PvdA-FRACTIE LEGT VERANTWOORDING AF Uitgifte grond voor bouw woningen in Groenoord Aanleg van siertegels Hoogstraat gaat verder Pijpers- prijzen liggen klaar Oeververdediging bij Gulf wordt hersteld PvdA zit op zwart zaad [■■MM 1 Toepassing richtlijnen huurverhoging 2 kranten voor een prijs io*t Wethouders worden 1 september gekozen r if vleesdief PvdA nog tegen samenwerking met KVP W. VAN PELT lii Diefstal uit auto's GEGREPEN Dode aan boord ms M. L. Bolten mmmm HttStN VifJ Fietser aangereden NKV-Scliiedam houdt j aarvergadering Bij insluiping vijf portefeuilles buitgemaakt I Vrijdag 21 augustus 1970 Broersvest 3 - telefoon. 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23880 Overige agendapunten boden weinig schokkends. Er werd gesproken over het nieuwe college en over de nieuwe fractie, waarbij drs. Simons een uiteenzetting gaf hoe de onderhandelingen voor het tot stand komen van het nieuwe college zijn verlo pen. Met enkele leden uit de vergadering wisselde hij van gedachten over het tot stand komen van dit college. De nieuwe fractie van de PvdA heeft een fractiebu reau gevormd, dat bestaat uit de heren P. Boschman. voorzitter N. C.. Kerkhoff, secretaris, A. Verlinde, tweede voorzitter en J. Scheffers. Het bureau kan min of meer worden be schouwd als ruggegraat van de fractie en zal vooral na mens de fractie naar buiten optreden. N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK Schiedam In een overzicht gericht aan de gemeenteraad hebben burgemeester en wethouders meegedeeld hoe zij de richtlijnen die minis ter Schut van Volkshuisves ting heeft opgesteld voor de per 1 juli in werking getre den huurverhoging voor wo ningwetwoningen en parti culiere huurverhogingen voor het gemeentelijk wo- ningbezit hebben toegepast. Tevens schenken zij aan dacht aan de maatregelen die zijn genomen ten aan zien van het gemeentelijk bezit van panden die niet vallen onder deze voor schriften. In regeringsverband - t .1 niiil :|f fS BI SCHIEDAMSCHE COURANT |Op het parkeerterrein aan de Helmweg werden weer twee auto's opengebroken. Uit de wagens werden een fototoestel en kleding, alsmede papieren gestolen. De politie stelt een on derzoek in. Schiedam De fractie van de Partij van de Arbeid heeft gis teravond tegenover de ledenvergadering van de afdeling Schiedam van deze partij in wijkcentrum Nieuwland verant woording afgelegd over de houding van de fractie tijdens de kwestie rond het gronduitgiftebeleid in Schiedam van enkele maanden geleden. Drs. J. Simons, lid van de fractie, zette nog eens enkele bijzonderheden over dit beleid uiteen. Wethou der mevrouw G. D. de Graaff-Verweij gaf nogmaals een uit eenzetting over het aftreden van de beide socialistische wet houders na het aanvaarden door de raad van de motie-Taver ne. Schiedam De gemeenteraad zal maandagavond verschil lende voorstellen voor de uit gifte van bouwgrond in be handeling nemen. Als de raad akkoord gaat, zal aan Bouwconsortium M. P. Klop pers en Zoon N.V., N.V. Aannemingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen, H. Hooghart Zoon te Rotter dam een perceel grond aan de Smetanalaan in Groen oord worden uitgegeven voor de bouw van 20 zogenaamde „drive-in" woningen. Het perceel is 2000 m2 groot. De heer G. P. Wattez aan de Nieuwe Haven 131 heeft ver zocht hem een perceel grond aan de Laan van Spaland in erfpacht uit te geven voor de bouw van een bungalow- De bouwplannen zijn gereed en het terrein is bouwrijp. B. en w. stellen de raad voor, de heer Wattez het perceel in erfpacht uit te geven. Het Aannemersbedrijf firma Gebrs. Bouwens wil vijf een gezinswoningen en twaalf garages gaan bouwen aan de Smetanalaan. Het bedrijf heeft verzocht hem een per ceel grond van 900 m2 aan deze laan in erfpacht uit ge geven. Ook dit terrein is reeds bouwrijp. Voor de bouw van elf eenge zinswoningen aan de Smeta nalaan heeft H. van de Kraan's bouwbedrijf ver zocht hem een perceel grond van 1424 m2 uit te geven. Ook dit terrein is bouwrijp. B. en w. stellen de raad voor, de verzoeken van Bou wens en Van de Kraan in te willigen. De raad zal verder nog beslis sen over de aankoop van een perceel grond met opstallen aan de Schiedamseweg van Van Winden- Het perceel grond omvat drie woningen en overige opstallen en kun nen worden aangekocht nu het bedrijf van Van Winden zal worden opgeheven. In het bestemmingsplan Tuin- dorp-Kethel is dit terrein be stemd voor bijzondere be bouwing en straataanleg, terwijl het in het in behande ling zijnde bestemmingsplan Bijdorp bestemd is voor ver- keersdoeleinde. Tegen dit laatste is beroep aangete kend bij de kroon. Zowel voor de realisering van be staande ais voor de eventue le realisering voor het in be handeling zijnde plan is ver werving van het perceel grond noodzakelijk. Schiedam De werkzaamheden aan de sierbestrating op de Hoogstraat zijn niet opgehou den bij de Appelmarkt. Was het eerst de bedoeling het tweede vak van de nieuwe bestrating bij het stedelijk Museum op te laten houden, thans werkt men door aan het gedeelte Appel markt-Dam. Als dit gereed is. is de hele Hoogstraat van sier- I bestrating voorzien. ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 I Gaardingen In het begin van dit jaar heeft het Tamboer- en Trompetterkorps De Pijpers een loterij gehouden, waarvan de uitslag reeds geruime tijd vast staat. Er zijn echter ver scheidene prijzen nog niet afge haald. Het betreft de nummers 3663, 0367. 4903, 1300, 2562, 0351, W75, 3587 en tenslotte 4384. De Prijzen die op deze nummers zijn gevallen kunnen alsnog bij de heer J. Alderse, 2e Spoor straat 20 tussen 7 en 8 uur afge haald worden. pêhalve door het niet afhalen van Prijzen zijn De Pijpers nog rneer in het nieuws. In het ka der van de viering van C'70 heeft het Tamboer- en Trom- Petterkorps een zeer geslaagd °Ptreden in Rotterdam-Kraling- seveer verzorgd. Het publiek genoot van een keurig opge- v°erde show, Schiedam B. en w. stellen de raad voor een krediet beschik baar te stellen van 135.000 voor het herstel van een gedeel te van de oeververdediging langs de terreinen van Gulf Oil (Nederland) N.V. De gemeente zal overigens niet voor het tota le kostenbedrag opdraaien: vol gens het met Gulf afgesloten erfpachtscontract is deze maat schappij verantwoordelijk voor de bovenschoeiing van de wa terkering en draagt de gemeen te de zorg voor het onderhoud van de lager gelegen werken. Als grenslijn is destijds be paald 60 cm minus N.A.P. De uitvoering van de' nieuwe werkzaamheden komt voor ge meenschappelijke rekening. De gemeente en Gulf hebben daar over overeenstemming bereikt. Gulf zal van de totale kosten f 72.500 voor zijn rekening ne men. De kosten voor de ge meente zullen dan nog slechts 62.500 bedragen. De 22-jarige student J. M. v. H. uit Utrecht wist tijdens de over tocht met de Engelse veerboot St. George uit de keuken een flink stuk vlees weg te kapen. De kok betrapte hem echter en de student sloeg aan het vech ten. In Hoek van Holland werd hijovergeleverd aan de mare chaussee en de politie. De stu dent ging opnieuw op de vuist, waarbij een agent licht gewond werd. 'De jongeman, die de no dige alcohol had genuttigd, werd op het Hoekse politiebu reau ingesloten. Vlaardingen De Partij van de Arbeid, afdeling Vlaardingen zit op zwart zaad. Op de leden vergadering werd een sombere opening van zaken gegeven. De enige hoop om een tekort van bijna f 150 te betalen is geves tigd op een subsidie uit de ge meentekas die mogelijk in het verschiet ligt voor alle politieke partijen. Het totaalbezit van de afdeling is momenteel groot 75. De schuldenlast beloopt bijna de 1600. Aan boord van het Duitse motor schip „Maria Louise Bolten" is een der opvarenden tijdens werkzaamheden van een trap gevallen. Het was de 38-jarige Spanjaard Antonio G. Blanco. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Onderweg is hij aan zijn verwondingen bezweken. lisIS?- B. en W. geven overzicht Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van de Partij van de arbeid gaat in een brief aan het hoofdbestuur haar veront rusting uitspreken over het feit dat er stemmen opgaan om de samenwerking met de KVP in regeringsverband weer te her stellen. Vlaardingen vindt dat daar de tijd nóg lang niet rijp voor is en is bovendien van me ning, dat een nieuwe samen werking alleen tot stand kan komen via een congresbesluit. De plaatselijke afdeling heeft dit besluit gisteravond genomen in een motie, die met algemene stemmen door de ledenvergade ring werd aanvaard. Vlaardingen Bij de kruising Marnixlaan-Dr. Wiardi Beck- mansingel is gistermiddag de 15-jarige fietser H.P.G. door een personenauto aangereden. De jongen wide links afslaan maar verleende een achter hem komende personenauto geen voorrang. Het slachtoffer- liep een hoofdverwonding op en is naar het Holyziekenhuis ver voerd. Voor wat betreft de woningwet woningen is de huur met in gang van 1 juli met zes procent verhoogd. Het gaat hier om de woningen die zijn gebouwd tus sen 5 mei 1945 en 1 juli 1969 en waarvoor het rijk nog jaarlijks een bijdrage verstrekt. Ook voor woningwetwoningen waar voor het rijk geen bijdrage meer verstrekt, wordt de huur in vele gevallen verhoogd. De minister acht dit nodig met oog op het streven naar een even wichtig huurbeleid. Voor de woningen waarop de Wet jaarlijkse huurverhogingen van toepassing is is de huur met zes procent verhoogd. De verplich te huurverhoging is ook van kracht voor de door de minister aangewezen samen te voegen complexen. Hierdoor is het mo gelijk dat voor sommige wonin gen die reeds bijdragen vrij waren in de toekomst weer een rijksbijdrage zal worden ver kregen, zodat ze weer onder de verplichte huurverhoging val len. Voor Schiedam hebben de ministeriële richtlijnen tot ge volg dat alle na de oorlog ge bouwde woningwetwoningen on der de verplichte huurverho ging vallen. Op een aantal woningen is de Wet jaarlijkse huurverhoging niet van toepassing. Deze categorie woningen wordt onderscheiden in de vóór 5 mei 1945 en de na 4 mei gereed gekomen woningen. Onder de eerste groep woningen vallen de complexen 36 wonin gen aan de Van Marumstraat en de Boylestraat, 47 woningen aan de Fultonstraat, Bellstraat en Morsestraat en 34 woningen en een waterstokerij aan de Pa rallelweg. De eerste twee complexen zijn in 1968 gerenoveerd en begin 1969 zijn de huren van deze com plexen verhoogd. Voor het com plex van 34 woningen en een wa- terstokerij aan de Parallelweg is in 1969 geen huurverhoging toegepast. Wegens het ver slechterde leefklimaat 'aan de Parallelweg is de huurverho ging daar ook ditmaal achter wege gelaten. Voor premiewoningen, winkels en bedrijfspanden zonder bergin gen, alle drie vallend onder het gemeentelijk bezit aan panden waarvoor de ministeriële richt lijnen niet gelden is een huur verhoging van zes procent voorgesteld. Voor garages zijn de huren niet verhoogd. Het is mogelijk dat deze tussentijds bijvoorbeeld per 1 januari 1971 worden opgetrokken. Voof het oud bezit en in beheer verkre gen panden zal worden nage gaan voor welke panden verho ging redelijk is. Schiedam De centrale Schie dam van het Nederlands Katho liek Vakverbond houdt donder dag 17 september de jaarverga dering in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. De verga dering begint om acht uur. De agenda valt uiteen in twee de len: een officieel gedeelte en een feestelijk gedeelte. In het eerste gedeelte staan op de agenda de jaarverslagen over 1970 van secretaris en penning meester en de jaarrede van de voorzitter. Vlaardingen Gisteravond heb ben twee insluipers hun slag geslagen in twee woningen in de Prins Kazimirstraat. In bei de gevallen slopen zij via de niet afgesloten keukendeur naar binnen. In één woning wer den niet minder dan vijf porte feuilles vermist, waar bij el kaar 600 inzat. De buit in de tweede woning bedroeg slechts een kleine 300. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het RotterdamschS Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij v 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, dc SC 4- RN te bezorgen en ontdek! zelf de vele pluspunten. stuurcn.i.v.t.., mam •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummcr834, Rotterdam de SC 4* RN 14 dagen gratis naar: straat- woonpf,-,.... telefoon E Bij sporthal Margriet wor den de laatste voorberei dingen getroffen voor het grote congres dat de Jeho va getuigen hier zuilen houden. Bij twee achter ingangen zijn speciale toe gangspoorten opgetrokken in de vorm van kasteel poorten en een bord ver meldt: „Mensen van goede wil vergadering". 1 Vlaardingen De op 3 juni geko zen nieuwe gemeenteraad zal voor het eerst op 1 september in een openbare vergadering bijeenkomen. Voor de vergade ring, die om half acht begint, is een agenda samengesteld die uit slechts twee punten bestaat. Het eerste agendapunt vermeldt het afleggen van eden c.q. ver klaringen en beloften door en installatie van de nieuw be noemde raadsleden. Daarna zal de verkiezing plaatsvinden van de nieuwe wethouders, waar voor woensdagavond de kandi daten bekend gemaakt werden door de twee grootste partijen in de nieuwe raad en de KVP. Dat zijn, zoals gisteren reeds bericht, mevr. L. van Duijn- Spruijt (PvdA), A. G. Kloots (PvdA), A. P. Weeda (PCG), M. Mooij (PCG) en Jac. van der Linden (KVP). De nieuwe raad zal een week la ter opnieuw voor een openbare vergadering bijeenkomen, want in afwijking van de vroeger ge volgde gedragslijn zullen de be noemingen van de leden van de 'commissies en besturen c.a. plaatsvinden in een vergadering op dinsdag, 8-september die zo nodig op donderdag 10 septem ber wordt voortgezet. i I; i i M r 6j !Sltli

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1