naar Vlaardin gen gevolgd en had de politie gewaarschuwd. De daders zijn naar Sassenheim gebracht. Schiedam De kunstwassen van het Stedelijk Museum zullen in september weer beginnen. In één van de bovenzalen kunnen jongeren cn ouderen in hun vrije tijd gebruik maken van een groot atelier, onder leiding van enkele kunstenaars, die de deelnemers bij hun creatief be zig zijn zullen begeleiden. Trees en Hamnefce Su-ringh, Joop van Meel en Harry Boom zullen de deelnemers aan de kunst- klassen hulp bieden bij het wer ken met verf, papier, Heli, lino- leum, sitof enzovoorts. Verschil- lende groepen en kinderen en volwassenen hebben siinds 1967 met succes aan d-e kunstwassen deelgenomen. Jaarlijks wordt er in het Stedelijk Museum een tentoonstelling ge houden van de op de kunstwas sen gamaaikite werkstukken. De onlangs gehouden tentoonstel ling liét zien, hoe de leerlingen hun creatief beeiiig zijn hebben beleefd. In het afgelopen seizoen hebben ongeveer 120 kinderen en 50 volwassenen v-an de kunstklas gébruik gemaakt. Om meer mensen in de gelegenheid te stellen hlieraian deel te nemen, is het rooster voor het nieuwe seizoen uitgebreid, zodat in schrijving van nieuwe deelne mers thans weer mogelijk is. De nieuwe deelnemers hebben voor de kunstwassen geen spe ciale vooropleiding nodig. Ook stelt het Museum één och tend per week de werkplaats open voor personen boven de zestig jaar. Deze oudere deel nemers worden aldus in de ge legenheid gesteld, hun vrije tijd nuttig door te brengen. De kunstwassen voor alle groe pen gaan dn september weer van start. De kosten (materiaal (inbegrepen) bedraigen per deel nemer per maand kinderen 2, 14-18 jarigen 5, volwassenen 10 en personen boven de 60 5. In overleg met het mu seum 'dienen de deelnemers eenmaal een koker met pense len aan te schaffen. De kosten hiervoor bedragen ongeveer vijf gulden. Het rooster voor het nieuwe sei zoen ziet er als volgt uit: dins dag van tien uur tot hall twaalf voor de 60+-ers, woensdag van half tien tot half elf voor de da mes, van half twee tot half drie voor 6-8 jarigen, van kwart voor drie tot kwart voor vier voor de 9-10 jarigen en van vier tot vijf uur voor 11-14 jarigen. Op vrijdagavond zijn de 14-18 ja rigen en de dames en heren aan de beurt van respectieve lijk ze-ven uur tot half negen en van half negen tot tien uur. Za terdag kunnen de kinderen in het Museum terecht: de groep van 6-10 jarigen van kwart; over tien tot kwart over elf, die van 11-14 van half twaalf tot half één, die van 6-8 van half twee tot half drie, die van 9-10 van kwart voor drie tot kwaad voor vier en die van 11-14 jaar van vier tot vijf uur. Inlichtingen en opgaven vanaf maandag 17 augustus dagelijks aan het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, telefoon 266491. Schiedam Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft gisteravond een „mini"-concert gegeven voor de deel nemers aan de jaarlijkse jeugduitwisseling met de Duitse partnerstad Esslingen, Dat gebeurde in zaal Arcade aan de Lange Haven, na afloop van de wekelijkse repetitieavond van het koor. Voorzitter P. Smit van Orpheus heette de Duitse gasten van harte welkom en herinnerde eraan dat een concert van Or pheus voor de deelnemers aan de jeugduitwisseling zo lang zamerhand een traditie is geworden. Dit komt door het feit dat Orpheus tijdens een concertreis naar Esslingen ln 1963 de eerste contacten legde voor de jaarlijkse internationale jeugduitwisseling. De heer Smit kondigde een programma met een gevarieerd ka rakter aan en wenste de Duitse jongelui nog een aantal pret tige dagen in Schiedam. Dirigent Chris Verhoog gaf daarna telkens een korte toelich ting bij de werken die het koor uitvoerde, nadat hij zich ver ontschuldigd had voor het feit dat hij niet in rok was ver schenen en dat het koor het jeugdige publiek geen beat of popmuziek kon bieden. Hij sprak echter de hoop uit dat zij het gebo-dene toch zouden kunnen waarderen. Vóór het concert vertelde de Duitse groepsleider ons bijzonder ingenomen te zijn met hetgeen de Duitse groep tot nu toe in Nederland is geboden. Als hoogtepunten noemde Wolf gang Seibold het bezoek aan het Evoluon, gisteren, het Chi nees eten in Den Haag, donderdag, en het bezoek aan de film „Woodstock" in Rotterdam, afgelopen zaterdag. Hij constateerde dat Schiedam wat vermaak betreft sterk op Rotterdam is gericht en weinig eigen leven op dit gebied heeft, een probleem waarmee Esslingen precies eender wor stelt. Esslingen is wat vermaak betreft sterk aangewezen op het na bij gelegenStuttgart. Wolfgang Seibold was ook onder de indruk gekomen van Com municatie '70 in Rotterdam, waarbij hij constateerde dat de bevrijding daar wordt gevierd zonder dat er ressentimenten jegens Duitsland naar voren komen. De Duitse groepsleider verklaarde verder dat de groep door het goed georganiseerde programma geen last heeft van het „typisch" Nederlandse weer van de laatste dagen. RtrmsMroCTniwwstiAa t-.Ki.AAJU'ooRnr WH™* 5- li ösjï» luS&SBt j i •f, i i u TrmrfligfarrB

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1