Semi-derby Hermes DVS-Fortuna 1 BblZZ? I Reserves SZC spelen beslissingswedstrijd Godding leidt semi-derby 1 m n DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 Samenstelling Bas van den Berg en Bas van Bochove 1 i f I AANKOOPBELEID EXPLOSIE KANSHEBBER WÊÊÊÈÈKKÊKÊ MM WÊËÊrM mw^r- W Stjj Van „ouverture is geen zinnig woord te zeggen Vlaardingen/Schiedam Anders dan de absolute „top" in het betaalde voetbal gaan Fortuna Vlaardingen en Hermes DVS niet in retraite. Worden spelers uit de lagere regionen niet af gezonderd en in alle eenzaam heid „klaargestoomd" voor het zware competitie-karwei. Een dergelijke voorbereiding, zoals Sparta en FC Twente, kunnen de tweede divisieclubs er een voudig niet op nahouden, omdat hun de financiële middelen ont breken. Zijn daarom trainers als Piet de Wolf (Fortuna) en Joop Casten- miller (HDVS) grotendeels al leen maar aangewezen op trai nen en het spelen van zoveel mogelijk oefenwedstrijden. „Uitproberen", noemt men dat, waarin discipline moet groeien en de onderlinge band moet worden verstevigd. Een ontwik- kelingsfase van ruim zes weken voor de teams, want dan roept de competitie. Dan breekt het geweld los met name dn (heit Rijnmondgebied i wanneer komende zondag Her- mes DVS die spits gaat afbijten j tegen Fortuna en andersom. Een duel op het Schied'amse 'i Rargia, dat veel volk zal krij- i gen, al is het maar om sfeer te proeven. p Hermes DVS tegen Fortuna j Vlaardingen in de „ouverture". Er is bitter weinig van te zeg- i gen. Enige houvast zijn de 'i proeven van bekwaamheid, door beid'e teams veelvuldig ge- i daan in de voorbije weken. Ge rekend naar de kracht springt I de Vlaardingse formatie eruit, i aondar meer. Fortuna heeft zijn kracht duidelijk gedemon- istreerd in een grote serie oefe- oingen, die grotendeels bewon- I dering hebben afgedwongen. Om maar te noemen de oefen I ouverture tegen ADO en het knappe spel tegen SVV, dat na ieen 20 achitetrsitand nog een gelijk spel kreeg. Maar ook te- f igen DFC (12) en niet te ver geten de bekerstrijd tegen Ex celsior, die in de verlenging pas werd beslist ten gunsite van de Rotterdammers. Maar Fortuna heeft ook geleerd. Het optimisme van vorig jaar. dat voor iedereen zichtbaar op n een debacle is uitgelopen, heeft de Vlaardingse club ver- stomd. Over eventuele promo- tie naar de eerste divisie wordt niet gerept. Fortuna is onder krachtige leiding van Piet de Wolf klaargestoomd voor het ongetwijfeld hete duel. >e Vlaardingse bestuurders we tten zich daarbij gesteund door een zo op het eerste gezicht goed aankoopbeleid. Een slordi ge vijf amateurs van clubs uit de naaste omgeving hebben een contract gekregen en dat lijkt -geen miskoop te zijn geweest. Afgegaan op de prestaties in de oefenduels^ waarin de meeste nieuwelingen aan de beurt zijn gektomen, is men in roodgele kringen te spraken over de aan winsten. Vooral de explosies van Aat Rey gersberg (ex VELQ-Waterin- gen) hebben indruk gemaakt. In Fortuna's eerste oefenduel tegen ADO vroeg ADO's mana ger Eddie Hartman zich af waarom die Haaigse club hele maal naar Noorwegen moest om talent te zoeken, terwijl on der de rook van het Haagje een Reygersberg liep. Dat de West lander geen eendagsvlieg is ge worden, bewees hij ook in de volgende oefeningen. Zijn kwaliteiten zijn Hermes-trai ner Joop Castenmiller niet ont gaan. Tegen SVV maakte hij ij verig zijn aantekeningen en de enkele dagen vooir het duel pleegt hij te zeggen, dat Fortu na een goede ploeg bezit met weinig zwakke punten. De Vlaardiimgers bezitten de kracht om voor het publiek at tractief voetbal te spelen, op moderne leest geschoeid, waar tegen Hermes DVS het moeilijk zal krijgen". Joop Castenmiller ondeirkent die kwaliteiten van Fortuna niet, maar vindt het wel een voordeel op eigen ter rein te spelen. En verder: „Wij hebben welis waar met grote cijfers vari Twente verloren, maar hebben daar toch getracht constructief voetbal te spelen". Een schrale troost voor de Schiedammers was wellicht dat rechtsachter Wim van Baarle door arbiter Elsdnga het veld werd uitgezon den wegens het werpen van de bal in het gezicht van René van der Kerkhof, al is dit niet goed te praten. Castenmiller is er evenwel van overtuigd dat Hermes DVS het publiek iets moet gaan bieden. „Vorig jaar heb ik de ploeg op geleid en nu zal het er uit moe ten komen. Zullende kwalitei ten tot uitdrukking moeten ko men tegen Fortuna". Hoewel hij er van overtuigd is dat de concurrentie groot zal zijn. De tweede divisie is met ploegen als Fortuna, Volewijckers en RCH sterker geworden waar door de taak er niet eenvoudi ger op is geworden. Anders dian vorig Jaar zal „spits" Kees van Kooitetn een collega gaan zien in Rqis van het Rijs- wijkse RVC. In de enkele oefen duels, die bepaald nieit over tuigd door Hermes DVS wenden gespeeld, heeft de Rijswijker „gedraaid". Er is dus in 'de aanval van de Schiedammers meer variatie mogelijk. Niet al leen Van Kooteh is meer te be reiken. Voor het overige is de Hermes- formatie weinig veranderd en MM - i V'.'te;.'--.:;: W- Joop Castenmiller: „voordeel op eigen veld te spelen". ...niets te voorspellen. dat ziet secretaris Jan van Dis va n Fortuna toch we) als een teken dat de Schiedammers goed op elkaar zijn ingespeeld. Zonder meer vindt hij het een voordeel om de eerste de beste wedstrijd tegen Hermes DVS te spelen, omdat de blauwwitten nu eenmaal moeilijk te kloppen zijn. De Vlaardingse secretaris ziet overigens Hermes DVS wel als een kanshebber voor een pro motieplaats samen met Vole wijckers, Baronie, Roda JC en niet te vergeten Fortuna. „In feite kan je pas over een maand d ets meer gaan vent ellen over de kansen. Je zal nu maar moe ten afwachten, er is geen zinnig woord over te zeggen". Woorden van gelijke strekking uit de mond van preases Joop Hou- djjk die aanvult, „dat het pu bliek wat meer achter Fortuna is gaan staan met de succesvol le oefenduels". En verder is hij er blij mee, „dat de nieuwelin gen hun waarde hebben bewe zen. Overigens is er van zo'n semi-derby weinig te zeggen. De laatste keer wonnen wc in Schiedam met 13 van Hermes DVS, maar thuis verloren we". WmwSïm^m: I Voorzitter Joop Houdijk - V V,./' ••- 4';: ."4 Aanvalsleider Aat Reygersberg heeft in de voorronden zijn kwaliteit bewezen. Met grote spanning kijkt men uit naar zijn daden in de competitie. SchiedamVlaardingen Het tweede herenteam van de Schiedamse ZWemchib heeft in „Groenoord" zijn laatste kans om de titel in de tweede klasse van de ZRO-competitie te beha len, benut. Nautilus uit Dor drecht werd door de Schiedam mers met 5—3 teruggewezen. Door dit resultaat is SZC 2 ge lijk geëindigd met „De Viking" uit Vlaardingen en is een be slissingwedstrijd noodzakelijk geworden. Het duel startte zeer spectaculair omdat na 20 seconden spelen de stand al 11 was. Na het uit- zrwernmen was het SZC dat de bal bemachtigde, waardoor Bob van Wijngaarden kon sco ren en nadat Nautilus de bal „uit" had genomen, was het di rect een doelpunt voor de Dord- tenaren. SZC nam hierna het initiatief geheel in handen. Onze stadgenoten kregen een flinlk veldoverwicht, maar het scoren verliep traag, daar SZC ihet aanvalsspel zonder veel in zet deed plaatsvinden. Vooral de opbouw vanuit de achterhoe de verliep weinig snel- Het tweede SZC doelpunt kwam op naam van Harry Magito, die vrij voor de Nautilus keeper verscheen en weinig moeite had te scoren 21. Na de her vatting doelpuntte Martin Speyer drie maal achtereen na goed aangeven van respectieve lijk Magito, Wim Kranenburg en Onno Leemans 5'1. De-ze gewonnen positie deed de animo bij SZC om zich in te spannen nog verder terug lo pen, waardoor het eerst 52 werd nadat een Dordtenaar vrij voor keeper Edu Willems was verschenen en later nog 53 toen Magito een aanvaller van ver vrij o.p het doel liet schie ten, waarna de bal in de uiter ste hoek verdween. Keeper Edu Willems hield in de slotfase nog enkele harde schoten uit zijn doel. In de stand 53 kwam geen verandering meer. Vlaardingen/Schiedam De se mi-derby tussen Hermes DVS en Fortuna op Harga zal zon dag worden geleid door arbiter J. M. Godding uit Zwolle. De 45-jarige ambtenaar van de PTT zal worden geassisteerd door P. J. Bosman en R. Blom. Vlaardinger Koen Brouwer fluit zijn eerste competitieduel bij NEC tegen Ajax. De ontmoeting tussen Fortuna B en Baronie, zaterdag aan die Marathonwag om 14.30 uur, zal wordein geleid door arbiter J. C. Nederpelt. Bij de ontmoeting Hermes DVS BExcelsior B fungeert J. van Delft als ■scheidsrechter. Bij SVVVo- lendam is dat G. Jonker. Vlaardingen/Schiedam Voor de bekerontmoeting tegen Ex celsior voorspelde ik vorige week dat de kansen voor plaat sing in de volgende ronde onge veer fifty-fifty lagen, mits Jan Baksteen en cs een goede dag- vorm en een juiste instelling meebrachten naar Woudestein. Het waren inderdaad gelijke kansen, zelfs tot in de slotfase van de verlenging, toen de nim mer versagende Theo van Tole do één keer duidelijk uit de greep van Leen Boon kon ko men en zijn club naar de wiast schoot. Jammer, we hadden graag door- gebekerd. Mijn spelers hebben ëvenwel gedaan wat zij konden en met constructief voetbal de nieuwe ere-divisionist bestookt. Ook nu weer toonde Fortuna mijns inziens dat-de juiste ba sis wordt gelegd voor betaald voetbal; namelijk succes na streven door constructief voet bal, met geestdriftige inzet door de spelers gebracht. En dan nu de competitie. Want dit is het toch eigenlijk pas. Vriendschappelijke wedstrijden tegen gerenommeerde tegen standers, zoals Fortuna demon streerde, mogen tot op zekere hoogte de aandacht trekken van de toeschouwers, voor competitievoetbal loopt de rechtgeaarde voetballiefhebber pas goed warm. De strijd om de punten blijft toch altijd num mer één. We hebben ons, dacht ik, terdege voorbereid. De conditie van de spelers is voor competitie-voet bal op het juiste peil en het oe fenprogramma zorgde er voor dat het team, met enkele nieu we spelers, ingespeeld raakte. De nieuwe aanwinsten van For tuna zijn door medespelers en publiek volledig geaccepteerd. En met recht. Ze knokken voor het elftal en demonstreren ta lent- Je raakt nu éénmaal ais voetballer het snelst ingebur gerd en opgenomen in een nieuw gezelschap door te tonen wat je in je voetbalmars hebt. En dit hebben de kersverse Fortunezen gedaan. Het is daarom in dit verband wel interessant U een blik in de voetbalkeuken te gunnen, waar het betreft de begeleiding van de spelers. Het gonst van de gunstige kritieken ten aanzien van het optreden van Fortuna's nieuwe aanvalsleider Aat Rey gersberg. Inderdaad doet Rey gersberg het met zijn „over stap van derde klas amateur naar betaald voetbal verdien stelijk. Toch heeft zijn nu reeds verworven populariteit gevol gen. De tegenstand wordt met de wedstrijd groter en directe tegenstanders krijgen opdracht hem aan banden te leggen door een consequente dekking. Dan is het moment gekomen dat een verdienstelijk voetballer een persoonlijkheid moet worden om zich blijvend waar te ma ken. Daartoe heb ik een gesprek met Aat Reygersberg gehad. En met m.i. te verwachte succes, anders zou ik het hier niet schrijven. Een spitsspeler die het mikpunt is van dekking en bewaking, moet leren incasse ren en zijn kwaliteiten door drukken in een grote weer stand. Hij dient zich zelf, met hulp en steun uiteraard van zijn trainer, als een voetbalper soonlijkheid te ontwikkelen, die ook onder moeilijke omstandig heden zijn stempel op de wed strijd moet kunnen drukken. Die ontwikkeling maakte Aat Reygersberg door en ik heb het volste vertrouwen dat hij die zal volbrengen tot tevredenheid van zijn teamgenoten en trai ner- De eerste competitie-ontmoeting is gelijk al een derby, zo mogen we de wedstrijd Hermes DVS- Fortuna toch wel betitelen. Een derby is altijd een „happe ning", waarbij prognoses op een ondergrond van drijfzand rusten. Toch waag ik me, even als voor de bekerwedstrijd te gen de club van Bob Janse, aan een voorspelling. Aan de ene kant afwegend onze serieuze seizoenvoorbereiding en aan de andere kant rekening houdend met de factoren, „uitwedstrijd" en „plaatselijke" ontmoeting, zie ik wederom de kansen, voor wat betreft het eindresultaat van de strijd tussen mijn jon gens en discipelen van mijn collega Joop Castenmiller, ge lijk liggen. Zondagmiddag om kwart voor vier weet ik of ik er ver naast zit met mijn voetba' toekomstblik.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4