TONEELGROEP VAN W. v. NIEUWLAN OOK DIT SEIZOEN WEER ACTIEF Bromfietspuzzelrit van ,De Goede Haven Brom fietsers gewond 2 kranten voor één prijs Wandelmarsen Diefstal uit kist op schip Auto schept voetgangerse na aanrijding Ruilbeurs van wijkvereniging Nieuwland fins de Bakker Nieuwe leden welkom Esperanto-agendo „Klus j esdienst" in Nieuwland Mooi iveer trok velen naar Beatrixpark AUTO GESTOLEN [JS 1970 Schiedamse Wilton er- gelijk de lit Rotter- erwachtin- nende sei- icn gewor- ede klasse estuur van te stomen een bond is één sei- en spelen, n kennelijk want het ie „mocht" de RVB. bs en club- on op het Op gelijke tnit bv. en het grote- rt de club te pikken ers. Dat is zaak als je geen kan- 'ilton voelt emaal niet net de ge- ialclub en ijk Philips, ten in, ter van de Maandag 31 augustus 1970 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23888 liedam Het grote feest, dat het bestuur van de volks- puindersvereniging „Vijf- luizen" elk jaar voor de anderen van clel eden van |de vereniging organiseert, is '°k dit jaar weer een groot succes geworden. n twee uur begon het feest iet kinderspelen voor de di 'erse leeftijdsgroepen, waar- ian vele kinderen van iVijfsluizen" deelnamen. wedstrijden werden besla en met een grote optocht 'an verklede kinderen, op sierde autopeds, fietsjes n wagentjes en kinderen let kleurige lampions. stoet werd gadegeslagen °or een jury, die met ar- 'Usogen de diverse „praal- vagens" en de uitmonstering 'an de kinderen bekeek en afloop handenvol leuke )riizen en prijsies kon uitde- en. kleurrijke optocht maakte en rondgang over het °4stuinencomplex, waar- 'J de drumband „Juliana" r,c- vrolijke klanken het ge- ,6&' opluisterde. Het be- Uur van de volkstuinders- ereniging „Vijfsluizen" is opnieuw in geslaagd alle aderen van „Vijfsluizen" be: bijzonder geslaagde dag zorgen. 'T HONK reniigiLtïg ook in een' door len te water >®n toch al- nensen, die airag van de i overgeluk' vereniging e. Bij W.F. rappen ver- oon Walthie. ootrzitter en ainige leden sirkzaam bij 'althie is se- n heeft geen met de Bovendien ider 'invloed W.F. geko- vereniging t. Sinds lam- re weer een etfiitie zitten, om van ie- dus A, B, elftal in de >en. Dat is ïend seizoen Alleen met we nog wat is geeft met k van een me. Want Wilton een onderhuur kantine terdag-prin- 3 mogen ge- lokalen zijn g. Om „ge- et veld te maken de uik van de [hokken, bij amse Boys noord is, of ïtingen zijn n als W.F. lerhuur-veld de Walthies de heren iren hij het Sstudiantes. SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwe seizoen ijongerensociëteiten komt snel op gang Schiedam De toneelclub van de wijkvereniging Nieuwland zal ook het nieuwe seizoen weer doorgaan met haar pogingen in de wijk Nieuwland een toneel groep van verantwoord niveau te vormen. Het bestuur van de vereniging is in haar pogingen gesterkt door het aanbod van een ervaren regisseur om de leiding van de groep op zich te nemen. Het is de in Schiedam op amateur-toneelgebied zeer bekende heer P. Kreeft. De toneelgroep van Nieuwland kan echter nog steeds nieuwe leden gebruiken, die zich dan snel moeten opgeven, zodat men zo gauw mogelijk met de repetities kan aanvangen en de zaak goed voor kan bereiden. De repetities zullen worden ge houden in één van de lokalen van de Prins Bernhardschool aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1155 en wel op don derdagavond. De repetities be ginnen om acht uur. hls er voldoende animo voor de toneelgroep bestaat, verwacht men ook dit seizoen weer met een goed stuk voor het voetlicht te kunnen verschijnen. Zij die interesse hebben voor de toneelgroep kunnen zich opge ven bij mevrouw C. Post, Dr. Wibautstraat 17, telefoon 262342. 'Schiedam De wandelsportver- enigirlg Nieuwland zal deelne men aan een wandelmars in Rotterdam-Zuid. Wandelaars, die hieraan mee willen doen, kunnen zich opgeven bij de he ren J. Roeters, Delflandseweg 272 en G. van der Tuijn, Scha perlaan 25. Op 18 oktober zal de wandelsportvereniging naar Nijmegen gaan om daar mee te wandelen in de „Herfstkleuren mars". Schiedam Het nieuwe sei zoen van de Schiedamse jon geren-sociëteiten, die elk weekeinde enkele duizenden Schiedamse jongeren de mo gelijkheid bieden zich aan genaam bezig te houden, komt snel op gang. Een aantal sociëteiten, zoals „de Waag", „Quousque Tan dem" en „De Vonk" zijn al weer van start gegaan en de komende weekeinden zal een aantal andere jongeren- sociëteiten hun voorbeeld volgen. Het aanstaande weekeinde gaan de twee sociëteiten van de Schiedamse disk-jockey en or ganisator Martin Green weer draaien. Het zijn de „Bluesville '69 Clu:b" en de disco-scociëteit „Red House". Zaterdag gaat „Bluesville '69 Club" in zaal Arcade aan de Lange Haven het seizoen begin nen met een optreden van de snel opkomende Haagse blues formatie „Botobeys's Children". Verder staan voor dit nieuwe siezoen op het programma op tredens in Schiedam van ,-Cuby en de Blizzards", „Brambox", „After Tea", „Super Sister" en „Goldern Eerrring", terwij! ook naarstig wordt gewerkt aan contracten met Engelse groe pen. Vanaf zondag draait in zaal Tivoli aan de Nieuwe Ha ven weer disco-scociëteit .-Red House". Op de eerste avond zal Martin Green zelf zijn. drive-in- discotheek bedienen. Voor de andere avonden zullen andere bekenden en minder bekende disk-jockeys worden uitgeno digd.Sociëteit „Instuif Schie dam" is gisteravond in Arcade het seizoen 70—71 begonnen met een openingsbal met mede werking van de Instuif-disco- theek.Voor de komende weken heeft deze sociëteit optredens 00 het programma staan van groepen als „Touch", „Jessy's New Selection" en de „Home gard Selection". Op 19 september zal sociëteit ,,'t Honk" aan de Hoogstraat het geheel verbouwde sociëteitsge bouw openen met een avond, waar op zal treden de Delftse formatie „British Town Jazz Band". Op zaterdag 12 sep tember organiseert deze socië teit. in samenwerking met de Overschiese sociëteit „Tjerts", een puzzelrit met daarna een feest in 't Honk. Op 19 september is ok de eerste avond van de nieuwe sociëteit „Sloopy" in zaal Tivoli. „Sloopy" is een samenvoeging van de sociëteiten „Candle light" en de oude „Sloopy". Schiedam Bij de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen, die S.V.V. gisteren speelde tegen Cambuur, bleek het nieuwe sportcomplex van S.V.V. op het sportpark „Harga" niet voldoende ruimte te bieden aan de vele voetbalenthousiasten die per fiets of bromfiets naar het terrein van S.V.V. waren gekomen. Zij moesten hun voertui gen daarom allemaal kwijt voor de hoofdingang van het terrein, waardoor een ware chaos ontstond. Bromfietsen die, in het gras geplaatst, omvieln sleepten een hele rij an dere fietsen en bromfiet sen in hun val mee, zodat hun eigenaren waar schijnlijk na de wedstrijd de nodige krassen op het lakwerk van hun voertui gen hebben moeten con stateren. Het is broodno dig, dat in deze toestand verandering wordt ge bracht. Op de sportpagina's van onze krant vandaag ver der: Excelsior cricket-kam pioen Magere resultaten van R.V.B.-clubs O Koningswisselbeker voor D.W.T. Veertig jaar G.T.B. H.B.S.S. scoort niet en veel nieuws. ander snort- Schiedam -Merkredon, ia 2an septembro klubvespero. Ni kon- versacios ce kado H. Letsch sr, Lekstraat 100b. Esperanto estas la plej bona pacigilo. Schiedam Zaterdag organi seert de Gereformeerde Jeugd vereniging „De Goede Haven" een bromfietspuzzeltocht door het Westland voor iedereen die een bromfiets bezit. Begin- en eindpunt is in de Goede Havenkerk aan de Westfranke- landsedijk, die vanaf twaalf uur open is voor inschrijving. Het is de bedoeling, dat men met koppels van twee man komt. Het inschrijfgeld is één gulden per persoon. Er zijn voor de winnaars fraaie prijzen beschikbaar en men kan starten vanaf één uur tot ongeveer half drie. In één van de zalen van de Goede Haven-kerk zal een gezellig zi tje worden ingericht, om na te praten in afwachting van de be kendmaking van de einduitslag en de prijsuitreiking. Het is niet de bedoeling, dat het een snelheidsproef wordt. Het rijden van de juiste route is doorslaggevend. Men kan in schrijven voor deze puzzelrit bij de volgende adressen: G. L. Bastiaans, Burgemeester Knappertlaan 80, telefoon 261446; mej. T. Verkade, Ama- lia van Solmsstraat 8a en J. Bouwman, Rotterdamsedijk 213a, telefoon 262806. De puzzel- rit wordt gehouden in het kader van de jeugdweek 1970. Schiedam In de wijk Nieuw land is de wijkvereniging erin geslaagd een „klusjesdienst" in het leven te roepen. Dit houdt in dat een aantal mensen zich bereid heeft verklaard één of meerdere uren per week vrij te maken voor het opknappen van klusjes voor bejaarden. Bejaar den, die met het één of andere karweitje zitten, dat ze zelf niet aan kunnen kunnen van de diensten van de klusjesdienst gebruik maken door zich op te geven bij de heer L. C. van der Meer, Goeman Borgesiuslaan 83. Het mooie weer heeft ook het afgelopen weekeinde weer vele Schiedammers uitgenodigd tot een wan deling door het Beatrix park, met Bad Groenoord Schiedams mooiste gele genheid voor openluchtre creatie. Jong en oud vermaakten zich weer kostelijk, onder meer met de ganzen, die zich vrijmoedig op de wandelpaden waagden om .lekkere hapjes" uit voorzichtige, soms wat angstige kinderhanden te ontvangen. Hoog op de wielen van de wandelwa gen voel je je als peuter echter tamelijk veilig. Schiedam De 58-jarige brom fietser J. van Dongen reed za terdag door onbekende oorzaak op de Penninglaan voor de in gang van de dr. Noletstichting tegen een lantaarnpaal. Met een hersenschudding is hij de Dr. Noletstichting binnenge bracht, waar hij is opgenomen. In de drukte, ontstaan door dit ongeluk, reed de 16-jarige bromfietster C. J. I. tegen eer. voetganger. Zij liep een ge kneusde enkel op, maar kon na behandeling naar huis. Schiedam Zondag bleek te zijn ingebroken op een motorschip, liggende bij de werf De Jong aan de Westfrankenlandsedijk. Uit een verzegelde kast met ac cijnzen verdwenen 24 liter ge distilleerd, een aantal flessen wijn en een hoeveelheid rookar tikelen. Schiedam Doordat geen voor rang werd verleend botsten in de nacht van vrijdag op zater dag op de Westfrankelandse- straat twee auto's bestuurd door de 22-jarige W. J. G. en de 21-jarige M. W. Z. tegen elkaar. G., die niet in het bezit was van een rijbewijs, schoot na de aan rijding met zijn auto tegen twee geparkeerde bromfietsen en schepte daarna twee voet gangers op het voetpad, de 16- jarige mejuffrouw S. W. en de 18-jarige H. v. K. G. kwam ten slotte met zijn auto tegen een gevel van een huis tot stilstand. De béide voetgangers liepen lichte verwondingen op die in het: gemeenteziekenhuis werden behandeld, waarna zij naar huis konden gaan. Beide auto's en de bromfietsen werden zwaar beschadigd. Schiedam De hobbyclub van de wijkvereniging Nieuwland houdt woensdag aanstaande weer een grote ruilbeurs en wel in een lokaal van de Prins Bernhardschool aan de Burge meester Van Haarenlaan 1155. De ruilbeurs gaat om zes uur open voor de jeugd en om half acht voor de volwassenen. Als bijdrage in de kosten wordt een kwartje per persoon entree ge vraagd. Schiedam De 23-jarige C. G. v.d B. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn personen auto, merk Renault 4, kleur grijs, met kenteken MU 56-46. De auto stond geparkeerd aan de Singel. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen- en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u U dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naarl Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam! Istuur m.i.v.:de SC -f RN 14 dagen gratis naar: woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1