FRITS HENDERICKX MAAKTE: Drank verdreef kou, maar ook rijvaardigheid „Misbruik van 011 deskundigheid" 2 kranten voor één prijs Onverzekerd en onder invloed aanrijding veroorzaakt Drie maanden ontzegging Uitstapje naar Etten-Leur Officier van Justitie over buitenlanders EMBER 1971) ponderdag 10 september 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23897 Zaterdag BLIJ ZOLDER Schiedam/Vlaardingen De Vlaardinger T. B. was in de cember in Oostvoorne gaan vissen. Om de kou te ver drijven had hij zo nu en dan even de fles geheven. Na af loop van de vispartij was hij echter toch achter het stuur van zijn auto gaan zitten, omdat hij zich, zoals hij zelf zei, „groot had willen hou den". Op de Schiedamsedijk in Vlaardingen was het echter fout gegaan. B. was iets te vroeg linksaf geslagen en had een verkeerszuil geramd. Daarvoor stond hij woens dag terecht voor de Schie- damse kantonrechter. De of- Hij vroeg de ontzegging te be palen op de tijd van de in houding en de rest eventueel voorwaardelijk op te leggen, zodat de verdachte zijn rij bewijs kon houden. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten bepaalde de straf echter op de geëiste boete en drie maanden ontzegging zonder aftrek van de tijd dat het rijbewijs was ingehou den. De leerlingen van Wilton-Fijenoord hebben de koperplastieken uitgevoerd. ■t 'WVJ Rotterdamsch! SCHIEDAMSCHE COURANT Gigantisch reliëf in de hal van door Prins Bernliard te openen complex Ook zondag aigmiiiddae o«n V reièds tege®1 lie eompetótie- VB thuiiBwed- fcgesteld voor mes-DVS en t daarom ge- srdaigirrMJdida'g- speelt SW Hiicht in die Iets doen o®51 te voeren. 0 Zo zag Frits Henderickx zijn reliëf voor het eerst in werkelijkheid. Schiedam Vrijdagochtend om kwart voor elf zal Prins Bernhard het nieuwe Bols- complex in Nieuw-Vennep officieel openen. De heer Frits Hendrickx zal de ope ning bijwonen. Want hij is de maker van het kolossale marmer- en glasmozaïek dat bij de entree van het ge bouw nagenoeg geheel te zien is. Het werkstuk is 23 meter lang en twee verdie pingen hoog, respectievelijk voor de benedenverdieping 2.60 meter en voor de eerste verdieping 2,80 meter. t De firma Bols heeft de Schiedam- se kunstenaar geheel vrij gela ten in zijn ontwerp en mate riaal. Wel was hem verzocht veel marmer te gebruiken. Be halve marmer heeft de man die monumentale kunst" bedrijft, zoals op het naambordje bij het atelier van hem en zijn broer is vermeld, veel gebruik gemaakt van glasmozaïek en reliëfs in koper, dat een chemische be handeling heeft ondergaan waardoor een bijzonder mooie kleur is verkregen. Het mozaïek heeft hij ook op een bijzondere wijze behandeld. In plaats van de gladde kant te la ten zien heeft hij de onregelma tige zijde van het mozaïek ge bruikt, waardoor de werking van het materiaal bijzonder boeiend is geworden. Het was voor de kunstenaar een tijd van spanning, voor zijn werk aan de muur zat. Hij heeft het zelf alleen op tekening (op ware grootte) kunnen zien; ook heeft hij een maquette ge- De hoogte van het werkstuk is bijna drie keer manshoogte. maakt van hetgeen hij verwe zenlijkt wilde zien op de 23 me ter lange muur in het Bols-ge- bouw. Nu het werkstuk klaar is en de Schiedammer kan zien wat hij heeft gemaakt, is hij er erg ge lukkig mee. „Het is gigantisch dat je hiervoor de kans krijgt. OPDRACHT Zelden ben je in de gelegenheid en krijg je de vrijheid om dit te kuhnen doen". In juli van het vorig jaar kreeg hij opdracht tot uitvoering van het mozaïek. Aanvankelijk had het met kerstmis van het vorig jaar klaar moeten zijn. Mede door de toch vrij korte levertijd waar hij aan gebonden was is het werk op een atelier in Tege- len gemaakt. In 500 brokken is het aangebracht in de hal van het nieuwe gebouw. Daarna zijn de koperplastieken aange bracht. De muur was echter zó hard dat men met speciale pi stolen eerst pluggen in de muur moest schieten. Overigens is het object aan de Bedrijfs- school van Wilton-Fijenoord niet ongemerkt voorbij gegaan. De leerlingen van de school hebben namelijk de koperplas tieken met veel enthousiasme uitgevoerd. De heer Henderickx heeft maan denlang op een zolder van een school in de Nassaulaan aan zijn tekeningen gewerkt. Hij liet er een schot bouwen en te kende zijn ontwerp op ware grootte op het schot. Over het reliëf zelf zegt hij „Er zit een blije vorm in, in con trast met een treurwilg om het maar zo te zeggen. Wat de toe passing van het materiaal be treft kan ik wel zeggen dat ik de eerste ben. Maar ik wist pas hoe het 't deed toen het aan de muur zat en er niets meer aan veranderd kon worden. Ik ben blij dat nu de spanning achter de rug is. Tenslotte is 't het schilderijtje dat aan de muur hangt en z'n eigen leventje leidt". Behalve het gigantische werkstuk is er nog meer Henderickx- product in het Bols-complex. Namelijk de deurknoppen. Naar een idee van Frits' broer, André Hendrickx zijn ze door Bols geaccepteerd en uitge voerd. Op geanodyseerde pla ten aluminium zijn gesmolten Bolsflessen bevestigd. Voor de oplettende kijker is het model van zo'n fles, gesmolten op de deurknop nog wel te herkennen. Het geeft een bijzonder leuk ef fect en is misschien wel uniek. 'chiedam Zaterdagochtend om 9 uur vertrekken de kinderen ^an de oudervereniging „Helpt Elkander" vanaf de Openbare BLO-school aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan 496 laar de uitspanning Bad Hoe yen. Dit daguitstapje dat tot s middags vijf uur duurt is georganiseerd ter afsluiting van bet zomerseizoen en werd 'hogelijk gemaakt dank zij fi nanciële bijdragen van hst "chiodamse bedrijfsleven. ficier van Justitie, mr. A. C. 't Hart, zei wel degelijk re kening te houden met het feit, dat drank een rol ge speeld zou kunnen hebben bij het veroorzaken van de botsing, hoewel B. geen „dronken rijden" tenlaste gelegd was. „Het oorzakelijk verband kan vrijwel nooit duidelijk worden aangetoond, maar het is een omstandigheid, die meespeelt. Zich groot houden is in veel ge vallen prijzenswaardig, maar niet in het geval, dat men zich zelf niet in staat acht te rijden en het toch doet", stelde de of ficier. Hij eiste een boete van 75 gulden en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman van de verdachte bestreed het verband tussen de drank en de botsing en voerde verder aan, dat het rijbewijs van de verdachte al ruim twee maanden na het ongeval was ingehouden, hoewel hij het hard nodig had. Rotterdam Een 38-jarige kok uit Vlaardingen werd gisteren bij verstek door de politierech ter veroordeeld tot een boete van 100, omdat hij onder in vloed van drank had gereden. De kok had op 9 mei slingerend met zijn brommer door Vlaar dingen gereden. Bij aanhouding bleek hij onvast ter been, stonk hij naar drank en was goed aangeschoten. Eenmaal op het politiebureau had de Vlaardin ger zich beslist vervelend ge dragen. „Het is de eerste keer", zei de of ficier. „Laten we dat wange drag op het bureau maar bui ten beschouwing houden". Zijn eis was gelijk aan de uitspraak van de politierechter. Rotterdam Een 39-jarige hoofdarbeider uit Schiedam werd gisteren door de Politie rechter veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en verbeurdverkla ring van zijn auto. De man had op 17 juni te Rotter dam gereden onder invloed van drank, een aanrijding veroor zaakt en was vervolgens' zonder zich bekend te maken doorgere den. Het publiek had hem ech ter gepakt en de politie gewaar schuwd. „Ik had negen biertjes op en nog wat meer", gaf hij toe. De schade aan de andere wagen (de hoofdarbeider was niet ver zekerd geweest) had hij weten te regelen. De Officier had een week gevan genisstraf meer geëist. 1 5 a 1 t t Schiedam Voor de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten stond woensdag een Turkse gastarbeider terecht voor het rijden met een ondeug delijke auto, zonder rijbewijs en bovendien onverzekerd. Regelmatig komt het voor dat gastarbeiders terecht moeten staan voor het rijden met on deugdelijke auto's, in Neder land gekocht. „Vele landgeno ten van deze verdachte hebben, net als hijzelf, geen verstand van auto's. En ik heb de in druk, dat een aantal van mijn landgenoten daar gebruik van maakt", stelde officier van Jus titie mr. A. C. 't Hart naar aan leiding daarvan. Voor het onverzekerd rijden etste de officier een boete van hon derd gulden en drie maanden voorwaardelijke ontzegging en voor het rijden zonder rijbewijs eveneens honderd gulden boete. Wat betreft de vele geconsta teerde gebreken aan de auto wilde de officier het echter la ten bij onttrekking aan het ver keer van de auto zonder verde re boetes. Ook Nederlanders rijden echter niet allemaal in nieuwe auto's., zo bleek tijdens dezelfde zit ting van het kantongerecht. De Delftenaar T. M. L. had gere den in een auto met drie gladde banden, een slechte stuurin richting en een defecte uitlaat. Bovendien waren de achterwie len, om de spoorbreedte groter te maken met de binnenkant naar buiten aangebracht, waar door ze niet goed konden wor den vastgezet. De officier eiste vier boetes met een totale hoogte van 250 gul den, die de kantonrechter ver laagde tot in totaal 210 gulden. Ook de dagvaarding van de ver dachte J. v.d. W. uit Honselers- dijk maakte melding van een groot aantal gebreken aan diens auto. „En dat is nog maar een bloemlezing uit alle gebreken", verklaarde de offi cier van Justitie. Een ondeugdelijke stuurinrich ting kwam deze verdachte te staan op 65 gulden, slechte remmen op 65 gulden en een gladde band op 40 gulden. De officier had respectievelijk 75, 75 en 50 gulden geëist. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, cn het Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws.Geefons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. ♦Deze bon toepen envelop, tonder postzegel, sturen naar Rottcrdamscfr Nieuwsblad, antwoordnummcr834, Rotterdam de SC -J- RN 14 dagen gratis naar; stuur m.i.v.? naam straat woon pi telefoon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1