TE BO Ook bij „Pa leerde ons cricket in de tien meter lange gang" amateurs, dames en nieuwe lingen NIEUWE START TIJDEN Sparta B had toch nog moeite met Hoek van Holland Dubl Verbim en trot\ industr Spaans GebrWil, Martin en Henny van Wijk: Druivenschaak- toernooi Inschrijving ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1970 baandag BELGEN Van onze sportredactie Honselersdijk De aanwezig heid van een vedette stelt aan een organisatie hoge ei sen. De komst van „wonder" Eddy Merckx naar Honse lersdijk, na wat problemen in de vorige week definitief afgerond, heeft dan ook het rondecomité in Honselers dijk genoodzaakt tot het ver schuiven van de aanvangs tijden: een uur later begin nen en ook een uur langer uitlopen. De nieuwe starttijden zijn: 16.00 uur: Adspiranten 25 km 18.30 uur: Dames 25 km 19.30 uur: Amateurs 100 km 22.30 uur: Professionals 80 km In afwachting van de komst van Merckx rijden 's werelds rapste spurters (Sercu, Loevesijn, Van Rijc- keghem e.a.) een km-tijdrit. Zie voorts de sportpagina's van het RotterdamscK Nieuwsblad. Van onze sportredactie lonselersdijk In alle koersen de nationale kampioenen. Met trots heeft het rondecomité van Honselersdijk die zin op de affiches vet onderstreept. Niet alleen de lichtwedstrijd van de beroepsrenners, maar ook het „voorspel" heeft immers een unieke kwaüteit. Niet alleen bij de profs, ook bij ama teurs, dames, nieuwelingen en adspiranten is de derde ronde van Honselersdijk Nederlands sterkst bezette criterium. DAMES door Bas van Bochove „HELE GROTE" DURVEN 'v Schiedam Pluym dagen i beëdigd meentei dam. h laatste de tha raad op gustus 2 digd als KVP-jra heer P. die enke den de huizing Acht dage tember, opnieuw tevens van de die dag zaamhet dens w de lede beëdigd. chiedam raad voor, diet van f stellen voo voltooiings triegebied der ten no lehveg. Re raad een 1 beschikbaa maken var Van dit kr over, echt voor de n zaamheden he zijn: he deelten te, Bokelweg, de Philippi deweg, de keerplaatse weg, de as strook tu: rijksweg 2 een verbin keiweg en ten voor zijn respi t 40.000, f f 40.000. 'e aanleg va is noodzake het industri haar te ma anderzijds met name 1 oversteken Met de aan de bouw v, tijds al reke foor de aanh keerplaatse drijven lanj men f 15.00 nemen zode ten voor d bedragen. |ot de voltoo verder de voerriool v weg naar Werk zal te derlijk kr vraagd. ehiedani terreinen in s-Gravelan fin volgebi ^®'ijk ande Scbied bour einde over ®mg van mi Jen Verzeke je raad da. met van f' 6. le stellen J^en van J* noordc dat en d« ?.an de Poli ï'et is in eeds opges: Schiedam/Vlaar- De ronde van Honselersdijk start vindt plaats om 22.30 uur heeft juist door dat late aanvangsuur zijn bekoringen. Zoons, Ferry van der Vleuten, Bart Solaro (na een schorsing in twee weken viermaal eer ste), Jules Bruessing, Piet van Katwijk, Rink Cornelisse en na tionaal achtervolgingskam pioen Frans van de Ruit. Een veld dat nog deze week van uit Engeland, waar de wereld kampioenschappen wielrennen worden gehouden, aanvulling krijgt me!t o.a. Cees Priem eerste in Ohaam en Ulvenhout en favoriet voor de regenboog trui, Ben Janbroers en wellicht Popke Oosterhof, Matthijs de Koning en Fedor den Hertog. Voorts is de kans zeer groot dat ook de beste Belgische kermis- koersers Jos Abelshausen (niet geselecteerd voor de Wk., maar een man met al meer dan der tig triomfen in 1970) en Rik van Linden, die in België wordt ge zien als opvolger van Rik I (van Steenbergen) en Rik II (van Looy), naar Honselersdijk komen. Waarmee de kwaliteit van het voorprogramma alleen al het wachten op de „Nacht van Hon selersdijk" met voor de eer ste en enige maal int dit seizoen Eddy Merckx in ons land tot een belevenis maakt. Twee grote mannen straks in de ronde van Honselersdijk. Eddy Merckx en Joop Zoetemelk. ip de gewijzigde aanvangstijden staan aan de vrijwel ideale start- en finishplaats op de bre de Molenlaan tussen de rood- wit-blauwe en wellicht ook re genboogtruien Nederlands bes te coureurs. iij de adspiranten, die om vier uur vertrekken, betekent dat voor nationaal kampioen Klaas Sterk het gezelschap van o.a. Frits Pirard uit Breda (een van de weinige jonge renners die in i staat is een wedstrijd met voor sprong te winnen), Jan Damen uit Ulvenhout (verzamelaar van bloementuilen), Zuidhol lands kampioen Aad van der Voet (Leiden), rappe Johnny Konings (Sprundel) en West- lands favoriet Theo de Braban der, die in zijn eigen woon plaats zeker een nieuwe zege aan zijn reeks wenst toe te voegen. )e iets oudere renners catego rie nieuwelingen komen in de nieuwe opzet van de Honsel- se ronde om kwart voor vijf aan de start. Zestig kilometer lang betwisten zij elkaar op het fraaie, verlengde parcours de overwinning. Met als favoriet natuurlijk Nederlands titelhou der, de Rotterdammer Bas Hordijk, die dit seizoen al 24 maal als eerste over de meet rolde. Vat voor Hordijk in Honselers dijk niet zo eenvoudig wordt. Ook Rob Kroep (Rotterdam), René Beusekamp (Hendrik Ido Ambacht), Ron Smit (Haar lem), Rob Aversteeg (Rotter dam) kampioen veldrit Cor de Looze (Haarlem), Ad Dekkers (Udenhout), Leen den Hartigh (Blaaksendijk), Bram Moerman (Maassluis), Bert Pronk (Scheveningen) en Jan Zuijdweg (Rotterdam) mogen zich immers op één en vaak veel meer zeges beroemen. Westlands Frans van den En den (Monster) in tegenstel ling tot streekgenoot Wim Hof stede (Wateringen) nog niet. Wel reed hij al meer dan dertig keer in dit jaar in de prijzen. Waar zou hij beter die „aan loop" kunnen afronden dan juist in Westlands wielerdorp. Nieuw voor Honselersdijk is de dameskoers. Aantrekkelijk daarom, want Kcetie Hage, haar zusje Bella en Henny Fa- ber-Hondeveld wensen ook in het voorprogramma van Ne derlands sterkst bezette prof- koers te bewijzen dat het „fiet sen van de vrouwen" ernst is. Van half zeven af fungeren over 25 km de andere deel neemsters, onder wie mogelijk ook de Amerikaanse Audrey McElmury, die deze week haar wereldtitel verdedigt, als min of meer willige slachtoffers. Minder krachtsverschil verwacht de organisatie van de ronde co mité en wielervereniging West- land Wil Voruit bij de ama teurs. Hoe kan het anders. Naast de tien „streekrenners" staan om half acht immers lou ter „namen" aan de start. In het zonder twijfel flitsend koers- gebeuren over honderd kilome ter is de vraag wie gaat winnen bijna niet te beantwoorden. Een greep uit de favorieten daar om: Gerrit de Wit (ex-prof die dit jaar de beste uitslagen maakt van alle liefhebbers), Nederlands kampioen Cees Koeken, Klaas Balk, wegspur- ter Harry van Leeuwen, Zuid hollands kampioen Marcel Pen- nings, Jos Dekker (vorig jaar zo verrassend Honsels win naar), Sjef van der Burg, die zo overtuigend het Westlandsche Courant-klassement en de ama teurrondo van Honselersdijk beheerste. Jan Spctgens, Wim en Rudie Liebrechts, Jan Hoek van Holland Het B-elftal van Sparta heeft geheel volgens verwachting de oefenwedstrijd tegen Hoek van Holland gewonnen. Maar zo gemakkelijk is het beslist niet gegaan. Met name in de eerste helft toonden de blauw-witten zich vrijwel ge lijkwaardige tegenstanders van de Spartanen. Trainer Henk de Bruijn had enkele spelers uit het tweede ingezet om te proberen daarmee zijn kern te vergroten. Henny Greve, Wil Meijer en Arie Boers kregen een plaatsje in het eerste team en ze voldeden daar uitstekend. Sparta probeerde een intimida- tie-taktiek om Hoek van Hol land te overbluffen. Maar de thuisclub voelde daar niets voor en stootte zo nu en dan stevig terug. Kramer en Pigge stichtten zelfs enkele malen verwarring voor het Rotter damse doel en doelman Mom moest een keer al zijn capaci teiten tonen. Voor het overige zorgden Buitendijk en v.d. Munnik ervoor dat het Sparta- doel gesloten bleef al moesten ze daarvoor Pigge tot twee maal toe stevig tegen de grond werken. Na de thee echter schakelde Sparta duidelijk over op een ho gere versnelling. Hoek van Hol land moest terug en soms stond men met elf spelers in het ei gen strafschopgebied. Het was Wijs die doelman Leerdam voor de eerste maal passeerde nadat deze in de eerste helft een groot aantal formidabele reddingen had verricht. Zoggen en de Boie zorgden er kort na elkaar voor dat de stand op 03 kwam en binnen twintig minuten scoorde Wijs 0—4. Op dat moment hervond Hoek van Holland weer iets van het geschokte zelfvertrouwen. Defensief kreeg men de zaak weer onder controle en men kon zelfs weer wat in de aanval gaan. Schotvaardigheid bleek echter ook nu weer niet de sterkste zijde van de blauw-wit- ten en toen scheidsrechter Zij develd afblies, Was de stand 0 4 gebleven, waarmee Hoek van Holland zeer eervol het veld kon verlaten. Vlaardingcn/Schiedam In De Brug in 's-Gravenzande zal op 31 augustus, 3 en 7 september het 22e Westlandse Druiven- toernooi worden gehouden. Dit traditionele gebeuren kan steeds rekenen op een grote be langstelling van schaakenthou siasten uit het hele Westland en plaatsen in het waterwegge bied. Ook Den Haag is elk jaar vertegenwoordigd. In verband met vakanties heeft de organisaties de inschrijvings- termjjn moeten verlengen tot 15 augustus. Op uiterlijk 17 au gustus moeten de opgaven bin nen zijn. Opgave voor deelname aan: pen ningmeester C. Soeteman, Burg. Cramerlaan 1, De Lier, per postwissel groot 4 (in schrijfgeld). Jeugdschakers tot en met 13 jaar betalen drie gul den. Nadere informaties bij B. Dek ker, Geestweg 38, Naaldwijk; L. J. Wisse Comm. Jasweg 7, Hoek van Holland; C. Soete man, Burg. Cramerlaan 1, De Lier; H. O. Hofman, Koningin- nepad 34, Den Hoorn; A. Doel man, Pr. Beatrixlaan 22, Maas land; J. Tamerus, Perzikstraat 27, Naaldwijk; J. G. van den Berg, R. van Maaslandtstraat 3, Maasland. Bij de opgave gaarne vermelding van per soonlijke speelsterkte, even tueel naam van schaakclub en klasse waarin de club uitkomt. Ronde van Nederlands beste criterium Honselersdijk dingen De ge broeders Van Wijk van Hermes-DVS mogen dan nog niet die internationale vermaardheid heb ben als de gebroe ders Spits even als de Van Wjjker) even vaardig met het cricketbat toch heeft men in het afgelopen cric ketseizoen terdege rekening met ze moeten houden. Wil van Wijk (26) Mar- toin (23) en benja min Henny (16) spelen pas dit sei zoen met elkaar in het eerste cricket team van Hermes- DVS. Wil maakt daarmee zijn tiende seizoen in het eerste vol, Martin is aan zijn zesde bezig en Henny com pleteert dit seizoen het eerste elftal. Drie broers in een -eerste team is lin Nederland geen uitzonde ring. In een cricketteam wordt het weer wat anders. Het drie- tel Van Wijken had al veel eer der bij elkaar in heit eerste elf- tel kunnen spelen. Maar Wil en Martin hebben zich als de „gro tere" broers menigmaal verzet tegen heit opstellen van de ta lentvolle Henny. Martin: Dan rnag cricket karafctervormend zijn, té jong in een eerste team meedraaien heeft ook zijn ge varen. Dit seizoen kwam hij toevallig in het eerste team te recht en is diaiar blijven spelen. Henny, zeer bescheiden: „Op een zondag waren er maar tien mensen en toen vroeg Wim van der Sloot onze captain, of ik mee wilde doen". Henny doet nu nbg mee en als hij voor het gezelschap even een consumptie ds halen, krijgen Wil en Martin de gelegenheid te zeggen waar om Henny in het eerste is blij ven hangen. Martin: „Henny is van ons drietjes de meest com plete cricketspeler. Aan het bat en met de bal is hij goed op dreef. Wil valt bij: „Zonder meer juist wat Martin zegt. Henny kan een hele grote wor den". Ook Wil van Wijk, net als zijn broers door vader Van Wijk „gek" gemaakt voor het cric ketspel, had een hele grote kun nen worden. Enkele meniscus operaties hebben aan zjjn spel veel afgedaan. „Je wordt daar om wat voorzichtiger, neemt wat minder risico en dat heeft natuurlijk invloed op je spel". Pa van Wijk, op het ogenblik in het Ziekenhuis vertoevend, heeft op de sportieve levens wandel van zijn drie zoons zijn stempel gedrukt. eZlf een ver woed cricketspeler, bracht hij Wil,Martin en Henny al zeer vroeg de techniek van het spel bij. Wil: „Pa speelde cricket niet erg hoog en probeerde -ook ons iets van het spel te le ren. Wij kragen dan van hem Hermes-DVS vaart wel b(j het „trio Van Wijk". Links Martin, in het midden Henny en rechts Wil. een plank, die hij had laten za gen en in de gang kregen wij de eerste lessen. Die gang was tien meter lang en er uitermate voor geschikt. Het heeft wel wat glas-in-loodramen gekost, dat wel". Toen Henny de leef tijd ging krijgen, dat ook hij be langstelling kreeg voor het spel „in de flanellen", kreeg hij drie leermeesters. Pa van Wijk, Wil en Martin om beurten doceer den hem. De resultaten zijn niet uitgebleven. Zestien wic kets heeft hij dit seizoen doen sneuvelen en ook aan het bat staat Henny Zijn mannetje. Wil, in het eerste team gekomen door Zijn prestaties met het bat, kan ook aardig met de bal overweig. Net ais Martin, die als bowler 23 wickets vergaar de. Over d;e sfeer in het eerste •team zijn de gebroeders Van Wijk bijzonder ingenomen. Martin: „De terugkeer van Wim van der Sloot is mede ver antwoordelijk voor die goede •sfeer. Wim is een sportman in hart en nieren. Wil niet verlie zen en gaat door voor de pun ten. Ons team, relatief jong in leeftijd, heeft zich aan de men taliteit van Wim van der Sloot en ook aan die van Aad van Diest opgetrokken. Je merkt hij bij de training. De opkomst is niet slecht". Wil van Wijk traint ook veel. Hij: „Ik kan er gewoon niet buiten. Je moet tijdens de training de slagen perfectioneren en daar in de wedstrijden gebruik van maken". Henny maar dat is de leeftijd zegt: „Experi menten tijdens de training luk ken mij altijd, maar tijdens een wedstrijd durf ik dat nog niet in de praktijk te brengen". Buiten het zelf beoefenen van het cricketspel, proberen Wil en Martin de kneepjes van het vak ook over te brengen op de jeugd van Hermes-DVS. Mar tin: „Wij hebben 'n grote jeugd afdeling. Enkele jaren geleden hebben Wil en ik een cricket- cursus gevolgd. De MCC-curs- sus. Met de kennis opgedaan tijdens onze wedstrijden en met wat we op die cursus hebben geleerd, trachten wij onze jeugd een verantwoordde cric- kettectoiek bij te brengen". Buiten het cricketspel kunnen zowel Henny als Martin zich in •de wintermaanden uitleven in het voetbalspel. Ook daarin blinken zij uiit. „En toch zijn we weer blij als de cricketcompeti- itie gaat beginnen", zeggen zij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4