Yersleten apparatuur krap budget: en jij 8 -1 m 2 kranten voor één prijs éw Bad Groenoort! af: sluit seizoen 400.000 .bezoekers A Residentie Strijktrio geeft concert Poging tot iinwisselen valse cheque mislukt Laskabel gestolen Sflliili 0 »1®1 N.V. Schildersbedrijf w. VAN PELT Erezilver voor jubilarissen ^Ëk pinsdag 15 september 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's wmm UITBREIDING NU ONMOGELIJK In woning ingebroken f: V ill ill Schiedam Bad Groen oord sluit vanavond om zeven uur zijn poorten: het badseizoen 1970 is de finitief voorbij. Ruim een half jaar zal niet van het bad gebruik worden ge maakt en is er gelegen heid voor allerlei onder- houds- en herstellings werkzaamheden. Overigens is het seizoen 1970, hoewel hoopvol be gonnen, niet zo goed ge weest als dat van vorig jaar, toen alle records werden gebroken: er kwa men in de zomer van 1970 400.000 bezoekers tegen 436.000 in 1969. Het bestuur van de Stich ting Openluchtbaden Schiedam deelt mee, dat allerlei goederen, die het publiek in het afgelopen seizoen heeft achtergelat ten, tot en met woensdag 16 september door de rechtmatige eigenaars aan het bad kunnen wor den afgehaald. Voetgaiigster stak over en liep terug. Bedrijfsleiders bestolen v W'-- :ih mJÊ Éfifi SCHIEDAMSCHE COURANT 97ste jaargang no. 23901 Noodlijdende ziekenomroep doet beroep op gemeente chiedam De Stichting Ziekenomroep Schiedam heeft de hulp van het college v n b. en w. en de leden van de raad ingeroe pen om uit de zorgelijke financiële en technische situatie te komen waarin zij op het ogenblik verkeert. Het bestuur vraagt b. en w. de S.Z.S. tegemoet te komen bij het verkrij gen van een passende per- ■1 - «liÉilllilP manente ruimte in één van beide ziekenhuizen in de stad en, indien dit niet moge lijk zou zijn in een ruimte elders in de stad, w arbij bijvoorbeeld wordt gedacht aan twee pandjes in het Pro veniershuis. Aan een nieuwe ruimte stelt de stichting wel eisen: hij dient voorzien te zijn van sanitaire voorzieningen, een goede stu dioruimte te zijn en voorts moet er een rechtstreekse mu- zieklijn en een binnenlijn ko men naar elk van de ziekenhui zen. Verder is een eenmalige subsidie nodig ter vervanging van de versleten apparatuur van ongeveer 5000, terwijl een jaarlijkse subsidie van on geveer 1500 wordt gewenst als bijdrage in de onkosten van de organisatie, administratie, discotheek, afschrijving appa ratuur en aanschaf van nieuwe apparatuur. let beroep op het gemeentebe stuur is overigens slechts een deel van een actie die de S.Z.S. op het ogenbilk voert om uit de zorgen te geraken. Over andere facetten van de actie hopen wij later deze week te berichten. De huidige situatie van studio en budget is dermate slecht, dat dringende verbetering is gewenst. n deze situatie voldoet de S-Z.S. in veler ogen nauwelijks aan haar opzet. Vele luisteraars in beide ziekenhuizen zouden de geringe activiteit van de om roep betreuren. „Voor ons is dit slechts een gedwongen activi teit. Wij zouden onze program ma's graag uitbreiden met meerdere programma's zoals een weekend- en een kinderpro gramma" schrijft het bestuur van de ziekenomroep aan colle ge en raad. Op het ogenblik wordt gedurende twee uur per week een verzoekplatenpro- gramma uitgezonden. Op hoog tijdagen kan voor een extra uit zending worden gezorgd. olang de huidige studio in een kelder van een pand aan de Dr. •^uyperlaan in gebruik blijft, zal uitbreiding van de uitzen dingen onmogelijk zijn. Ook de apparatuur maakt dit niet haal baar, de discotheek is te klein, demmroepcel eveneens, er zijn geen sanitaire voorzieningen, verwarming en ventilatie, er ontbreekt een vergaderruimte en gezien de ligging en de fi nanciële omstandigheden moe ten de programma's worden in geblikt, wat de technische kwa liteit van de programma's ach teruit doet gaan en extra kos ten met zich brengt. In de brief aan raad en colege wijst het bestuur van de S.Z.S. op de ontwikkelingen die zich in de beide plaatselijke ziekenhui zen voordoen. Juist door die ontwikkelingen zou een opti maal functioneren van de zie kenomroep noodzakelijk zijn. Genoemd worden de grootte van de ziekenhuizen („van zie kenhuis naar ziekenfabriëk"), die hare sociaal-culturele ge volgen voor de patiënt zou' heb ben. Deze gevolgen zijn volgens het bes-tuur een steeds verder gaande anonimisering en het worden van een „geval" in plaats van het zijn van de mens, buiten de ai bestaande isolering van de mens in het ziekenhuis, waar hij door welke oorzaak dan ook van de buiten wereld is afgesloten. Het bestuur van de S.Z.S. deelt raad en college tenslotte mee, hun reactie op zijn op 31 augus tus verzonden brief met span ning tegemoet te zien. Schiedam In de woning van de heer H. A. de G. aan de Park weg is zaterdagavond ingebro ken. Men had de deur weten open te krijgen. De woning is doorzocht en uit de lade van een bureau is 5000 megeno- men. SCHIEDAM T TEL.' 26.95.45 Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor dc prijs van één: dei, Schicdamsche Courant met nieuws uit uw stad, en omgeving, en het Rotterdamsehg Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u -14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek^ zelf de vele pluspunten. •Deze bon ïn open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam "uurm.i.v.: de SC RN 14 dagen gratis naar: woonpl ii» Schiedam Het Residentie Strijktrio geeft zaterdagavond een concert m de aula van het Stedelijk Museum, dat om kwart over acht begint. Aan dit concert werken mee Peter Hoekstra, viool, Just Gerritsen, altviool en Wim Mertens. cello. Op het programma staan wer ken van Orlando Gibbons. Frans Schubert, Jean Frangaix en Max Reger. De toegangsprijs voor het con cert, dat wordt georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, be draagt voor leden f 2.50, voor- niet-leden f 4 en voor jeugdle den en houders van een cultu reel jeugdpaspoort f 1. Voorver koop dagelijks aan het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, tele foon 266491. In de pauze van het concert is er gelegenheid tot het bezichtigen van cle tentoon stellingen die in het museum worden gehouden. Schiedam Op de Nieuwe Dam- laan nabij de Sporthal Margriet is de G8-jarige mevrouw J. v. A. A. door een personenauto aan gereden. Toïn zij, met haar so lex aan de hand, de weg over stak naderde de 61-jarige arts W. A. O. met zijn personenauto. Hij wilde achter de vrouw langs rijden maar de vrouw ging terug naar de stoep. Zij is met schaafwonden aan handen en gelaat en een gebroken been in het Gemeenteziekenhuis op genomen. Schiedam De 47-jarige be drijfsleider Th. K. heeft zater dagochtend ontdekt dat uit zijn op de Nolenslaan geparkeerde auto een autoradio is gestolen. Het linker tochtraampje van zijn wagen was geforceerd. Van de auto van de 41-jarige bedrijfsleider F. P. was het rechter tochtraampje gefoi'- ceerd. Uit zijn auto, die aan de Loeffstraat stond geparkeerd, was een verrekijker ont vreemd. De directie van W.. A- Hoeks-' Machine- en Zuurstoffenfabriek ■en de Maatschappelij Oxyge- nium te Schiedam hebben gis termiddag de heren F. Gerke- ma en P. van Wieringen gehul digd wegens hun 40-jarig be- dr.ijfsjubileum. Burgemeester Roelfsema reikte hen de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit tijdens een bijeenkomst in het directiekantoor. Hij memo reerde daarbij dat het bedrijfs leven in deze tijden van ar- beindsonrust behoefte heeft aan een vaste kern. Hij bracht waardering, van de samenleving onder woorden. De burgemeester herinnerde er tevens aan dat beide heren even oud zijn en dat ze in het zelfde jaar in het bedrijf kwa men. De heer F. Gerkema houdt zich bezig met de prijzen- bewaking van zuurstofcylinders door geheel Nederland. De heer Van Wieringen behandelt klachten over huursaldi bij af nemers. De huldiging vond plaats in tegenwoordigheid van de echtgenotes der jubilarissen en de president-directeur ir. W. J Hoek commissaris H. W. G. Hoek de directeur drs. A. P. de Hon en de personeelschef A- H. Hardon. Schiedam -De 33-jarige Rot terdammer J. v. d. L. is giste ren aangehouden nadat hij in het bijkantoor van de PTT aan de Mgr. Nolenslaan had ge tracht een chèque te verzilve ren die geblokkeerd was. Na dat een employé van de PTT, mej. M. P. de Ruiter, zijn po ging had doorzien, nam Van der L. de benen. Omstanders konden hem aanhouden en slo ten hem tot de komst van de politie op in de toiletruimte van de nabij gelegen Dr. Gun- ningschool. Van der L. had zich gelegimi- teerd met een gestolen rijbe wijs. Hij is voorlopig onderge bracht in het hoofdbureau van politie. De postale recherche zet het onderzoek voort. Op de foto PTT-employé mejuf frouw De Ruiter en de beheer der van het bijkantoor, de heer A. C. F. de Pauw. r i - r t - l Schiedam De 50-ja.rige bedrijfs leider J. H. S. heeft namens de N.V. Swarttouw aangifte gedaan van diefstal van 300 meter las kabel. De waarde bedraagt 2300.—.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1