mum Leen van der Kraan nieuwe directeur Sporthal Margriet u HSV winst zonder glans „IK ZAL AAN Vlaardings initiatief kan duizendste diploma opleveren FUNCTIE MOETEN WENNEN Sportcausene „De Adelaar" Vanavond start cursus jeugdleider Schiedam. De Sporthal Margriet heeft een andere heer. De benoeming van Cor Bolmers tot wethouder van Schie dam, maakt het noodzakelijk, dat in zijn plaats een ander de directie van de sporthal zou gaan voeren. Wat insiders reeds een paar weken wisten, kan nu openbaar worden gemaakt. Leen van der Kraan, (50) voorzitter van de Schie- damse Bond Lichamelijke Oefening, wordt de opvolger van Bolmers. SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 UITBREIDING De komende en gaande man Zaterdag Schiedam per weel nielde r< bij bruj weekein meer rui van de dingsboe nooit ee stal, mat heid. Ee levensge hetgeen bij hoge het moei redden len. Lien van der Kraan - V door Bas van Bochove Nl I Toch, nu de zaak rond is, heeft Leen van der Kraan geen spijt van de stap die hij genomen heeft. Zij bemoeienissen met de sport doen hem niet in een vreemd pakhuis" als we de sporthal voor deze keer zo mo gen noemen belanden. Is de functie als directeur van de sporthal te verenigen met die van voorzitter van de SBLO? Van der Kraan: ,,in het begin heb ik tegen mezelf gezegd: nee. Later, na enige gesprekken ge voerd te hebben met diverse mensen uit de sportwereld, ben ik van die gedachte teruggeko men. Ik ben nu van mening, dat dit juist een ideale combina tie is. Als directeur van de sporthal ben je met de sport m de eerste plaats bezig. Je zit er vlak bij en dat heeft een voor deel. Ik kan vanuit mijn positie als sporthal-directeur dan heel wat zaken regelen. In de korte periode dat ik nu voorzitter ben van de SBLO heeft het me ai heel wat geld gekost. Ga maar na. Ik heb een zaak en de ver gaderingen die op de dag plaatsvonden, was voor mij, za kelijk gezien, verloren tijd. Ik zal er nu aan moeten wennen, dat het mijn broodwinning wordt". Dat betekent tevens, dat Leen van der Kraan als voorzitter van de SBLO, zitting blijft hou den in de sportraad van de ge meente Schiedam. En dat is een pluspunt, want wia zijn oor te luisteren wil leggen, kan horen dat Van der Kraan in de sportraad goed werk doet. Is het langzaamaan geen tijd dat er in Schiedam een tweede sporthal bij komt? Hij: „Er zijn plannen in die rich ting. Niet tot het bouwen van een tweede sporthal, maar uit breiding van de bestaande Sporthal Margriet. Het ellendi ge is, dat je voor uitbreiding van een bestaande hal, geen subsidie van het rijk krijgt. Maar er zit iets in de pen, dat wel. Wij zoeken naar een moge lijkheid om ook de kleine spor ten, zoals tafeltennis en zekei het jeugdbiljart een plaats in de hal te gaan geven. Maar dat heeft weer te maken met de uitbreidingsplannen. Meer wil ik er voorlopig niet van zeg gen". Gaat hij een andere koers varen of blijft hij in de voetsporen van Bolmers verder werken? „Dat is moeilijk, maar laat ik het zo stellen. Het is een sporthai. Dat in de eerste plaats. Nu zijn er evenementen die je com mercieel gezien niet voorbij kan laten gaan. De sporthal kost veel geld, dat weet ieder een. Maar ik wil proberen het echt in de sportevenementen te gaan zoeken. Nu verhuren we wel eens aan instellingen waar Van onze sportredactie Geheel volgens de verwachtingen hebben de HSV-korfballers in de streekwedstrijd tegen Dijk- vogels uit Maasdijk de eerste competitiepunten veroverd. Toch is er geen reden om aan te nemen dat trainer/aanvoer der Wim Bos bijzonder tevre den het veld heeft verlaten. De 4-2 overwinning werd bereikt na een matte en wat ongeïnte resseerde wedstrijd. HSV start te met twee invallers. De plaat sen van Theo Nieuwhof en Pe ter Kant werden ingenomen door Henk van der Heide en Wim Kapelle, die overigens ze ker niet uit de toon vielen. Na een paar minuten spelen mocht Wil van den Berg het eerste doelpunt op haar naam laten schrijven. Middels een straf- worp kon Rinus van Diessen even later 2-0 scoren. Ne de vak wisseling liet Wim Bos, na uit stekend aangeven van Caria van de Marei, zijn Maasdijkse bewaker op het verkeerde been staan en met een flitsende be-, weging was het 3-0 en met die voorsprong was tevens de vaart er een beetje uit. Dijkvogels kon zelfs nog tot 3-1 terugko men voordat men in de rust het stof kon wegspoelen.. Na de hervatting speelde HSV duide lijk op behoud van winsgt en dat wel met zo weinig mogelijk in spanning. Het zou niettemin nog 4-1 worden toen Hans Ale- wijnse op een doorloopbal sprintte en uit een onmogelijke hoek de bal door de korf boor de. Kort voor het einde kon het sportief doorvechtende Dijkvo gels nog tot 42 terugkomen. Schiedam/Vlaardingen Twaalf jaar geleden, onder bewind van de toenmalige voorzitter A. Schröder, kwa men vooraanstaande voet balleiders bijeen in het Am sterdamse Krasnapolsky, voor een studiedag, welke de KNVB had aangeduid als Jeugdappel. Na verschillen de causerieën kwam men al gemeen tot de conclusie dat er voor de voetballende jeugd in de afgelopen jaren, ieder op z'n eigen manier, veel was gedaan. Men kwam tot het besef, deze taak te moeten uitbreiden, waarna er een studierapport tot stand kwam, waarin men tot de conclusie kwam jeugdleiders en verenigingsmensen de gelegen heid te geven een studie te vol- Van onze sportredactie Vlaarainger, Met 277 duiven in concours vlogen de duiven van de P.V. „De Adelaar" mee met het concours vanuit St. Kath. Waver, afstand 96 kilometer. De duiven werden om 9.40 u. ge lost- De eerste duif bereikte zijn hok om 11.05.24 uur, de laatste prijsduif om 11.17.26 uur De uitslag luidt: M. Schippers 1, Mevrouw Van Kuijk 2 3 6 7 0 12 14 19 26 31 32 34, D. Vink 4 35 37 42, C. Witberg 5 25 53, C. Voets 9 15 45 55, J.Smits 10 11 13 24 39, J. Eggens 16 43, H. Jan- se en Zoon 17 23 28 48, H. Plomp 18 21 49, P. Verhart 20 38, A. Noordhoek 22, B. Blanker 27, H. Freen 29 51, M. Sohapkun 30 44 50,. B. v. Beveren 33 54, L. de Clerck 36, A. Koevermans 40 41 46, Mevr- Vink en Zoon 47. P. v Oeveren 52. Zaterdagmorgen van 10 tot li uur inkorven voor Strombeek, af stand 110 kilometer. gen als gediplomeerd jeugdlei der. Er werd een drieluik ge vormd, waarin de basis oplei ding tot jeugdleider de belang rijkste fundering was en waar bij men later deze studie kon vervolgen met een opleiding voor jeugdleider A en of B. Ook de Rotterdamse Voetbal Bond startte in 1960 met deze studie. Aanvankelijk met enige schroom, waarbij men allengs tot de conclusie kwam dat men een andere kijk op de jeugd kreeg. Inmiddels loopt de cur sus tien jaar en de RVB is in de gelukkige omstandigheid dat tot op heden reeds 883 diploma's zijn uitgereikt. Vol trots zal RVB's voorzitter Jan Bijloo, dit aantal zonder zich een seconde te bedenken, kunnen zeggen. „We hopen dit seizoen het dui zendste diploma uit te reiken", stelt hij glimlachend. Op dit moment hebben zich 190 kandidaten voor de nieuwe cur sus opgegeven, zodat het magi sche getal duizend bereikt zal kunnen worden. Blij is de RVB-praeses gestemd over het Vlaardingse initiatief van de plaatselijke Pupillen Commis sie voor deze cursus. Na een paar jaar start woensdagavond in Paviljoen Sunlight de cursus basisdiploma jeugdleider, met 43 cursisten. „Zo'n cursus valt en staat met de wijze waarop wordt gedoceerd", aldus Jan Bijloo. „Bij de RVB zijn we in het gelukkige bezit van genoeg docenten". Voorzitter Jan Bijloo begint dit seizoen aan zijn 22ste jaar als afdelingsbestuurder. De jeugd heeft altijd bij hem de meeste belangstelling getrokken. Bij tal van recepties, die hij jaar lijks uit hoofde van zijn functie bezoekt, brengt hij zo mogelijk iedere keer weer de jeugd in het volle licht van de schijn werpers. „De sportverenigingen nemen een steeds belangrijker plaats in", is zijn mening. „Ik gel dat wij vandaag de dag er et andere taak hebben bijgek gen. Vooral door de toenam, van vrije tijd, moeten de v. enigingen zorgen de jeugd r. verantwoorde wijze bezig te houden. Het is een onderde van de opvoeding". De laatste jaren is de vlucht van voetballende jongeren sterk toegenomen. Zo sterk zelfs dat men bjj de RVB meer dan dui zend jeugdelftallen heeft gere gistreerd, waarbij de pupillen niet zijn meegeteld- Dat de be hoefte aan velden hieraan zou moeten worden aangepast, is uiterst belangrijk. Jan Bijloo: „Vooral bij de verschillende ge meenten brengen we steeds naar voren dat er iets moet ge beuren. Stilstand betekent voc ons achteruitgang". In het jaan gemeenten le getaller en de ha mee te m ten houde: wezigheid boeien, ha jes. Ze st gewenste leren ze 60 'ftiedaim de tentoon se kunste avond in h •Kopend de ten-te m-e-j. 1 n git ikiort S-' stiueke <ea Van der Kraan, in de Schiedamse sportwereld geen onbekende hij was een lange reeks van jaren voorzitter van de Korf balvereniging Schiedam en in die tijd zelf een niet onver dienstelijk korfballer was reeds, bij afwezigheid van Bol mers, zijn vervangend directeur. Helemaal vreemd staat Van der Kraan dan ook niet tegenover de situatie. Wel doet zich nu het feit voor, dat na de „radde" en snel soms té snel beslissingen nemende Bolmers, er een figuur komt die be dachtzaam en weloverwogen zijn beslissingen neemt. Deze mentaliteit van wel bedachtzaam zijn maar „ik laat niet over me lopen" heeft Leen van der Kraan, in de korte perio de dat hij nu voorzitter is van de SBLO een goede naam ge- gegeven. Het is eigenlijk pas de laatste ja ren, dat Leen van der Kraan in i de Schiedamse sportwereld wat op de voorgrond is getreden. Bestuurder van de SBLO, lid van de sportraad en deel uit makend van de Stichting Wie lerbaan Schiedam en de Stich ting Sporthal Margriet heeft hem bekend gemaakt met de vele facetten die de Schiedam se sportwereld heeft. Deze man nu, gaat als opvolger van Bolmers, de directie voe ren over de sporthal, eeft Leen van der Kraan tijdens vakanties van Bolmers dikwijls als vervanger gefungeerd, de stap op definitief over te stap pen naar de hal heeft hem wel wat hoofdbrekens gekost. „Ik heb er echt nachten van wak ker gelegen. De zaak is hele maal doorgesproken. Het is dus geen snelle beslissing van mijn kant geweest. Wat wil je: ik ben vijftig jaar en om dan nog aan iets anders te gaan begin nen je 500 gulden van vangt, mam- waar na afloop blijkt voor 250 gulden schade te zijn gemaakt. Kijk, dan hoeft dat voor mij niet". Is het moeilijk een figuur als Bol mers op te volgen? Hij, lachend: „Dat zal de tijd moeten leren. Ik zal mij uiter ste best doen. Maar ik blijf dicht bij de sport, heel dicht en omdat de sport mijn leven lang mijn hobby is geweest, zie ik cc echt niet tegenop". Behalve de teert de p dings-midd gel-matig hiervan w de politie, altijd ten lingen te dingshakei het opviss hoeden. D zijn meest De benoeming van de heer C. j, M. Bolmers voor de meer in. gewijden in Schiedam Cor Bolmers, tot wethouder van deze gemeente, heeft tot gevolg gehad, dat men voor de functie van directeur van de Sporthal Margriet moest uitzien naar een andere figuur. Het stichtingsbestuur van de sporthal heeft daarvoor aange- zocht Leen van der Kraan. In de Schiedamse sportwereld ook lang geen onbekende. Van dei- Kraan heeft na enkele nach- ten van „wakker liggen" deze functie aanvaard. Ik meen te mogen stellen, dat het aan- trekken van Van der Kraan door het stichtingsbestuur een goede greep is geweest. Persoonlijk ken ik Leen van der Kraan als sportbestuurder al van kort na de oorlog. Daarbij heb ik mogen ervaren dat het een man is die wars is van praatjes, niet van loze beloften houdt en die eerlijkheid ziet als de enige basis waarop je goed met elkaar kan samenwerken. De functie, welke Van der Kraan heeft aanvaard, is geen gemakkelijke. Nu er steeds meer vraag is naar speelruimte in de sporthal, en deze hal maar beperkte mogelijkheden heeft zal het niet meevallen het iedereen naar de zin te maken. Verder heeft hij als stelregel - maar daar leest u in het elders op deze pagina staande inter view met hem meer over dat de sporthal Margriet in de eer ste plaats een Sporthal is. Hij begrijpt, dat bepaalde commer ciële manifestaties, die in de sporthal kunnen worden gehou den, centen opleveren. Verder streeft hij naar uitbreiding van de hal, en als het mogelijk is ook naar verbeteringen van de bestaande situatie. Rest me nog Bolmers als directeur „uit te wuiven". Zonder zijn werk lust was de hal er nooit gek' men. Nu hij wethouder wor en hij de mogelijkheden t moeilijkheden van de Sporti kent, kan dit een steun zij., voor Van der Kraan....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4