'4P. STICKS IS STICKS GELDT WEER VANAF ZONDAG MET MULDER MEER MANS Schutterij van Maasland DRZ-kantine wordt groter Hollandiaan ontvangt Unitas SFF koos speler met bijnaam Hockey competitie van start DVO '32 NAAR 29 ELFTALLEN door i Jaap Roelaiits Staan vv jeugdba lijk voo De regei Li: chiedam De hockeycom- petitie gaat aanstaande zon dag weer van start en het is daarom de tijd de kansen van de diverse Schiedamse standaardteams aan een na dere beschouwing te on derwerpen. Dat het voor bepaalde teams bijzonder moeilijk zal worden, staat reeds bij voorbaat vast. As- vion, vorig seizoen overtui gend de sterkste in de Tweede Klasse B, treedt na vele jaren van afwezigheid de promotieklasse weer bin nen, een milieu dat, naar wij aannemen, niet te hoog zal zijn voor de geelzwar ten. De Spirit-heren zullen evenens alle zeilen moeten bijzetten, aangezien enkele geroutineerde spelers er de brui aan gegeven hebben. ij Asvion is men echter geenszins pessimistsch ge stemd. Recente prestaties hebben immers aangetoond dat zij het zomerse weer uitstekend doorstaan heb ben. Natuurlijk heeft men niet stilgezeten. De gehele zomer heeft men getraind om vooral conditioneel zo goed mogelijk aan de start te verschijnen, want daar zullen onze stadgenoten het vooral moeten hebben. Wel iswaar zijn Schuddebeurs en Verpoorten vooralsnog niet beschikbaar, doch de reservekrachten zullen, naar het zich laat aanzien, zich adekwaat weten aan te pas sen. Dat zal zondag al moe ten blijken, want het roem ruchte Hudito komt op be zoek. De Delftenaren heb ben vorig jaar lange tijd de race naar het kampioen schap in de promotieklasse volgehouden; in de eindfase moesten zij echter afhaken. Of Asvion dit seizoen tot grote dingen in staat zal zijn zal in dit duel wel blijken. Twee punten in hogere kringen zou wel een bril jante start zijn! Het damesteam heeft nogal wat verjonging ondergaan. Men beschouwt deze veran dering echter niet als een verzwakking, maar met de povere resultaten van het laatste seizoen nog vers in het geheugen, is men toch niet al te optimstisch ge stemd. Ook zij spelen hun eerste thuiswedstrijd en wel tegen Siseo. De Spiritheren staan aan de vooravond van hun tweede seizoen in de tweede klasse. Een seizoen dat door aller lei omstandigheden een moeilijk seizoen zal worden. Op de eerste plaats verlie ten vier vaste spelers het eerste. Van Husen vertrok naar het topografisch beter gelegen Tempo, Kleinekoort naar Duitsland om stage te lopen en Hoefsloot besloot zijn hockeyschoenen na zijn hu welijk aan de wilgen te han gen. De nieuwe krachten hebben in de reeds gespeel de toernooien en oefenwed strijden niet die klasse ge toond welke noodzakelijk is voor een goed draaiend team. Daar komt bij dat coach Jan Vollebregt, die gedurende twee jaar veel tijd heeft besteed aan de mentale begeleiding van het team, welke anno 1970 on ontbeerlijk is, zich om aller lei redenen niet meer be schikbaar stelde. Een ver vanger is nog niet gevonden. Een beste start van het nieuwe seizoen zou zonder meer een overwinning op Kraaien zijn dat naar Schie dam komt. Het damesteam eindigde het vorig seizoen als een uitste kende tweede achter het ge lukkiger Alliance. Het ziet er naar uit dat het team, dat ongewijzigd bleef, hoge ogen zal gooien. Met een Marian Kloos en Trees Een- huyzen als belangrijkste steunpilaren zal het door John Kloos getramde en dor Gerard van Potten ge coachte team ongetwijfeld een gooi doen naar de titel in deze afdeling. De groot ste concurrent zal Hille- gersberg zijn, dat evenals Spirit over enkele zeer ge routineerde speelsters be schikt. Zondag komt Rapid naar Thurlede en wie zich de wedstrijd van vorig jaar nog voor ogen staat, weet dat dit een taaie tegenstan der kan zijn. Twee punten in de eerste wedstrijd zal met de serieuze aanpak in het achterhoofd wel een „must" moeten zijn. Schiedam Het aantal ju bilerende voetbalvereni gingen in Schiedam in het afgelopen jaar was groot. Na de receptie van GTB heeft iedereen gezegd, „zo dat was dat", met de ge dachten, dat het nu wel allemaal achter de rug was met de receptie's. Maar niets is minder waar. DRZ gaat over een aantal weken het veertig jarig bestaan vieren en daar wordt nu reeds hard aan gewerkt. Niet alleen aan de komende feesten wordt gewerkt, maar ook op ander terrein is men bij DRZ druk bezig ge weest. De uitbreiding van de kantine was zeer nood- Hfaandag Met st ECHIBDAIvK JCoflANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1970 Van onze sportredactie Maasland Door de S.V. Maasland werden onderlinge schietwedstrijden gehouden. De uitslag van de korpswedstrijd op basis van 50 punten is als volgt: H. van Woerden 40, W. van Room 42, L. van Berkel 41, F. Melchert 40, M. P. Hane- maaijer 47, A. Korpel 50, F. J. Krul 40, M. van Staalduinen 41, M. P. Graveland 43, Leichten- berg 40, A. van Buuren 49, J. van Zwienen 48, D. v.d. Lely 36, A. Moerman (Maasland) 41, S. Verkade 45, Jac. v.d. Sar 43, A Moerman (De Lier) 45, J. W. Groenewegen 47, N. Poot 47, K Razens 45, A. Pellikaan 43, P. Boekestein 40, H. J. Korpei 47 J. v.d. Ham 42, Fr. van Sta-- duinen Wzn. 49, A. Poot 44, Art van Staalduinen 48, P. v.d. Po' 47, A. J. v.d. Pol 46 en J. Han. maaijer 48 punten. Vrijebaanwedstrijd op basis vat 30 punten: H. van Woerden 27 W. van Roon 30, L. van Berkr 30, F. Melchert 26, M. P. Hane- maaijer 29, A. Korpel 30, F. T, Krul 23, M. van Staalduinen 30, M. P. Graveland 28, A. van Buuren 30, J. van Zwienen 28, D. v.d. Lely 27, A. Moerman (Maasland) 27, S. Verkade 29, Jac. v.d. Sar 28, A. Moerman (De Lier) 30, J. W. Groenewe gen 28, N. Poot 30, K. Razens 28, A. Pelikaan 27, P. Boeke stein 27, H. J. Korpel 29, J. v.d. Ham 25, Fr. van Staalduinen Wzn. 30, A. Poot 27, Ad. van Staalduinen 28, P. v.d. Pol 30, A. J. v.d. Pol 29 en J. Hane- maaijer 30 punten. Streekderby Van onze sportredactie Vlaardingen De dames van Hollandiaan staan na het tante succes tegen HZ 7 waarin de roodwitten met wonnen, wederom voor een D tige taak, uit tegen Hoogv! 7 Het tweede damesteam ont vangt Actief 3. De heren handballers moeten zonder meer in staat zijn om Unitas van zich af te houden, vooral nu de Vlaardingse for matie over een jong enthousiast elftal beschikt. Het tweede team van de roodwitten ont vangt Vires 4, de heren 3 zijn, evenals de heren junioren, vrij. Het eerste team van de dames junioren ontvangen AehiUems. Het is verder te hopen dat het tweede team van de dames ju nioren 'eindelijk eens kan spe len na twee weken zonder te genstander te hebben gezeten. De roodwitten gaan naar Scylla en dat kan op een puntenverde ling uitlopen. Uit dat standpunt geredeneerd was het voor Wim Mulder (18) een eer in „Wimpie" omge doopt te worden, dezelfde drie letters achter zijn naam te krij gen als het fenomeen Cruyff. De rootdrtgnoenie door-weer-en- winiders zagen in Mulder, toen hij drie 'Seizoenen geleden van De Hoüandiaian naiar SVV over ging, een groot talent, dat zelfs dn het UEFA-j:aug)dedibal mocht aantreden. Een spelertje, dat tot zijn eigen .grote vreugde mee mocht helpen 'het Neder lands jeugdvoetbal ook naar Schotland uit te dragen. Zo werd het „Wimpie" Mulder, waarvoor het Schiedamse pu bliek nog wel eens bij een zwakke pass een kritisch oogje wilde dichtknijpen. Hij was im mers jong, technisch goed on derlegd, ontdekte men op de .tribunes, dus het zou wel ko men. KANS Momenteel, na drie jaar, is het gekomen. Door een schorsing van middenvelder Ciric viel er plotseling een gat in de SVV- plocg, dat trainer Jan Bens wil de „stoppen" met „Wimpie". Tegen de militairen, ter inwij ding van het nieuwe terrein, greep deze „Wimpie" met bei de „benen" zijn kans. Hij greep zelfs zo best, dat hij na afloop van die wedstrijd zijn trainer Bens de woorden ontlokte: „Nu kan ik Mulder niet meer passe ren". Zo kwam „Wimpie" in SVV's kernploeg en toonde te gen noorderlingen Cambuur en GVAV erin thuis te horen. Ein delijk in het eerste. Eindelijk. het eerste. Als je dan constant in het tweede ateuait gaat dalt toch wed aan je knagen. Boven dien, dat kwam er nog bij, ik heb vorig jaar last -gehad met mijn enkel. Ik had oiok l-ast van die blessure -in Schotland, imeit de UEFA-jeugd. Daarom kon ik da-air de -eerste wed-strijden niet meespelen. Later toree;g ik ech- ter mijn plaats terug. Dat was een geweldig fijne trip, met. -een hele goede ploeg. -Als je dan weer in het B-elftal van SVV moet spelen is dat toch an ders", -aldus „Wimpie". Na een min of -meer iteleumg-este-l- lend seizoen zat „Wiimpiiie" d-eze nog jonge competitie weer op de bank. Mulder: „Ei-gelijk was dat een tegenvaller. Maar ja, het was ook wel foegirtifjipelii[jik dat ik er dn het beigin -naast stond. Ik was -met het U-EFA- elftal naar Cura-cao geweest, zddait lik de voiorbe-reèdiilnigien ge mist -had. En of da,t reds-je naar Cura-cao nou zo'n goede voorbe reiding w-as, -ik ben -er niet ze ker van. M-aar ja, -door diile schorsing ben lik ®r toch snel bijgekomen. Sneller -dan ik dacht. Ik zou mijn kans toch gekregen hebben, ma-ar niet zo vlug al". HALFLINIE Dit seizoen speelt „Wimpie" in de haQïlini'ie. V-an verre -dial-en nu zijn hoge voorzetten in een vij andelijke doelmond „voor v. Mee-teren"-en moeit hi-j d'antg tegenstander-s met offensieve plannen storen. MulderTegen GVAV moest -'ik Piet Franss-en de we-g proberen te versperren en dat lils, diachit dik aiardtiig ge lukt. Miaiar toch speel i.k li-ever in de voorhoede, hoie meer maair voren, 'hoe liever". Dan kan „Wimpie" inioig eens een balletje tussen d-e benen van de tegenstanders doorspelen, wiat hij als een persoonlijk succes ziieit. „I-k p-nob-eer het iedere wedstrijd weieens", aldus Mul der, „en sik weet walt het bete kent, als -de bal tussen je -benen gespeeld wordt. Ik heb e-en kee-r tegen Kniistensein gespeeld, dliie hst bij mij twe.-e keer flikte, af schuwelijk". WIMPIE WIM? Nu staat „Wimpie", vrij vast, in SVV's hoofdmacht en maakt de kans, als het goed gaat, als hij harder wordt, miet meer verte derd „Wimpie" genoemd te worden, maar Wim, of zelfs Willem. Maar dan knijpt het publiek geen kritisch oogje meer dicht! loës zakelijk. Stil, maar toch onverdroten, is men daar de laatste maanden aan bezig geweest. Het resul taat mag er dan ook best zijn. Kantine en kleedlo kalen zijn nu een geheel geworden en de ruimte om de clubavonden te houden is vergroot. Dat allemaal door een ploeg harde werkers van DRZ. Van onze sportredactie Vlaardingen De voetbalvereni ging DVO '32 heeft alsnog een elfde senïorenelftal voor de competitie ingeschreven. In to taal is de Vlaardingse eerste klasser daarmee op 29 -elftallen gekomen, verdeeld in: 11 senio ren, 1 A-junior, 3 B-junior, 3 C- junior, 6 A-pupillen en 5 B- pupilien. Schiedam/Vlaardingen In navolging van de Ajax-schare en het Feijenoord-Legioen koos ook de SVV-aanhang een speler die hen geschikt leek voor een „bijnaampje". Niet zoals men in Volendam pleegt te doen met Knoesten, Kippen, Kietsie's en Bolle's, maar zoals in Rotterdam en Amsterdam, waar het geëerde publiek van Cruyff Cruyffie, van Piet Pietje en (in Rotterdam! van Wim Wimpie brouwde. Het betroffen meest niet te erg uit de kluiten gewassen spelers, die van tijd tot tijd goed waren voor een glansrol op het groene veld. „W-iimpiie" Muildier: „Het vo-riüg seizoen had -ik .al gehoopt in heit eerste te k-omen. TraSne-r Goos- ens had echter al teigen m-e ge zegd: Je bent nog te jong voor Profiteer nu v Schiedamschc Nieuwsblad m u 14 dagen g zelfde vele pi ,l"ur m.i.v.:. man stra; v/ooi telef Wordt „Wimpie" Wim?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4