Ruim 40 korpsen naar Schiedam Zeekadet- korps nieuw I 2 kranten voor een prijs seizoen Auto's te water geramd SG-penning voor lAR LEN Maandag 14 september 1970 UITSLAGEN Nvoonph telefoon SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 97stc jaargang no. 23900 Dr imibaiK I con co u rs actie de S.V. onderlinge louden. De iswedstrijd iten is als len 40, W. Berkel 41, P. Hane- :1 50, F. J. Iduinen 41, Leichten- ren 49, J. d. Lely 36, ind) 41, S. Sar 43, A 45, J. W. Poot 47, K aan 43. P. Korpei van Staa oot 44, Arl P. v.d. P<i' ;n J. Han. basis van boerden 27. ran Berko I. P. Hane- 30, F. I. Iduinen 30, ;8, A. van Wienen 28, Moerman 'erkade 29, Moerman Groenewe- K. Razens P. Boeke- 29, J. v.d. itaalduinen Ad. van -.d. Pol 30, t J. Hane- lactie ïes van i het O' HZ Zr i met 5— >or een 'a Hoogvlie team ont "s moeten at zijn om te houden, iingse for- enithousiiast at tweede witten ont ren 3 zijn, ioren, vrij. de dames .eh® ens. an dat het dames ju- s kan spe- zonder te- n gezeten, ïaar Scylla ntenverde- lactie tbalvereni- alsnog een voor de ven. In to- ;se eerste- 29 elftallen i: 11 senio- unior, 3 C- en 5 B- Staan we goed rechts gericht? Gespannen gezichten van de jeugdband Plato «it Delft. De bloemen waren oorspronke lijk voor de echtgenote van de burgemeester bestemd. De regen was spelbreker. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de| Schiedarmche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschg Nieuwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelfde vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam .v.:de SC RN 14 dagen gratis naar: ondanks regen Met strakke vrouwelijke hand wordt het korps geleid. Schiedam Strak en waardig marcheerde de in rood met zwarte tuniek gestoken Rijnmondband zater dagavond door het centrum van Schiedam in het besef ook op het hier gehouden drumbandconcours de erepalm te hebben weggedragen. Deze band ze gevierde in alle categorieën. De zaterdagmorgen werd in be slag genomen door liet „werk- gedeelte" van het concours. De bands moesten aantreden voor een jury, bestaande uit de he ren A. Boer uit Apeldoorn, E. Brinkman uit Zwolle, J. H. Jan sen uit Zaltbommel en P. H. van der Zalm uit Amersfoort, 's Middags startte pas het eigen lijke concours. Het werd ge opend door de heer H. Jongman uit Schiedam. Hij memoreerde in zijn toespraak dat de bonden van mening zijn dat een con cours als dat in Schiedam door ,,Sono" behoort te worden geor ganiseerd. De spreker uitte zich in optimistische zin over de eventuele invloed die de bon den op het beleid van b. en w. en de Schiedamse gemeen schap zouden kunnen uitoefe nen. Na zijn woorden toonde de Plan tage weldra het beeld dat het zo vaak reeds opleverde: in het openluchttheater wat eenzaam de jury-leden bijeen. Een stand waar muziekinstrumenten wer den verkocht en een koek- en zoopjestent. Ondanks de zware regenbuien was het een kleur rijk gezicht: epauletten, bande- rolen, baretten, uniformen, jac kets en minirokjes, pluimen en koorden. Vooral het défilé in de Lange Nieuwstraat deed dit ai- les goed uitkomen. Terwijl het met bakken van de hemel goot, trokken de korpsen in gescan deerd ritme voorbij. Excelsior uit Delft liep op de swin gende tonen van ,,Hoog op de gele wagen", drumband Wilton Feijenoord op strakke trom melslagen, Sempre Crescendo uit Maassluis deed zich vooraf gaan door een vrouwelijke tam- bourmitre, De Glazen Stad uit 's-Gravenzande, Con Spirito uit Joure en D.O.K. uit Schiedam kregen de handen van het pu bliek stevig op elkaar. Ook de Euroband uit Rotterdam met haar in luipaardvel gestoken tambourmaïtre en het Schie damse korps Sint Ambrosius oogstten veel bijval. Hekkeslui- ter, klapstuk en winnaar was de Rijnmondband. Een van de dames van deze band overhan digde aan de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Roelf- sema, een bosje rozen. De uitslagen waren: junioren: Jong Irene uit Werkendam, 134 punten wisselbeker, voor mai- tre 3e prijs; derde afdeling Con Spirito uit Joure 145 punten, le prijs wisselbeker, lof v.d. jury; eerste afdeling: Jonathan uit Zeist, 140 punten wisselbeker; Irene uit Werkendam 137 pun ten; De Pijpers uit Vlaardin- gen 134.5 punten; Crescendo uit Utrecht 133 punten; Indua uit Enkhuizen 130'h punt; Fortissi mo uit Den Haag met 129 pun ten. DOK uit Schiedam, dat vorig jaar van de tweede naar de eerste afdeling promoveerde, miste de eerste prijs met slechts enkele punten. In de afdeling uitmun tendheid: Juliana uit 's-Gra- vendeel, 134 punten en wisselbe ker; Wilton Fijenoord 133Va punt. In de afdeling Superieur Concordia uit Boskoop 139V2 punt, le prijs en wisselbeker. Deze beker is door dit korps voor de derde maal gewonnen. Verder gingen eerste prijzen naar De Glazen Stad uit 's-Gra- venzande 130 punten en Rijn mondband met 148 punten. Deze laatste won de wisselbe ker, ontving lof van de jury en werd winnaar van het défilé. Charmante dames van De Glazen Stad met parapluies en vrolijke hoedjes. Instrumenten onder een boom. tegen de regen. Schiedam Tijdens het drum bandconcours dat zaterdagmid dag in de Plantage gehouden werd, overhandigde wethouder mevrouw G. D. Verwey de Gi-aaff, de legpenning van de Schiedamse Gemeenschap aan de heer G. J Friedarich. Zij be schouwde deze uitreiking niet alleen als waardering' maar meer nog als bekroning van het vele werk, dat de heer Frie- derich gedaan heeft gedurende de jaren dat hij werkzaam was als bestuurslid van de sectie muziek van de Schiedamse Ge meenschap. ,,Ik hoop dat het mogelijk is dat u nog vele con coursen zal mogen organise ren," zei de wethouder onder meer. De heer Friederich was gedurende tien jaar de spil waar alles om draaide bij het organiseren van de drumbandconcoursen in Schiedam. Door persoonlijke omstandigheden schakelde de heer Friederich, die gedurende lange itijd tambour was, over op het instructiewerk. Thans is, hij instructeur bij de muziek korpsen Juliana en Gusto. „Als de toestand gunstig blijft hoop ik het nog jaren te blijven doen", zegt hij. De voorzitter van de sectie muziek, de heer J. H. Blomsteel, hoopt dat de perfecte samenwerking tussen hen nog jaren bestendigd zal blijven. Hij heeft het plan opge vat, de heer Friederich in beslo ten kring te huldigen. Schiedam Op zaterdag 13 augustus zijn de zeekadetten na een vakantie van 6 weken weer gestart. Vol goede moed en nieuwe ideeën is ie dereen van vakantie terug gekeerd. Om te voorkomen dat men de gedachte krijgt dat de Jan van Gelder (het Opleidingsschip van de Zee kadetten) een Marineoplei dingsschip zou zijn, hebben ze op de huid van het schip het woord Zeekadetkorps aangebracht. De zeekadetten hebben in de va kantie hun traditionele Zomer kamp meegemaakt, waarbij alle kadetten van de korpsen Gouda, Maassluis. Amsterdam, Schiedam, Den Haag, IJmui- den, Arnhem. Rotterdam en Den Helder over gelijke groe pen verdeeld waren. De voor- laastste dag was een z.g. Korpsdag. Voor de wisselbeker werd geroeid en gezeild. Helaas wist Schiedam, de twee jaar in haar bezit zijnde Pokhouten Pul niet te behouden. Met een tweede plaats voor roeien en een derde plaats- voor zeilen, kwam het korps 80 punten te kort op IJmuiden, dat een 5e plaats haalde bij roeien en een eei'ste plaats bij zeilen. Het was een succesrijk kamp waar in een tweedaagse trektocht eri twee droppings op de heide bij het Marine Opleidingskamp ::i Hilversum als hoogtepunten gerekend mogen wórden. Voor het 20e jaar heeft de Ma rine dit kamp beschikbaar ge steld voor de Zeekadetten. Di rect na de terugkeer begonnen de kadetten het schip weer schoon te maken. Het.resultaat is een schoon schp, waar straks de opleidingen weer plaats kunnen vinden. Opleidin gen in Schiemannen, Navigatie, zeilen, roeien, kompassen, naast de praktische lessen in zeilen, roeien en motorsloepva ren- Ook de sport neemt een be langrijke plaats in bij het Zee kadetkorps Schiedam. Excur sies naar scheepswerven, o.a. tewaterlatingen, toelevering.- - bedrijven voor de scheepvaart zullen weer de vertrouwde af wisselingen zijn in het pro gramma. Jongens, van 13 ja tr en ouder die in het bezit zijn van een zwemdiploma kunnen lid worden. Contact kan worden opgenomen bij de comman dant, de heer F. J. Bergvelt, Rotterda-msedijk 417, Schie dam. Tel. 263001, of bij de heer H. P. Gijtenbeek, Vivaldilaan 147, Groenoord. De kadetten hebben hun activiteiten op de- zaterdagmiddagen van 14-18 uur. Voor liefhebbers is het mo gelijk op de zondagen te zeilen. Schiedam Zondagavond is de 23-jarige monteur T. J. B., die opgaf uit Zierikzee afkomstig te zijn, tegen een op de Bui tenhavenweg geparkeerde auto gereden en in de Buitenhaven terecht gekomen. De monteur klom op het terrein van de vervoersdienst aan de Buitenhavenweg. Met een vuil nisauto ramde hy het afsluit hek om vervolgens met een an dere vuilniswagen de garage deuren te forceren. Daarna ging hy met een personenbusjc het terrein verkennen. Hij pro beerde vervolgens een Land rover en een Electrocar, om tenslotte met een gemeente taxi door het inmiddels geopen de hek linksaf de Buitenhaven weg op te ryden. Ter hoogte van het houten brug getje over de Buitenhaven ramde hy met een Mercedes de geparkeerde auto van de metaalbewerker E. R. De mon teur raakte de achterkant van de wagen, duwde de wagen voor zich uit tegen de houten brugleuning en ging er met de Mercedes achteraan. De auto's zyn door een takel- bedrijf uit het water gehaald. De monteur is met buikklach ten opgenomen in het ge meenteziekenhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1