Ook speeltuin, en sportcomplex in gebruik mm s"i ■Éi Opening wijkgebouw kroon op werk van actieve Bijdorpers 2 kranten voor e'én prijs Overleg bouw huis voor thuislozen vrijwel rond ©hm mmm mÏËÊÈÊÈÊKÉmÊ ISiill Volksdansen in gymnastiek lokaal i is1 v| HKÉÈ Situering in Maassluis Zaterdag 29 augustus 1970 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23887 - -• 1111 WèèÈêèèèèêm wÈÊÊÈÈÊÊz'M WÊËÊ>mmm a m m m Hl Iw1' nü Door één van de „kruip-door-sluip-door"- buizen van de nieuwe speeltuin in Bijdorp maakte onze fotograaf deze opname van de mensen van de Plantsoenendienst, werkend aan de aanleg van de speeltuin. Schiedam Zaterdag 5 sep tember is voor de bewoners van de wijk Blij dorp een grote. dag. Dan zal burge meester Roelfsema het wijk gebouw van Bijdorp offi cieel openen en wel door het onthullen van de naam van het gebouw. Diezelfde middag zal burge meester Roelfsema boven dien de bij het wijkcentrum gelegen speeltuin openen en wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff zal, door het verrichten van de aftrap bij een voetbalwedstrijd tus sen Bijdorpers en een elftal van de Gemeentelijke Plant soenendienst, het achter het wijkgebouw gelegen sport complex openen. WÈmwm. Bil-jjimwiilJ m 'j-. j.s W$MÊÊÈÈÊk}*m& -- - 1811» In april kwam de grote tegenslag: de barak waaide om. Zo kwam de voormalige barak van het Gemeente ziekenhuis in maart aan op het terrein in Bijdorp om als wijkgebouvv te herrij zen. De laatste hand wordt op het ogenblik gelegd aan de afwerking van het wijkge bouw. Vlaardingen/Schiedam/Maassluis Het „Waterwegcontact", een overlegorgaan van de drie gemeenten Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis heeft zich bezig gehouden met de voor bereidingen voor de stichting van een tehuis voor thuislozen. Men heeft in principe afgesproken dat dit evenals het vroege re tehuis De Brede Trappen weer in Maassluis komt. Het pro gram van eisen voor het nieuw te bouwen tehuis hoopt men in dit najaar concreet te hebben. i n S M -p 1 SCHIEDAMSCHE COURANT Burgemeester Roelfsema opent op 5 september wijkgebouw Bijdorp Voor deze, voor de wijk Bijdorp zo belangrijke dag is, ter vie ring ook van de bekroning van jarenlange actie en en vele maanden hard werk door de Bijdorpers, een uitgebreid en feestelijk programma opge steld. Om half twee 's middags'maakt een muziekkorps een mars door de wijk vanaf het padvinders huis 't Raadhuis tot aan de Ba- luwe Brug en terug en daarna via de Spoorbaanstraat naar het speeltuin-terrein. Daar zal het korps om kwart voor twee muzikale luister bijzetten aan Bip&" 'At» 'X-X-X-- Schiedam De opening van het wijkcentrum voor Bijdorp op 5 sep tember betekent de kroon op vele maanden hard werken door een groep actieve Bijdorpers. Zes maanden geleden haalden zij, met eigen „mankracht" en enkele door bevriende firma's ter beschikking gestelde vrachtauto's, de onderdelen van de voormalige barak van het oude Gemeentezie kenhuis van de Burgemeester Knappertlaan naar Blijdorp. aam Achter het gemeenteziekenhuis lag de barak uit elkaar geno men klaar, nadat de gemeente raad goedkeuring had gehecht aan een overeenkomst tussen B. en W. en het bestuur van de wijkvereniging. Daarbij werd overeengekomen, dat het wijk- verenigingsbestuur de beschik king zou krijgen over de oude barak, dat de gemeente zou zorgen voor een fundering voor de barak op het terreintje aan het eind van de Schietbaan straat en dat de wijkvereniging op een aantal voorzieningen, die de gemeente verder zou aanleggen na, verder alles zelf zou doen. Sindsdien werkte een aantal Bij dorpers vrijwel elka avond en eike vrije zaterdag aan de op bouw van de barak, terwijl een aantal dames uit Bijdorp voor de nodige verversingen zorgde. Het was dan ook een klap voor deze werkers toen in april, op het moment dat de barak vrij wel geheel overeind stond, een stevige storm in één nacht hun werk teniet deed. De volgende morgen restte slechts een puin hoop van het werk van vele avonden. Men ging echter in Bijdorp niet bij de pakken neer zitten. Nog diezelfde morgen vormde een aantal dames uit Bijdorp een „actiegroep". Slechts enkele uren later was de ravage zo goed mogelijk op geruimd en kon men weer met de bouw verder gaan, of, voor een groot deel, weer beginnen. Toen de barak opgebouwd was, dak en ramen erop en erin za ten, begon het binnenwerk. De wanden werden betimmerd, vensterbanken gemaakt, de vloerbedekking gekocht en meubilair aangeschaft. In een van de hoeken van de barak werd een buffet aangelegd. Thans werkt men hard aan de afwerking van het wijkgebouw om op vijf september de zaak helemaal, tot in de puntjes ver zorgd, te kunnen presenteren. De plantsoenendienst werkt in middels aan de aanleg van de speeltuin naast de barak en aan de verdere aanleg van groen en paden op het terrein aan de Schietbaanstraat. Voor de bouw van het wijkcen trum heeft de wijkvereniging indertijd een aparte kas naast de verenigingskas aangelegd, die werd gevuld met geld, ont vangen door het ophalen van oude kranten, door het verko pen van balpennen enzovoorts. Maar zonder de onbaatzuchtige hulp van de actieve Bijdorpers en zonder het maandenlang opofferen van vrije tijd was het goede resultaat, dat nu op 5 september wordt gepresenteerd niet mogelijk geweest. Daarom kan het bestuur van de wijkver eniging met recht in de specia le editie van het wijkblad „Bij- dorpnieuws" stellen: „Met gro te trots mogen wij nu de ope ning tegemoet zien". de opening van de speeltuin door burgemeester Roelfsema. Direct daaropvolgend zal de bur gemeester het naambord van het nieuwe wijkgebouw onthul len en daarmee het gebouw of ficieel openen. Het bestuur van de wijkvereniging Bijdorp zal dan de burgemeester en de an dere genodigden in hun nieuwe gebouw ontvangen. Om half vier' zal mevrouw Verweij de aftrap van de voetbalwedstrijd BijdorpPlantsoenendienst verrichten en daarmee het sportcomplex openen. De wed strijd zal worden geleid door de Schiedamse scheidsrechter Henk van der Veer. Na afloop van de wedstrijd, om kwart over vijf, zullen de deu ren van het nieuwe wijkgebouw wijd opengaan voor alle Bij dorpers. 's Avonds is er dan bovendien een feestavond in het wijkge bouw, die om acht uur begint en tot half twaalf zal duren. De muziek voor deze avond zal worden verzorgd door de heer Van Hasselt met zijn elektro nisch orgel. Op deze feestavond zal bekend worden gemaakt hoeveel spij kers er in en om het nieuwe wijkgebouw zijn gebruikt. Daarnaar kunnen de Bijdorpers één dezer dagen namelijk ra den en de winnaar ontvangt een grote mand met levensmidde len. Men mag raden voor een kwartje per keer en die kwar tjes komen weer ten goede aan het werk van de wijkvereni ging. Op de feestavond heeft iedereen boven de zestien jaar toegang. Het bestuur van de wijkvereniging doet een beroep op autobezitters in de Spoor- baansitraat of de Schietbaan straat en op belangstellenden voor de feestelijkheden die per auto komen, hun auto in ver band met de feestelijkheden op 5 september niet in deze twee genoemde straten neer te zet ten tussen twaalf en vijf uur. De feestelijkheden worden in sa menwerking met het bestuur van de wijkvereniging georga niseerd door een feestcomité bestaande uit de heren Kem- ner, Heijster, en Esbach en de dames mevrouw Maasdam en mevrouw Van Gisteren. aan de colleges van b. en w. van de betrokken gemeenten. De organisatie moet nader wor den geregeld. Men moet een basis zien te vinden waarop een en ander kan plaatsvinden. Be langrijk is daarbij de vraag of men ook goede contacten zal kunnen leggen met groepen die zich bezighouden met personen die voor opneming in dit tehuis in aanmerking komen. Men denkt hierbij aan de organisa ties voor lichamelijk en geeste lijk gehandicapten. Van deze laatste categorie kun nen zij die niet in aanmerking komen voor een gezinsvervan gend tehuis, misschien wel in het tehuis voor thuislozen te recht. Ook lichamelijk gehandi capten wier ouders zijn wegge vallen, komen in principe in aanmerking. Het zal een pen sion moeten worden en dus al leen geschikt zijn voor hen die overdag naar hun werk gaan. Geen bejaarden dus en geen personen die verpleegd worden. De leemte die ontstond doordat vorig jaar De Brede Trappen werd gesloten, is voor een deel opgevangen door het Sluis-in- ternaat dat eigenlijk meer be stemd is voor begeleiding van hen die uit een psychiatrische inrichting zijn ontslagen maar nog niet meteen de maatschap pij in kunnen. De doorstroming in dit tehuis werd ernstig gestremd doordat men er ook een aantal thuislo zen opnam waar elders geen plaats voor was. En doordat er Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek! zelf de veie pluspunten. straat «voonpl. telefoon- stuur naam •Deze bon in open envelop, zonder postzegeï. sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SCRN 14 dagen gratis naarj Schiedam De Volksdansgroep „Vayenikchu '68" heeft de deu ren van het gymnastieklokaal naast Alja op het Broersveld weer geopend. Er kan dus weer volop gevolksdanst worden en wel Iedere donderdagavond. Zij die pas beginnen met volks dansen krijgen van kwart over zeven tot kwart over acht les. gevorderden komen om half negen aan de beurt. Hun les duurt op donderdagavond tot tien uur. Om lid te worden van de volks dansgroep moet men tenminste vijftien jaar zijn, is men dat, dan is men bij Vayenikehu '68 Van harte welkom. Er wordt les gegeven in Israëli sche, Joegoslavische, Roe meense en Nederlandse dan sen. Rotterdam De Turk I. U, uit Vlaardingen slipte op 21 decem ber van dit jaar op de Mathe- nesserlaam botste eerst tegen de ene, toen tegen de andere auto, schrok, raakte in paniek en maakte rechtsomkeer. Of I. U. al dan niet verzekerd was, werd tijdens de zitting van gisteren niet duidelijk. Feit is in ieder geval, dat de schade nog steeds niet betaald is. De officier van justitie eiste gis teren 150 boete. De politie rechter maakte er 100 van. Een werkgroep is druk doende geen opvang hierna was. Pen- een aantal uitgangspunten voor si-ons die dergelijke personen het functioneren van dit tehuis met begrip kunnen opvangen, op papier te zetten. Deze pun- zijn erg dun gezaaid, ten zullen worden voorgelegd g.j stichting van het nieuwe nnvt do vrov» W on TV f tehuis voor thuislozen zal men rekening moeten houden met de bewoning door uiteenlopende groepen. Op dit gebied moet men nog veel onderzoekwerk verrichten- Er zal een optimaal contact tot stand moeten wor den gebracht met die groepe ringen die voor huisvesting in aanmerking komen. De be stuursstructuur moet worden geregeld, o.a. in verband met de subsidies. Is dat geheel ach ter de rug dan verschijnt onge twijfeld het volgende probleem aan de horizon: Waar moeten zij heen die gepensioneerd ra ken en hier niet meer mogen blijven wonen?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1