Maatschappelijke loopbaan belangrijk De Hollandiaan loopt over HVO heen: 7—0 Volgend seizoen niet naar sporthal GOEDE KANSEN VOOR JULIANA99 IN NIEUWE COMPETITIE Oefencampagne van Martinit Drukke tijd voor korfbalclub Schiedam Tweekamp tussen Hollandiaan en Gelria Opstellingen Fortuna A en B SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 12 AUGUSTUS 197» Dondert Schiedai dag hi van et dam e ming i over a school school chiedam In het reeds vergevorderde wie lerseizoen is de jonge coureur Jan Breur niet vaak in de publiciteit geweest. De vrij stille Schiedamse amateur heeft tot op heden niet zo'n succesvol seizoen achter de rug. Vooral in het voorjaar heeft hij veel pech gehad, waardoor het allemaal niet zo lekker liep en Jan Breur (18) slechts een enkele keer een korte prijs reed. et is niet alleen pech. wat hier de oorzaak van Niet alleen kan Jan Breur op de weg en de haan uit de voeten, maar verstaat hij zijn sport ook op de onderdeel cycle-cross. Als nieuweling werd hij kampioen van Zuid- Holland. is. Andere factoren spelen hierbij een grote rol. De grootste is ongetwijfeld de maat schappelijke carrière van de Schiedammer. Werkzaam als leerling-analist bij Ferro Ene- mals vindt Jan Breur zolang hij niet van de sport kan bestaan, zijn maatschappelijke loopbaan erg belangrijk. Een gezond stand punt van de eerstejaars amateur, die nog een rijke wielercarrière voor de boeg kan heb ben. EERSTE FIETS TEGENSTAND Schiedam Ook de volleybal lers komen weer snel in ac tie. De zomerperiode is al haast voorbij, zodat er alle voorbereidingen moeten worden getroffen voor het nieuwe seizoen. Bij de Vol leybalvereniging „Juliana" is tijdens de vakantie door het sterk verjongde bestuur hard gewerkt. Met medewer king van enkele personen, die hun sporen op dit terrein hebben verdiend, is naarstig gezocht naar goede voorbe reiding voor het nieuwe sei zoen. OUD-SPELERS SPORTHAL Schiedam Martinits oefen- meester Jan van Buytenen is met de voorbereiding voor het nieuwe seizoen gestart. Dinsdagavond traint hij alle leden van Martinit en vrij dagavond neemt hij vanaf zeven uur de geselecteerden onder handen. Waarna in september de geselecteer den op donderdagavond gaan trainen. C. A. yan de Berg Sr. lid van verdienste Jan Breur: „Pionier Sport, was wel een stimulans voor me". m u IV b n De planr zijn in dium: slechts bouwpl men ii van de Bad G voor d breid T het gel tcrdam schoolg kan wol Voorlopig pen: E sen wo re Tec Mgr. K gedeelt bouw straat, nen cu gen g2 twee kunde klassen leerling kunde De leerlir uit Sch Maassl vliet, i Roekan wijk, H telijk stelling zo groo kele ka ten wo de nieu dit nie' die hee leerling De Stiel Technis gebied dam is een init van de wijs vi gen en gebleke de stiel Technis dam ei realiser den kun Het bestu menges gers va Protest; wijs ui dam, M Tot dir< M.T.S. van de teur va nische 1 lenslaar De cursus een nie; uit vier schakel] tweede ledig a jaar is opleidin het vie dagondt kunnen jes won la het gel terdam duidelij] geren, deel va drie We is de s gen u: IVestlan Jan Breur in wielerseizoen niet erg succesvol aardingen Vierdeklasser Hol landiaan heeft andermaal bewe zen tot een sterke formatie te zjjn gekomen. Hoewel men zich /ooral niet blind mag gaan sta- •en op dergelijke daverende iuccessen, zoals nu weer de eclatante 70 zege op HVO moet toch worden aangenomen lat vooral de roodwitte aanval >ijzonder attractief voetbal speelt. JOdat voor 't eerst na zijn -.raining in de wei kwam, kon er veinig tegenover stellen. De )ranjehemden hadden vooral :en stevig middenveld, maar stonden achter te veel kansen oe aan vooral schietgrage Muylaart en verder waren zij n de vuurlinie niet bij machte >m doelman Roodenberg te /erschalken. Hollandiaan opende al gauw le score via Muylaart uit een dieptepass van Piet Janse, terwijl in de tiende minuut een getrouwe kopie daarvan kon worden genoteerd: 20. Een hard schot van Van 't Hof kon HVÓ-doelman niet onder contro le krijgen, waarna Rob Maat de derde treffer op zijn naam bracht. HVO kwam voor de rust slechts tot één gevaarlijke actie, die door doelman Roo denberg werd bedwongen. Na de thee oefenden de oranjehemden wel meer druk uit op het rood witte doel. maar toen Muylaart uit een pass van Rob Maat op 40 kwam, zakte HVO in el kaar. Door Rob Maat werd het 50 en HVO'er Van Wezel scoorde in het nauw gebracht in eigen doel. Tenslotte bepaal de Muylaart met een hard schot de eindstand op 70. Bij de roodwitten was Kramer ver vangen door Van der Bend. In de roodwitte defensie was voor al Hennie Breedveld op dreef. Toch bevalt het Jan Breur bij de amateurs wel. „Ik heb er geen splijt van dat ik diiireot ben over gestapt", wil de Schiedammer weten. „Natuurlijk is er een groot verschil met de nieuwe lingen. Je hebt een grotere ver snelling, de afstand is langer, waarbij de wedstrijd nooit stil valt. Ik weik hele daigen, zodat ihet vooral dn het voorjaar moei lijk ging. Daar kwam bij dat ik de avondschool bezocht waar Jan Breur succesvol exaimen deed en tegelijkertijd moest trainen. De hersenschudding die ik hij een valpartij opliep, bracht opnieuw een kink dn de kabel". Het fietsen is de familie Breur wiet vreemd. Vader Henk, één van de oprichters van de Ren nersclub Schiedam, fietste vroeger ook. Op 12-jatóge leef tijd kreeg zijn zoon ook een ra- cefiest, zodat Jan Breur auto matisch bij R. C. Schiedam als Bnaspirant terecht kwam. Klein als hij was, moest hij vooral in het eerste jaiar enorm afzien. Het metier werd hem thuiis goed bijgebracht en tegen het einde van het seizoen, bracht Jan Breur ziijn eerste prijsjes mee naar huls. De overgang naar aspirant, die in de natkmales uitkomt, duurde voor Jan Breur nog een jaar. Het ging steeds beter met de kleine Schiedammer, die de nia- tionales goed kon volgen en er slechts eenmaal vanaf werd ge fietst. Het tweede jaar sloot hij met een groot aantal prijzen af en schreef de Ronde van Maas sluis op zijn erelijst. Op zijn zestiende jaar ging Jan Breur over naar de nieuwelingen. Hij won in Puttershoek -en reed vrijwel altijd prijs. In zijn tweede jaar als nieuweling kwam Jan Breur zeer succes vol voor de dag. Hij werd club kampioen, crosskampioen van Zuid-Holland, won zes crite riums en pakte en passant op de baan het Nederlands kam pioenschap over vijftig kilome ter. Jan Breur heeft weinig ple zier beleefd aan zjjn rood-wit- blauwe tricot. Hij voelde zich sterk en vroeg al in juli een amateurlicentie aan. Verschil lende wedstrijden reed hij bij deze categorie, war een vijfde plaats zijn beste klassering was. Afgelopen winter werd hij inge lijfd bij Pionier Sport, de wie- Ierformatie van Koos Rook, waarbij ook Gerrit de Wit, Jaap Schelling, Anton van de Spiegel en Wim Liebrechts een onderkomen hadden gevonden. „Het was wel een stimulans voor me", verklaart Jan Breur. Elke avond traint hij nu op kor te ritten. Ook de nieuwe fiets, die hij deze week voor het eerst in Kralingse Veer uitprobeerde, zal zijn moraal opvijzelen. „Die nieuwe fiets loopt beter", stelt Jan Breur tevreden vast. „Ik ga er gemakkelijk mee door de bocht. Al zal het nog wel even moeten wennen". Het kampioenschap op de baan van zijn nieuwellngenperaode concludeert dat Jan Breur ook igraiaig op het ovaal aan het werk wil zijn. De keuze voor hem, baan of weig, is geen In nerlijke strijd. Zonder na te denken zegt hij: „Ik rij liever op de weg dan op de baan. De baan zie ik als een soort leer school. Je leert er snelheid op doen en je moet goed kunnen sturen. Jan Breur betreurt het dat zoveel oud-professionals weer terugke ren naar de rijen der amateurs Hij had graag gezien, dat er voor jongens van zijn leeftijd een tassen-categorie zou zijn, bijvoorbeeld .voor amateurs tol twintig jaar, zoals ook in België het geval is. „Je zou dan een gelijkwaardige tegenstand krij gen. Nu is het zo dat de ex-pro fessionals meestal de wedstrijd kapot maken. Ze zien alleen het geld en rijden uitsluitend voor de verdienste". Deze winter was Jan Breur ook één van de geselecteerde ren ners, diie op het KNVB-centrum in Zedst de conditietraining mocht volgen bij baancoach Frans Mahn. Jan Breur: „He1 bij elkaar zijn vond ik wel aar dig. Het was overigens wel eori opgave elk weekend er te zijn. Het is een experiment geweest. Ik .geloof dat de KNWU hel voor de komende winter anders gaat doen. Men wil het land m districten in gaan delen, zodat meer jongens de gelegenheid krijgen deze training te volgen. Als de opzet weer zo ls als deze winter, zou ik het niet doen. Volgens mij kan je beter cros sen. M'n conditie is in Zeist wel vooruit gegaan, maar de vorm is blijven hangen". Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Jan Breur dit seizoen in ver schillende klassiekers meegere den. Hij kwam uit in Zuid-Hol land, Gelderland, Haarlemmer meer, Krimpenerwaard en De Baronie. Dit zware werk bevalt de Schiedammer. „Het is wel leuk", stelt hij. „Als de slag eenmaal is gevallen, is het te doen. Je moet natuurlijk zorgen er bij te zitten en reselijk bru taal zijn". Een voorbereiding voor een toekomstige carrière als beroepsrenner? „Als ik goed genoeg rij, dan wel. Eerst komt de militaire dienst nog. Daarna zou je het pas kunnen zeggen. Intussen kan ik dan nog sterker worden". De komende ledenvergadering, op maandag 31 augustus te hou den, moet het fiat geven, aan alle plannen die het bestuur in de vakantie heeft uitgebroed. Zoals bekend degradeerde het eerste team van Juliana het vo rig seizoen. Het bestuur is ech ter niet pessimistisch gestemd. Vooral in de vakantieperiode hebben zich een groot aantal nieuwe leden aangemeld, zodat zelfs het volgend seizoen met één damesteam meer aan de competitie zal worden meege daan. Het bestuur heeft er hoop op, het eerste herenteam aanzienlijk te versterken. In plaats van een groot verloop is het bestuur in onderhandeling met verschil lende oud-spelers van Juliana. Ook de training, die vrijdag be gint, staat weer onder leiding van Hans Schreutelkamp, die zich tevens evenals het vorig jaar, als speler zal inzetten. Te vens is het bestuur er in ge slaagd, de wegens studierede nen niet beschikbaar zijnde Aad Koremans, als coach voor het eerste team aan te trekken. Zoals bekend had hij het vorig seizoen het tweede team ook onder zijn hoede. De competitie-indeling voor de Schiedamse vereniging is gun stig te noemen. Het eerste team is ingedeeld in de zuidelij ke overgangsklasse. Deze klas se is de Schiedammers bekend, doordat het tweede team daar vorig jaar was ingedeeld. De sterkte van de daarin spelende teams heeft Juliana in de ver schillende oefenwedstrijden on dervonden, zodat de weg terug met niet al te veel obstakels ge nomen zou kunnen worden. Het tweede team zal in de aanmer kelijk sterkere overgangsklasse West uitkomen. Met enkele ta lentvolle jeugdspelers moet het kans zien zich in deze afdeling op zijn minst te handhaven. Het eerste damesteam wordt evenals het derde herenteam ingedeeld in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. De dames gaven reeds vorig sei zoen blijk kampioensaspiraties te hebben. Nu het kampioen ge worden DRL uit deze afdeling is verdwenen maakt dit dames team van Juliana een goede kans. Goede mogelijkheden voor de teams in de nieuwe competitie, waarbij Je volleybalvereniging ook dit komende seizoen met de te bekrompen zaal in de Tho mas a Kempisstraat zal moeten doen. De dispensatie die Julia na hiervoor heeft moeten aan vragen is inmiddels door de Ne- vobo verleend. De zaal in de Thomas a Kempisstraat staat een grotere publieke belang stelling in de weg. Juliana heeft na lang zoeken een oplossing gevonden om de ruimere Sport hal af te huren. Dit bleek niet mogelijk te zijn. De Sporthal was alleen op donder dagavond beschikbaar. Na langdurige onderhandelingen met de Nevobo stemde de Bond niet toe op deze avonden de thuiswedstrijden te spelen. De bond stelt sinds kort de wed strijden op zaterdag verplicht, dit om iedere speler de gele genheid te geven thuis te ko men. Men adviseerde Juliana om de thuiswedstrijden buiten Schiedém te gaan spelen. Na lang beraad heeft Juliana toch maar besloten in Schiedam te blijven. De Volleybalvereniging blijft alsnog hopen dat spoedig in deze zaak een oplossing kan worden gevonden. Oefenmeester Jan van Buytenen heeft voor het nieuwe seizoen verschillende oefenwedstrijden gepland. Zondag komt het eer ste van Martinit in het veld te gen MOK uit Bergen op Zoom. De wedstrijd wordt in Brabant gespeeld. Op zaterdag 15 au gustus komt het eerste en twee de elftal uit tegen het Vlaar- dingse HVO. Vier dagen later, op woensdag 19 augustus speelt helt eerste zijn derde uitwed strijd en wel tegen SFC. Zondag 23 augustus wordt op ei gen terrein de openingswed strijd van het nieuwe seizoen gespeeld. VVOH is voor deze gelegenheid uitgenodigd. Ook het tweede en derde elftal zul len tegen teams van VVOH uit komen. Woensdag 26 augustus sluit Jan van Buytenen de oefencampagne met het eerste elftal tegen GLZ. de voetbalvereniging Martinit verricht, heeft het bestuur van de Schiedamse vereniging be sloten de heer C. A. van de Berg Sr. (70) te benoemen tot lid van verdienste. In verband met zijn hoge leeftijd moest de heer Van de Berg de jarenlange samenwerking met de heer Van Steenis opzeggen. In de loop der tijd heeft hij zich voor de voetbalvereniging Mar tinit, niet alleen voor de sport- toto, zeer verdienstelijk ge maakt. De heer Van de Berg Sr, is nog steeds elftalleider bij de Schiedamse club. Schiedam Dinsdag 18 augustus hervat de korfbalvereniging Schiedam de training voor de senioren. Nadat op zondag 16 augustus de traditionele vaar digheidswedstrijden voor de jeugd zijn gehouden, breekt er voor Schiedam een drukke tijd aan. Na de eerste training worden op donderdagavond 20 augusitus in Zaal Irene de senioren-twaalf tallen bekend gemaakt. Zondag de 23ste gaan vier senioren twaalftallen deelnemen aan de jubileumseries, van de KNKB, afdeling Rotterdam. Deze wed strijden worden op het complex Varkenoord te Roltterdam-zuid gehouden. Dinsdag 24 augustus speelt het eerste twaalftal van Schiedam nog een oefenwed strijd in Vlaardingen worden gespeeld. Het terrein is echter niet beschikbaar, zodat Schie dam zal proberen de wedstrijd op eigen veld te spelen. tot en met het achtste elftal or ganiseert De Hollandiaan in het kader van zijn 50-jarig bestaan, zondag in park 't Nieuwelant een tweekamp met het Gelder se Gelria. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 uur veld 1: De Hollan diaan 4Gelria 4; 10.30 uur veld 2: De Hollandia 7Gelria 7; 12.15 uur veld 1: De Hollan diaan 6Gelria 6; 12.15 uur veld 2: De Hollandiaan 8Gel ria 8; 14.30 uur veld 1: De Hol landiaan 3Gelria 3 en 14.30 uur veld 2: De Hollandiaan 5Gel ria 5. Vlaardingen Fortuna, dat van avond om 18.30 uur tegen VFC aan de Sportlaan speelt, is als volgt samengesteld: doel Joop Bouman, achter Hennie Kuy- ter, Jan Baksteen, Leen Boon en Kees Bouman, midden Jan Bouman, Aad de Heer en Piet de Vries, voor John Corver, Aat Reygersberg en Piet Tculing. Reserves zijn Gerrie Pijl en Marcus Schippers. Het B-team van Fortuna, dat op dezelfde tijd aan de Marathon- weg tegen Sa.gu Boys Speelt, is als volgt samengesteld: doel Rob Brekelmans. achter Mar Verburgh, Ger Robbemond, Ron de Vette en Frans Fiers, midden Anton Huyer, Martin Rooderg en Hadde van der Meyden, voor Gerrit van der Leek, George Boekhout en John Jansen. Reserves zijn Gijs van Eek, René Oormelisse en Piet Kattestaart,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4