Stakings-indruk GAB: Zevende en laatste schip door Wilton verlengd Vestiging Tuberova 70 koppel-werknemers kwamen zonder werk Elf wielen meegenomen KABOUTERS GAAN MINIDORP BEZETTEN Rimboe-spel voor welpen Gelukwensen voor 60-jarig bruidspaar 2 kranten voor een prijs W .rV* 1 Hki W. VAN PELT Antieke wapens gestolen s» Winterseizoen vangt aan voor N.C.V.B. Samenwerking gemeente en G.A.B. Twee brandkasten geforceerd MBER i9?0 nsdag 9 september 1970 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon. 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL de bal uk ihiedam Bij de Dok- en Werf-maatschappij Wilton- Fijenoord N.V. (lid van de Rijn-Schelde Groep) is be gin deze week een nieuwe middensectie tussen het voor- en achterschip van de „Sloterkerk" gevaren. Daarmee is het verlenginas- werk van de serie van zeven „S"-kerk schepen van de V.N.S. zo goed als afgerond De tijd die ervoor nodig is om een schip 20 meter langer te maken is ongeveer 42 dagen. De stabiliteit en de snelheid van een schip blijft na het aanbrengen van 'n midden sectie nagenoeg dezelfde. Naast de middensectie werden tevens on de scheDen nieu we snelwerkende tweeling kranen geplaatst met een hefvermogen van 23 ton Deze tweeling-kranen zijn speciaal geschikt voor het laden en lossen van contai ners. De door Wilton-Fijenoord ver lengde schepen zijn: de „Streefkerk", de .Sinouts- kerk", de „Schiekerk", de „Spaarnekerk", de „Ser- vaaskerk", de „Steenkerk" en de „Sloterkerk". N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK Vlaardingen/Schiedam Hoewel dit nog niet in de nieuwste arbeidscijfers is verwerkt, heeft het Gewestelijk Arbeidsbu reau toch reeds een indruk welke invloed de jongste stakin gen op de arbeidsmarkt hebben gehad. In totaal waren er 6890 stakers. Dit aantal vormt 40 procent van de arbeids plaatsen in de metaalsector. Het GAB rekent bij die sector echter ook bedrijven zoals garages en loodgieters. In het rayon Waterweg Noord ging het voornamelijk om Wilton, De Nieuwe Waterweg, Gusto, Swarttouw, De Jong en Vlaardin- gen-Oost. Op 3 en 4 september zijn deze bedrijven weer aan het werk gegaan. De „kiem" van de moeilijkheden heeft voornamelijk in Schiedam gelegen volgens de directeur van het GAB ir. J. P. Nugteren. AANBOD „DOORLICHTEN" Schiedam Dinsdag was het groot feest op het Bachplein 575. Op dat adres namelijk vierde het 60-jarig bruids paar Wilhelmus Gerardus Arnoldus Dalmeijer (84) en Trijntje Kok (82) zijn jubi leum bij één van de zeven kinderen. Burgemeester Roelfsema was verhinderd en daarom kwam zijn echtgenote 's morgens een bezoek brengen aan het bruidspaar en haar geluk wensen aanbieden. Het Ge meente-bestuur heeft een fruitmand laten bezorgen. Het bruidspaar heeft zeven kinderen, dertien kleinkin deren en twee achterklein kinderen. De bruidegom heeft ongeveer 45 jaar gewerkt bij plaat- werkerij/ketelmakerij Fa. Kips Co. De heer en mevrouw Dalmeijer-Kok, die gisteren hun 60- jarig huwelijk vierden. f o© SCHIEDAMSCHE COURANT 97ste jaargang no. 23896 Kern van moeilijkheden lag in Waterweg Noord eerste wapen- nze stadgeno- stand lieten het zou niet 3HC de stand t bracht. Wil- ele malen een nouwein, maar i Bea Teeuw kon de juiste et schot bren- g in met een tweede helft e bakens en romen in han- pgezette aan- le Wilton ver- onder druk, e in de eerste kunnen hou- geweld hen te t het toestaan naar een ver- Wilton zag lecht schot op en. in hadden be- ardingse Hol- dat met drie moest in de en een felle, inde wind op- niet ten goe- racht van aan .aan had eer succes 8 ruststand, lft, van deze staande ont- ton meer vat tte de achter- n 98 voor- endige strijd net wisselend lord. Met nog e, spelen had voorsprong, van Hollan- en werd de et een 11—h De „Sloterkerk" is als laat ste in de rij van zeven door Wilton met 20 meter ver lengd. tiiedam Het is gebleken dat bet publiek in sommige geval len moeite heeft met het vinden van de vestiging van Tuberova m Groenoord. verduidelijking wordt meege deeld dat het onderzoekbureau is gevestigd in het Trefcentrum m de Sint Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan 65. e laatste onderzoekdag voor dit stadsgedeelte is op 16 septem ber tot half negen 's avonds. ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam Voor de Nederland se Christen Vrouwenbond is zo langzamerhand het wintersei zoen weer aangebroken. Om er een begin mee te maken heeft men de eerste ledenvergade ring gepland op dinsdag 15 sep tember in -de grote zaal van de Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 76 te Schiedam. Op de eerste ledenvergadering in het nieuwe seizoen is uitgeno digd om te komen spreken de heer L. J. van Tol, verkeers- deskundige bij de Gemeente-po litie te Rotterdam. De volgende vergadering zal zijn op 20 okto ber. Spreekster is dan me vrouw D. v.d. Meiden-Coolsma uit Dordrecht. Het GAB heeft met 70 werkne mers te maken gehad die zich als werkloos lieten inschrijven omdat de uitleenbedrijven geen werk voor hen hadden. Ze kon den veelal geen uitkering krij gen omdat hun werkloosheid door staking is veroorzaakt. In middels hebben ze vrijwel alle maal weer wez'k. tn de metaalsector is dringend behoefte aan personeel. Dat werd ook deze maand nog eens bewezen door de hoge vacatu- i'ecijfers die tien procent van het werknemersbestand uitma ken. In totaal zijn er 1828 vaca tures. Het aantal aanvragen voor personeel steeg van 350 naar 3900 (vorig jaar 3600). Toch heeft de geregistreerde arbeidsreserve in vergelijking met vorige maand een kleine stijging ondergaan n.l. van 240 naar 272. Ook bij de vrouwen was er een stijging. Daar zijn nu 343 oersonen ingeschreven, tegen 291 vorige maand. De heer Nugteren tekende daarbij aan dat sommige bedrijven het aan zichzelf te wiiten hebben dat ze geen vrouwelijke werk nemers krijgen. Hii had Das nog een bedrijf benaderd voor een vrouwelijke werknemer die 's middags om 12 uur haar werk wilde beëindigen. Het be drijf was er niet od ingesteld. Men wilde alleen maar krach ten die de gehele dag blijven. Het aanbod van werknemers is niet groot- Hier was voor de mannen een stijging te zien van 193 naar 217 en voor vrouwen van 4 naar 57. Het aantal openstaande aanvragen liep iets terug van 779 naar 764 bij de mannen en steeg van 51 naar 71 bij de vrouwen. Nog en kele cijfers uit Vlaardingen: Daar is de arbeidsreserve te ruggelopen van 92 naar 88 man nen. Het aantal aanvragen steeg van 825 naar 990. In Schiedam steeg de reserve van 113 naar 147 mannen. De aan vragen liepen van 1364 op tot 1613. In Maassluis steeg de re serve van 24 naar 27 en het aantal aanvragen van 255 naar 268 en in Maasland was dit res pectievelijk van 0 naar 1 en een daling van 47 naar 38. Betere begeleiding langdurig werklozen 'hardingen/Schiedam Het "^Westelijk Arbeidsbureau Faat in het rayon Waterweg «oord in samenwerking met a®dere instanties de begelei- a'ng van moeilijk in het arbeids wees plaatsbare peersonen oadej. bezien. Er worden com- !y,s.s'es ingesteld, waarin ook kting zullen nemen vertegen woordigers van de sociale dien- en van de in dit gebied liggen- steden, de reklassering, de ^tncenteiijke gezondheidsdien st en ad hoe enkele psycholo- Schiedam is de organisatie zo- fond dat men daar met het commissiewerk kan starten. In Vlaardingen denkt men ook in die richting. Daar zal men ver moedelijk eveneens binnen af zienbare tijd starten. De groep waar het om gaat maakt gemiddeld zo'n 20 tot 25 procent van het arbeidsaanbod uit, dus 50 personen in het ge hele rayon van het arbeidsbu reau. Vroeger werd vrij weinig aan hun begeleiding gedaan. Het ar beidsbureau kreeg regelmatig aanvragen voor werk uit deze groep te behandelen. Er werd niet bijgehouden of de bemidde lingspogingen blijvend succes' hadden. Mislukte één geval dan ging het weer in de kaartenbak, wachtend op de volgende moge lijkheid die zich zou voordoen. De sociale diensten kregen deze mensen altijd bij zich voor Me werkloosheidsuitkeringen. Het in het leven roepen van" een commissie is dan ook een ge meentelijk initiatief. Men wil de gevallen die men veel al door de jaren heen bij naam eh toenaam heeft leren kennen, regelmatig „doorlichten". Als het mogelijk is, dan wil men trachten te achterhalen waar om bepaalde personen steeds mislukken. „Geen gemakkelij ke taak dus. maar wel een die positieve resultaten kan afwer pen", vindt de directeur van het GA ir- J. P. Nugteren. ..Het gaat niet alleen om de be roeps-werkelozen, imaar ook vaak om figuren die uit het ar beidsproces zijn weggeraakt, terwijl ze op hoge lasten zitten doordat ze bijvoorbeeld een huis hebben gekocht. Ze kunnen soms niet gemakkelijk een baan terugkrijgen die evenveel betaalt als de vorige. De problemen zullen eenmaal in de maand in de commissie be sproken worden. Schiedam Bij het autobedrijf N.V. Pietersen en Co aan de Nieuw Mathenessestraat is dinsdagnacht ingebroken. De daders klommen over een hek, duwden een raam open en kwamen zodoende in een ruim te waar nieuwe auto's stonden. Van drie auto's werden de re servewielen meegenomen, van twee andere auto's werden alle wielen gedemonteerd en mee genomen. De waarde bedraagt ongeveer 2600, Schiedam/VIaardingcn Op zaterdag 12 september wordt- het Minidorp bezet. Het Mi- nidorp ligt op het padvin derscentrum aan de Broek polderweg te Vlaardingen. De bezetting van het dorp wordt uitgevoerd door ka bouters van de Nederlandse Gidsen en het Nederlands Padvindsters Gilde uit Schiedam. Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Hol land. In aanwezigheid van de burge meester van Minidorp en zjjn echtgenote zal 't kabou tervolkje zich verspreiden over de reeds aanwezige panden zoals VVV, postkan- toor, cineac, bloemenwinkel. fotowinkel, Minidorpse Cou rant, atelier, café-restau rant, hoedenwinkel en het sportveld. De bezetters kunnen zich naar hartelust uitleven in allerlei creatieve uitspattingen. De padvindsterband Ravo ver zorgt de muziek er om heen. Het plan om Minidorp te gaan bezetten gebeurt in het ka der van het 60-jarig bestaan van Scouting. Het Districts- bestuur verwacht zaterdag middag om half drie onge veer 250 kabouters die de uitnodiging van de burge meester van Minidorp met beide handen zullen aangrij pen. Schiedam JDe 33-jarige anti quair J. H., die op een woon schip in de Noordvest woont, heeft aangifte gedaan van dief stal van een collectie antieke wapens ter waarde van 9.000. Schiedam In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken bij distilleerderij De Vink aan de Lange Haven. De inbrekers forceerden een deur en door zochten enige kamers. Zij open den een brandkast maar vonden alleen papier- Daarna braken zij een tweede brandkast open en namen de inhoud mee: 6.000. Sohiedam/Vlaardmsen ..Het is nu eindelijk feest voor de wel pen! Dadrom een fantastische middag in de Rimboesfeer". Op deze wijze wordt de Nationale Rimboejacht 197 „Mokashe- ba". die op 12 september zo'n 30.000 welpen in actie brengt, Na de vele landelijke en plaatse lijke activiteiten die dit jaar zijn georganiseerd in het kader van het 60-jarig bestaan van Scouting is het zaterdag dan eindelijk feest voor de jongste leden van de padvinders-orga nisaties ,,De Nederlandse Pad vinders Vereniging" en „De Katholieke verkenners". ^Het spel „Mokasheba" wordt overal in Nederland op dezelfde middag gespeeld. Naar schatting zullen zo'n 250 a 300 jongens uit Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maas land en omgeving het spel spe len in het Oranjepark in Vlaar- dingeri. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: dejj Schiedamsche Courant mee nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rocterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bi] I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -r RN te bezorgen en ontdek zelf dé vele pluspunten. WjtAJBty -Deze ben in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch -Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.i.v.:de SC -f» RN 14 dagen gratis naars raam straat woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1