Soms even handje helpen er Burgemeester dankt scheidende wethouders Clubhuis De Doele start nieuwe seizoen met vele jeugdclubs Nieuwe raad in namen Weer aanrijding op T-kruising rijksweg E STUD W atero verlast in Weth. Dijkshoornlaan Wijziging Alg. Polderreglement it 'M. !'e Mn ER 1970 cCHïEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 —19 uur. ers N.V. Ons Genoegen 1 Bestuursverg Lg Schiedamsf g' m West. -ganiseerddoot I reau- im '59. lg Utile Dulci. I lliefhebbers. repetitie, studievrienden I 1 F.C. Nieuw- :rs der naïeve ecte van de Al] ,,De eend en de „De eend en „De eend en inee, „You are k geen donder me niks aan m'n woord niei ar," min-aciitte n ik vind, dat al luchtig op- e brave jongen wou ik, dat je rust liet. Ik niet nodig en ik og wat uit te ermoeienis van el-de zich stijf -oot de ogen. toen hij weer i opstond. Hij beter, minder maar in z'n he.t met doffe, en onder de in- tamelijk onwel ook wel enigs- r z'n onmatig- ivond... Denke- dat hij had ge sn teigen de na waren en nog overwoog hij- innen, hij voel- dlendig, 'n ge- pijn in z'n les- vriehten. nee, oinder goed te- altijd gedacht 'ordt vervolgd endig deel ling plaats jaar. iraat kunt •e arbeids- ns worden. >n 25.48.20. Een oud mensje op een trapje met gordijnen over zich heen.... 9 Initiatiefnemer L. C. v. d. Meer De heer L.C. van der Meer (71) uit de Goeman Borghesiuslaan is op bescheiden wijze met een hulpdienstje begonnen. Eigen lijk mag 't deze naam niet eens hebben. Hij heeft zo'n man of zes onder zijn kennissen die wel eens een klusje voor iemand willen opknappen. En door hier enige bekendheid aan te geven hoopt hij dat hij de kans krijgt om in een mogelijk bestaande behoefte te voorzien. Welke drempels hierliggen en óf er werkelijk een behoefte be staat, ligt vrijwel geheel buiten zijn gezichtskring. „Ik heb vorige week woensdag dat stukje gepubliceerd en er nog niets op gehoord. We heb ben vroeger wel eens meer ie mand geholpen, maar ik vroeg aan mijn kennissen naderhand nooit hoe het afgelopen is. We weten dus weinig reacties, maar we denken, dat er wel mensen zijn, die een beetje hulp best kunnen gebruiken. Ik heb wel eens een oudere dame aangetroffen die haar buiten deur niet meer open kon krij gen. Ik vertelde haar iets nieuws toen ik opmerkte, dat er wel eens 'n druppeltje olie in 'n slot moet. Het ding had veer- Schiedam „Ik heb wel eens een oud mensje op een trapje zien staan met een stel gordijnen over zich heen. De rail had losgelaten. Ze wist niet meer hoe ze de zaak bevestigen moest. Ik riep van de straat af: Heb je moeilijkheden? Ja, dat had ze. Mijn hulp kwam goed van pas. Met een elektrische boor en een paar pluggen heb ik het zaakje in een half uurtje geklaard. Zij was geholpen en ik was blij dat ik had kunnen helpen. Zo zullen er nog wel meer zijn. En daarom heb ik nog maar eens een stukje in ons wijkblaadje geschreven." tien jaar droog gestaan. Met een spuitje olie was alles in één keer opgelost. Ook hebben we wel een de ombouw van een op- klapbed vastgezet. Daar zaten nog van die ouderwetse hou ten pluggen in. Die waren gaan krimpen en schuiven en lieten tenslotte los. Als je de muren in deze wijk niet kent, dan weet je soms niet goed wat je in zo'n geval moet doen. Een boor en een paar flinke plastic pluggen brachten de oplos sing." Groots en veelomvattend zijn de werkzaamheden van de heer Van der Meer en z'n kennissen dus niet. De telefoon komt er bijna nooit aan te pas. „Je moet de mensen toevallig tref fen of soms via een sociaal werkster een seintje krijgen. Dan kom je erachter". Hij wil er geen dienst van maken die constant een telefoon bezet houdt. Hij wil ook niet buiten de wijk opereren. Hij ziet het als een extra kontaktmogelijk- heid tussen de wijkbewoners die soms hier maar moeilijk kunnen aarden. Hij typeert de ontwikkelingen die burenhulp tot een bijna onbekend iets heb ben gemaakt: Vroeger in arme buurten waar ik vandaan kom, was de burenhulp een heel nor maal ding. Tegenwoordig zeg gen ze: Wat leg je uit? Dan kom ik wel.... Clubhuis De Doele aan het Doeleplein. Schiedam 37 Nieuwe raadsleden zijn dinsdag avond hun taak begon nen. Zij maken deel uit van zeven verschillende fracties. Het hieronder volgende overzicht geeft aan wie in de komende vier jaar voor de zeven partijen zitting zullen hebben. PvdA, 14 leden. Fractie voorzitter: P. Boschman, Wethouders: C. J. M. Bolmers en mevrouw G D Verweij-de Gra-aff. Frac tieleden: C Batenburg, S K van den Berg, A J En gelsman, mevrouw J Krikke-Hein, P C van der Lubbe, D J Rensman, J Scheffers, mevrouw A J Tijsen-Jonker, A Verlin de, J H M Voorwald en H M Wierda. KVP, 8 leden: HAD Campman, mr M J M van Kinderen, C P M Lansbergen, M A A M van Overveld, mej. A G M Pluijm, W G L Poels, mevrouw MAC Taver ne-van Campen en W J C Willemse. PCG, 5 leden. M Eijkenaar, J van Katwijk, P Poot, dr. H A Schuring en H van der Waal. VVD, 4 leden. Wethouder: drs J Houtman. Fractie voorzitter: G P Verhuls- donk. Fractieleden: E de Brabander en drs A P de Hon. '66, 3 leden. V Broeke, G Kaptein en J van Oosten. CPN, 2 leden. Wethouder: B E Collé. Fractielid T op 't Ende. SGP, I lid. L H Knipscheer. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft zich in de eerste raadsvergadering van de nieuwe raad in een spe ciaal afscheidswoord gericht tot de wethouders, die zit ting hadden in het oude col lege en die niet in het nieuwe zijn teruggekeerd, de heren M. Eijkenaar (PCG) en J. Scheffers (PvdA) en mr. M. J. M. van Kinderen (KVP). „De redenen voor Uw afscheid liggen niet gelijk" aldus de heer Roelfsema tot de schei dende wethouders. „De heer Scheffers heeft zijn oude be roep als vakbondsbestuurder meer lief dan het wethou dersschap. Voor wat hij voor de gemeente heeft gedaan zeg ik hem hartelijk dank". ,NDe heer Eijkenaar zou graag zijn teruggekeerd in het nieuwe college" vervolgde de burge meester. „Hij heeft ontzaglijk hard gewerkt en ik heb me daarover wel eens zorgen ge maakt. Ik moet me aansluiten bij de dank die hem nog uit vele monden zal bereiken voor datgenen wat hij vaak tot diep in de nacht als wethouder heeft verricht". Een speciaal dankwoord had de burgemeester voor mr. Van Kinderen die na een wethou dersschap van 20 jaarniet te rugkeert in het nieuwe college. „U werd in '46 raadslid, in 1950 tijdelijk wethouder en in 1951 definitief. Tot voor kort dacht iedereen dat u weer zou terug keren, maar dat is niet ge beurd. U heeft zich in Schie dam een bijzonder gezagheb bende functie weten te verwer ven De woningbouw is door u na de bevrijding op gang ge bracht, en u gebruikte uw juri dische kennis in het voordeel van de gemeente. Uw werk ging gepaard met Brabantse sier en ernst met humor ge kruid". Velen betreuren het dat u niet in het nieuwe college terugkomt. Niet alleen de raad, maar zeei zeer velen zijn die mening toe gedaan. Voor wat u hebt ver richt zeg ik u hartelijk dank" besloot de heer Roelfsema zijn toespraak. leeds eerder, na de installatie van de raadsleden, had de bur gemeester een korte toespraak gehouden. Hierin wenste hij hen geluk met hun benoeming. „De sociologen vertellen ons dat de vertegenwoordigende li chamen van een harmonie-mo del naar een conflict-model ver- schuimen. De politiecologen stellen dat landelijke geschillen thans op plaatselijk niveau worden uitgevochten en dat is een nieuw element in de lokale politiek". De heer Roelfsema besloot zijn rede met het standpunt uit te spreken dat duidelijkheid van meningen in de raad noodzaak is, maar stelde ook dat het zon der verdraagzaamheid en wil tot samenwerken niet lukt. „Al heb ik als toeschouwer bij het politieke spel kunnen waarnemen dat een aantal schrijnende wonden zijn overgebleven, toch hoop ik dat op basis van verdraag zaamheid en wil tot samen werking zal kunnen worden gewerkt." Schiedam Op maandag 7 september gaan de activitei ten van Clubhuis De Doele aan het Doelenplein 1 weer beginnen na de vakantiepe riode. Door de zeer geslaagde buiten activiteiten, die het clubhuis de afgelopen maanden orga niseerde in de Mgr. Nolens- laan en de Stationsstraat is de belangstelling voor de jeugdclubs in De Doele der mate gestegen, dat men het rooster voor deze clubs heeft moeten Wijzigen. Ook de beide kampen van De Doele in Veenendaal zijn bij zonder geslaagd geweest, zowel het kinderkamp als het gezins kamp. Op vrijdag 18 september houdt het clubhuis weer een ge zellige avond. Op deze avond, die om adht uur begint, zullen de dia's films en foto's, die tij dens de kampen zijn gemaakt, worden vertoond. Een mooie gelegenheid dus voor de deelne mers aan de kampen om weer eens herinneringen op te halen. Op dezelfde avond is er ook gele genheid kennis te maken met een nieuwe leidster van het clubhuis, mejuffrouw De Bol- Maasland De bewoners van de Wethouder Dijkshoornlaan heb ben bij de gemeente een klacht ingediend over de waterover last die zij regelmatig onder vinden. Bij hevige regenval lo pen de laagliggende kelders on der water met alle ongerief vandien. Eerder uitgevoerde werkzaamheden bleken niet het gewenste resultaat te hebben, en er zullen andere voorzienin gen getroffen moeten worden. Dit probleem heeft echter de vol ledige aandacht van b. en w. en zij hopen de nieuwe gemeente raad op,korte termijn een voor stel te doen dat moet leiden tot definitieve opheffing van dit on gerief. Per brief en ook monde ling zijn de bewoners inmiddels ingelicht over de afdoening van het probleem. 0 De hobbyclub van de wijkvereniging Nieuwland heeft gis teravond in één van de lokalen van da Prins Bernhardschool aan de Burgemeester Van Haarenlaan weer een zeer geslaagde ruilbeurs voor jong en oud gehouden. Ver schillende soorten verzamelobjecten ver wisselden van eige naar, nieuwe aan winsten konden in de verzamelingen wor den opgeborgen er, eikaars collecties werden bewonderd. Op de foto twee genera ties verdiept in een hobby, die al ontel bare generaties lang wordt bedreven door jong en oud: het ver zamelen van postze gels. Maasland Gebeurden er in het afgelopen weekeind al 2 aanrijdingen op rijksweg 20 op de T-splitsing tussen Maasland - Naaldwijk - af buiging Hoek van Holland woensdagmiddag was het weer raak. De heer W.v.S. uit Den Haag kwam met zijn personenauto van de Maas dijk en wilde de rijksweg oprijden in de richting Naaldwijk. Op ruime af stand kwam uit de richting Naaldwijk een bestelauto, en de heer v. S. meende dat hij daar nog gemakkelijk voor langs kon. Dit was ook het geval, maar er kwam nog een bestelauto aan en die had de heer v.S. niet gezien. Het gevolg was dat deze laatste auto zich in de flank van de personenauto boorde. Door de daverende klap vloog deze in de middenberm. De heer v.S. en zijn naast hem zittende echtgenote werden met diverse verwondingen per ambulance naar het Ho ïyziekenhuis in Vlaardingen gebracht. Later zijn zij voor nader onderzoek naar het Julianaziekenhuis te Den Haag overgebracht. De bei de auto's werden zwaar be schadigd. ster en met een part-time me dewerkster, mevrouw Jacobs. Bovendien kan men zich op vrij dag 18 september opgeven voor de laatste dagtocht die het clubhuis dit jaar organiseert en die gemaakt wordt op zaterdag 26 september. De kosten voor deze tocht be dragen 22.50 per persoon, waar in een diner is inbegrepen. De toch kan alleen doorgaan bij voldoende deelname. Wie zich op wil geven wordt verzocht tien gulden mee te nemen. Gezien de stijgende kosten van het materiaal, dat voor de jeugdclubs telkens moet wor den aangeschaft, heeft de lei ding van De Doele besloten, de ouders van de kinderen die de clubs bezoeken te vragen hun kinderen per keer een kwartje mee te geven als bijdrage in de kosten. Met ingang van het nieuwe sei zoen is voor de jeugdclubs het volgende rooster opgesteld. De tieners ouder dan 15 jaar zijn van harte welkom op maandag en woensdagavond van negen uur tot half elf en op vrijdag van 9 tot 11 uur. Tieners van 13 tot 15 jaar kunnen terecht even eens op maandag- en woens dagavond, maar dan van half acht tot negen uur. Bovendien is er op zaterdagmiddag club van drie tot half vijf voor 13 jaar en ouder. Voor 10 tot 12-ja- rige organiseert het clubhuis op maandag- en woensdagavond van zeven uur tot kwart over acht en op zaterdagmiddag van ééii uur tot half dri. De clubs voor jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar ten slotte beginnen op woensdag om drie uur en op zaterdag om één uur. Wie het werk van clubhuis de Doele finan cieel wil steunen kan een bijdrage storten op giro nummer 590531. ■n n e n n i- g :r r- 1. •It jie ,i- e Lt Maasland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan de polderbesturen verzocht, van 1 tot en mét 15 september 1970 ter inzage van belangheb benden te leggen het ontwerp van een besluit tot wijziging van het Algemeen Polderregle ment. Dit wijzigingsbesluit heeft betrekking öp een veran dering in de regeling betreffen de leden van het bestuur, van de secretaris-penningmeester etc. Gedurende de tijd van de ter-in zagelegging kunnen belangheb benden tegen het ontwerpbe sluit schriftelijk bezwaren in brengen bij Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, Konings kade 1 te 's-Gravenhage. Wat betreft de plaats van de ter- inzagelegging kan worden mee gedeeld, dat deze voor de Com mandeurspolder, de Duifpolder, de Foppenpolder en de Oude Campspolder is ten huize van de voorzitters van die polders, n.l. resp. de heren J. de Jong, Prinses Irenelaan 18, W. van der Wel, Kwakelweg 7a, A. P. Chardon, Kortebuurt 16 (allen te Maasland) en L. Sonneveld, Nolweg 1, Maasdijk. ;t (- st !.p 'st a- it 'i- n 'a, 5. 'Ie §t ;is •i. ,f- n "r- |n n

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3