Assistent bondscoach Henny Stolk slaat aanbod af VBL's. slechte „generale55 imeriu 3CHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 8 SEPTEMBER igÏÏJ 30ensdag 9 door Bas van den Berg INGENOMEN Q Henny Stolk met de verza melde tafeltennisjeugd. SCYLLA SUCCES ONDER DE MAAT chiedam Werf-maati Fijenoord I Rijn-Scheld gin deze w middensect: voor- en ac „Sloterkerk Vlaardingen/Schiedam Henny Stolk laat er geen gras over groeien. De nieu we jeugdtrainer van het Vlaardingse Intiem '55 heeft zijn selectie duidelijk te ver staan gegeven dat hij alleen maar succes wil. De 23-iari- ge Hagenaar leraar licha melijk opvoeding spreekt in dat verband duidelijke taal. Op de eerste les aan de Rode Kruislaan heeft hij de Vlaar dingse selectie gelijk al on derhanden genomen: „Het is jullie plicht om de trai- ningslessen heel serieus te gaan nemen. Degenen die dat niet doen kunnen direct de zaal verlaten en wil ik niet meer terugzien". En verder: „Ik beoog alleen maar succes. Er zal daarom hard moeten worden ge- werkt. Volgende week ne men jullie allemaal een schrift mee en dan draag ik huiswerk op. Misschien klinkt het jullie wel even vreemd in de oren, maar het zal nodig zijn om de lessen over conditietraining te no teren. Van groot belang om een goede tafeltennisser te worden". Zestien Vlaar dingse geselecteerden zijn het er over eens: hoofdklas- sespeler Henny Stolk van het Schiedamse TSF spreekt duidelijke taaL ,,Ik ben dcwr het bestuur van In tiem '55 benaderd en heb het aanbod aanvaard, echter wél met diem verstande dat de Vlaardingse club veel geld op tafel moet leggen. De compen satie daarvoor is dat de lessen heel serieus genomen moeten worden, en. dat successen moe ten komen." Daarvoor ben ik aangetrokken' In de Rode Kruilslaan staan 6 ta fels opgesteld, hétgeen neer komt op een bezetting van 12 man. Vier geselecteerde jeugd spelers moeten afvallen, dat heeft Henny Stolk zijn discipe len >al voorgè&ohden. In de ko mende Weken zal, de Hagenaar, op keihard®.- )8?5t.geschoeid, zijn pupiillen-gaan,selecteren. Het bestuur van de Vlaardingse club is bijzonder ingenomen met de komst van prominent Henny Stolk. Jeugdleider Ge rard Wapenaar daarover: „Bij TSF had ik geïnformeerd of Henny Stolk onze jeugd zou kun nen trainen. Wie schetst mijn verbazing toen de Hagenaar enkele weken geleden aijdens 'n toernooi naar mij toe kwam en vertelde dat hij de vrijdagavond nog vnitj had om de jeugd van Intiem '55 te trainen". Maassluis Ter afsluiting van het oefenprogramma speelde V.D.L. tegen het pas naar de 4e klasse gepromoveerde Den Hoorn. Geen van beide ploegen kon de indruk wekken reeds in optimale vorm te zijn. In een slechte wedstrijd trok V.D.L. tenslotte toch aan het langste eind. Er was slechts één speler die op een uitstekende wedstrijd kan terugzien, doelman Kees van Eyck. Hij zorgde er voor dat Den Hoorn niet kon scoren. Jammer voor V.D.L. (en in het bijzonder voor trainer Henk Wink) zal Van Eyck volgende "week bij de start van de com petitie niet van de partij kun nen zijn. Een schorsing, vorig jaar op de laatste competitiedag tegen VFC opgelopen, kost de V.D.L.-goalie 2 wedstrijden. In de tweede helft ontstond het enige doelpunt. Een kwartier voor tijd gaf Brinkman einde lijk een goede pass op De Boom en dat betekende 10. Van onze sportredactie Vreugde en leed na het doelpunt. De doel man van De Hollandiaan kan slechts de bal V& het doel halen. hardingen/Sc Gewestelijk Saat jn ],et °ord in s< andere insta ainS van moe Proces piaa gen. nader bezien n^ssies inge wting zullen Woordigers v s'en van de ii steden, d gemeentelijke ten en ad h( 'Schiedam is "er rond dat Handballers spelen met wisselend succes hun wedstrijden! Het voorstel van Genard Waipe- naar op een bestuursvergade ring werd daarna met applaus aangenomen, waarna Henny Stolk, één van de 20 beste spe lers van ons land, naiair Vlaiair- diinigen kwam. Het talenit Henny Stolk. die reeds 11 jaar deze tak van sport beoefent, is ook de landelijke bond niet. ontgaan, maar Henny Stolk ging niet ac- coord (om assistent trainer te warden van Dusan Tigerman) met de gestelde financiële ei sen. Van de Vlaardingse club weet hij weinig, maair heeft wel enkele actieve jeugdleiders ge sproken. De geselecteerden van Intiem '55 zijn: Ria Sas, Bets Griep, Mar- jet Kooy, Manca Stoof, Elly de Koning, Gerda Borsboom, Tine ke Visser, Arie Kooy, Richard Smith, Hans Jaap Oppenheim, Dik Oppenheim, Harry Vrijhof, Roel Andrea, Robert Jan Fuchs, Rens Groenedijk en Wim Pijpers. Er zit een doelpunt in de lucht. De aanvaller schermde deel van het doel. van Wilton heeft de bal geworpen in het onbe- Schiedam De Postduivenver eniging De- Vrijheid vloog met 271 duiven een wedvlucht van uit Strombeek over een afstand van 112 kilometer. Uitslag: 1 2 8 22 33 36 40 42 45 Jac. Doejaa- ren, 3 Blom, 4 20 26 Putters, 5 10 14 19 51 56 59 Jan Doejaaren, 6 43 Bakker, 7 35 41 50 53 Poort en zn, 23 37 Lems, 11 21 30 Hageen, 12 18 49 52 Pols, 13 Verhaeren, 15 16 25 34 38 46 48 Van der Berg, 17 Scholte, 24 54 62 Ver linde, 27 29 De Potter, 31 Scheenloop, 32 44 60 Put, 47 Van der Windt, 57 Van der Tuyn, 58 De Wilt, 61 Kazenbroot. Er werd gelöst om 7 uur. De eer ste duif kwam aan om 8,28.OQ laatste duif 8.43.00. Van onze handbalmedewerker Schiedam De Schiedamse handballers hebben zich zondag niet onverdienstelijk geweerd in de diverse wedstrijden. De dames van DWS waren te gast bij Vires et Celeritas in Gou da. In de eerste helft was het een vrij gelijkopgaande strijd, waarin met wisselend succes de doelmond doorboord werd. Dit leverdè een 44 ruststand op. Na rust verviel Vires in de fout, het spel te individueel te willen spelen, waardoor het verband en het tempo uit de ploeg verdwenen. Regelmatig werden de hoeken van het veld door de Goudse ongebruikt gelaten, waardoor de DWS-defensie de steeds weer door het midden opgezette aanvallen gemakkelijk kon opvangen. DWS bleef goed aanvallen en liet een verdiende 47 over winning noteren- De heren van DWS hebben zich uitstekend geweerd tegen het Rotterdamse Dynamo. Ook hier in de. eerste helft een vrij gelijk opgaande strijd. Dynamo open de de score, maar reeds spoe dig bracht DWS de stand in evenwicht. Steeds weer was het DynamÓ dat een kleine voor sprong opbouwde, maar de met veel elan spelende DWS-forma- tie ,zag steeds weer kans de zaak in evenwicht te brengen. Dit leverde een 44 ruststand op. Na rust was het wederom Dynamo dat de score opende 54. Maar toen viel de klad in het spel van de Rotterdam mers. Het plaatsen en vangen werd steeds onzuiverder, waar door de rust uit het spel ver dween. De Dynamo'ers gingen het daarna proberen met indi viduele pogingen, maar dit bleek een kolfje naar de hand van DWS. Had Dynamo in de eerste helft goed vat op het ver tragende spel van DWS voor het doel, nu stapte de verdedi ging regelmatig te vroeg uit, waardoor gaten ontstonden, die DWS igoed afstrafte. Met een wel verdiende 69 zege keerde DWS huiswaarts. De dames van Scylla hebben in Vlaardingen wel is waar de zege bij WIK moeten achterla ten, toch hebben zij zich er zeer verdienstelijk geweerd. Tech nisch was WIK veruit de meer dere van Scylla, dat het dit maal regelmatig liet afweten in de afwerking. WIK zorgde al spoedig na het aanvangssignaal yoor een 10 voorsprong. Scyl la liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en kwam, an enige vergeefse pogingen, op gelijke voef. Enkele fouten in de verde diging van Scylla gaf WIK de gelegenheid de ruststand op 3 1 te bepalen. Na rust kreeg Scylla steeds meer vat op het spel van WIK, dat steeds slech ter op schot kwam, en grendel de het achterveld doeltreffend af. Scylla drong WIK steeds meer terug op eigen helft en zag haar werken beloond. Maar verder dan een 32 nederlaag kon Scylla het echter niet bren gen. De heren van Scylla heb ben het tegen Meeuwen 4 aan merkelijk moeilijker gehad, dan vorige week tegen de vijfde formatie van deze vereniging. Meeuwen 4 bestaat uit een veel jeugdiger team dan de tegen stander van vorige week. Nu waren het in hoofdzaak spelers die dit seizoen zijn overgeko men uit de jeugdsector. In de eerste helft kon Scylla zich nog vrij aardig staande houden te gen het snelle spel van Meeu wen, dat de rust inging met een 25 voorsprong. In de tweede helft maakte de Meeüwen steeds beter gebruik van de zwakke plekken van Scylla, dat ook conditioneel nog niet tegen dit team was opgewassen. Men taal bleef Scylla echter volledig overeind, niet kon voorkomen worden dat de Meeuwen een verdiende 312 zege behaalde. Voor UVG werd het weer een succesvolle dag. De dames tra den aan tegen het Rotterdamse Neptunus. Het was al direct een vrij pittige strijd, waarin UVG steeds iets meer van het betere spel had. Met goed opge zette aanvallen drukte het Nep tunus terug en bouwde UVG een ruime 40 voorsprong op. Neptunus trachtte op alle mo gelijke manieren onder de druk uit te komen. Slechts een enke le maal gelukte dat. Dit leverde een 41 ruststand op. Na rust ging UVG het duidelijk wat kal mer aan doen, waardoor de Rotterdamse formatie steeds meer haar stempel op de strijd ging drukken. Langzaamaan liep Neptunus de achterstand in, maar verder dan een 43 stand liet UVG het niet komen. De heren van UVG hadden be zoek van Snelwiek 4. UVG liet al spoedig blijken, dat het van dit Snelwiek weinig te vrezen had. De formatie van UVG was te jeugdig voor Snelwiek. dat in de conditie ver achter stond op UVG. Een vlotte strijd ont stond. waarin UVG een voor sprong opbouwde, die met de rust tot 63 was gegroeid. Na rust kwam Snelwiek tot iets meer doeltreffend tegenspel, maar moest zich tenslotte toch gewonnen geven en UVG een 107 zege toestaan. De dames van Wilton zijn tegen EHC uit Den Haag onder de maat der verwachting geble ven. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Wilton goed stand thiedam H het publiek i len moeite he yan de vestig in Groenoord 5r verduidelij deeld dat he is gevestigd i in de Sint M; Willem Andr e laatste ondi stadsgedeelte her tot half zou houden. Het eerste wapen feit kwam van onze stadgeno ten, die een 10 stand lieten aantekenen. Maar het zou niet lang duren voor EHC de stand weer in evenwicht bracht. Wil ton trachtte nog vele malen een voorsprong op te bouwen, maar de aanval, waarin Bea Teeuw node gemist werd, kon de juiste richting niet in het schot bren gen. De rust ging in met een 11 stand. In de tweede helft verzette EHC de bakens en nam het heft volkomen in han den. Met goede opgezette aan vallen, zette het de Wilton ver dediging volledig onder druk, Had deze defensie in de eerste helft goed stand kunnen hou den, nu werd het geweld hen te machtig en moest het toestaan dat EHC uitliep naar een ver diende 25 zege. Wilton zag vele malen haar slecht schot op paal en lat belanden. De heren van Wilton hadden be zoek van het Vlaardingse Hol landiaan. Wilton, dat met drie invallers aantrad, moest in de eerste helft tegen een felle, over het veld staande wind op tornen. Dit kwam niet ten goe de aan de schietkracht van aan aanval. Hollandiaan had in deze speelhelft meer succes en zorgde voor een 48 ruststand. In de tweede helft, van deze niet op hoog peil staande ont moeting, had Wilton meer vat op het spel en zette de achter stand om in een 98 voor sprong. Een levendige strijd ontstond, waarin met wisselend succes werd gescoord. Met nog enkele minuten te spelen had Wilton een 1110 voorsprong. Een snelle uitval van Hollan diaan had succes en werd de strijd beslecht met een 11—1' puntenverdeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4